sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (14)
  • medya (5)

  14. sadece güzelliği, zarafeti ya da duruşuyla moda ikonu olarak değil, aynı zamanda benim için bir yol haritası niteliğindeki sözleriyle de zaman zaman hayatıma etki eden, oyunculuğunun yanında aynı zamanda hayırseverliğiyle de gönüllerde taht kurmuş insan. kendisinden sonra gelen birçok sanatçı için de milat oldu aslında bu yardımseverliği.

  hayatını okuduğumda beni en çok babasıyla olan ilişkisi, babasının sürekli onu kendinden uzak tutma çabası etkilemişti. her kız çocuğu için baba figürünün eksikliği sıkıntılıdır denir ya, audrey hepburn için de aynen öyle olmuş aslında.

  baba sevgisinden uzak, zorluk içinde ve babasız geçen yılları, ileride kendisi gibi çocuklara yardım etmek için belki de bir fırsat yaratmış oldu onun hayatında. birleşmiş milletler çocuklara yardım fonu öncülüğünde çocuklar için çalışmalarda bulunması, çocukluktan gelen yaralarını sarması için bir imkan olarak da görmüş olabilir hatta.

  aslında 1980'den sonra unicef'in iyi niyet elçisi olarak yardım çalışmalarında bulunduğu yıllara kadar giden yolda, yaşamına dair şöyle de bir hikayesi olduğu geçiyor bazı kaynaklarda. 2. dünya savaşı yıllarında, o zorlu dönemde beslenebilmek için lale tohumlarından un yaptığı rivayet ediliyor. hatta üstünden epeyce bir zaman geçtikten sonra da (gizlinot: sanırım 90'lı yılların başı olması lazım zaten 1993'te öldüğünü düşünürsek ), yıllar boyu yaptığı yardımların neticesinde hollanda'da üretilmiş melez bir lale tohumuna audrey hepburn adının verilmesi de ayrı bir hoşluk. bu şekilde kendisine yaptıkları için teşekkür etmenin dışında, bir yandan da kendisini takdir etmek adına da son derece anlamlı bir davranış aslında.

  'sık sık yalnız kalmalıyım. cumartesi gecesinden pazartesi sabahına kadar evimde tek başıma olduğumda gayet mutlu olabilirim. bu yalnızlık belki de benim uzun yol için en etkili yakıtım.'

  yıllar önce aynı şeyleri düşündüğümüzü görüp de, bu sözünu okuyunca duyduğum mutluluğu anlatamam. çünkü 'yalnız olmak istemiyorum, yalnız kalmak istiyorum.' demiş birinden söz ediyoruz.

  4 mayıs 17:25

  13. Özel bir kadın.

  11 ocak 11:13

  12. günümüz güzellik anlayışının 50' lerdeki temsilcisi güzel kadın.

  17 kasım 2014 13:22

  11. marilyn ile karşılaştırılmasını anlamsız bulduğum, çok sevdiğim ve güzel bulduğum aktrist. ikisi farklı kulvarlarda insanlar.

  breakfast at tiffany's filmi ile kendisini tanıdım ve ondan sonra gözümde minyon kumral kadınlar daha da güzel görünmeye başladı. hem oyunculuğu hem de masum güzelliğiyle başımızın tacı.

  17 kasım 2014 12:50

  10. çok narin ve zarif bir kadın, bale geçmişi olduğundan zannedersem biraz da. insana minyon olmayı özendiriyor kelimenin tam anlamıyla (gizlinot: (: )

  20 eylül 2014 23:53

  9. Audrey hepburn'u güzel bulanları eleştirirdim eskiden evet bende zarif hoş buluyorduma ama aman aman güzel olduğunu düşünmüyordum. Sonra breakfast at tiffany's ve roman holiday filmlerini izledim ve kadına bayıldım. Bu kadar naiflik, zariflik güzel bir oyunculuk olamaz kadın o filmlerden sonra gözümde farklı bir büyü kazandı. Hele o makyajları yok mu eyelinerına gurban.

  20 eylül 2014 23:26

  8. son 2 3 senedir bir audrey hepburn furyası.kimdir nedir bilmem araştırma gereği de duymadım.her yerde bu kadın çıkıyor karşıma minik minik bakıyor ordan burdan.vallahi önemli biri de ben bilmiyorsam vurmayın bana.insanlar özeniyormuş falan bir açıp okumak farz oldu.

  bir marilyn monroe cular bi hepburn cüler. bu kadınları her yerde göre göre bıktım.

  20 eylül 2014 22:10

  7. bir blueblood olan asil, zarif, harika boyunlu efsane kadın.

  8 ağustos 2014 19:31 ed.9 ağustos 2014 01:31

  6. sözlük profil fotoğrafımda olan, zarafetin ve güzelliğin en güzel örneği kadın. şu dünyada hem duruşunu hem güzelliğini hem de tarzını kısacası her şeyini beğendiğim tek insan. gençliğinde savaş zamanı yaşadığı zorluklar yetmezmiş gibi hayatındaki erkekler tarafından çok yıpratılmış olması beni çok üzmüştü okurken.

  unicef ile birlikte gönüllü olarak bir çok yardım kampanyasına destek vermiş ayrıca 88 yılında iyi niyet elçisi seçilmiş ve aynı yıl 23 Nisan'da Türkiye'ye de gelmiş. (link: http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/171229/ulusal-egemenlik-ve-cocuk-bayrami-audrey-hepburn-konusmasi-1988 yaptığı konuşma için link)

  8 ağustos 2014 00:36 8 ağustos 2014 00:37

  5. hayatını izlemiştim de çok zor geçen bir çocukluk dönemi geçirmiş. nazi işgalini yaşamış. açlık yaşamış. hatta kendisini yardımlarında ileride rol alacağı unicef kurtarmıştır. ama hayat gülmüş yüzüne. o da hiç gülmeyi bırakmamış anlaşılan. modellikte örnek alınan bir kişi olmuş. yardımsever bir insan. afrikaya yardımları unutulmayacak.

  7 ağustos 2014 15:18