3.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (19)
  • oylar (1)
  • medya (1)

19. Yanak bölgemde çıkan sivilceler sürekli kırmızı lekeler bırakıyor ve zaten yüzüm genelde kırmızıdır. Bu ürünü lekelere iyi geldiğini duyduğum için almıştım. Lekelere bir etkisini görmedim ama kızarıklığa iyi geliyor ve cildi dinlendiriyor. Genelde gece kullanıyordum fakat bu ara sivilceler için benzamicyn kullanıyorum cildim aşırı kurudu o yüzden gündüz kullanmaya başladım. Işıl ışıl parlıyorum 

18 şubat 15:16

18. mükemmel bir ürün. hassas, kuru, kızarıklık sorunu yaşayan bir cilt yapım var. içeriğinde çinko olan kızarıklık ve yanma yatıştırıcı bir ürün ararken almaya karar verdim. iyi ki almışım. rosacea sıkıntımı yatıştırıp, kızarıkların bir nebze de olsa önüne geçiyor. bildiğim kadarıyla her gün kullanılacak bir ürün olmamasına rağmen haftada birkaç gün kullanmaya çalışıyorum. henüz çıkmakta olan sivilceleri geçirmesi de cabası.

10 şubat 03:42

17. Erken konuşmak istemiyorum ama bu krem müthiş bir şey, çok deneyimleme şansım olmadı ama etkisini şuan bile görüyorum. Cildi çok iyi nemlendiriyor, adeta cilt dokusunu yapılandırıyor. Ben sabah-akşam şeklinde kullanıyorum fakat genelde cildimi dinliyorum bazen geceleri sadece temizleyici ve tonik kullanıyorum bazen temizleyici tonik artı gece yağı kullanıyorum. Rutinden ziyade önemli olan cildin sizden ne istediği onu anlıyorsunuz zaten. 30 lira gibi bir fiyata aldım azıcık bir miktarı yetiyor. Evet zor sürülüyor fakat weleda skin food’u kullanmış birisi olarak bana anormal gelmedi hatta ona göre çok yumuşak kalıyor. Ki o kremi hiç sevemedim weleda daha çok el tırnak için avene tamamen yüze hitap ediyor sanki. Toparlıyorum kokusuz, temiz etkili bir krem şuan için çok memnun kaldım maşallah diyeyim cildim de karma almadan önce korktum fakat asla kötü bir etki yaratmadı. 

8 ocak 16:30 8 ocak 16:31


16. Tesadüfen keşfettiğim, yoğun yapılı onarıcı krem. Cildim mevsime ve kullandığım ürünlere göre  normal karma arasında gidip gelen ve yoğun krem kullanırsam kolayca sivilcelenen bir yapıda. Bu yüzden yoğun kremlerden hep korkmuşumdur.

Ancak kendisini bir cesaret sürmeye başladım, mart ayından beri haftada 2 kez kullanıyorum (bazen 2-3 hafta hiç kullanmadan ara vererek). 

 Sivilceye meyıllı cildime çok az mıktarda geceleri (yoğun olduğu için gündüzleri sürmeyi hiç denemedim) yıkanmış ve toniklenmiş bir şekildeyken  iyice yedirerek uyguluyorum. Daha sonra üstüne yine avene'in thermal suyunundan çok az sıkıyorum böylece biraz da olsa krem ıncelmiş oluyor.

Bu şekilde haftada 2 kez uyguladığımda (bazı haftalar ara vererek) faydasını gördüm.

Benim şikayetim yanaklarımda çok da göze görünmeyen ancak varlığını bildiğim eski sivilcelerimden kalan birkaç ufak delik ve çukurdu. özellikle fondoten uyguladığımda ortaya çıktıklarını görüyordum ( her ne kadar dışarıdan çok dikkatli bakılmadan görülmeseler de). Bir de genel olarak yine aynı bölgeler de bir kuruluk, cansızlık vardı, elastikiyetini kaybetmiş gibiydi o bölge. 

Kremi kullandığım İlk hafta çok memnun kaldım bazen ara vererek bazen her hafta uyguluyorum. cildin yenilenmesine katkı sağladığını gördüm, sihirli bir ürün değil, yalandan yere pohpohlamayacağım, ancak gözle görülür biçimde ilerleme gördüm hatta çukurlarımın ve gözeneklerimin bazıları kayboldu. Ayrıca yüzüm de eski sivilcelerimden kalan kırmızılıkları tamamen yok etti. Benim çok büyük bir problemim yoktu bu konuda da, öyle bir sorun yaşayanları yanlış yönlendirmek istemem ancak yüzümde bir tükenmez kalem izi kadar (hani kağıda nokta yaparız ya) kırmızı nokta gibi izler vardı, onları da giderdi. Genel olarak cildimi onarıp cila cekti.

Kısacası uygun fiyatlı bir ürün arıyorsanız bir şans vérin.  İlk kullanımda sivilcelenme yaparsa daha az sürmeyi ve thermal su ile yüzünüzü ıslatmayı deneyin. Bu arada la roche posay'deki muadili bende sivilcelenme yapmıştı, ikisi arasında kaldıysanız avene'i tavsiye ederim. 

9 ağustos 2017 01:21

15. Gerçekten mucize bi krem ama sürmesi biraz zor, süslüler. biraz termal su ile yüzümü nemlendirip sonra cicalfate sürmesi daha kolay ve rahat oldu. Gece sürüp uyuduğumda sabah kızarıklarım azalmış yüzüm biraz daha sakinleşmiş oluyor. Sivilcelerimi söndürüyor. Karma/Yağlı ciltliyim ben de kullanıma bağlı bi sivilcelenme olmadı. Bir de bunun cicalfate lotion olanı var ondan pek memnun kalmadım yapısından ve yağlı cildimi bile çok gerip kurutmasından vs. ama sivilceleri güzel kurutuyor o da.

15 mayıs 2017 01:01

14. Sevgili (yazar: tubagizem)'in tavsiyesiyle aldığım krem. Lekelerime ve patladı patlayacak gibi görünen ağrılı sivilceme çok iyi geldi. Henüz iki gece kullandım ama bir hafta kullanmayı planlıyorum. Kesinlikle çok beğendim. Bittikçe alınacak bir ürün

11 şubat 2017 11:31

3

13. roaccutane tedavi sürecim boyunca bir adet çantamda bir adet evde olmak üzere iki koldan yardımıma koşan, hızlı ve etkili (benim için) yara kremi. kıvamı oldukça katı. hızlı emilmiyor maalesef.

5 kasım 2016 16:34 5 kasım 2016 16:34


12. Onarıcı/ yenileyici bir krem ararken karşıma çıkan, yüzümdeki tüm sivilceleri ve izleri inanılmaz bir hızla iyileştiren olmazsa olmaz kremim. Piyasadaki hiçbir işe yaramayan onlarca ürünü düşünürsek, fiyat/ performans açısından en etkili ürünlerden biri olduğunu söyleyebilirim. Her gün olmasa da haftada en az 2-3 kez düzenli olarak kullanıyorum.

21 nisan 2016 11:45 ed.21 nisan 2016 14:10

11. Bu kremi bir kozmetik sitesinin black friday indiriminde almıştım. Çok yoğun bir yapısı var ve yağlı bir cildim olduğu için başlarda kullanmaya biraz çekindim açıkçası. Sonra çekmecede duracağına arada geceleri yüzüme süreyim bari diyerek günaşırı yatmadan önce yüzüme sürmeye başladım. Son iki haftadır da hemen hemen her gece yatmadan önce avene termal suyu ya da gül suyuyla yüzümü hafif ıslattıktan sonra bu kremi tüm yüzüme yedirdim ve şu an cildim bebek gibi. Pütürlerin büyük çoğunluğu gitti ve cildim yağlı olmasına rağmen herhangi bir sivilceye de sebep olmadı. Yalnız yapısı sebebiyle tam bir kış kremi olduğunu düşünüyorum. Yazın bu kadar sık kullanılması uygun olmayabilir.

24 şubat 2016 17:23

10. bana kendisine 'holy grail' dedirtmiş krem. ürün özelliklerinde cildin daha hızlı onarımına yardımcı, yara iyileştirici, yatıştırıcı ve yenileyici olduğundan bahsediliyor. kokusuz bir ürün, içerisinde çinko ve bakır bulunuyor. yüzümdeki sivilce kızarıklıklarını ve kırmızı izlerine iyi gelmesini umarak satın almıştım. aynı zamanda hücre yenileyici özellikte olduğu için de satın aldım. bahsettiğim amaçlar için normalde (link: http://www.suslusozluk.net/b/madecassol/page:1 madecassol) kullanıyordum. o bitmeye yaklaşınca avene ürünlerinden genel olarak memnun olduğum için bu ürünü denemek istedim.

tam ürünü satın aldığım dönemde dönemsel sivilceler için kullandığım benzac jel (link: http://www.sanaleczanemiz.com.tr/ilacresim/benzac-ac-jel-5-60g-tup-1483.jpg .) yan etki yapmış ve alnımda kızarıklık ve kaşıntıya sebep olmuştu. bölgeye bu kremi uyguladım ve ertesi sabah etkisine inanamadım. kaşıntıyı ve kızarıklığı büyük ölçüde yok etti, 2. gün ise hiçbir şey kalmadı. yüzümdeki kırmızı sivilce izlerinin renginde ise fark edilir şekilde açılma yaptı.

ürünün yağlı bir yapısı var. ilk kullanımda elinize kremle birlikte yağlı kıvamda su geliyor fakat bu daha sonra olmuyor. ekstra yağlandırma ya da sivilcelenme yapar mı diye tereddüt etmiştim ama öyle bir etki de yapmadı. ben akşamları kullanıyorum; gündüz makyaj öncesi nemlendirme için uygun bulmuyorum. akşam yatmadan önce tüm yüze uyguladığımda sabah cildim nemlenmiş ve yumuşak oluyor. benim için bittikçe alınacak ürünler arasında.

17 şubat 2016 14:38 17 şubat 2016 15:04