3.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (24)
  • oylar ()
  • medya (1)

24. normalde avene ürünleri cildimde alerji yapardı. bu ürünün iyi yorumlarından dolayı bir şans vermek istedim ve alerji yapmadı, sevindim. avene'in daha önceden kullandığım ürünleriyle arasındaki farkı düşündüm ne acaba alerji yapan diye. sanırım parfümdü. çünkü bu ürün parfümsüz ve ilk kez avene ürünü sivilce yapmadı bende. 40 ml tüpte ürün, yaklaşık 40-45 tl civarı. akşamları tüm yüzüme uyguluyorum ve şimdiye kadarki kullanımım için gayet memnun olduğumu söyleyebilirim. cildi yatıştırıyor ve güzelce nemlendiriyor. içeriği süper temiz değil ama yeni sivilce-komedon oluşumunu engellediğini düşünüyorum. almaya devam edeceğim.

26 eylül 12:45

23. Nereye gitsem benimle gelir. Hassas tenliyim ve bu hassaslığın boyutları epey fazla. Hal böyle olunca mineral bakımından zengin içinde termal su barındıran bu krem/merhemi sevmemeniz mümkün değil. Hem kremi hem de merhemi mevcut. Ben şimdiye kadar merhem olanı (40ml tüp versiyonunu) kullandım. Size etkisini şöyle anlatırsam ne kadar elzem bir ürün olduğu konusunda hemfikir olabiliriz: 

Kağıt gibi ince ve beyaz derim denize girince hemen yanar batar ve özellikle göz çevrem deniz suyunun ister istemez yüzüme gelmesiyle dayanılmaz şekilde yanar ağrır. Soğuk duş alıp bunu yüzüme sürüp emilince yemin ederim bir şey kalmıyor. Bu üründen önce yanık kremi olan Hametandan tutun, Bepantoller ve türlü nemlendiriciler denedim bu ağrı için hiçbiri böyle kısa sürede ve çabuk etki etmedi. 

Ağda sonrası oluşan morlukları da ertesi güne ortadan kaldırır. Ne diyeyim ki, adamlar yapmış. Fiyatı ülkemizde pahalı olsa da alın, aldırın. 

17 temmuz 18:18

22. Tek bir kremle ömür geçirecek olsam kesinlikle bu olurdu. Nemlendirir, yatıştırır(akne,kuruluk) , kızarıklığı alır, onarır. Gerçekten piyasada tek bence. 

22 mayıs 01:29


21. Bu krem çok övüldüğü için büyük beklentilerle aldım ama bahsedildiği gibi mucizevi etki yaratmadı bende. Gece kullanımında sabah yumuşak bir ciltle uyanıyorsunuz evet, sivilce de yapmıyor. Ama bunun ötesinde izler üzerinde bir etki gözlemlemedim. Triacneal bu kremden çok daha etkili izler üzerinde. Bilmiyorum belki daha da uzun bir kullanım süresi gerek. Bitene kadar kullanıp gözlemleyeceğim.

21 mayıs 13:14

20. Yanak bölgemde çıkan sivilceler sürekli kırmızı lekeler bırakıyor ve zaten yüzüm genelde kırmızıdır. Bu ürünü lekelere iyi geldiğini duyduğum için almıştım. Lekelere bir etkisini görmedim ama kızarıklığa iyi geliyor ve cildi dinlendiriyor. Genelde gece kullanıyordum fakat bu ara sivilceler için benzamicyn kullanıyorum cildim aşırı kurudu o yüzden gündüz kullanmaya başladım. Işıl ışıl parlıyorum 

18 şubat 15:16

19. mükemmel bir ürün. hassas, kuru, kızarıklık sorunu yaşayan bir cilt yapım var. içeriğinde çinko olan kızarıklık ve yanma yatıştırıcı bir ürün ararken almaya karar verdim. iyi ki almışım. rosacea sıkıntımı yatıştırıp, kızarıkların bir nebze de olsa önüne geçiyor. bildiğim kadarıyla her gün kullanılacak bir ürün olmamasına rağmen haftada birkaç gün kullanmaya çalışıyorum. henüz çıkmakta olan sivilceleri geçirmesi de cabası.

10 şubat 03:42

18. Erken konuşmak istemiyorum ama bu krem müthiş bir şey, çok deneyimleme şansım olmadı ama etkisini şuan bile görüyorum. Cildi çok iyi nemlendiriyor, adeta cilt dokusunu yapılandırıyor. Ben sabah-akşam şeklinde kullanıyorum fakat genelde cildimi dinliyorum bazen geceleri sadece temizleyici ve tonik kullanıyorum bazen temizleyici tonik artı gece yağı kullanıyorum. Rutinden ziyade önemli olan cildin sizden ne istediği onu anlıyorsunuz zaten. 30 lira gibi bir fiyata aldım azıcık bir miktarı yetiyor. Evet zor sürülüyor fakat weleda skin food’u kullanmış birisi olarak bana anormal gelmedi hatta ona göre çok yumuşak kalıyor. Ki o kremi hiç sevemedim weleda daha çok el tırnak için avene tamamen yüze hitap ediyor sanki. Toparlıyorum kokusuz, temiz etkili bir krem şuan için çok memnun kaldım maşallah diyeyim cildim de karma almadan önce korktum fakat asla kötü bir etki yaratmadı. 

8 ocak 16:30 8 ocak 16:31


17. Tesadüfen keşfettiğim, yoğun yapılı onarıcı krem. Cildim mevsime ve kullandığım ürünlere göre  normal karma arasında gidip gelen ve yoğun krem kullanırsam kolayca sivilcelenen bir yapıda. Bu yüzden yoğun kremlerden hep korkmuşumdur.

Ancak kendisini bir cesaret sürmeye başladım, mart ayından beri haftada 2 kez kullanıyorum (bazen 2-3 hafta hiç kullanmadan ara vererek). 

 Sivilceye meyıllı cildime çok az mıktarda geceleri (yoğun olduğu için gündüzleri sürmeyi hiç denemedim) yıkanmış ve toniklenmiş bir şekildeyken  iyice yedirerek uyguluyorum. Daha sonra üstüne yine avene'in thermal suyunundan çok az sıkıyorum böylece biraz da olsa krem ıncelmiş oluyor.

Bu şekilde haftada 2 kez uyguladığımda (bazı haftalar ara vererek) faydasını gördüm.

Benim şikayetim yanaklarımda çok da göze görünmeyen ancak varlığını bildiğim eski sivilcelerimden kalan birkaç ufak delik ve çukurdu. özellikle fondoten uyguladığımda ortaya çıktıklarını görüyordum ( her ne kadar dışarıdan çok dikkatli bakılmadan görülmeseler de). Bir de genel olarak yine aynı bölgeler de bir kuruluk, cansızlık vardı, elastikiyetini kaybetmiş gibiydi o bölge. 

Kremi kullandığım İlk hafta çok memnun kaldım bazen ara vererek bazen her hafta uyguluyorum. cildin yenilenmesine katkı sağladığını gördüm, sihirli bir ürün değil, yalandan yere pohpohlamayacağım, ancak gözle görülür biçimde ilerleme gördüm hatta çukurlarımın ve gözeneklerimin bazıları kayboldu. Ayrıca yüzüm de eski sivilcelerimden kalan kırmızılıkları tamamen yok etti. Benim çok büyük bir problemim yoktu bu konuda da, öyle bir sorun yaşayanları yanlış yönlendirmek istemem ancak yüzümde bir tükenmez kalem izi kadar (hani kağıda nokta yaparız ya) kırmızı nokta gibi izler vardı, onları da giderdi. Genel olarak cildimi onarıp cila cekti.

Kısacası uygun fiyatlı bir ürün arıyorsanız bir şans vérin.  İlk kullanımda sivilcelenme yaparsa daha az sürmeyi ve thermal su ile yüzünüzü ıslatmayı deneyin. Bu arada la roche posay'deki muadili bende sivilcelenme yapmıştı, ikisi arasında kaldıysanız avene'i tavsiye ederim. 

9 ağustos 2017 01:21

16. Gerçekten mucize bi krem ama sürmesi biraz zor, süslüler. biraz termal su ile yüzümü nemlendirip sonra cicalfate sürmesi daha kolay ve rahat oldu. Gece sürüp uyuduğumda sabah kızarıklarım azalmış yüzüm biraz daha sakinleşmiş oluyor. Sivilcelerimi söndürüyor. Karma/Yağlı ciltliyim ben de kullanıma bağlı bi sivilcelenme olmadı. Bir de bunun cicalfate lotion olanı var ondan pek memnun kalmadım yapısından ve yağlı cildimi bile çok gerip kurutmasından vs. ama sivilceleri güzel kurutuyor o da.

15 mayıs 2017 01:01

15. haftada bir cildimi beslemesi için kullandığım yoğun kıvamlı bir cilt yenileyici. ben peelingten sonra yorulan cildimi toparlaması amacıyla kullanıyorum. sürüp uyuyup ertesi gün uyandığımda cildimi ciddi anlamda berraklaştırıyor ancak haftada bir kullanımla elbette çok uzun süren bir etki değil. ben yolup iz yaptığım sivilce izlerimin (gizlinot: izler çok yer etmemişlerdi ) üzerinde de lokal olarak kullandım ve olumlu sonuç aldım. bu amaçla önceden madecassol kullanıyordum ancak o cildimde reaksiyon gösterdi ve bir hafta boyunca yüzüm kaşındı kaşındıkça şişti. dudağımda çıkan uçuklarda da kullandığımda çok memnun kaldım gerçekten büyümesini engelledi ve hızlı iyileştirdi. ayakkabı vurması için, cildimdeki yaralar için vs. de kullanıyorum. kısacası çok amaçlı bir ürün. açıldıktan sonra 12 ay kullanım süresi var. ben bayaa kullanmama ragmen yoğun yapılı olmasından dolayı uzun süre yetti. (gizlinot: neredeyse 10 aydır kullanıyorum ) ancak yüzümüzde kullandıktan sonra güneş koruyucu sürmeyi unutmamalıyız.

8 mart 2017 12:55