sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
4.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (27)
 • oylar (6)
 • medya (1)
5

27. Daha önce girdi yazmış ve bu kremden ne kadar memnun olduğumdan bahsetmiştim. Memnuniyetim halen sürüyor ancak eklemem gereken bir şey var. Araya kaynamaması için yeni bir girdi yazmak istedim çünkü benim için çok önemli bir ayrıntı.

Bu kremin 100 ml ve 40 ml’lerinin ambalajları ve yapıları birbirinden farklı.

100 ml olan metal tüpteydi, 40 ml olan plastik tüpte.

100 ml olan daha kıvamlı ve yoğun yapıdayken, 40 ml daha kremsi.

Elimdeki 40 ml bittiğinde tekrar 100 ml olandan alacağım çünkü plastik sağlıklı gelmiyor.

9 mart 17:37

26. egzamayı artık gelişinden tanıyorum ve farklı zararları olan ilaçlar kullanmak istemediğim için kullanmaya başladım. kaşıntıyı 10 dakika içerisinde yok etti, belki placebo etkisidir, ama işe yaradığı kesin diyebilirim.

19 şubat 12:46

4

25. cildim yağlı ve sivilce lekeleri var. doktora gidiyorum verilen ilaçları kullanınca düzeliyor sonra tekrar başlıyor o yüzden ilaç da kozmetik ürünlerden de kullanmıyordum. buradaki yorumları okuyunca deneyeyim dedim ilk geceden farkettiğini düşünüyorum. sivilce izleri küçülecek gibi cildim de pürüzsüzleşti. şimdilik bir hafta oldu gözlemlerim bu yönde. geceleri yatmadan önce bu kremi sürüp yatacağım krem bitene kadar sonucu tekrar editlemeyi düşünüyorum.

10 şubat 20:25

5

24. Hayatımın ürünü. Sivilcelerimle mücadelemde en büyük yardımcım.

Kullanmaya ilk başladığımda hiçbir işe yaramadığını düşünüp kenara atmıştım. Fakat yüzümün yaralarla dolduğu bir dönem evde başka bir krem bulamayınca tekrar şans vermek zorunda kaldım.

Sivilcelerimden kalan yaralara Lokal olarak az miktarda uyguluyorum. Sabaha şişi inmiş, acısı geçmiş oluyor. Kızarıklığını ciddi derecede alıyor. izlerimin rengini açtı gibi basit bir cümle kullanmak istemiyorum çünkü resmen yüzümde iz bırakmadı. Bu kadarını beklemiyordum ama Cilt eşitsizliğim en az düzeye indi.

Bu kremi keşfetmeden önce kullanmadığım krem kalmadı. Çoğu da antibiyotik kremlerdi. Fakat sorun şu ki kullandığım tüm bu kremler cildimi inceltti. Cicalfate’in farkı yarayı iyileştirirken altındaki deriyi de düzeltmesi. Zaten cilt onarıcı olarak geçiyor.

Tüm yüze uygulanabilecek bir krem olduğunu düşünmüyorum. Çünkü yapısı gerçekten ağır ve sivilce yapabilir. Sorunlu bölgenin üzerine uygulayarak kullanmanızı öneririm.

Elimdeki ürün bitmek üzere. Yeniden almayı kesinlikle düşünüyorum fakat lrp’nin cicaplast’ını deneyip iki ürünü karşılaştırmayı da düşünmüyor değilim.

Seviyorum seni cicalfate. :)

20 ocak 11:18

23. Buradaki yorumları gördükten sonra sivilce izlerim için aldım bu kremi. Bazılarında mucizeler yaratmış fakat bende yaratmadı yeteri kadar uzun mu kullanmadım bilemiyorum 1 ay kadar oldu. Her akşam sürüyorum. Uyandığımda iyi bir cilde sahibim fakat yüzümü yıkadığımda bütün kızarıklıklar sivilce izleri ortaya çıkıyor. Bu kremin tam olarak ne yaptığını çözmüş değilim. Aslında kullanma talimatına bakarsanız da öyle büyük vaatleri Yok bu kremin. Bitene kadar kullanmaya devam edeceğim. 

Edit: Kremi kullanmayı bıraktım çünkü artık bir işe yaramadığını düşünmeye başlamıştım. Fakat erkek arkadaşıma verdim sivilce izlerine sürdü inanılmaz bir şekilde onun lekelerini açtı. Bende ise işe yaramamıştı. 

24 ekim 2018 23:58 28 ocak 01:22

22. normalde avene ürünleri cildimde alerji yapardı. bu ürünün iyi yorumlarından dolayı bir şans vermek istedim ve alerji yapmadı, sevindim. avene'in daha önceden kullandığım ürünleriyle arasındaki farkı düşündüm ne acaba alerji yapan diye. sanırım parfümdü. çünkü bu ürün parfümsüz ve ilk kez avene ürünü sivilce yapmadı bende. 40 ml tüpte ürün, yaklaşık 40-45 tl civarı. akşamları tüm yüzüme uyguluyorum ve şimdiye kadarki kullanımım için gayet memnun olduğumu söyleyebilirim. cildi yatıştırıyor ve güzelce nemlendiriyor. içeriği süper temiz değil ama yeni sivilce-komedon oluşumunu engellediğini düşünüyorum. almaya devam edeceğim.

26 eylül 2018 12:45

21. Nereye gitsem benimle gelir. Hassas tenliyim ve bu hassaslığın boyutları epey fazla. Hal böyle olunca mineral bakımından zengin içinde termal su barındıran bu krem/merhemi sevmemeniz mümkün değil. Hem kremi hem de merhemi mevcut. Ben şimdiye kadar merhem olanı (40ml tüp versiyonunu) kullandım. Size etkisini şöyle anlatırsam ne kadar elzem bir ürün olduğu konusunda hemfikir olabiliriz: 

Kağıt gibi ince ve beyaz derim denize girince hemen yanar batar ve özellikle göz çevrem deniz suyunun ister istemez yüzüme gelmesiyle dayanılmaz şekilde yanar ağrır. Soğuk duş alıp bunu yüzüme sürüp emilince yemin ederim bir şey kalmıyor. Bu üründen önce yanık kremi olan Hametandan tutun, Bepantoller ve türlü nemlendiriciler denedim bu ağrı için hiçbiri böyle kısa sürede ve çabuk etki etmedi. 

Ağda sonrası oluşan morlukları da ertesi güne ortadan kaldırır. Ne diyeyim ki, adamlar yapmış. Fiyatı ülkemizde pahalı olsa da alın, aldırın. 

17 temmuz 2018 18:18

20. Tek bir kremle ömür geçirecek olsam kesinlikle bu olurdu. Nemlendirir, yatıştırır(akne,kuruluk) , kızarıklığı alır, onarır. Gerçekten piyasada tek bence. 

22 mayıs 2018 01:29

19. Bu krem çok övüldüğü için büyük beklentilerle aldım ama bahsedildiği gibi mucizevi etki yaratmadı bende. Gece kullanımında sabah yumuşak bir ciltle uyanıyorsunuz evet, sivilce de yapmıyor. Ama bunun ötesinde izler üzerinde bir etki gözlemlemedim. Triacneal bu kremden çok daha etkili izler üzerinde. Bilmiyorum belki daha da uzun bir kullanım süresi gerek. Bitene kadar kullanıp gözlemleyeceğim.

21 mayıs 2018 13:14

18. Yanak bölgemde çıkan sivilceler sürekli kırmızı lekeler bırakıyor ve zaten yüzüm genelde kırmızıdır. Bu ürünü lekelere iyi geldiğini duyduğum için almıştım. Lekelere bir etkisini görmedim ama kızarıklığa iyi geliyor ve cildi dinlendiriyor. Genelde gece kullanıyordum fakat bu ara sivilceler için benzamicyn kullanıyorum cildim aşırı kurudu o yüzden gündüz kullanmaya başladım. Işıl ışıl parlıyorum 

18 şubat 2018 15:16