sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  3.8
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (26)
  • oylar (8)
  • medya (1)

  26. Avene markasına ait onarıcı özellikli bakım kremi. Ben bu ürünü sivilce tedavisinden sonra geçmeyen sivilce lekelerim için kullanıyorum. Şu sıralar yaz mevsiminde olduğumuz için yüzüme ağır gelmesinden endişelenerek ara verdim fakat kullandığım süre zarfında lekelerin renklerinde çok hafif açılma gözlemledim. Yalnız yapısı ağır olduğu için biraz ayarını kaçırınca dahi sivilce yapabiliyor. Bu yüzden ben küçük küçük alıp elimde ısıtıp uyguluyorum. Gerekirse aynı işlemi bir kaç kez daha tekrar ediyorum. 

  24 haziran 01:10

  25. egzamayı artık gelişinden tanıyorum ve farklı zararları olan ilaçlar kullanmak istemediğim için kullanmaya başladım. kaşıntıyı 10 dakika içerisinde yok etti, belki placebo etkisidir, ama işe yaradığı kesin diyebilirim.

  19 şubat 12:46

  4

  24. cildim yağlı ve sivilce lekeleri var. doktora gidiyorum verilen ilaçları kullanınca düzeliyor sonra tekrar başlıyor o yüzden ilaç da kozmetik ürünlerden de kullanmıyordum. buradaki yorumları okuyunca deneyeyim dedim ilk geceden farkettiğini düşünüyorum. sivilce izleri küçülecek gibi cildim de pürüzsüzleşti. şimdilik bir hafta oldu gözlemlerim bu yönde. geceleri yatmadan önce bu kremi sürüp yatacağım krem bitene kadar sonucu tekrar editlemeyi düşünüyorum.

  Edit: duzenli sayılacak şekilde kullandim kardeşim de kullandi ve biz memnun kaldik sivilce çıkmasını önlemiyor ancak lekeleri gidermekte ve çıkacak sivilcenin hafif şekilde atlatılmasına faydası olduğunu gözlemledik

  10 şubat 20:25 30 mart 22:06

  23. Buradaki yorumları gördükten sonra sivilce izlerim için aldım bu kremi. Bazılarında mucizeler yaratmış fakat bende yaratmadı yeteri kadar uzun mu kullanmadım bilemiyorum 1 ay kadar oldu. Her akşam sürüyorum. Uyandığımda iyi bir cilde sahibim fakat yüzümü yıkadığımda bütün kızarıklıklar sivilce izleri ortaya çıkıyor. Bu kremin tam olarak ne yaptığını çözmüş değilim. Aslında kullanma talimatına bakarsanız da öyle büyük vaatleri Yok bu kremin. Bitene kadar kullanmaya devam edeceğim. 

  Edit: Kremi kullanmayı bıraktım çünkü artık bir işe yaramadığını düşünmeye başlamıştım. Fakat erkek arkadaşıma verdim sivilce izlerine sürdü inanılmaz bir şekilde onun lekelerini açtı. Bende ise işe yaramamıştı. 

  24 ekim 2018 23:58 28 ocak 01:22

  22. normalde avene ürünleri cildimde alerji yapardı. bu ürünün iyi yorumlarından dolayı bir şans vermek istedim ve alerji yapmadı, sevindim. avene'in daha önceden kullandığım ürünleriyle arasındaki farkı düşündüm ne acaba alerji yapan diye. sanırım parfümdü. çünkü bu ürün parfümsüz ve ilk kez avene ürünü sivilce yapmadı bende. 40 ml tüpte ürün, yaklaşık 40-45 tl civarı. akşamları tüm yüzüme uyguluyorum ve şimdiye kadarki kullanımım için gayet memnun olduğumu söyleyebilirim. cildi yatıştırıyor ve güzelce nemlendiriyor. içeriği süper temiz değil ama yeni sivilce-komedon oluşumunu engellediğini düşünüyorum. almaya devam edeceğim.

  26 eylül 2018 12:45

  21. Nereye gitsem benimle gelir. Hassas tenliyim ve bu hassaslığın boyutları epey fazla. Hal böyle olunca mineral bakımından zengin içinde termal su barındıran bu krem/merhemi sevmemeniz mümkün değil. Hem kremi hem de merhemi mevcut. Ben şimdiye kadar merhem olanı (40ml tüp versiyonunu) kullandım. Size etkisini şöyle anlatırsam ne kadar elzem bir ürün olduğu konusunda hemfikir olabiliriz: 

  Kağıt gibi ince ve beyaz derim denize girince hemen yanar batar ve özellikle göz çevrem deniz suyunun ister istemez yüzüme gelmesiyle dayanılmaz şekilde yanar ağrır. Soğuk duş alıp bunu yüzüme sürüp emilince yemin ederim bir şey kalmıyor. Bu üründen önce yanık kremi olan Hametandan tutun, Bepantoller ve türlü nemlendiriciler denedim bu ağrı için hiçbiri böyle kısa sürede ve çabuk etki etmedi. 

  Ağda sonrası oluşan morlukları da ertesi güne ortadan kaldırır. Ne diyeyim ki, adamlar yapmış. Fiyatı ülkemizde pahalı olsa da alın, aldırın. 

  17 temmuz 2018 18:18

  20. Tek bir kremle ömür geçirecek olsam kesinlikle bu olurdu. Nemlendirir, yatıştırır(akne,kuruluk) , kızarıklığı alır, onarır. Gerçekten piyasada tek bence. 

  22 mayıs 2018 01:29

  19. Bu krem çok övüldüğü için büyük beklentilerle aldım ama bahsedildiği gibi mucizevi etki yaratmadı bende. Gece kullanımında sabah yumuşak bir ciltle uyanıyorsunuz evet, sivilce de yapmıyor. Ama bunun ötesinde izler üzerinde bir etki gözlemlemedim. Triacneal bu kremden çok daha etkili izler üzerinde. Bilmiyorum belki daha da uzun bir kullanım süresi gerek. Bitene kadar kullanıp gözlemleyeceğim.

  21 mayıs 2018 13:14

  18. Yanak bölgemde çıkan sivilceler sürekli kırmızı lekeler bırakıyor ve zaten yüzüm genelde kırmızıdır. Bu ürünü lekelere iyi geldiğini duyduğum için almıştım. Lekelere bir etkisini görmedim ama kızarıklığa iyi geliyor ve cildi dinlendiriyor. Genelde gece kullanıyordum fakat bu ara sivilceler için benzamicyn kullanıyorum cildim aşırı kurudu o yüzden gündüz kullanmaya başladım. Işıl ışıl parlıyorum 

  18 şubat 2018 15:16

  17. mükemmel bir ürün. hassas, kuru, kızarıklık sorunu yaşayan bir cilt yapım var. içeriğinde çinko olan kızarıklık ve yanma yatıştırıcı bir ürün ararken almaya karar verdim. iyi ki almışım. rosacea sıkıntımı yatıştırıp, kızarıkların bir nebze de olsa önüne geçiyor. bildiğim kadarıyla her gün kullanılacak bir ürün olmamasına rağmen haftada birkaç gün kullanmaya çalışıyorum. henüz çıkmakta olan sivilceleri geçirmesi de cabası.

  10 şubat 2018 03:42