4.1
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (136)
  • oylar ()
  • medya (2)

136. 50 mllik seyahat boyunu bitirdim. güzel temizliyor ve sonrasında hemen nemlendirici sürmeliyim hissi vermiyor.(gizlinot: cildim karma) lrp effaclardan daha az kuruttuğu için bundan sonra tercih edebilirim.

10 eylül 18:33

135. Roaccutanne tedavimden sonra gerek temizleme jeli, gerek nemlendiricide tercihimi hep dermokozmetikten yana kullanıyorum.Uzun bir süredir la roche posay kullanıyordum.Bir alışverişimde avene denemeye karar verdim, iyi ki de öyle yapmışım.Hem fiyatı daha  uygun, hem de bence bıraktığı his ve kuruluk anlamında aynılar.Temizlemesinin de yeterli olduğunu düşünüyorum.Alalım,aldıralım. 

8 eylül 14:46

134. 1.5 aydır düzenli kullanıyorum. Yağlıya dönük karma ciltliyim. Sanırım sizlerle görüşlerimi paylaşmam için yeterli bir zaman oldu bu. Cilt ürünlerinin kısa ve uzun zaman periyotlarındaki etkileri değişken olabiliyor, şu ana kadar gozlemlediklerim bunlar:

1- kullanmaya başladığım ilk hafta nefret ettim desem yeridir; normalde sivilce çıkmayan yanaklarımda bir adet devasa bir oluşum çıktı, burun kenarlarım ve dudak üstüm kabuk bağlayacak kadar kurudu. Ama yine de kullanmaya devam ettim çünkü evde olduğum bir dönemdi genelde. O riski aldım.

Iyi ki almışım.

2- 2.nci haftadan itibaren burnumun üstündeki siyah noktalar ve alnimdaki minnak pütürler epey azalmaya başladı.

3- 3.ncü hafta kaşlarımın arasındaki bölgede cok ağır olmayan gözenek problemim vardı, o gözeneklerin normal bir boyuta geldiğine tanıklık ediyorum ilk defa.

Gözenek konusunda yine avene'e ait olan (bkz: Avene cleanance mask) etkili olmuş olabilir onu ayrıca test etmedim, deneyeceğim (gizlinot: Hehe)

Son olarak, ürün cidden epey bereketli çok az bir miktarı yeterli olur hatta o ilk hafta bol keseden kullanıyordum ben, o bile kurutma yapmış olabilir.

8 eylül 08:44


133. Yaklaşık 6 aydır sabah akşam düzenli olarak kullandığım temizleyicem. Ara ara cildimde kuruma ya da hafif bir gerginlik yaratabiliyor. Arkasından iyi bir nemlendirici ile nemlendiriyorum pamuk gibi oluyor yüzüm.

2 eylül 03:05

5

132. Karma-yağlı ve problemli ciltler için harika bir yüz temizleme jeli. Ikinci şişemi kullanıyorum ve çok uzun süre gittiğini söylemeliyim. Bir çok dermokozmetik ürün denedim ancak en iyisinin bu olduğuna karar verdim.

Sivilceye oldukça meyilli bir cildim var ve lekelerim var. Çok iyi temizlemem gerekiyor ve bu ürünle gerçekten temizlediğimi hissediyorum. Sivilcelere de çok iyi geliyor ve sönmelerine yardımcı oluyor. Mat bir bitişi var ama ultra gergin kuru bir yüz bırakmıyor. Bir çok arkadaşıma önerdim, önereceğim.

30 ağustos 03:26

131. karma ciltli, yer yer kapalı/açık komedon ve sivilceler bulunan yüzümü acayip kuruttu ya. dudak kenarlarım pütür pütür oluyor, nemlendiricim yeterli gelmiyor. kuruluğu saymazsak cildimi pürüzsüzleştirdiği, sivilcelerimi söndürdüğü gerçeğini inkar edemem

29 ağustos 08:36

130. Tedavimde cleanance hydra jeli kullanıyordum o bitince cleanance jele geçtim. Kesinlikle çok memnun kaldım, kışın cildim kuru olduğu için gerebiliyor. Temizlemesini kesinlikle çok beğeniyorum.  

17 ağustos 22:00 20 ağustos 17:57


129. Öncelikle kesinlikle kötü bir yıkama jeli değil ancak iyi de olduğunu düşünmüyorum.

Şöyle ki yüzü derinlemesine ve tamamiyle temizlemiyor, evet sivilceli ciltler için uygun, çok fazla kurutmuyor, sivilceye sebep olmuyor fakat sivilce çıkmasını engellediğini sanmıyorum. 

Yüzüm geçen sene bu seneye nazaran çok daha iyi durumdaykan -dermatoloğum bile büyük bir sorunun yok demişti- kendisinin tavsiyesi ile bunu kullanmaya başadım. 1+1 kampayası ile almıştım, fiyatı ürünün bereketine göre pahalı sayılmaz bence, çok uzun süre gittiği bir gerçek bu arada. Ancak şuan söyleyebilirim ki benim için yüz sabunundan, yüze alerji yapmayan normal bir jelden farkı yok. Yüzümün yağ oranın arttığı, stresle sivilce çıkarttığım durumlar için bana yeterli gelmedi. Ha sorarsanız kesinlikle kötü değil ama bir daha almayı dişünmüyorum

8 ağustos 21:33

128. Yüzümü germeden, nazik nazik temizleyen ürün. Bioderma'nin benzer ürünü karma olan cildimi çok kuruturken bunda böyle bir problemle karşılaşmadım. Yıllardır severek kullanıyorum.

5 ağustos 20:41

127. İkinci kutumu yarıladığım için bir değerlendirme yapabileceğime inanıyorum. Öncelikle cilt tipim karma. T bölgem yağlı. Cildim için en uygun olabilecek ürünleri ararken hem kısmen içeriği uygun hem de cebime uygun ürünlere bakınıyordum. Karşıma hep üç seçenek çıktı. Biri avene, biri la roche posay diğeri bioderma. Biodermayı hiç kullanmadım. Daha çok, hassas ve kuru ciltlerin tercih ettiğini gördüm. Bu yüzden İlk kullandığım la roche posay effaclar jel oldu. Cildimi fazlasıyla gerdiğini ve kuruttuğunu fark ettim. Bunun için bir kutu kullandıktan sonra bıraktım. (Yalnız yağlı ciltler için çok iyi bir ürün olduğunu düşünüyorum.) Daha sonra avene’in cleanance jelini kullanmaya başladım. İlk izlenim olarak la roche posayın daha derin temizlediğini hissettiğimi düşünmüştüm. Ancak daha sonra suratımı germeden ne kadar iyi bir iş yaptığını zamanla fark ettim. Bende sivilce, kızarıklık, alerji vs. yapmadı. Sanırım ömür boyu kullanmaya devam edeceğim yüz temizleme jelim bu olacak. 

5 ağustos 00:23