4.1
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (131)
  • oylar (19)
  • medya (2)

131. Öncelikle kesinlikle kötü bir yıkama jeli değil ancak iyi de olduğunu düşünmüyorum.

Şöyle ki yüzü derinlemesine ve tamamiyle temizlemiyor, evet sivilceli ciltler için uygun, çok fazla kurutmuyor, sivilceye sebep olmuyor fakat sivilce çıkmasını engellediğini sanmıyorum. 

Yüzüm geçen sene bu seneye nazaran çok daha iyi durumdaykan -dermatoloğum bile büyük bir sorunun yok demişti- kendisinin tavsiyesi ile bunu kullanmaya başadım. 1+1 kampayası ile almıştım, fiyatı ürünün bereketine göre pahalı sayılmaz bence, çok uzun süre gittiği bir gerçek bu arada. Ancak şuan söyleyebilirim ki benim için yüz sabunundan, yüze alerji yapmayan normal bir jelden farkı yok. Yüzümün yağ oranın arttığı, stresle sivilce çıkarttığım durumlar için bana yeterli gelmedi. Ha sorarsanız kesinlikle kötü değil ama bir daha almayı dişünmüyorum

8 ağustos 21:33

130. Yüzümü germeden, nazik nazik temizleyen ürün. Bioderma'nin benzer ürünü karma olan cildimi çok kuruturken bunda böyle bir problemle karşılaşmadım. Yıllardır severek kullanıyorum.

5 ağustos 20:41

129. İkinci kutumu yarıladığım için bir değerlendirme yapabileceğime inanıyorum. Öncelikle cilt tipim karma. T bölgem yağlı. Cildim için en uygun olabilecek ürünleri ararken hem kısmen içeriği uygun hem de cebime uygun ürünlere bakınıyordum. Karşıma hep üç seçenek çıktı. Biri avene, biri la roche posay diğeri bioderma. Biodermayı hiç kullanmadım. Daha çok, hassas ve kuru ciltlerin tercih ettiğini gördüm. Bu yüzden İlk kullandığım la roche posay effaclar jel oldu. Cildimi fazlasıyla gerdiğini ve kuruttuğunu fark ettim. Bunun için bir kutu kullandıktan sonra bıraktım. (Yalnız yağlı ciltler için çok iyi bir ürün olduğunu düşünüyorum.) Daha sonra avene’in cleanance jelini kullanmaya başladım. İlk izlenim olarak la roche posayın daha derin temizlediğini hissettiğimi düşünmüştüm. Ancak daha sonra suratımı germeden ne kadar iyi bir iş yaptığını zamanla fark ettim. Bende sivilce, kızarıklık, alerji vs. yapmadı. Sanırım ömür boyu kullanmaya devam edeceğim yüz temizleme jelim bu olacak. 

5 ağustos 00:23


128. Ben bu ürünü geçen kış süslü sözlükten görüp almıştım büyük bir hevesle. Ancak karma cildimi kurumaktan çatlayacak hale getirdi o yüzden sadece birkaç kere kullanıp kaldırdım. çok iyi temizlediği kesin zira sanki tüm yüzüm soyulmuş gibi hissettim ama bu kadar çok beğeneni varsa problem benim tenimden kaynaklı heralde.

Hassas cildi olanlara kesinlikle önermiyorum ucuz bir şey de değil paranıza yazık olur. Ancak kokusu gerçekten muhteşem. ergenlik çağlarımda yüzümü sebamedin yüz sabunuyla yıkardım ve lisedeki sevgili yüzün çok güzel kokuyor derdi hep. işte bunun da kokusu o sabunla aynı hatta ondan daha baskın. arada duşa girdiğimde boynumu göğüs bölgemi falan yıkıyorum ziyan olmasın diye.

4 ağustos 15:37

3

127. Bi sürü ürün deneyimlemiş biri olarak sıradan bir temizleyici olduğunu düşünüyorum. Sadece temizliyor. Siyah noktayı azaltma kontrol altına alma vs gibi bir etkisini görmedim. Ama aynı zamanda bir zararını da görmedim.

4 ağustos 15:23

126. Uzun zamandır kullandım (1-1,5 sene) artık yorumlayabilirim sanırım.Evet iyi temizliyor evet çok gerginlik yapmıyor ama bu kadar.  

Ya bu ürünü kullananların çoğu yağlı-karma ciltli ve haftada en az 1-2 sivilce atağı geçiren insanlar. Ne yağlanma kontrolü var ne siyah nokta azaltma ne de sivilce kurutma. La roche posay effacların yanında su gibi kalıyor ve Birkaç tık daha iyisi varken artık yanından bile geçmem. 

4 ağustos 14:19

125. geçen ay eczaneden aldığım avene güneş kreminin yanında 100 ml hediye olarak geldi. nasıl sevinçliyim anlatamam, dermokozmetik bi yüz yıkama jeli arıyorum ama karar verip almaya cesaret edememişim güneş kreminin yanında bu deneme boy 100 ml ile kendimi bir taşla iki kuş vurmuş gibi hissediyorum falan. yağlıya dönük karma cildim var arada sırada da minik sivilcelerim çıkar. Neyse ben bununla yüzümü yıkadım ama bi farklı hissediyorum yüzümü sanki arınmamış gibi ki çok iyi durulayıp kağıt havluyla da kuruladım. Dedim neyse cildim uyum sağlamaya çalışıyo heralde. Başka gün kullandım bi tane gözenek pörtledi yanağımda dedim allah allah noluyoruz rutinimde bi değişiklik de yoktu. geçen gün tekrar bi şans verip yüzümü bununla yıkadım ve çenemde anında irinli bi sivilce çıkarttı. cildimle anlaşamadı maalesef, oysa yorumlardan çok umutluydum.....

3 ağustos 16:12


124. kaç yıldır kullandığımı hatırlayamayacak kadar uzun süredir kullandığım, vazgeçilmez temizleyici jelim.

öncelikle avene genellikle akne problemi yoğun olan ciltlerde tavsiye edilir fakat ürünleri kesinlikle ağır değil. akne sorunu olmayan bir cildim var fakat adet dönemlerinde çıkan ya da çıkamayıp deri altında hissettiğimiz sivilceleri bile tamamen bitirdi bende. makyaj temizliğimi de bu ürünle yapıyorum. verdiği tertemiz, pırıl pırıl ve nefes alan bir cilt hissini çok seviyorum. sebum dengesini iyi ayarlıyor. cildi yormuyor ve çok iyi temizliyor. fiyatı, performansına oranla çok uygun. akne sorunu olan birçok arkadaşıma tavsiye ettim, çok memnun kaldılar. geçen sene 400ml lik pompalı ürününü yurtdışından almıştım. artık türkiye'de de bulunuyor. birçok eczane ve online alışveriş sitesinde bulabilirsiniz.

31 temmuz 16:20

123. Uzun süre kullandığım ama bir süre sıkıldığım, şimdi ise tekrar almak istediğim yüz temizleme jeli. Yüzü kurutmaz, germez, yormaz. Nazikçe temizler. Bende yeni sivilce çıkartmadı ama olanlara bir faydası da olmadı. Ama temizliği benim için yeterli oluyordu. Not; cildim yağlı.

30 temmuz 11:31

122. herhangi bir tahriş yada sivilce oluşuma yol açmadı bende temizlemesi güzel ama yapısı bana direk sıvı sabun gibi geliyor eğer cildiniz karma-yağlı ise özellikle yaz aylarında işinize yarayabilir çünkü biraz kurutan bir ürün.

29 temmuz 19:27