yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.2
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (195)
  • oylar (57)
  • medya (2)

  195. Yağlıya dönük karma ciltliyim. Normalde sivilcem regl donemi haricinde pek çıkmaz ama su son iki ay boyunca yaşadığım sinir - stres ikilisinden dolayi yuzum adeta bir mayın tarlasi. Daha önce kullandığım yuz temizleme jelimin bitmesiyle ve artık dermokozmetik kullanmak istediğimden avene cleanance jeli aldim(gizlinot: Dermoeczanem sitesinden 100 ml 25tlye aldim.). İlk kullanimdan cildimi pamuk gibi yaptı. Yeni kullanmaya başladığım icin sivilcelerde bi degisiklik görmedim. Etkisini gösterdikçe burada editleyeceğim.

  14 ekim 20:31 14 ekim 22:04

  2

  194. Kuru/karma cilde sahibim ve bu ürün bana hiç iyi gelmedi. Avene’in günlük nemlendiricisini ve güneş koruyucusunu kullanıyorum ve çok memnunum. Bu yüzden tamamlayıcı ürün olarak jelini de denemek istedim ancak cildimin hassas kısımlarını aşırı kuruttu ve t bölgesindeki yağlanmayı arttırarak ekstra parlamaya neden oldu. en hoşuma gitmeyen yanı ise beyaz sabunu andıran baskın kokusu ve çok az bir miktar dökerek kullanmama rağmen aşırı köpürmesi. Diğerlerinin aksine avene’in bu ürünü hiç de klinik olarak temiz içerikli bir ürün hissiyatı uyandırmıyor bence insanda. 

  9 eylül 16:07

  4

  193. La roche posay effaclar gelim bittikten sonra yüzüm alışmasın diye bunu aldım. Denemek istediğim için 100 ml’lik küçük şişesini aldım. Kokusu gayet hoş, köpürüyor nazikçe temizliyor. Sabah akşam mutlaka kullanıyorum. Karma cildimi yormadı sivilce yapmadı kurutmadı ben bayağı beğendim. Fiyat olarak da la roche’dan daha az. Böyle ürünleri genelde aynı serisinden nemlendiriciyle kullanmak gerekiyor ama ben la roche’un effaclar duosuyla kullanıyorum gayet memnunum. Küçük şişe bitince büyüğünü de alacağım

  30 ağustos 00:13

  5

  192. ben bu ürüne tabiri caizse aşığım sanırım. öncelikle o kadar güzel temizliyor ki makyaj kalıntısından, kirden filan eser kalmıyor yüzünüzde. aydınlatıyor hemen. aynı zamanda sivilce oluşumunu ciddi anlamda önlediğini düşünüyorum. 5 aydır felan kullanıyorum. regl dönemi bir anda parlayıp sönen sivilcelerim harici sivilce sorunu yaşamadım.

  diğer yüz temizleme jellerine nazaran yüzümü de kurutmadı üstelik. oldukça da bereketli bir ürün. daha yarısına bile gelmedim 400 ml'sinin. kokusu da çok ferah. şimdilerde duşta vücudumda da kullanıyorum. umarım sırtımdaki sivilcelere etki eder.

  tanım: ben sonunda aradığım yüz temizleme jelini buldum. sanırım daha uzun yıllar birlikte olacağız kendisiyle...

  29 ağustos 01:10

  4

  191. Avene'in bu serisinin güneş koruyucusunu 2-3 yıldır kullanıyorum ve yanında da bu kez bu temizleyicinin deneme boyu geldi.

  Koku olarak oldukça temiz.

  Az bir miktarı bile temizlemeye yetiyor.

  Kullandıktan sonra o gıcır gıcır, ciltteki tüm her şeyi götürmüş hissi yok (bu benim için olumsuz bir şey, çünkü çok kimyasal kullanmışım gibi geliyor.)

  Cilde çok hoş bir matlık katıyor.

  Temizlemesi gayet güzel, üstünden misel su ile geçtiğimde kalıntı görmüyorum.

  Fiyat olarak da baktığımda dermakozmetikler arasında uygun fiyatlı sayılabilecek cinsten ve avene zaten çok sık kampanyaya giriyor.

  Bereketli de bir ürüne benziyor çünkü çok az almak yetiyor.

  25 ağustos 21:10

  190. İlk kullanırken yüzü bir şeyler çektiriyormuş gibi hissettiren favoru yüz temizleme jelimdir.

  Genellikle yağlı ciltler için tavsiye edilmekle beraber sivilcelerimi bir nebze olsun azaltmıştır. Cildi kurutur ancak iğne batma hissi yaratmaz, cildi çektirir ama yumurta beyazı kadar iğrenç kıvamlı değildir. Yani kısacası yağlı ciltleri olması gereken formuna kavuşturur. Her sabah kullanılması tavsiye edilir. Göze gelmemesine dikkat edilmelidir geldiği taktirde bol soğuk su ile yıkanmalıdır yoksa 2-3 saat süpermenin lazer saçan gözleri gibi kırmızı iki misket ile gezebilirsiniz.

  18 ağustos 16:28

  189. Yine sivilcelerimi geçireceğini düşünüp 3 kutu bitirdiğim bi ürün daha..... Benim öyle kistik, şişik ya da yüzümün her tarafına yayılmış sivilcelerim olmadı ama kırmızı kırmızı benekler halinde çıkan sivilcelerim çok oldu..... İşte o dönemlerde hep bu tarz ürünlerle tanıştım ve kullanmaya başladım. Yıkama jelini, maskesini, toniğini kullandım. Sivilcelerde azalma oldu ama heh tam istediğim gibi oldu diyebilecek bir iyileşme olmadı. O yüzden erteleye erteleye sonunda Aknetrent kullanmaya başladım 🤷🏻‍♀️ Bu ürünle yüzümü yıkadıktan sonra aşırı kuruduğunu ve gerildiğini hatırlıyorum. Kesinlikle temizlik hissi veriyor ama üstüne nemlendirici sürülmezse tahriş edecek kadar kurutuyor bence. Ben bu tarz ürünlerin ciltteki sivilceleri geçirdiğini düşünmüyorum. Geçiriyorsa ne mutlu size ama bende öyle bir etkisi olmadı. Belki sivilce tedavim bittikten sonra cilt bakım ürünlerime eklerim. Yeni bir ürün deneyip tekrar sivilce çıkarmak yerine eski deneyimlediğim bir ürünü tercih ediyorum korkudan ://///

  14 ağustos 14:05 14 ağustos 14:14

  188. Karmadan yağlıya dönük ve hassas olan cildimi rahatsız etmeden en iyi şekilde temizleyen jel formülde temizleyici. Ben aynı zamanda yazın çok terleyip sırtımda pütürler çıktığında da duş jeli gibi de uyguluyorum. Pütürleri 1 hafta gibi kısa sürede geçiriyor.

  2 ağustos 11:00

  187. karmadan yağlıya dönük hassas cildimde uygun bir ürün olmuştur. cildimi aşırı kurutup germiyordu bu özelliğini sevdim, herhangi bir sıkıntıya da yol açmadı. fakat o dönemde kullandığım ilaçlarda da sivilcelerimde gözle görülür bir değişiklik olmayınca bırakmıştım, sonra rafta dururken son kullanma tarihi de geçmiş. daha sonra tekrar alıp kullanabilirim.

  31 temmuz 08:41

  186. yaklaşık 2.5 senedir lrp effaclar gel kullanıyorum. 400 mllik olanı bitince yeni ve daha uygun fiyatlı bir şeyler denemek istediğim için sözlükteki iyi yorumlara güvenerek 100 ml boyunu 25₺ye sipariş ettim internet üzerinden. yaklaşık 2-3 haftadır kullanıyorum ve henüz yarım parmak azalmadı bile. öncelikle cildim yağlıya dönük karma, hassas ve akneye meyilli. gün içinde ten makyajı yapmıyorum, yalnızca allık aydınlatıcı ve maskara sürüyorum. cildimi oldukça güzel temizliyor ama lrp’in yapısından biraz daha farklı yapısı. daha su gibi. lrp biraz yoğundu o yüzden acaba yeterince kullanmıyor muyum diye düşünüyordum ama yaklaşık fındık kadarı tüm cildimde ve boynuma yetiyor. bütün gün kirlenen ve yağlanan cildimi oldukça iyi temizliyor ve ferahlatıyor. hiçbir şekilde akne vs. yapmadı. ama ben lrp’nin daha derinlemesine temizlediğini düşünüyordum. bundan sonra yine ona döneceğim ama memnun kalmadım diyemem. hafif, ferah, içeriği temiz bir temizleme jeli. 

  yaklaşık 2.5 aylık kullanım sonrası edit: kurutmayan, yormayan bir temizleme jeli evet ama iyi temizlemiyor. özellikle lrp effaclar gel'in hissine aşinaysanız hiçbir şekilde aynı tatmini alamıyorsunuz. ayrıca cildimde herhangi bir akne geçiren ya da cildimi düzelten bir özelliği olmadı. la roche posay effaclar jele döndüm yeniden.

  30 temmuz 21:30 bugün 13:48