4.3
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (32)
  • oylar (6)
  • medya (0)
5

32. Sanırım hayatımın güneş kremi diyebileceğim ürün. Matlığı, koruması, yüzümde bıraktığı pürüzsüz his çok güzel. Tek kusuru azıcık beyazlatması. Aslında umursamıyordum ama işyerinde insanlar niye bembeyazsın hasta mısın falan diyince farklı markalara yöneldim. Ya sivilce yaptılar(roc) ya da yağlı yağlı parladılar(daylong). yine kendisini satın alacağım, macera aramaya gerek yokmuş.

13 haziran 09:01

31. Karma ciltliyim, beyaz tenliyim. Ve hem hassasiyet, hem kızarıklık sıkıntım yaz kış her zaman devam eder. O yüzden yüzümü yaz kış yüksek faktörle korurum, ama kışın 35 ile idare etsem de yazın 50 spf'e geçerim. Geçen yaz bu üründen bir tüp almıştım, sanırım şimdi bir tüp daha alacağım. İlk sürdüğümde hem beyaz kalıntısı oluyor hem de yüzümün kızarıklığını iyice kırmızı gösteriyor. Fakat 5-10 dk sonra hepsi geçiyor. Kıvamı mat ve yoğun, ben güneşten de iyi korusun diye sürerken elimi bol tutuyorum açıkçası. Bir tek bunu sürüp, üzerine de ten rengime uygun pudra sürünce gün boyu idare ediyor beni. Fondöten sürmüşüm zanneden bile oldu :) Malum fondöteni gün içinde sil, temizle, yenile, uğraşamıyoruz. O yüzden olur da o gün güneşe çok maruz kalacaksam, herhangi bir mekan WC sinde bile Avene + pudra karışımını yüzümden suyla yıkayıp, çıkarıp, tekrar yenilemek mümkün oluyor. Yaz mevsimi için çözümü ancak böyle bulabildim ben. Tavsiye ederim.

12 haziran 20:09

30. Mat güneş kremi arayışımı bitirmiş ürün. Yağlanma yok, parlama yok, beyazlık bırakmıyor; tek sıkıntısı üzerine ışıltılı bir baz kabul etmiyor, siliniyor. Ten makyajı üzerine aydınlatıcı uygulandığında sorun olmuyor ama.

4 haziran 12:15


29. Solante'nin 150 ml'lik ürününün hemen hemen 115 TL'ye satıldığını ve doktorumun önerdiği markanın solante ve la Roche posay'in akne karşıtı güneş kremleri olduğunu düşününce aslında solante'ye yönelebilirdim çünkü bunun da 50 ml'si 40 TL, tek alırsanız kargo vs 50 TL'ye geliyor ama öyle çok kötü girdi okudum ki süslü sözlük'te solante'yle ilgili ben de avene denemek istedim, diğer cilt ürünlerimle aynı marka olsun diye. Şu anda benzamiycn jel kullanıyorum, doktor "cildin yağlı, sabah güneş kreminin altına nemlendirici kullanmasan da olur" dedi ama benzamiycn zaten kuruturken cildi, nemlemdiricisiz sürünce pul pul döküldü resmen. Ben altına hafif de olsa bir nemlendirici sürerim ilaç tedavim bitse de çünkü ciddi şekilde cildi matlaştıran bir ürün. Onun haricinde sivilceyi engellemedi ama sivilceye sebep oldu mu dersek iyi gözlem yapamadım çünkü cildim hali hazırda hiç olmadığı kadar kötü. bu bitince la Roche'ninkini de deneyeceğim karşılaştırmak için ama solante çok büyük, o kadar kötü yoruma 120 lirayı riske atamadım gözümde büyüdü. :(

14 mayıs 22:36 ed.15 mayıs 10:33

28. Bence tek başına kullanıldığında işini daha yapan güneş kremi çünkü makyaj altına olduramadım ben. 1-2 saat sonrasında fondöten aşırı derecede kusma yapıyor. Ama ten makyajı yapmıyorum zaten diyorsanız alınacak en uygun fiyatlı güneş kremi de kendisi.

1 mayıs 12:21

27. çok uzun süredir kullanmakta olduğum güneş kremi. bir tanesi sizi çok uzun süre götürebiliyor, vaat ettiği gibi komedon, sivilce vs yapmıyor zaten yağlı ciltler için. ancak cilt bu güneş kremini asla emmiyor, geleceğiniz kadar parlak bir cildiniz oluyor<3

neyse, ben daha iyi bir seçenek bulamadığım için bunu kullanıyorum. güneşten güzel koruyor olması gerektiği gibi bunu da belirteyim. AMA daha iyi bir önerisi olan varsa çok makbule geçer...

27 nisan 19:06

26. yaklaşık 1 haftadır deneyimlediğim ve mat güneş kremi arayışımı kökten bitiren, sivilce yapmayan caaaaanım güneş kremim!

üstünde 6 pompa uygulanması gerektiği yazıyor ama ben 4 pompa uygulayıp yayıyorum. yüzünüze ilk değdirdiğinizde sanki yağlı, sanki ağır gibi geliyor ama bir anda yayarken deliler gibi matlaşmaya başlıyor ve 10 dakika içinde sanki yüzünüzü yıkamışsınız da birşey sürmemişsiniz gibi duru bir görünüm bırakıyor. diğer arkadaşların da söylediği gibi gözenek görünümünü azaltıyor. rahatsız edici olmayan o tipik avene kokusuna sahip. 1 haftadır sürdükten sonra üstüne tam tekmil makyaj yapmaktansa hafif bir pudra geçip çıkıyorum ve cidden harika duruyor. dün uzun saatler o sıcağın altında (istanbul) ve tam güneşin önünde oturmak zorunda kaldım. ne bir kızarma, ne bir kaşınma, ne bir yanma. yalnızca eve geldiğimde yüzüm parlıyordu, pudra vs. kalmamıştı ama bu büyük ihtimalle çok terlediğim için oldu. çok da rahatsız edici bir parlama değildi ayrıca. ama bu gün içinde yenileme ihtiyacı olduğunu gösteren bir unsur.

neyse, ben bu kreme ba-yıl-dım kızlar ba-yıl-dım! daha da başka krem sürmem. herkes alsın <3 şimdi gidip en makulünden bir de vücuda aldım mı çok süper olacak!

edit: imla.

13 nisan 16:15 13 nisan 16:17


25. Sivilceler tarafından yüzümün istila edildiği dönemde doktorumun tavsiyesiyle almıştım. Güzel bir güneş kremi. Tek problemi zaten çok beyaz olan yüzümü daha da beyazlatmasıydı. Şu an başka bir güneş kremi kullanıyorum ama yazın geri dönerim buna muhtemelen. Diğer süslerin de belirttiği gibi gözenekleri kapatıyor ve pürüzsüz bir görünüm veriyor.

8 nisan 10:21

24. Avene Cleanance serisini o kadar çok övmüşümdür ki üzerine para verseler o kadar övemezdim. Jel temizleyicisi ve nemlendiricisinden çok memnun kalınca güneş kremini de deneyeyim dedim, bingo!

Yüzü beyazlatıyor, önce onu söyleyeyim. Ama yarım saat bi saate geçiyor. Gözenekleri dolduruyor, bunu sürdüğüm günlerde cildim daha iyi gözüküyor.

Sürdükten sonraki 4-5 saat güneşin altında durduğumda (gizlinot: Güneş ve çim görünce aklımı kaybettim herhalde) yandım, ama normalde kızarmam gerekirdi tabii. Güzel koruyor kısacası.

Dokusu ve gözenek gizlemesi itibariyle harika bir makyaj bazı. Ama üzerine mat bir fondöten sürünce günün ilerleyen saatlerinde maskeleşmeye başladı. Hafif parlak bitişli bir şey sürdüğümde ise yapısını hiç bozmadı, üstüne kalıcılığını arttırdı. Cildin yağlanmasını geciktiriyor ayrıca.

Seviyorum bebişimi.

Edit: uykusuzluktan yaptığım autocorrect yanlışlarını düzeltirrrrce

8 nisan 10:01 8 nisan 11:02

23. güneşte on dakika kalsam hemen kızaran bir cildim var. ne yazık ki gül hastalığı ve kılcal damarlar da bu görüntüyü perçinliyor. cilt doktorum bu ürünü önermişti bana ve almıştım. fakat cildim kuru, bu ürünse akneye meyilli ciltler içinmiş. dolayısıyla çok da memnun kaldığımı söyleyemem. cildime sürdüğümü bile anlamıyorum. koruması da sanırım çabuk emildiğinden çok başarılı olmadı.

iki sene önce ağva'ya gitmiştik. güneş kremimi kaybettim ve pek bir yer bilmediğimden migros'tan arko güneş kremi almıştım yüzüm için. onu sürdüğümde bile yüzüm bembeyaz kalıyordu. bununla ise tüp patlamış gibi olmuştum. eşim yağlı bir cilde sahip, o bitirdi ürünü.

4 nisan 15:48 9 nisan 11:21