sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
4.3
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (46)
 • oylar (10)
 • medya (1)

46. şahsımı hayal kırıklığına uğratmış bir diğer güneş kremi. cildim son yıllarda pürüzlendiği için güneşten korurken, sivilce ve türevlerinin oluşumunu önlesin diyerek almış bulundum kendisini. Yaz sıcağında nispeten daha iyi gibi olsa da, havalar hafiften serinlemeye başlayınca kullanımı daha da zorlaştı. İlk sürüşte yüzünüze pudra serpmişçesine beyaz bir tabaka veriyor. 5-10 dakika içinde bu tabaka büyük oranda kaybolsa da, geride natürel olmayan bir görüntü bırakıyor. Cilt pürüzlerine etkisini henüz pek göremedim, güneş koruma performansı fena değil ama ürünü Ağustos sonu gibi kullanmaya başladığımı da belirteyim. avene sanki vur deyince öldürmüş gibi geldi bana. tamam parlatmasın ama cildin doğal bir ışıltısı olur, onu da bastırmasın. ama ne yazık ki bastırıyor. cildim karma, çene ve yanaklarım kuruya yakın, bu nedenle de ürün bana pek uymamış olabilir. şahsi kanaatim ürün aşırı yağlı ve genç ciltlerde iyi performans sağlayabilir. zira ne zaman süresem, yanaklarımdan şakaklarıma giden bölge yol yol oluyor, kırışıkmış gibi görünüyor. Bunu cildin nemini çekmesine bağlıyorum, ne kadar doğru bilemem.

17 ekim 16:23

45. Kesinlikle beyazlık bırakan güneş kremi. Genelde kremlerin bu yanına takılmam çok açık tenli olduğum için fakat belli olduğunu düşünüyorum.

Artıları, güzel koruyor komedojenik bir olayı yok ve sabitlenince yumuşacık duruyor.

Eksikleri, yağlanma ve sürüm zorluğu. Çabuk olmanız lazım. Beyaz iz bırakıyor.

9 ekim 14:13

44. Makyaj masamda olmazsa olmaz yerini dolduramadığım bitince tekrar tekrar aldığım tek ürün. Aşırı yağlı cildim var . Matlaştırma vaadini yerine getiriyor. Herşeyi kusan cildim bi bu ürünü kusmuyor. Koruması iyi. Mucize beklemiyorsanız cilt tonunu da eşitliyor bi nebze. 

14 ağustos 23:06


43. İlk kullanığım güneş kremi olmakla birlikte memnun kaldım gerçekten. En büyük artısı sivilce yapmaması kesinlikle. Ayrıca burda da yazıldığı gibi yüzü bir tık daha kusursuz gösteriyor, siyah noktaları daha az görünür yapıyor, canlılık veriyor. 

Bana biraz fiyatlı gelmişti ancak güneş kremi piyasasını düşünürsek normal sayılabilir. Daha uygun fiyatlı güneş kremi arayışına girmezsem tekrar kesinlikle alırım, sivilceli yağlı ciltlere öneririm. 

8 ağustos 22:13

4

42. Yaklaşık 1 aydır kullanıyorum ve korumasından çok memnunum. Ben açık tenliyim ve yüzüm ben oluşumuna, güneş lekesine çok müsait. Kullandığımdan beri böyle bi durumla karşılaşmadım. Yalnız anlamadığım şey birkaç süslüde olduğu gibi bende de sürdüğüm an dudak üstü ve burun kenarlarında deli gibi yanma yapıyor ve 20 dk falan geçmiyo bende. Özellikle jelle vs temizledikten sonra sürmüşsem cayır cayır yakıyor o bölgeyi bence en büyük eksisi bu. Onun dışında yüze sürüldüğünde bence canlı güzel bir görüntü veriyor, asla yağlı görünmüyor. sivilcelenme de yapmadı. Kırmızibeyazeczane den 48 tl ye almıştım yanında cleanence jel hediyesiyle.

6 ağustos 01:05

41. Kardeşime cilt doktoru sivilce tedavisi sonrası vermiş. Bende kullanmış bulundum. Ay ben bunu bi sevdim ki süslücanlarım anlatamam. kuru ciltliyim ama yazın yüzüm aşırı terler hiç bir şey durmuyor akıyor yüzümden. Ben bunu acele sürüp çıktım eve bi geldim yüzüm o kadar güzeldi ki bb krem sürmüşüm gibi kaymak gibi ne bi akma ne bi kokma yaptı. zaten yağlı ve hassas ciltler için sanrım o yüzden yüze yapışıyor. Veee mikkemel baz görevi görüyor. fondotenler hem çok kalıcı oluyor hem de pürüzsüz görünüyor. Ama gardaşım olacak pinti kullandırmıyor artık :( kendime alacağım en yakın zamanda.

6 ağustos 00:50

40. Yaklaşık 1 aydır kullanıyorum sivilce yapmadı inşallah olmaz da. Güzel bence. Ilk güneş kremim kendisi o yüzden karşılaştırma yapacak düzeyde değilim ancak sürünce hemen dağıtmak gerekiyor yoksa zor dağılıyor

5 ağustos 17:16


39. sorunlu cildimde yıllardır kullandığım güneş kremi. kendisiyle hiçbir problem yaşamazdım bıraktığı beyazlık ve biraz zor dağılması dışında ancak son zamanlarda cildim mi hassaslaştı bilmiyorum, sürdükten birkaç dakika sonra inanılmaz kızarıyor yüzüm, pembenin her tonu oluyor resmen. yakıyor da çok hafif. ben de korumasının çok iyi olduğunu ve sivilce lekelerinin koyulaşmasını kesinlikle önlediğini, hatta belki çok az gerilettiğini düşünüyorum. çok pahalı olmamasıyla da tam bir fiyat performans ürünü.

5 ağustos 05:03

38. Haftalarca, hatta aylarca geçmeyen sivilce kızarıklıklarımı  her kullanımda gözle görülür şekilde azalttığını ve iltihaplı şiş kısmı da  küçülttüğünü farkettim 

4 ağustos 22:08

37. En sevdiğim güneş kremim<3 cildim karma,güneşte hemen kızaran,alerjik bir cilt.ben bu kremi öğle vakti dışarı çıkarken sürüyorum.sürünce tam böyle emilip oturmadan önce yani biraz yapışık olduğu zaman üzerinden hemen pudramla geçiyorum ve yüzüme oturunca fondöten etkisi yapıyor.yazın fondöten kullanmak istemeyenler güneş kremiyle bu yöntemi deneyebilirler.bende sivilce yapmadı ama arada anlamadığım şekilde kaşıntı yapıyor.onu da sürekli değişen alerjik cildimle ilgili olduğunu düşünüyorum.ben bu ürünü beğendim bitince tekrar almayı düşünüyorum.

29 temmuz 12:10