yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.3
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (32)
  • oylar (23)
  • medya (2)
  5

  32. Avene'in cildi yormadan temizleyen cilt temizleme köpüğü. 

  Cildimi hafif ıslatıp 2 pompayı yüzüme yayıyorum. Köpük olması hem temizleme hem de durulama kolaylığı sağlıyor, duruladıktan sonra cildimin nefes aldığını hissettim. Ağır makyajlar için yeterli olmayabilir fakat günlük temizleme için oldukça yeterli. Hassas, karma, fazlasıyla kuruluğa meyilli cildimi yormaması benim için en büyük kriterdi. Klasik avene kokusu var, beni hiç rahatsız etmedi. Ürünün biraz pahalı olabilir ancak risksiz bir ürün denemek isteyenler şans verebilir. 

  19 eylül 23:22

  5

  31. Öncesinde farklı markaların köpüklerini kullandım. Sebamed çok kuruttu cildimi. En son arkadaş tavsiyesiyle bu köpüğü aldım. Cildi yumuşacık yapıyor. Asla kurutmuyor. Cildim karma, ben çok memnun kaldım. Uzun süre gidiyor. Uzun süredir kullanıyorum. Değiştirmem muhtemelen. Maalesef herşey gibi 2 katına çıkmış fiyatı. 

  27 temmuz 2021 18:46

  5

  30. Cildim karma, yaz aylarında genellikle yağlıya dönük oluyor. İlk kutuyu aldım, daha bitmedi ve bitmesine çok var. Genellikle 1-2 pompa fazla fazla yetiyor.

  Öncelikle dünyalar tatlısı bir ürün, yüzümü temizlerken premsesmişim ve masaj saatimmiş hissine kapılıyorum. (gizlinot: Kendine masaj yapan ezik prenses)

  Ürünü bana çok çok güvendiğim bir eczacı tavsiye etmişti. Tuzlu fiyatlar dolayısıyla toniğini alamamıştım.

  Kıssadan hisse, soft güzel temizleyen bereketli bir ürün.

  23 temmuz 2021 11:21


  5

  29. Karma cildimi germeden, kurutmadan çok iyi bir şekilde arındırıyor. Köpük formda olması çok pratik, ciltten aşırı kolay arınıyor ve cildimde duruladıktan sonra güzel bir aydınlık etkisi bırakıyor, tabii ki kalıcı bir etki değil, böyle bir vaadi de yok zaten. Avene temizleme ürünlerinin 6 ay içinde tüketilmesi gerekiyor. Bu ürün 6 ay gitmiyor maalesef, tek eksi yönü bu, hızlıca tükeniyor. Fiyatı çok uygun, özellikle kötü içerikli market ürünleri ve aşırı abartılmış birçok kore ürününe göre. Avene köklü bir marka, ar-ge çalışmalarını yıllardır yapıyor. Böyle bir marka dururken pr'ı çok yapılan ve ar-ge si ne kadar yapılıyor bilinmeyen markalara çok fazla para vermek bana mantıksız geliyor. O yüzden indirimde şans vermek istediğim birkaç ürün/marka hariç yine bu ürüne dönerim.

  8 temmuz 2021 16:40

  3

  28. Cildim karma bu ürünü yaklaşık 1 haftaya yakın kullandım ve yüzümde inanılmaz derecede sivilceler çıktı. Yüzümü sivilce bastı diyebilirim. Hayatımın hiçbir döneminde böyle sivilcelenme görmemiştim(ergenlik hariç). Ara verdim tekrar kullanacağım sebebi bu ürünse editleyeceğim.

  17 mart 2021 23:43

  4

  27. Cildimin karmadan kuruya evrildiği kış mevsiminde cildimi germeden temizleyecek bir temizleyici arayışım sonucu edindiğim üründür. Başlıktan da anlaşıldığı gibi ürün köpük formunda çıkıyor pompadan ,bu da kullanımı kolaylaştırıyor.özellikle çok köpürmeyen temizleyicilerde elde biraz bile olsa köpük oluşturmaya çalışanlardansanız kurtarıcı olabilir bu tarz ürünler.ten makyajı yapmadığım için temizlemesi bana yeterli geldi,cildimi kurutmadı.ben özellikle temizleyici ürünlerde kullanım miktarının ürünlerin cildi kurutmasında çok etkili olduğunu düşünüyorum.bir ürün cildinizi kurutuyorsa kullanım miktarını azaltmayı deneyin.bu üründe de çok kullanırsanız kuru ya da gergin hissetme ihtimaliniz var.ürünü 1-1,5 pompa civarında kullanmak bence fazlasıyla yeterli.içinde üç çeşit aha barındırıyor:sitrik asit,glutamik asit ve laktik asit.kendim ölçmedim fakat bir blogda okuduğum bir inceleme yazısında ph değeri 5 civarında ölçülmüştü.ürünün böyle bir iddiası var mı bilmiyorum ama yıkadığım ilk anda cildimde bir aydınlama gözlemliyorum (bu genelde olmaz bana ilk anda kızarır cildim) sonra cildim yine eski haline geliyor tabi.ürünün ambalajını sevdim ,pompası oldukça kaliteli,tek eksisi parfümlü olması.ürün tipik avene kokusuna sahip.belki de hep parfümsüz ürünler kullandığımdandır hemen kaybolan bir kokuya sahip değil.bu durum bende alerji yapmasa da parfüme karşı aşırı hassas ciltliler uzak durmalı.parfüm hariç içerik listesi fena değil en azından kalabalık değil.kış aylarında normal ve karma ciltlilere önerebileceğim pratik bir temizleyici.

  6 şubat 2021 00:08

  5

  26. kesinlikle şu ana kadar kullandığım en nazik temizleyici.

  ne bir kızarıklık ne bir hassasiyet, yeterince temizlenmiş ve kurumamış bir cilt. benim cildimde etkileri bu şekilde. cildinin gıcır gıcır temizlenmesine alışmış olan karma/yağlı ciltliler fazla hafif bulabilir ama hassas ciltlilerin bir denemesini öneririm. hemencecik arınmasıyla ciltten dakikalarca arınmayan temizleme jellerinden bir kez daha nefret ettirdi. her ne kadar içerisinde parfüm olması hoşuma gitmese de o naif  kokusunun hatrına göz yumuyorum. yüzümü yıkadıkça yıkayasım geliyor sen nasıl bir kokusun.

  15 haziran 2020 12:32


  4

  25. çok güzel , nazik, sert ajanlar içermeyen bir temizleyici.50 ml olanı hergün  2,5 ay kullanıma rağmen uzun süre gidiyor. Bu arada, eskiden üstünde yüz ve göz için yazıyordu.  bir tane daha aldım, ikisi de yazmıyor. Sadece ‘Cilt temizleme’ yazıyor ? Neyse şu ürünü nivea ile kıyaslayan olmuş, pes doğrusu. Girin bir nivea  cilt temizleme köpüğünün içerik listesine bakınız , sonra da avene’ninkine. Hassas cildinize, nazik, sivilce yapmayan,yormadan temizleyen köpük bir temizleyici arıyorsanız , deneyebilirsiniz.

  20 şubat 2020 00:19

  24. Dermokozmetik yüz temizleme köpüğü. T bölgesi,özellikle burnu yağlanıp parlayan birisiyim . Yağlanmayı kontrol etmede başarılı bir ürün değil. Yıkadıktan sonra güzel bir aydınlık veriyor cilde fakat birkaç saate geçiyor bu görüntü. Kokusu benim çok hoşuma gidiyor,tertemiz hafif bir kokusu var. Bereketli bir ürün diyebilirim tüm yüz için 2 pompa almak yeterli geliyor. Güzel temizliyor ve cildi yormuyor. Cildiniz yağlı değilse ve germeden yormadan günlük kullanabileceğim hafif formda bir temizleyici olsun diyorsanız ideal bir ürün.

  21 aralık 2019 02:37

  23. Ergenliğimden beri hep bioderma foaming gel kullanıyordum. Ancak o artık cildime fazla agresif geldiğinden dolayı bu ürüne geçiş yaptım. 

  Bir kere klasik ve bence muhteşem avene kokusu ile geliyor. Köpük ürünlerin temizlik konusunda çok başarılı olmadığını düşünürdüm ama bu beni bu konuda çok şaşırttı. Temizlemesi gayet güzel bir pompası tüm yüzüme yetiyor ve cildimi hiç germiyor. Ben 150 ml'lik şişesini +1'i ile beraber kırmızı eczaneden 60₺'ye almıştım. 

  Benim için başarılı bir f/p ürünü oldu. 

  8 aralık 2019 21:07 8 aralık 2019 21:10