sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (29)
 • medya (1)

29. tonik olarak kullandığım termal su.

yüzüme sıktığımdaki o ıslak hissi sevmediğimden pamuk diske sıkıp kullanıyorum. yüzümdeki kızarıklıklara çok iyi geliyor.

güneş kremi sürdüğümde temizlemek için, farklı jel ya da tonik kullanmak istemediğimde de bu ürünü kullanıyorum, memnunum.

10 ocak 22:35

28. Normal sudan ne farkı var diyordum. eczaneden verilen 50ml'lik sample ı nemlendiriciden önce cildime sıkıp sıkıp duruyordum, çok bi fark görmüyordum. Bir gün bikini bölgesine ağda yaparken sert çekmişim. Ağda bandının şeklinde kıpkırmızı oldu cildim. Bekledikçe de hafiflemedi. Niyeyse bu termal su geldi aklıma, Aldım sıktım. Bir dakika içinde rengin kırmızıdan açık pembeye döndüğünü gözlerimle gördüm. O gün bu gündür kendisine saygım büyük :).

Ha bir defasında da bacaklarımı kuru halde jiletle almıştım. Tabi kaşındım kızardım falan. Avene'in termal su içerikli vücut güneş kremini sürdüm bacaklarıma. Yine faydasını gördüm, yangıyı hafifletti.

Yüzümde çok bi fark görmememin nedeni yüzümde pek kızarıklık olmaması sanırım. (bkz: olive alt ton)

6 ocak 13:58

27. ciltteki reaksiyonları yatıştırma amaçlı muhteşem bir üründür. geçmişte, fiyatı ne olursa olsun bittikçe yenisini aldığım, sadakatle kullandığım çok sınırlı sayıdaki üründen de biri. sadece su değil, normal bir su değil. işini yapıyor, fakat işi (prospektüsü andıran ürün broşüründe yazanlar) dışında beklentileriniz olacaksa paranızı yatıracağınız yer burası değil.

hah, tadı da muazzam.

5 ocak 20:17 5 ocak 20:18

26. bu ürünü, tek başına kullandığım zaman herhangi bir etki anlamadığımı düşünüyorum.

1- ürünü kil maskesi yaparken kuru kili ıslatarak macun hale getirmek için kullaniyorum. Kil maskesi böylece yüzümü germiyor.

2-hyuluyonik asitli nemlendirici ile kullanınca kremin etkisini arttırdığını düşünüyorum. (gerçi sadece su da kullansam sanıyorum Hyaluyonic asidin etkisini arttırıyor.)

5 ocak 18:50

25. ben de ilk başta bir işe yaramadığını düşünerek tonik niyetine sıkıyordum. bir gün bi çift fazlı temizleyici gözümü alerjik olarak bildiğiniz şişirdi ve kaşıntıdan deliye dönerken en azından serinletsin diye gözüme sıktım. cidden kaşıntıyı 5 dakika içinde aldı ve şişliği indi. o yüzden yatıştırıcı etkisine inanıyorum tonik olarak kullanımı gereksiz ama bu tarz alerjik reaksiyonlar yaşayanlara ellerinin altında bulundurmalarını tavsiye ederim

5 ocak 11:00

24. makyaj sabitlemede kullandığım su. Ayrıca hassas cildime duştan sonra sıktığımda cildimi yumuşacık yapıp kızarıklıklarımı yatıştırıyor. Geçen gün recete.com'da 50 mL'si 10 TL'ydi. denemek için aldım ama çoktan yedeklenmeyi haketti.

12 kasım 2018 14:33 19 kasım 2018 10:27

23. çok uzun zamandır kullanıyorum. alma amacım tamamen kozmetiğe deli gibi para harcadığım zamanlar bu da neyin nesi diyerek merak oldu. sonrasında kızarıklıklara iyi geldiğini fark ettim. şöyle ki; siyah nokta, sivilce operasyonlarımdan sonra yüzüm kıpkırmızı olur. sıktığım zaman kısa sürede o kızarıklığı alıyor. ayrıca nemlendirici öncesi ve duştan çıktıktan sonra kullanıyorum ve nem takviyesi yaptığını hissediyorum. ama ahım şahım bir nem değil tabi ki. sonuçta dışarıdan püskürtülen bir su termal de olsa belli bir etki üstüne çıkamayacaktır. bir dönem bunun yerine gül suyu kullandım ve çok daha memnun kalmıştım. dönem dönem kullanmaya devam edeceğim ama saydığım işlevleri dışında olmazsa olmaz değil.

23 ekim 2018 10:13

22. Bu ürünle tanışmam baya eskiye dayanıyor. Yaklaşık 7-8 sene oldu herhalde. İlk ablam almıştı. Plajda, evde, yürüyüşte, arabada devamlı sıkıyorduk. Bir gün babam sordu bu ne diye. Sonra bunun su olduğunu öğrenince kriz geçirdi. Biz de ona dedik ki fransa avene bölgesinde olan şifalı termal su. babam da bize avareller dedi. Bu da böyle bir anıydı.

Ürüne gelecek olursam anlık bir ferahlama ve cilde nem veriyor. Çok bir sıkılaşma sağlamasa da bu konuda az da olsa bir etki gözlemledim. Benim için olmasa da olur ürünler arasında yerini alıyor.

22 ekim 2018 23:45

21. bu ürünle nasıl bu kadar geç tanıştım bilmiyorum ama şu saatten sonra vazgeçebileceğimi sanmıyorum. Bugün ilk kez kullandım daha önce hiç termal su kullanmamıştım. Makyaj üzerine Sıktım ve bingo! Bütün beklentilerimi karşıladı. Anında o pudra görünümü aldı ve cildimi canlı, aydınlık gösterdi. Bundan sonra baş tacım kendisi :)

22 ekim 2018 23:25

20. Bana bir kitin içinde gelen termal su.

Açıkçası ilk kez termal su kullanıyorum ve ne beklemem gerektiğini bilmiyorum. Ama makyajın üstüne sıkarsanız makyaj daha doğal duruyor.

Ama bir şey sormak istiyorum bu bildiğimiz su sonuçta normal suyu da bu şişeye koyup suratımıza püskürtsek aynı etkiyi alırız bence.

23 eylül 2018 02:28