3.3
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (137)
  • oylar ()
  • medya (1)

137. Deneme boyunu kullandığım cildi yumuşacık yapan termal su. Yazın vazgeçilmezleri arasında. 

16 temmuz 23:12

5

136. kendisiyle roaccutane tedavim sırasında tanıştım. hassas cildimin kızarıklığını ve kuruluğunu anında yatıştırıyordu. çok beğendiğim ve tavsiye edebileceğim bir ürün. zaten herhangi bir yan etkisi bulunmuyor. yaz ayları için büyük bir kurtarıcı. bu aralar kullandığım ürün sayısını minimal hale getirmek istediğim için kendisiyle vedalaştım. hassas ciltlilerin ve sivilce tedavisi görenleri anında rahatlatacak bir kurtarıcıdır.

16 temmuz 12:49

135. Senelerdir kullandığım bir ürün. Yazın güneş kremini uygulamadan önce sıkıyorum. Sıcaktan bunalınca da iyi oluyor, makyaj üzerine sıkılmasında hiçbir sakınca yok. Arada başka markaların da termal sularını kullandım. Bana kalırsa etki olarak hepsi aynı; yatıştırma, ferahlatma vb. Fakat Avene’in rakiplerinden en büyük farkı püskürtme mekanizması. Yüzünüze gerçekten homojen ve hafifçe dağıtıyor suyu. Bu da sanırım termal suyun kendisinden ziyade mühendislerin başarısı 😄

16 temmuz 11:31


134. Termal su dediğimiz şey, içeriğinde doğal yolla mineral bulunduran kaynak suyu aslında. Adındaki termal, sıcak su kaynağının derinlerden, çook derinlerden gelmesinden ötürü. Yüzeye çıkarken de karşılaştığı her şey içeriğindeki mineralin çeşitliliğini ve miktarını belirliyor.

Ben avene ve la roche-posay markalarınınkini kullandım. Şimdilerde kullandığım avene. Neden avene’den daha memnun kaldığımı araştırırken içeriğindeki “sadeliğin” ve kapak teknolojisinin bunda etkili olduğunu fark ettim. Avene, lrp’den daha düşük mineral içerikli bir su. Hassas cildimi bu sebeple daha iyi yatıştırdığını söylemem mümkün.

Bir diğer nokta sprey başlığı. Avene daha küçük taneciklerle homojen bir yayılım sağlarken, lrp iri tanecikler de içeren bir püskürtme yapıyor. Ne kadar ince olursa damlacıklar, o kadar hızlı emiliyor ve cildin her yerine eşit miktarda nüfuz etmiş oluyor.

Cildimiz kendinden de termal suyun içerdiği minerallere sahip olduğundan, bu ürünlerin cilt ile uyuştuğunu söylemek mümkün oluyor.

Ph değerlerine baktığımızda nötr ya da nötre yakın değerlerde olduğunu görüyoruz. Örneğin avene ph7,5. Bu sebeple cilt bakımı adımlarından biri ise bu su, asla sonrasında nemlendirmeden bırakmamak gerekiyor. Zaten ben peeling sonrası uyguladığımda o an için ferahlık hissetsem de, ardından hemen gerginlik yaşıyorum. Öyle tek başına harikalar yaratması, çok güzel nemlendirmesi ve cildi yatıştırması filan beklenmemeli.

En işe yarar kullanım alanım sinek ısırıkları (gizlinot: swh) eğer sivrisinek kurbanı olmuşsam, üstüne sıkıyorum ve anında kaşıntıyı gideriyor. Rahatlama, ferahlama da beraberinde geliyor. O açıdan özellikle tavsiye ederim.

Avene, lrp, vichy bu konuda piyasada en çok bulunan ve bilinen markalar. Fransa da ne bereketliymiş diyor insan elbette ama işi ticarete dökmek aslında maharet. Dünyadaki tek kaynak fransa topraklarında bulunmuyor elbette. Ülkemizde de pek çok yerde böyle kaynaklar var. Hatta Geçtiğimiz yıl ankara-haymana’daki kaynak suyunun dünyanın en iyi termal suyu olduğu uluslararası anlamda tescillendi. Ancak kaynağın, dünya çapında herhangi bir ticari başarısından bahsetmek mümkün değil. Ürünün Termal su olarak şişelenmesinden bahsetmiyorum sadece, pek çok cilt bakım ürününde içerik olarak termal suları görüyoruz. Bu zenginliği ülkenin katma değeri haline getirmek, tüm dünyaya ihraç etmek ve yurt içinde de sektör oluşturmak vizyon istiyor, girişim istiyor, devlet yönlendirmesi hatta desteği istiyor. Ama işte maalesef.

16 temmuz 10:44 16 temmuz 10:45

133. Alırken umutsuzdum fakat kullandıkça çok sevdim. eğer kuru ciltliyseniz, Roaccutane tarzı kurutucu akne tedavisi görüyorsanız, yazın güneşten çabuk etkilenen bir cildiniz varsa mutlaka alıp denemenizi tavsiye ederim. kuru, sıkıntılı bölgeyi anında ferahlatıp rahatlatıyor.

16 temmuz 00:13 16 temmuz 00:14

2

132. Kullandığım ilk ve son termal su, Antalya sıcağında serinletiyordu onun dışında bir etkisini görmedim. Küçük boyunu kullanmıştım ve çabuk bitmişti belki de bu yüzden etkisini tam görememiş olabilirim.

4 temmuz 20:51

3

131. bir online eczane alışverişimde çok uygun fiyata geldiği için dev boyunu almıştım. uzun zamandır kullanıyorum ama bir etkisi var mı yok mu çok da anlamıyorum. bazen fondöten cildime oturmadığı zamanlarda makyajın üstüne sıkıyorum, işe yarıyor. cildimin çok kuru olduğu zamanlarda da rahatlatıyor kendine getiriyor ama öyle aman aman wow bir etkisi yok açıkçası yani olursa iyi ama olmasa da olur.

4 temmuz 20:11


130. Cilde iyi geldiğini duydum ve merakıma yenik düşerek küçük 50 ml'lik boyu ile denemeye karar verdim. Şansıma yakın vakitte de bir geziye çıktım ve bu termal suyu da işime yarar diye çantama attım. Öncelikle söylemeliyim ki normal bir oda sıcaklığında yani buzdolabına koymadan sıktığınızda da serinlik veriyor. Ve beni kendine bağlayan da bu özelliği oldu çünkü o gezide, o sıcak havada ve yorgunlukta yüzüme sıkmamla ferahlamam bir oldu.

Yazın kurtarıcı olacak bir ürün, çantama koymak için küçük boyunu yedekledim, ayrıca 300 ml'lik boyunu da 30 tl'ye bulunca almadan edemedim.

Yalnız cildimle alakalı pek bir değişiklik fark etmedim, belki düzenli kullanmadığım içindir. Yine de tavsiye olunur!

9 haziran 01:49

129. İlk kullandığım termal su. Siyah noktalarımı sıktığım vakitler bunu kullanırdım. Yüzümü nemlendirdigini ve yatiştirdiğini hissederdim.

Sonra başka markalar kullandım. Dedim en iyisi Avene'miş.

13 nisan 00:48

128. bir süredir kullanmakta olduğum termal su.yanaklarım kızarık, hassas karma cildim var. bu bildiğiniz su yani bende bir etkisi olmadı.farklı zamanlarda sıktım cildimin kızarık olduğu zamanlarda denedim bir etkisi yok. Fakat güneş kreminin altına bir şeylerin altına kullanılınca sonraki ürün güzel oturuyor, cildi parlak gösteriyor.makyajın altına sıkılabilir. gerekli mi ? değil bence. tekrar almam, ama denemek için başka bir termal su alırım.

12 nisan 14:46