yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.5
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (38)
  • oylar (30)
  • medya (6)
  5

  38. bittiğini düşündüğünüzde mutlaka makasla ortadan kesmenizi öneririm. tüm ürün aşağı tarafta birikiyor ve tüpten çıkmadığı için bitmiş gibi düşünebilirsiniz. bir ay kullanabileceğiniz kadar ürün çıkıyor.

  20 eylül 11:14 20 eylül 11:16

  4

  37. Karma, hassas cilt için risksiz bir nemlendirici. 

  Cildimde bir irritasyon yapmadı, zaman zaman kuruluktan dökülen cildimi bir nebze sakinleştirdi. Kışın nemlendirmesi yeterli gelmeyebilir ancak şu anlık beğendim. 

  Kapağının hava geçirmiyor oluşunu sevdim ancak üründe beni rahatsız eden bir koku var, bir tür plastik kokusu gibi, ürünü sürerken hissediyorum sonrasında yüzümde koku kalmıyor. Ufak bir tüpü var, bakalım ne kadar süre kullanacağım, bitince editlerim. 

  19 eylül 23:27

  36. Bu nemlendirici ne yazın ne de kışın bana yetti.Kışın kullandığımda pul pul dökülmeler oldu .Yazın bu şiddette bir şey yaşamadım fakat yeterli gelmediğini hissediyordum.Cildim karma.Şans vermemin tek sebebi de Fungal Acne- Safe bir ürün olmasıydı. Bitirirsem cildime kötülük yapmış olacağım için vedalaştık.

  15 ocak 09:46


  4

  35. minimal içeriğiyle, koruyucu içermemesi ve hava almayan ilginç ambalajı ile bilinen nemlendirici. fungal akne rutinleri için de önerildiğini gördüm.

  benim genel olarak beğendiğim bir nemlendirici olmuştu, bence güzel bir yapısı ve hissi var ancak nem vermesini yeterli bulmamıştım. zaten sonradan içeriğine baktığımda yeterli oklüsiflikte bir içerik göremedim. dr dray çoğu videosunda nemlendiricide petrolatum, mineral yağ, dimethicone veye shea yağı gibi oklüsifliği yüksek içerikler aramamız gerektiğini, yeterli oklüsifliğe sahip olmayan nemlendiricilerin transepidermal su kaybını önlemekte etkili olmayacağını, hatta içerisinde hümektanlar varsa bu hümektanların etraftaki nemle birlikte ciltteki nemi de kendine çekeceğini, nemin havaya karışmasını engelleyen oklusif bir şey bulunmadığından cildin bu nemin kaybedeceğini, yani eksta bir transepidermal su kaybı olacağını söyler hep. o nedenle ben bir daha tercih etmedim bu ürünü.

  belki de içindeki maddeler formülasyonla birlikte aslında yeterli oklüsifliği sağlıyordur ama ben bilmiyorumdur, elbette mümkün, neticede kimyager vs. değilim. ama kullanım deneyimim bunu doğrular nitelikte oldu. nitekim aynı seride yer alan ve shea yağı içeren avene tolerance extreme mask'ı daha nemlendirici bulmuştum.

  9 aralık 2021 21:34

  5

  34. nemlendirici krem arayışımı bitiren ürün.

  cildim normalden karmaya dönük ve hassas. benim cilt tipim için pazarlanan ürünler genellikle hafif dokulu jel kremler ama ben böyle yumuşak dokulu, içeriği zengin emolyan kremleri daha çok seviyorum. gözeneklerim tıkanmaya meyilli olduğu için kullanamıyorum haliyle. o açıdan beni tatmin eden bir ürün oldu çünkü kremin varlığını ve nemlendirdiğini hissediyorsunuz ama asla ağırlık yapmıyor ve sivilce çıkarmıyor. differin'i de bıraktığım için benim için büyük bir artı. vichy mineral 89'la birlikte kullanıyorum ve cildim bebek cildi gibi dolgun ve yumuşacık oluyor.

  içinde koruyucu madde olmaması beni biraz korkutmuştu açıkçası ama yabancı madde üremesini engellemek için steril bir paket dizaynı yapmışlar. ne kadar etkili onu ben söyleyemem. şüpheniz varsa riske atmayın derim. ama onun dışında 100/10'lük bir ürün bana göre.

  29 ekim 2021 13:08

  33. Çok övülen bir nemlendirici Krem skincarisma dan içerik analizi yapıp öyle aldım fungal aknem olduğu için önce içeriğine bakıyorum bu siteden sonra ürün alıyorum fungal akne safe alkol alerjen sülfat paraben içermiyor tertemiz içerikli bir ürün içinde squalen var ayrıca cruelty free .fungal aknesi olanlar cildi çok hassas alerjik atopik olanlar rahatlıkla tercih edebilir

  28 ekim 2021 21:21 5 kasım 2021 18:34

  32. Henüz yeni elime ulaştı ve karma ama nemsiz her nemlendiricinin sivilce yaptığı cildim nasıl anlaşacak göreceğiz ileriki günlerde editlerim burayı. Ama yüzüme sürdüm ve aşırı kötü kokuyor ya. Beni çok rahatsız etti yani kokusu. Parfüm değil de katkısız olduğu belli olan bir krem gibi kokuyor ilacımsı böyle. Kıvamı da çok ince gelmedi bana açıkçası. Su gibi değil yani. Cildimde de hissediyorum varlığını emilmesine rağmen. Bana yine ağır gelecekmiş gibi bir hissim var ama hadi hayırlısı.

  17 eylül 2021 13:47


  5

  31. Karma cildime iyi geldiğini düşündüğüm sade içerikli nemlendirici.

  Sürekli nemlendirici arayışındayım.cildim tipik bir karma cilt.kremler yanaklarımı nemlendirmeye yetmezken alnımda yağlanma yapıyor.yorumlara dayanarak bir de bunu denemek istedim.(gizlinot: 50 ml 95 lira)

  8-9 gündür düzenli olarak kullanıyorum aveneyi.ne ince ne kalın bir yapısı var çok çabuk emiliyor ve hissiyatı çok güzel yumuşacık yaptı yüzümü.üstelik bu etkisi baya uzun sürüyor benim için nemlendiricide önemli olanlardan biri de bu.genellikle geceleri sürüyorum sabah kalkınca alnımda yağlanma da gözlemedim.ayrıca şu ana kadar herhangi bir sivilcelenme yapmadı.eğer fiyat artışına kurban gitmezse yeni nemlendiricim budur.çok memnunum şu an.

  Edit:mayısın sonundan beri düzenli kullanıyorum.şu an bitmek üzere.girdi de yağlanma yapmıyor demiştim ama sabahları alnımda parlamaları farkettim daha sonra, ama çokta gözüme batmadı açıkçası.ve evet tabiki fiyat artışına kurban gitmiş ama çok beğenmişken değiştirip riske girmek istemiyorum :( kısaca 4-5 ay düzenli kullanıp çok memnun kaldığım günlük nemlendiricim oldu.

  3 haziran 2021 12:05 9 ekim 2021 22:13

  30. Cildim kuru ve hassas bir yapıya sahip bu yüzden yaz-kış farklı nemlendirici kullanıyorum . 1-2 senedir kış harici  dönemsel olarak kullandığım bir ürün . Kış mevsiminde  ise tek başına maalesef ki  yeterli olmuyor . Kışın birkaç kere denediğim de  nemlendirici tonik ve serumlarla anca cildim  neme doydu. Kış harici ise  özellikle benim gibi kuru bir cilde sahipseniz yazın yeterli gelecektir. İçerik olarak özellikle parfüm-koruyucu içermemesi ,Avene termal su içermesi ve  diğer yazarların da bahsettiği gibi  Squalane  ( cilt sebumun da doğal olarak bulunan , hücrelerin yenilenmesinde ve cildin canlı kalmasında etkili) içermesi sebebiyle sevdiğim bir ürün. Cildimi yatıştırdığını burun kenarlarındaki yaz-kış geçmeyen o kızarıklık görünümü yaz aylarında azalttığını söyleyebilirim . Gene de çok kuru cilde sahipseniz ve yaz-kış farklı nemlendirici kullanamam ben diyorsanız almanızı çok tavsiye etmiyorum . Karma-yağlı ciltlerin yaz-kış severek kullanacağı bir nemlendirici.

  12 mayıs 2021 01:32 23 mayıs 2021 15:39

  4

  29. Cildim karma, kışları yanaklarım çok kuruyor, çok hassas, kızarık ve nefes alsam akne çıkarıyorum. Doğru nemlendirici bulmam çok zor oluyor. Bu krem bana deva oldu, su gibi akışkan, çok kolay sürülüyor, hemen emiliyor, akneye ve hassasiyete sebep olmadı. Her şey çok güzel.

  Gelgelelim o nasıl bir ambalaj şeklidir, beni benden alan. Sebebi de hava girmesin diyeymiş ama tüpün yarısından itibaren kullanımı çok zorlaşıyor.

  İlk kullanışımda diğer süslülerin yaşadığını ben de yaşadım ve sıktığım miktarı ayarlayamadım. Elime çok geldi her seferinde ve tüpün yarısına hemencecik geliverdim. Krem artık çıkmıyor diye tüpü kestim, cam kavanoza aldım, o da hemen küflendi.

  Ama asla uslanmayan ben, üründen memnun kaldığım için ikinciyi de aldım. Yine hemen yarısına geldim ve şu an kremi tüpten ayağımla basarak filan çıkarmayı denicem artık.

  Özetle bana kalırsa çok bereketli değil, kullanımı da zor. Ama önemli değil, değer derseniz şans verebilirsiniz, güzel bir ürün.

  11 mayıs 2021 22:57