girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (292)
  • medya (4)

292. sezonu resmen başlamış olan meyve. artık pazarlarda marketlerde aldıklarınız hem daha lezzetli çıkacaktır hem de daha uygun fiyatlı olacaktır. bugün pazarda kocaman kocaman 3 tanesi 10 liraya satılıyordu içim gitti ama ben yine alanya'dan kendi bahçesinde yetiştirenlerden 2 koca kutu (link: http://www.avokadocum.com/ sipariş) ettiğimden pazardan almadım. avokadolarım yumuşasın diye sabırsızlanıyorum. kendimi çörek otu yağı, elma sirkesi, yoğurt, kefir gibi konularda iyi eğitememişken avokado manyağı olmam süper oldu. en azından bir tane faydalı bir şeyi çok seviyorum.

14 ekim 22:51

291. Olgunlaşmamış alındığında, gazete kağıdına sarılıp beklenerek olgunlaştırılabilen; yağ değeri yüksek besin.

14 eylül 17:23

290. 11 gündür kıvama gelsin diye beklediğim vicdansız meyve. Üzerine sıkarım diye aldığım limonlar bitti, çabuk olgunlaşsın diye yanına koyduğum elmalar küflendi, mandalinalar tezgahlarda ki yerini aldı,balık sezonu başladı fakat bu namussuzda gram yumuşama yok. Plastik midir nedir anlamadım. Bu pazar kahvaltısına kadar süre tanıdım yine olmazsa merdaneyle vurarak yumuşatmayı düşünüyorum.

14 eylül 16:54


289. sadece saçlarıma maske yaparken kullandığım meyve. fiyatı oldukça pahalı olduğu için beslenmeme dahil olamıyor. damak zevkime de uymuyor pek fakat buradaki tarifleri görünce ağzım sulanmadı değil. deneyeceğim sanırım. özellikle balığın yanına nasıl olur aşırı merak ediyorum.

6 eylül 12:01

288. Her sabah kepekli ekmeğimle kahvaltımı süsleyen şey. Ben cevizli ezmesine aşığım 

6 eylül 05:05

287. tavada çevrilmiş kuşkonmaz ve mozzarella peyniri ile ekmek arası mükemmel giden lezzet. migros sağolsun, yoksa haberimiz olmayacak böyle güzelliklerden.

6 eylül 02:03

286. Balıkların yanına taze soğanla, biberle, limonla sosunu yapmaya bayıldığım meyve. 

Öğretmenlik yaptığım şehirde ne balık ne avokado bulabiliyorum. İzmirden gelirken olgunlaşmamış iki tanesini valize attım. Evde tohumunu çimlendirip yaz tatiline gitmiştim. Şu anda çok güzel köklenmiş ve yeşil yeşil yapraklar vermiş. Toprağa aktaracağım. Bunu neden anlatıyorum? Çünkü bitkiyi öylece toprağa aktardığımda meyve alabilecek miyim bilmiyorum. Yetiştiren varsa bi akıl verirse çok sevinirim. 

İzmirden 1700km uzakta avokado yetiştirmeye çalışan öğretmenin dramıdır bu da.. 

5 eylül 23:50


285. Faydalı şeylerin tadı kötü olur önyargımı yıkan meyve. Ben en çok tuz ve limon suyuyla ezip kızarmış ekmeğin üzerine sürerek yemeyi seviyorum. Dayanamayıp tamamını yediğim oluyor ama ölçülü tüketmekte fayda var.

5 eylül 22:24

284. Ben daha süslüye kaydolup avokadonun hakkında bir ey bilmezken (gbkz: Şok market)te denk gelip anneannemle(gizlinot: Evet anneannemle)ve kardeşimle 1 tane denemeye almıştık. Olgunlaşmamıştı(gizlinot: Sonradan burada öğrendim)

Tadı çok kötüydü bitiremedik dedeme elma diye tattırdık böyle elma mı olur dedi adam. Sonradan öğrendi ama o avokado bitmedi o gün..

Şu anda yine yemiyorum ama yiyen arkadaşlarım seviyor farklı tariflerle.

5 eylül 21:33 5 eylül 21:37

283. Çoğu şeye yakışan, karabiber, nane, pulbiber ve limonla karıştırıldığında, karaciğer yağlanmasını da çok sallamıyorsanız az zeytinyağıyla(zira avokado yeterince yağlı) çok güzel bir sos hazırlayabileceğiniz bir meyve. Ben içine bazen sarımsak da rendeliyorum. Üstüne de haşlanmış yumurta dilimleyerek de tüketilmesi pek hoş.

Bunun yanında çoğu zaman kendime hatırlattığım bir laf vardır: Sen avokado değilsin, herkesi mutlu edemezsin.

5 eylül 21:24 5 eylül 21:28