sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  2.8
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (9)
  • oylar (4)
  • medya (1)
  4

  9. Yaklaşık 5-6 yıldır ara ara kullandığım, siyah nokta ve gözenekleri temizleme vaadi olan kil maskesi. Cildim karma; ben sadece alın, burun ve çeneme uyguluyorum. Siyah noktalarım olmasa da özellikle burnumda çok fazla gözenek var. maske ıslakken siyah, kurudukça gri bir renk alıyor. Yüzümde kurudukça gözeneklerimin içindeki yağı çekiyor, nokta nokta belli oluyor. Siyah noktaları daha belirgin olan erkek arkadaşıma sürdüğümde ise tüm sürdüğüm yerler benek benek oldu; bu da maskenin işini yaptığını gösteriyor. Yerleşmiş siyah noktalardan kurtulmak için maskeden sonra bir de bant yapıştırmak kesin çözüm olabilir.

  Sonuç olarak; cildimdeki fazla yağı alması benim için yeterli geldi. Cildimde herhangi bir reaksiyona neden olmadı. Arındırmasının zor olduğunu söyleyen arkadaşlar için şöyle bir önerim var; önce elinizle biraz su alarak maskeyi hafif hafif ıslatıp, yumuşayan maskeyi ıslak bir pamuk ile silip daha sonra ılık su ile yıkayabilirsiniz. Bu şekilde sağa sola bulaşmıyor. Fiyat performans olarak gayet başarılı. Cildin yağlılık oranına göre haftada 2-3 kez yapılabilir. Denemeyenlere tavsiye edebileceğim bir ürün.

  24 eylül 2018 13:22

  5

  8. Ben bunu kuzenimde görüp deneyip çok beğenmiştim hemen kendime de aldım. Cildi yormadan hırpalamadan yağdan arındırıp pürüzsüz bir his veriyor. Siyah noktalar için ise şöyle söyleyebilirim ki normalde benimkiler gömülü şekilde ve sadece maskeyle asla çıkmazlar, ben banyodan sonra bu maskeyi uygulayıp temizleyip siyah nokta bandımı yapıştırıyorum. İlk yaptığımda şok oldum normalde 4-5 tanesi çıkarken rahat 15-20 tane nokta gördüm. 1.paketim bitti 2.sini de bugün yarın alırım. Hem fiyatı uygun hem hassas cildimde hiçbir reaksiyon göstermedi hem de performansı yüksek. Puanım 9/10. 1 puanı da zor temizlenmesinden kırdım. 

  24 eylül 2018 11:10

  1

  7. nette çok övülünce kardeşimle beraber denemek için aldığımız fakat 4. kullanımda kardeşimin cildinde korkutucu bir reaksiyona yol açınca benim yüzüme sürmekten vazgeçtiğim maske olur kendileri.

  kardeşimin oldukça yağlı, akneye ve kızarıklığa yatkın, alerjik olmayan bir cildi var. 4 gün arayla kullanırken 4. kullanımda cildi maskeyi temizledikten sonra öyle bir kızardı ki ödümüz koptu. elimizde bulunan aubrey markasına ait organik aloe vera jeli ile cildi biraz toparlandı. kendisi daha önce çeşitli kil maskeleri ve glikolik asitli maskeler kullandığı için maskenin sorun olacağını hiç düşünemedik.

  aktif içerik olarak paketin üzerinde %0.5 salisilik asit olduğu belirtiliyor. ben zaten tüm yüzüme salisilik asit içerikli ürün kullanmaktan çekinen bir insanım. haftada bir kere de olsa derin temizlik için kullanırım demiştim ama artık mümkün değil.

  bu açıdan dikkatli olun derim.

  3 kasım 2017 01:09

  6. 4. tüpümü bitirmek üzere olduğum maske. cildi çok kurutuyor ama yağdan kirden her türlü pislikten de iyice arınmasını sağlıyor. uzun vadede siyah noktalara bir etkisi olmadı bende ama derinlemesine temizlediğini hissettiğim bir ürün olduğu için almaya devam edeceğim. ayrıca duştan sonra açılmış gözeneklere uygulandığında en iyi sonucu verdiğini düşünüyorum.

  9 ekim 2016 11:08

  5. aldığımdan beri iki defa kullandım. ilkinde gözenekleri gördüğümde ben de şoka girmiştim. ama sonra bu hosuma gitti. maskenin işe yaradığını düşünüyorum ben de bittikçe alacağım. fiyatı da baya bir uygun. haftada 2-3 defa kullanın yazıyor ambalajında ama ben bunu 4 e bile çıkarırım. o derece sevdim ve yıkadıktan sonra bıraktığı hisse de bayıldım.

  28 eylül 2016 16:00

  4. İlk uyguladığınız zaman koyu bir gri, zamanla yani kurudukça grileşiyor ve siyah noktaların üzerine yoğunlaşıyor, onları belli ediyor. Şu an yüzümde tamamen kurudu, kil maskesi gibi mimik hareketlerinizi falan kısıtlıyor ama oldukça güzel bir maske siyah noktalar konusunda başarılı. Himalayanın sözlükçe sevilen neem maskesini denemedim ama sanırım ikisi de aynı tarzda:)

  14 temmuz 2016 20:58

  3. Eğer avon yapan bir süslü var ise temin etmek isterim. Daha önce kullanıp memnun kaldım gözenek açtı mı çok emin değilim ancak yağlanmayı azalttı bence. ancak şuan temin edebileceğim arkadaşım il dışında olduğu için malesef yapamıyorum

  9 temmuz 2016 02:30

  2. düzenli olmasa da kulandığım tek maske. avonun daha önce kullandığım maskelerinden daha iyi.

  ben vaktim olmadığından duş öncesi uyguluyorum ama aslında duş sonrası uygulamak daha iyi bir sonuç verir gibime geliyor.

  15 haziran 2015 11:00

  1. ikinci kutusunu bitirmek üzere olduğum sihay nokta temizliğinde bir çok kil maskesi ve türevlerine göre çok daha etkili bulduğum maske. ince bir tabaka deilde kalın bir tabaka halinde uyguladığımda burnumdaki siyah noktaları epeyce temizlemektedir. uyguladıktan sonra tamamen kurumasını beklemek ve hatta kuruduktan sonrada bir süre beklemek şiddetle tavsiye edilir. etkisi o oranda fazla olacaktır. bu maskeyi nezaman uygulasam cildimin nefes aldığını ve gerçekten temizlendiğini hissediyorum. bir çok pahalı siyah nokta maskeleri ve peeling denememe rağmen bu ürünle kıyas bile etmem hiçbirini.

  15 haziran 2015 10:14