sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
2.8
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (10)
 • oylar (4)
 • medya (1)
4

10. Yaklaşık 5-6 yıldır ara ara kullandığım, siyah nokta ve gözenekleri temizleme vaadi olan kil maskesi. Cildim karma; ben sadece alın, burun ve çeneme uyguluyorum. Siyah noktalarım olmasa da özellikle burnumda çok fazla gözenek var. maske ıslakken siyah, kurudukça gri bir renk alıyor. Yüzümde kurudukça gözeneklerimin içindeki yağı çekiyor, nokta nokta belli oluyor. Siyah noktaları daha belirgin olan erkek arkadaşıma sürdüğümde ise tüm sürdüğüm yerler benek benek oldu; bu da maskenin işini yaptığını gösteriyor. Yerleşmiş siyah noktalardan kurtulmak için maskeden sonra bir de bant yapıştırmak kesin çözüm olabilir.

Sonuç olarak; cildimdeki fazla yağı alması benim için yeterli geldi. Cildimde herhangi bir reaksiyona neden olmadı. Arındırmasının zor olduğunu söyleyen arkadaşlar için şöyle bir önerim var; önce elinizle biraz su alarak maskeyi hafif hafif ıslatıp, yumuşayan maskeyi ıslak bir pamuk ile silip daha sonra ılık su ile yıkayabilirsiniz. Bu şekilde sağa sola bulaşmıyor. Fiyat performans olarak gayet başarılı. Cildin yağlılık oranına göre haftada 2-3 kez yapılabilir. Denemeyenlere tavsiye edebileceğim bir ürün.

24 eylül 13:22

5

9. Ben bunu kuzenimde görüp deneyip çok beğenmiştim hemen kendime de aldım. Cildi yormadan hırpalamadan yağdan arındırıp pürüzsüz bir his veriyor. Siyah noktalar için ise şöyle söyleyebilirim ki normalde benimkiler gömülü şekilde ve sadece maskeyle asla çıkmazlar, ben banyodan sonra bu maskeyi uygulayıp temizleyip siyah nokta bandımı yapıştırıyorum. İlk yaptığımda şok oldum normalde 4-5 tanesi çıkarken rahat 15-20 tane nokta gördüm. 1.paketim bitti 2.sini de bugün yarın alırım. Hem fiyatı uygun hem hassas cildimde hiçbir reaksiyon göstermedi hem de performansı yüksek. Puanım 9/10. 1 puanı da zor temizlenmesinden kırdım. 

24 eylül 11:10

8. Avon'dan düzenli kullandığım tek ürün diyebilirim, bu zamana kadar 6 şişe kadar bitirdim ancak loreal'in kil maskelerinden sonra biraz pabucu dama atılmış gibiydi, kozmetikleri düzenlerken dolabın derinliklerinden bulduğum 7.şişeyi de bitirmek üzere kullanıyorum ve uzunca bir süredir kullanıcısı olduğum ürünü şöyle yorumluyorum.

Olumlu özellikleri: fiyatı hala çok uygun, avon satan herhangi bir yerden/kişiden kolaylıkla temin edilebilir, çok kuru ciltler hariç her cilt tipine uygun, siyah nokta temizleme ve gözenek küçültme konularında etkisi geçici de olsa oldukça başarılı bir maske. Cadı fındığı ve okaliptüs bitkisinin etkilerini sevenler için de güzel bir maske olacağını düşünmekteyim. Maskeyi Temizleyicisi ile birlikte kullandığım zamanlarda matlaştırma ve fazla yağı alma özelliğini de hissetmiştim ancak bu şekilde kullanım uzun sürede cildimi biraz kuruttuğu için temizleyicisini kullanmaktan vazgeçtim. 

Olumsuz özellikleri: yüzünüze ilk sürdüğünüzde biraz alkol kokusu alıyorsunuz, rahatsız edebilir. İçeriğini tam hatırlamasam da saf kil maskesi kadar temiz değil, zaten kesinlikle İçerisinde hafif de olsa alkol var. Bir de maskeyi temizlemek pratik değil, siyah siyah akan sularla lavabo ve dikkat etmezseniz üstünüz başınız batıyor.

Maskeye genel puanım 7,5/10. Yine denk gelirsem satın alır ve süslülere de ihtiyaçları varsa kullanmalarını tavsiye ederim.

22 ağustos 16:00 22 ağustos 16:03


7. 4. tüpümü bitirmek üzere olduğum maske. cildi çok kurutuyor ama yağdan kirden her türlü pislikten de iyice arınmasını sağlıyor. uzun vadede siyah noktalara bir etkisi olmadı bende ama derinlemesine temizlediğini hissettiğim bir ürün olduğu için almaya devam edeceğim. ayrıca duştan sonra açılmış gözeneklere uygulandığında en iyi sonucu verdiğini düşünüyorum.

9 ekim 2016 11:08

6. aldığımdan beri iki defa kullandım. ilkinde gözenekleri gördüğümde ben de şoka girmiştim. ama sonra bu hosuma gitti. maskenin işe yaradığını düşünüyorum ben de bittikçe alacağım. fiyatı da baya bir uygun. haftada 2-3 defa kullanın yazıyor ambalajında ama ben bunu 4 e bile çıkarırım. o derece sevdim ve yıkadıktan sonra bıraktığı hisse de bayıldım.

28 eylül 2016 16:00

5. uygun fiyatlı ve bu segmentte bulabileceğiniz fiyat performans açısından en optimum ürün olduğunu söyleyebilirim.

ben bu maskeyi bir ara kömür içerikli siyah maskelerin rüzgar estirdiği zamanlarda kore'den sipariş vermeye cesaret edemediğim için almıştım.

jel kıvamlı uygulaması çok kolay olan ama arındırması biraz güç olan bir maske.

kuruyunca bilindik kil içerikli maskeler gibi mat ve kalıp gibi oluyor. bununla da bitmedi, asıl numarası bence şu, cilt yüzeyindeki tüm gözenekleri hayvani biçimde maskenin yüzeyinde sayabiliyorsunuz. evet sayabiliyorsunuz. leblebi beneği gibi. ben zaten gözenek konusunda takıntılıyım kendimi bu maskeyle gördüğüm ilk andan sonra bir süre kendime gelemedim ama yıkadıktan sonra hakikaten gözenekleriniz eskisinden daha sıkı oluyor ve haliyle içine toz kir sebum ıvır zıvır pek birikmiyor.

bunu da iki haftada bir uyguladım. çok rahatsız edici olmayan bir kokusu var, kokusuz değil ama ne koktuğunu tarif edemiyorum.

alerjik reaksiyona neden olmuyor.

arındırması birazcık zor ama ardında ne kupkuru ne de hırpalanmış bir cilt kalıyor. yani cildi yormuyor.

toparlamak gerekirse esas iddiasını başarıyor, gözenekleri küçültüyor. bunu yaparken de cildiniz hırpalamıyor. pahalı değil, alerjik bir etkisini ben görmedim. miktarı çok fazla değil ama kullanım sıklığına ve uygulanan miktara bağlı olarak 4-5 ay kullanırsınız.

ihtiyaçlarınız doğrultusunda kullanırsanız memnun kalabileceğiniz bir ürün.

30 ağustos 2016 14:11

4. İlk uyguladığınız zaman koyu bir gri, zamanla yani kurudukça grileşiyor ve siyah noktaların üzerine yoğunlaşıyor, onları belli ediyor. Şu an yüzümde tamamen kurudu, kil maskesi gibi mimik hareketlerinizi falan kısıtlıyor ama oldukça güzel bir maske siyah noktalar konusunda başarılı. Himalayanın sözlükçe sevilen neem maskesini denemedim ama sanırım ikisi de aynı tarzda:)

14 temmuz 2016 20:58


3. Eğer avon yapan bir süslü var ise temin etmek isterim. Daha önce kullanıp memnun kaldım gözenek açtı mı çok emin değilim ancak yağlanmayı azalttı bence. ancak şuan temin edebileceğim arkadaşım il dışında olduğu için malesef yapamıyorum

9 temmuz 2016 02:30

2. düzenli olmasa da kulandığım tek maske. avonun daha önce kullandığım maskelerinden daha iyi.

ben vaktim olmadığından duş öncesi uyguluyorum ama aslında duş sonrası uygulamak daha iyi bir sonuç verir gibime geliyor.

15 haziran 2015 11:00

1. ikinci kutusunu bitirmek üzere olduğum sihay nokta temizliğinde bir çok kil maskesi ve türevlerine göre çok daha etkili bulduğum maske. ince bir tabaka deilde kalın bir tabaka halinde uyguladığımda burnumdaki siyah noktaları epeyce temizlemektedir. uyguladıktan sonra tamamen kurumasını beklemek ve hatta kuruduktan sonrada bir süre beklemek şiddetle tavsiye edilir. etkisi o oranda fazla olacaktır. bu maskeyi nezaman uygulasam cildimin nefes aldığını ve gerçekten temizlendiğini hissediyorum. bir çok pahalı siyah nokta maskeleri ve peeling denememe rağmen bu ürünle kıyas bile etmem hiçbirini.

15 haziran 2015 10:14