sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (13)
  • medya (2)

  13. Hepsini kaybediyoruz tek tek. Kim kaldı eskilerden, gerçek sanatçılarımızdan..

  26 ocak 02:45

  12. kemal sunal'dan sonra ölümü bana en çok koyan ve sosyal medyada "hoşçakal domates güzeli" paylaşımlarını gördükten sonra ağladığım sanatçıdır. seni çok sevdik ayşen teyze, hayat enerjin, karakterin, sanatçı kişiliğinle bir bütün olarak seni çok ama çok sevdik. huzur içinde uyu...

  25 ocak 11:57

  11. arzu film anısına bir (link: https://www.youtube.com/watch?v=wqghhTqR_6M video) hazırlamış.

  mekanın cennet olsun iki gözümün çiçeği...

  24 ocak 13:53

  10. Büyük usta oyuncu.

  Hiç unutulmayacaksın akıllarda o gülen yüz ifadenle kalacaksın

  24 ocak 00:50

  9. Güle güle iki gözümün çiçeği.. güle güle :((((

  23 ocak 22:16

  8. Bir devi daha kaybettik, tüm sevenlerinin başı sağ olsun.

  Ayşen Gruda sanki hep çok mutluydu gibi bir düşüncem var, hüznü ve acıyı ona hiç yakıştıramadım. Hele de ölüm en uzak olanıydı. Umarım mezarını ziyaret etme imkanım olur.

  Gülen gözler'deki ve süt kardeşler'deki oyunculuğunu hiç unutmayacağım.

  23 ocak 20:03

  7. Benim için çok özel bir sanatçıydı. Onun dönemine bakarsak, başrol oynayan ve yıldızı parlayan kadın oyuncuların hepsi fiziksel olarak dikkat çekiçi ve çok güzeldi. Ayşen gruda'nın ise çok daha farklı kendine özgü bir tarzı vardı. Bir filiz akın, gülşen bubikoğlu, ıtır esen, hülya koçyiğit, müjde ar gibi vurucu bir güzelliği olmasa da kendi tarzıyla, oyunculuğuyla yıldızını parlattı. İyi ki tanıdık iyi ki ekrandan evlerimize konuk ettik.

  Adile naşit ve ayşen gruda en sevdiğim kadın oyunculardı. Özellikle çöpçüler kralındaki temizlikçi hacer ve süt kardeşlerdeki rolüyle gönlüme taht kurmuştu. Şimdi cama çıkmış elinde bez, hırsla camı silişi gözümüzün önüne gelmiştir.

  Ruhu şad mekanı cennet olsun dilerim, gittiği yerde inek şaban'a, damat ferit'e, mahmut hoca'ya, hafize ana'ya ve nice koca çınarımıza sonsuz selamlarımızı götürsün isterim.

  İyi insanlar birer birer eksiliyor...

  23 ocak 19:47 23 ocak 20:16

  6. Bugüne kadar vefatına en çok üzüldüğüm sanatçılardan olan usta oyuncu. Yeşilçam denince şener şen ve kemal sunal'dan sonra akla gelen ilk isim birçok kişi için. Girdiği her rolle bize kendini sevdirdi çoğu zaman güldürdü kimi zaman da duygulandırdı. Oyunculuğunun yanında sağlam duruşu ve açıksözlülüğüyle de örnek bir insandı ve gerçek bir cumhuriyet kadınıydı. Haberi aldığımdan beri içim buruk gerçekten çok çok severek izledim yıllarca. Bundan sonra da izlemeye hep devam edeceğim ve çocuklarıma da izleteceğim. En sevdiğim repliğini de girdiye ekleyeceğim ki okudukça yüzümüz gülerek analım bu güzel insanı.

  -------------

  -Bu onun sesi.

  +kimin?

  -vecihi'nin.

  --------------

  Nurlar içinde yatsın

  23 ocak 18:47 23 ocak 18:47

  5. Çok çok üzgünüm. Bir yandan da filmlerini izleyen jenerasyondan olmaktan da memnunum. Bir bakıma çok güzel insanların da olduğu bir dönemdeydik ve onları birer birer kaybediyoruz. Dün Ursula k.le guin’in ölüm yıl dönümüydü. Onu da bir yıl önce kaybetmiştik. Bugün Ayşen Gruda’yı kaybettiğimizi duyunca omuzlarım ağırlaştı. Sonra aslında ne kadar da büyük isimlerin olduğu bir zamanda yaşamış olduğumuzu fark ettim. Onlar bir şekilde ölümsüzler artık zaten. Sadece bedenleri burada değil. Bizler ise gerçekten şanslı kesimdeniz. Her ne kadar kötüye doğru gidiş olsa da ben, hep bu isimlerden güç aldım. Onlar sayesinde umutluyum. İyi ki bu dünyaya gelmeyi seçtin Ayşen Gruda! İyi ki seni tanıyabildik... Huzur içinde uyu... 

  23 ocak 17:04 23 ocak 18:22

  4. pankreas kanseri ve aralığın ortasında mide kanaması nedeniyle yoğun bakıma alınan, bugün aramızdan ayrılan çok kıymetli yeşilçam oyuncusu. onu kendi gibi pek çok değerli oyuncuyla birlikte rol aldığı filmlerden tanıyoruz: çöpçüler kralı, öyle olsun, hababam sınıfı, aile şerefi, gülen gözler, süt kardeşler ve niceleri. her zaman açıksözlülüğü ile tanıdığım, çok değişik bir aurası olan güzel ve yetenekli kadın. onu ekşi sözlük girdilerini okurken youtube’da bir videosu var, ne varsa eskilerde var izleyiniz mutlaka.

  nur içinde uyu domates güzeli. “cennete gidecekmiş iki gözümün çiçeği”

  ilgili medya:
  2
  23 ocak 17:02