yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (94)
  • medya (1)

  94. yeni aldığınız ayakkabıları giymeden önce 1 gün boyunca poşet içerisinde buzlukta tutun. vurma sorununun önüne geçersiniz.

  12 eylül 11:41

  93. Allahın cezası durumdur. Ayaklarım kan içinde kalıyordu. Önlem almama rağmen yara bandı vs gibi yinede kanatıyordu yürütmüyordu. Okul revirinde çok pansuman yaptırmışlığım var.

  31 mayıs 2020 00:50

  92. hayatımın en kötü ayakkabı vurmasını yaşadım süslüler.

  yaklaşık 1 ay kadar önce yanıma spor ayakkabılarımı alıp evden çıktım. takside stilettolarımı giydim. stilettomun da kalıbı öyle ki, silikon koysam ayağımı acıtacak daralarak. ince çorap da giyemiyorum ayağımdan çıkar diye. tam arada yani ne bol ne dar.

  taksiden inip düğün salonuna girdim. 30-40 dakika oturdum. 10 dakika kadar da ayakta takı kuyruğunda bekledim. sonra salondan çıktım. gene taksiye bindim. taksiden inince 50-60 metre kadar yürüdüm ve bir cafeye oturdum. olay bu.

  o 50-60 metre mesafede ayağım öne kaydı. sağ ayağımın baş parmağının tırnak dibine doğru inanılmaz bir acı hissetmeye başladım. hepimizin başına gelir, topuklu ayakkabıdan çıkınca 1 gün rahatsız hissedebilir insan. aynı şekilde önemsemedim.

  2. gün parmağımın tırnak dibine yakın olan kısmı ve yanı deli gibi kaşınmaya başladı. anlayamadım tabi. 3. gün oldu, 4. gün oldu kaşıntı gitgide artıyor ve kıpkırmızı şiş bir parmak haline geliyordu.

  6. günde koşarak doktora gittim. fakat artık öyle bir hal aldı ki, spor ayakkabı bile giyince adım atamıyorum şişlikten. doktor enfeksiyon olduğunu söyleyip antibiyotik yazdı. antibiyotik dokundu, ellerimde ve ayaklarımda kaşınan kabarcıklar çıkmaya başladı. gene de devam ettim çünkü doktorum sıvı sabun alerjim olduğunu iddia etti ama yoktu. bu sırada antiseptik bir solüsyonla antibiyotikli bir krem kullandım.

  sanıyorum 2 hafta önce de ilacım bitti. ilacım bittikten kısa süre sonra o şişliğin olduğu yerdeki iltihaplı doku soyuldu. sevindim geçti diye fakat şu an tekrar parmağım şişmeye başladı. çünkü aynı yerde bu sefer beyaz içi dolu sivilce gibi görünen bir şey var. parmağıma yandan bastırınca o şişlikten şeffaf bir su akıyor. kısacası iltihap geçmedi. aşırı moralim bozuk, evde oturmak zorundayım. kaşıntı geri geldi, sabahları kaşınma hissiyle uyanıyorum. en çok da batık vardır da operasyon yapmaları gerekir ya da tırnağımı çekmek isterler diye korkuyorum. stresten öleceğim sanırım. yarın başka bir doktora gitmeye karar verdim.

  kıssadan hisse; siz siz olun, rahatlığı her zaman ilk sıraya koyun. ayakkabı vurmalarını da önemseyin.

  30 kasım 2019 01:36


  91. ben de ayağımın arka kısmındaki kemikten dolayı çok yaşıyorum bu sorunu. geçen sene derimod'un bir botunu aldım ve ayağımın arkasını bildiğiniz parçaladı. bir arkadaşımın tavsiyesiyle deichmann'ın ayakkabı vurmasına karşı jel koruyucularından aldım ve ayakkabıya yapıştırdım. bu şekilde durumu baya kurtardım. belki sizin de işinize yarar.

  29 kasım 2019 12:33

  90. taraklı ayaklarımla topuklusundan, stilettosuna, botundan spor ayakkabısına her ayakkabıda en az 1 tur yaşadığım durumdur. Bunun ayak yapısı ile alakalı olduğunu ve ayakkabının giyildikçe ayağa uyum sağlaması ile ancak geçeceğini düşünüyorum. Tabi ayakkabınında esnemeye müsait olması gerekiyor. Günün sonunda ya yarım taban ya kalıpta esnetme sonucu anlaşma sağlıyorum ben. Spor ayakkabıda da bolca yarabandı ile önceden gardımı alıp uzun saatler giyerek kendim esnetiyorum.

  29 kasım 2019 11:11

  89. gecenlerde hoticten az topuklu bir ayakkabi almistim, gercek deriydi guya. ben boyle bir ayakkabi vurmasi hayatimda yasamadim. arka taraftan resmen ayakkarimi kesmis, derin yara olusturdu. 1 hafta boyunca mahvetti beni. ustelik evden cikip 5 dakika yuruyunce farkedip yara bandi yapistirmistim. kaymis heralde mahvetti beni. kabuk bagladi da biraz rahat ettim. bunun cozumu var mi bilmiyorum ama ayakkabilara bakarken bile korkmaya basladim.

  28 kasım 2019 22:08

  88. her yeni ayakkabı alışımda başıma gelen ve birkaç gün canımın yanmasına sebep olan hadise. ayak numarama göre ayakkabı alsam da muhakkak yaşıyorum bu durumu maalesef. özellikle klasik ayakkabılarda ve botlarda sıklıkla oluyor. ayak parmak uçlarım biraz uzun olduğu için meydana geldiğini düşünüyorum. yeni aldığım ayakkabım ayağımı vurunca normalde ayağımı vurmayan ayakkabım da vurmaya başlıyor ve yara olan yer sürekli kanıyor. çareyi ben de yara bandı yapıştırmakta buluyorum ve bir süre çok fazla yürümemeye, yaranın iyileşmesine dikkat ediyorum.

  28 kasım 2019 17:05


  87. Yeni ayakkabı aldığımda mutlaka başıma gelen lanet ettiğim olay. 36 numara giyiyorum,ayaklarım taraklı değil ancak bazen ürünün kalıbı büyük olduğundan ayağımda yara oluşmasına neden oluyor. Benim çözümüm şöyle;bimden aldığım scarlett pedleri 3 parçaya kesiyorum ayakkabının vurduğu yere yapıştırıyorum. (genelde bileğimin arka kısmını vuruyor) Ayrıca yine pedi tabanına yapıştırıp biraz yükseltiyorum. Deri ayakkabıysa iç kısmını nemlendiriyorum. Mutlaka pamuklu çorap giyiyorum ayağımın alışması için. Hiç biri işe yaramıyorsa ayakkabı tabanlığı kullanıyorum. 

  28 kasım 2019 13:45

  86. Marka farketmeden hangi ayakkabıyı giysem vuruyor, hatta belirli bir zaman geçse de vuruyor. yara bandı genelde ayakkabının içinde sürtünmeye dayalı olarak çıkıyor ve yine vuruyor, bu durum böyle devam edecek gibi maalesef.

  25 eylül 2018 13:39 ed.25 eylül 2018 17:15

  85. yazları sadece terlik giydiğim için ayaklar özgürdü , parmaklar rahattı.

  soğukların baş göstermesi ile ayakkabılara dönünce maalesef ayaklarım yara bantsız gezemez oldu. yazın özgürce dolaşan ayak parmaklarım birden kapalı bir ortamda sıkışıp , bunalmaya başlıyorlar.ve işte o zaman kaçınılmaz son yüzünü göstermiş oluyor.

  25 eylül 2018 13:30