yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (23)
  • medya (1)

  23. İçinde pagan dönemden, hristiyanlık ve islamiyet döneminden izler barındıran kültürel miras. Her gezişimde tekrar tekrar hayran olur, kültürlerin izini sürerim. Ve bilirim ki, olay ibadet değil. Olay hepimizin ortak mirası ile ilgili alınan ve buram buram siyasi islam kokan sahte güç gösterisi. Ne olacak mesela şimdi süper güç mü olacağız. Batık ekonomimiz mi düzelecek. Ne olacak? Bir turist orayı gezerken şöyle mi düşünecek: "adamlara bak be koskoca ortodoks hristiyan dünyasının simgesinde namaz kılıyorlar ne güçlü devlet" nedir yani. Belki 1453 yılında bu böyleydi ama şuan 2020 yılındayız. Benim için bu dini yüceltme değil, kültürü aşağılama. Ben başka bir ülkedeki tarihi caminin de sırf o ülke müslüman değil diye başka bir dinin ibadethanesine çevrilmesini istemem. İbadet güç gösterisi ya da gösteriş değildir çünkü bana göre. İbadet samimiyet ister tevazu ister. Bilin bakalım kimlerde yok bu özellikler. Ha bir de, bu ülkede hukuk var evet. Ama adalet yok. 

  2 saat önce

  22. bu insanlar her şeye düşman. bu cahil ve kendini bilmez kesimin hayatımı yönetmesinden bıktım usandım artık. daha ne istiyorsunuz bu ülkeden her yerini mahvettini bir ayasofya kaldı değil mi? sanki her mahallede on tane cami yok, millet sokaklarda namaz kılıyor da ayasofyayı açınca rahatlayacak. yok ecdadımızın yadigarıymış, yok fatih sultan falan geçin bunları. siz sadece şov yapmaz, kendi borunuzu öttürmek istiyorsunuz. istiyorsunuz ki böyle sahte gündemler yaratıp milleti uyutalım, kaos yaratıp daha çok beslenelim. hodri meydan daha ne kadar sürdüreceksiniz bu tiranvari yönetiminizi.

  t: camiye çevirilmesinin son derece saçma olduğu, birilerinin politik hırslarına ve cumhuriyet değerlerini silmeye çalışmasına kurban giden biricik kilise.

  2 saat önce

  21. Bu ülkedeki tarihe sanata doğaya dusmanligi anlayamıyorum anlamlandıramıyorum da sinirden yorum yapamicam

  bugün 00:44


  20. Hareket İstanbul borsasına anında değer kaybettirmiştir. Şu an ne oldu bilmiyorum.

  dün 23:47

  19. içinde ki figürler varken nasıl namaz kılınacak diye merak edenler olmuş...

  içinde ki o tarihi figürleri kapatma kararı çıktı... (gizlinot: sanat tarihi katliamı)

  ekleme : karar ani çıktığı için şuanlık perde gibi bir şey ile örtecekler fakat ileri de tahminimce restore edilip mahvedilecek. o bin yıllık sanatın üstüne fayans döşeyeceklerine o kadar eminim ki...

  dün 23:22 2 saat önce

  18. Camiye çevrilmesinin birçok saçma tarafı var.Bunun doğurduğu turizm gelirlerindeki azalmayı ve yaptırımları kaldırabilecek bir güçte mi bu ülke?Daha 2 gün sokağa çıkma yasağı yapmaktan korkup kendimize yetemezken sanki ekonomi çok iyi gibi böyle bir şey yapmak çok anlamsız.Ama zaten bunu yapan insanların ülkenin ekonomisinden çok ne kadar başta kalacaklarını önemsedikleri ve birkaç oyun hesabını yaptıkları için sorgulamak anlamsız.Gerçekten kendilerini gündeme oynama konusunda kimse geçemez.O kadar sorun varken böyle bir konu doğurup gündeme oturuldu.

  dün 23:11 2 saat önce

  17. Benim şimdi anlamadığım şu;fatih sultan mehmet zamanında ibadete açtığında ayasofyanın içerisindeki resimlerin,modellerin namaz kılınmasına uygun olmaması sebebiyle(islamiyette namaz kılınan yerde resim,fotoğraf,büst gibi şeylerin bulunması yasak) o yapıtların önlerine mezoiklerle kaplatmıştı. Ne var ki müze olduktan sonra o mezoikler kırılıp yapıtlar restore edilmeye başlandı(ki yıllarımızı aldı bu) Sonraki zamanlarda da ara ara ibadete açıldı içerisinde değil başka yerinde namaz kılınması karar kılınmış. Eee şimdi o yapıtlarla doluyken içeride zaten namaz kılmak caiz değil. Nasıl halledicekler bilmiyorum sinirden takip bile etmiyorum ama eğer o yapıtları namaz için yok edeceklerse fatih dönemindeki gibi gerçekten sövecem. Hayır bir de basbas bağrıyoruz türk parası değer kaybediyor diye. İzin verin kardeşim dövizin sadece 5 yıldızlı ultra dahil otellerin almasının dışında( dünyanın hiç bir ülkesindeki gibi bizim turizm anlaşıyı yoktur. Resmen turisti dışarı çıkmasına izin vermiyorlar) müzelerden bari alalım. Zaten elimizde kaç tane müze var böyle değerli. Yok yok sövmüyceeem..

  dün 23:00


  16. Böyle muazzam ötesi bir yapıya sahip olup ancak bu kadar değerini bilemezdik. Oradan ettiğiniz kar dışında, gerek var mıydı zararı olacak mı tartışılır. İlk ezan okunduğunda insanlar ıslıklar çalmaya ve alkış tutmaya başlıyorlar inanamadım hem cami oldu diye sevinip hem ezan esnasında ritim eşliğinde ıslık çalmak ironik geldi

  dün 22:48

  15. üstteki girdilere katılıyorum, çok güzel bir kültürel mirastı ve hiç azımsanamayacak bir turizm geliri vardı. ekonomi zaten çok iyiydi, şimdi iyice vurgun yiyeceğiz. uluslararası alanda itibarımız zaten iyi değil, bundan sonra da yurtdışında kimseden saygı duymayı beklemeyelim bence.

  dün 21:21

  14. Son gelişmeler umarım yalnızca seçim yatırımıdır ve bir kültür mirasının daha talanına tanıklık etmeyiz, en korktuğum şey bu.

  dün 21:07