sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
3.5
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (22)
 • oylar (4)
 • medya (1)
3

22. Geçen sene cilt doktorumun gün aşırı kullanmam için verdiği krem.

Düzenli kullandım. Bir kistik sivilcem ve izi vardı alnımda onu tamamen geçirdi bundan eminim.

Yanaklarımdaysa çok fazla iz ve sivilce vardı, hala var. Sol yanağımda gayet güzel sonuçlar aldım. Ama sağ yanağım için aynı şeyi söyleyemiyorum. O kadar düzenli kullanmama rağmen hiçbir etkisi olmadı. Sürdükten sonra da acayip kaşınıyor, kaşımamak için kendimi zor tutuyordum.

Şimdi tekrar kullanıyorum bir haftadır, umarım sonuç alırım ama zor.

Benimki gibi Ciddi cilt sorunlarına, lekelere derman olacağını sanmıyorum ama ara ara sivilce çıkaran biriyseniz onun lekesi kalmasın diye düzenli bir şekilde o bölgeye sürülürse istenen sonuç alınabilir diye düşünüyorum.

Edit: aklıma gelmişken eklemek isterim, içinde azelaik asit bulunduruyor. Yüzüme philips lumea kullanacağım zaman, lumea'nın kullanma kılavuzunda azelaik asit kullanılmış cilde uygulanmaması gerektiği yazıyordu. Aklınızda bulunsun.

14 mart 20:13 14 mart 20:53

21. Yaklaşık 2 yıl önce doktorumun tavsiyesi üzerine aldığım leke giderici krem. 2 yıldır sivilce izlerim olduğu zaman kullandığım ve dolabımda mutlaka bulunan bir krem. Öyle aniden lekeleri yok eden bir krem değil ama iki haftada kesin çözüm sunuyor benim cildimde. Hatta bir ara omuzlarımda çıkan ve feci lekeler kalan sivilceli bölgeme bile kullandım müthiş bir şekilde yok etti hepsini. Yüzüme geceleri -muhakkak- lokal bir şekilde kullanıyorum ve sabahları yüzümü temizledikten sonra kremi sürdüğüm bölgelere ekstra nemlendirici sürüyorum ki içeriğindeki asit oranı yüzünden kupkuru kalmasın. Fiyatı her ne kadar artmış olsa da vazgeçemediğim canım kremim

16 ocak 21:25

20. Dün eczaneye sorduğumda artık sgk tarafından ödemeden çıkarıldığını öğrendim 34 tl gibi bir fiyatı vardı süslüler aklınızda bulunsun 

5 ocak 13:24

19. akne geçirme sürecimde çok faydasını gördüğüm krem. gece nemlendirici gibi tüm yüzüme sürüyordum ve hem olan sivilceleri kurutuma hem de yeni sivilceleri önleme özelliği var bence. ama bir süre sonra cildim çok kurumaya başladı ve ben de sadece lokal olarak sivilce üstüne kullanmaya başladım. %20lik azaleik asit düzenli kullanım içim yüksek bir oran ama cildinizin sapıttığı dönemlerde kür gibi uygulanabilir, onun dışında lokal uygulamanızı tavsiye ederim.

5 ocak 11:07

18. yıllarca gidilen onlarca sayıda dermatologdan sonra, son gittiğim ve muhtemelen de artık sürekli gideceğim dermatoloğun tespitine göre meğer roza hastasıymışım. bu aşamaya gelene kadar tabi sana epiderm yapmalıyız sana lazer yapmalıyız diye türlü kliniklerin de tuzağına düşmediğim için binlerce şükür. meğer çare azeldermmiş. ilk başlarda sanırım miktarını ayarlayamadığımdan yüzümde çok kaşıntı ve yanma hissi oluyordu ancak 1 ay geçtikten sonra o his kalmadı. sabahları pütür pütür ve yağlı olan yüzüme artık dokundukça dokunasım geliyor. büyük kuratrıcımdır.

böyle şeyler yaşadıkça insanın hiç bir kozmetik ürününe ve uzmana güveni kalmıyor.

26 aralık 2018 09:49

17. 3 aylık bir sivilce tedavisi gördüm fakat benimle kalan lekeler oldu. Bunun üzerine gittiğim çokta güvendiğim bir doktorun tavsiyesi üzerine kullanmaya başladım. şuan 3. ayımdayım. kızarıklık kaşıntı gibi şikayetlerde bulunanlar olmuş fakat bende bu tarz reaksiyonlar göstermedi. Sabah uyandığımda aydınlık bir ciltle uyanıyorum. Akşamları yüz temizleyicisiyle temizlediğim cildime sürüyorum sabah tekrar yıkıyorum. Lekelerimin renginin açıldığını rahatlıkla söyleyebilirim. Yeni çıkmaya başlayan sivilcelerimin de ertesi güne kuruduğunu gözlemliyorum

24 kasım 2018 16:12

16. roza olduğum için kullanmam gereken krem yazın haftada 3 kere geceleri, kışın haftada 3 kere gece gündüz şeklinde kullanıyorum. genel olarak memnunum. akarların üremesini engelliyormuş. doktorum her gün sabah akşam kullan demişti o zamanlar kızarlıklarım artmıştı aman diyeyim süslüler dikkatli olun.  

16 eylül 2018 22:20

15. Doktorumun kışın cleocin T ile birlikte yazdığı, o zaman memnun kalmadığım ama tatilden yüzümde sivilcelerle dönüp bir umut kullandığımda en azından o korkunç görüntüyü 2 gecede hafifleten krem. Aman aman etkili olduğunu düşünmüyorum ama pütürleri geçirdi ve büyük sivilcelerle ve lekelerle de savaşıyor. Yüzümdeki sivilceler bitmedi ama o korkunç halden çok çok daha iyiyim. Gece yatmadan önce en çok sivilce çıkan yerlerime lokal olarak uyguluyorum. Yanaklarımda sivilce çıkmadı bunu kullandığımdan beri, alnımda ve dudağımın üstünde biraz var.

16 eylül 2018 13:07

14. Yaklaşık 6 aydır kistik sivilce problemi yaşıyorum. Bu süreçte altın iğne tedavisi gördüm. Doktorum tedavi sonrası kalan kırmızı sivilce lekelerim için azelderm kremi tavsiye etti. İki tüp bitirdim ve oldukça memnunum. Lekelerim oldukça hafifledi. Ama aktif sivilcelere çok bir etkisi olduğunu düşünmüyorum. 

12 ağustos 2018 01:05

13. Dermatoloğumun akne tedavisinin sonuna doğru yol alırken, izler için dert yandığımda verdiği krem. İçeriğinde bulunan azelaik asit sebebiyle kaşıntıya maruz kalabilirsiniz. Bu cildinizde çalıştığına işaret. Lokal olarak kullanmam söylenmişti. İşe yarıyor mu derseniz düzenli bir şekilde kullanımda bende aman aman bir etkisi olmadı. Baya da uzun bir süre kendisinden medet umarak kullandım. Yüzde otuzluk bir düzelme oldu açıkçası. Benim için sivilcede zaten bir etkisi olmadığı gibi onun bıraktığı hasarları da toparlaması söz konusu değildi.. 

3 haziran 2018 21:40