sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  0.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (15)
  • oylar (0)
  • medya (1)

  15. bende hiç bir işe yaramayan antibiyotik. enfeksiyonal gribimin 3.günündeyim son güne geldik hala aferin içmezsem heryerim ağrıyor. grip ilacı antibiyotikten daha etkili olabilir mi ya? umarım etkisini tedavi bitince gösteriyordur ve yarın iyileşmiş olarak uyanırım.

  not: bir kutuda 3 adet olanından içiyorum.

  28 mayıs 22:41 28 mayıs 22:46

  14. sivilce sorunum için doktor reçetesiyle kullandım ve yanında clindoxyl-imex kullanmaya devam ettim o dönem kurutmuştu ancak tedaviden sonra yine devam etti asıl komik olan şey bu ilacı veterinerler kediler solunum yolu enfeksiyonu yaşarken kullanıyorlar vücuduma iyi mi yaptım bilemedim bunu gördükten sonra

  28 mayıs 13:06

  13. tabii ki süslünün amacı bu deneyim paylaşmak, ama bu başlığın ne işe yaradığını anlayamadım. insanları antibiyotiğe özendirme işine yarıyor olabilir tabii. antibiyotik işte bu akne tedavisinde kremlerden sonraki retinoik asitten önceki basamak kendisi. eskisi kadar çok yazılıyor yani. akne tedavisi hala değişmedi. ayrıca burada yazan yan etkilerinin de hepsi prospektüste yazıyor.

  her antibiyotik iki yüzü keskin kılıç ve azitro görece geniş spekturumlu yeni bir antibiyotik.tüm antibiyotikler sindirim sisteminizdeki bütün yararlı bakterileri öldürüp gaz kramplarına ve şiddetli ishale yol açabilir. önceden sıklıkla cinsel yolla bulaşan hastalıklarda kullanılırken şimdilerde toplumsal bağışıklık arttığı için pek de bir işe yaramamaktadır.karaciğerde özellikle safrada elimine edildiğiden tabii ki karaciğer yetmezliği ve başka hastalıklar yapma riski vardır. yine söylüyorum bütün bunlar prospektüste yazıyor zaten. buraya yazdıklarınız özendirmekten veya kullanması gereken birisini korkutmaktan ileri gitmez. doktorlar zaten herkese bunu yazıyor dersen bilmeyen aklınla insanları kötü etkilersin.

  bir zahmet buraya girip girdileri okuyabilecek insanlar prospektüsü de okusun başkalarının yorumlarına maruz kalmasın.

  edit : sinirle yazılmış kelime tekrarları ve yazım hataları düzeltmesi

  28 mayıs 11:02 28 mayıs 11:06

  12. Dermatologumun tavsiyesiyle kullanmaya başladığım antibiyotiktir. 2 kutuyu üç gün arayla içmemi söyledi.  fiyatı 17,5 ₺ civarı. Yüzüm zaten çok sıkıntılı değildi fakat Alın ve yanak bölgemde birer tane sivilce vardı hala geçmedi bilerek de dokunmamıştım onlara. Çoğu insanın aksine bende mide ağrısı, ishal vb yan etki yapmadı. Bakalım umarım işe yarar iki kutu antibiyotik aldığıma değer 

  28 mayıs 02:17

  11. Bundan yaklaşık üç yıl öncesine kadar bulunduğum şehirdeki bütün dermatologlar sivilce şikayeti ile gelen hastalara bu hapı yazıyordu. 2 metre öteden, hastayı muayene etmeden nasıl böyle bir karar alıyorlardı gerçekten hala daha anlayabilmiş değilim. Ülke genelinde antibiyotik kullanımının azaltılmasıyla ilgili çalışmalar yapıldığı için artık eskisi kadar çok yazılmıyor sanırım.

  500mg olandan 2 kutu kullandım, bir faydasını görmedim ama en azından zararını da görmedim diye avutuyorum kendimi.

  20 şubat 00:08

  10. sivilceler sebebiyle cilt doktorumun verdiği ilaçtır.3 gün içip 4 gün ara ile 250 mg olanından kullanacağım.onca yan etki yapan insanların yorumlarını okuduktan sonra az önce ilk dozumu içmiş bulunmaktayım,korkmuyor değilim.sabaha umarım sağlam çıkarım.ikinci haftamın sonunda ilacın işe yarayıp yaramadığını yazacağım.

  edit:2 haftalık süreçte pek işe yaradığını söyleyemeyeceğim fakat ufak da olsa sivilcelerimde bir hafifleme oldu diyebilirim.bende kesinlikle hiçbir şekilde yan etki yapmadı,doktor tedavime 1 ay daha bu ilaçla devam edeceğimizi söyledi bu yüzden devam :)

  19 şubat 02:28 7 mart 23:12

  9. roaccutane a başlamadan önce doktorumun sivilcelerim aşırı kusma yapmasın diye verdiği antibiyotik. valla bu ilaçtan mıdır yoksa benimle alakalı mı bilemiycem ama cidden aşırı bi kusma dönemi geçirmedim.

  3 temmuz 2017 15:17

  8. Doktor sivilcelerim icin verdi birde yanina 2 adet krem. 3 gun kullanip 3 gun ara veriliyor. Bugun 3. Hapi kullandim tat bozuklugu disinda suanda baska bir yan etkisi olmadi bakalim 1 ay kullanicam olmadi baska ilac. Bu arada suana kadar etkisini gormedim bugun de 1 sivilce patladi hatta

  5 şubat 2017 17:57

  7. Benim de doktorum sivilceler için vermişti, ne etkisini ne yan etkisini hatırlıyorum...

  5 eylül 2016 23:07

  6. Sivilcelerime iyi gelen tek antibiyotik.

  Geçen sene yaklaşık 8 kür kullandığımda belirgin iyileştirmişti, ondan sonra aylarca rahat ettim, yüzüm tertemiz olmuştu. ama maalesef bu hafta tekrar başlamak zorunda kaldım. Umarım yine aynı etkiyi gösterir.

  Bende çok yan etki yapmadı, hatta uzun kullandığım dönemde sadece sindirim problemi yapmıştı onu da yoğurt ve turşu tüketimiyle halletmiştim.

  Prospektüsteki yan etki listesini okuyup gözünüz korkmasın. Bir de bunun çok yan etkisi var diyip roaccutane başlayan var, komik.

  1 şubat 2016 19:58