yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (26)
  • medya (1)

  26. Amerikan ergen dizilerindeki tavırlar ve yine benzeri  dizi/tv showlarından fırlamış abartılı ve suni ingilizce aksanla video çeken avukat/youtuber. Evet yabancı bir dili iyi öğrenmek aslında taklit etmekle ilişkili olabilir diyecek bir şeyim yok ama bu kadar abartılı olunca gerçekten itici olabiliyor. Nedense millet olarak bizde bir ingilizce kompleksi var. Özellikle de aksanla ilgili bu kompleks. Bir insan dile ne kadar hakim olursa olsun aksanı varsa dili kötü konuştuğu düşünülüyor. Oysa İngilizce anadili olmayan bir insanın kendine has bir aksanı olması kadar doğal bir şey olamaz. Dili iyi konuşabilmek aksan yapayım diye kendin olmaktan çıkıp garip bir kimliğe bürünmekten ziyade, kendini en iyi şekilde ifade edebilme becerisiyle ilgili bence.  Aksan anlaşılmayacak kadar kötü olmadıktan sonra hiç de etkili değil dil becerisinde ama niyeyse bizim toplumda garip bir kompleks var gerçekten de. O yüzden kimisi başkalarının yanında konuşmaktan çekinir aslında dile hakim olduğu halde, sırf aksan yüzünden, kimisi de aşırı abartarak aksan kasmaya çalışır dili iyi bildiğini göstermek için ve kendisi olmaktan çıkar. Neyse, kendisinin köpeğine üzüldüm bu arada, videosunun tamamını izleyemedim ama sanırım daha önce birlikte yolculuk yapmışlar ve bunun zor olduğunu deneyimlemiş. Buna rağmen zavallı hayvanı yine hiç bir tedbir almadan aynı şekilde bindirmiş arabaya. Eğer sırf video çekebilmek için yaptıysa, köpeği için ve trafikte tehlikeye attığı insanlar için çok üzücü. Umarım boş bulunmuştur sadece.

  25 haziran 00:57

  25. duygu'dan daha aklı başında olduğu illüzyonunun sebebi henüz çok sesini duymamış olmamız ve iyi bir büroda avukat olması. mezun olduğu okul kültür üniversitesi. kimse alınmasın ama istanbul'da adliye çalışanlarının, katiplerin çoğu bir yandan kültür üniversitesinde hukuk okuyor, en ucuz ve girmesi en kolay hukuk fakültelerinden biri. türkiye'de avukatlık çok zeki ya da çok başarılı insanların yaptığı bir şey değil (avukatım) diğer ülkelerin aksine. ingilizce bilmek ve hukuk mezunu olmak legal 500 bürolardan birine girmeniz için de yeterli. staj dönemimde iki güney koreli yanıma tanışmaya gelmişti vapurda. sormaları üzerine hukuk bitirdim deyince "bu yaşta bitirmiş olmak için acayip zeki olmalısın" falan deyip çok şaşırdılar. kendileri güney kore'den cambridge'e mühendislik okumaya gitmişler, o sırada avrupa turundalardı. dedim "est siz zekisiniz". diyorlar "hayır sen, çünkü hukuk bitirdin". ulan dedim welcome to turkey dünyadan haberiniz yok. tamam dedim sizden zekiyim madem ısrar ediyorsunuz.

  ilgili medya:
  1
  19 haziran 21:35 19 haziran 23:22

  24. allahım insanların mantıklıyı ve mantıksızı ayırt edemeyecek kadar beyni uyuşuk olamaz ya.  köpek ağlıyor bu gülüyor, köpek arabanın içinde dolanıyor bazen kucağına atlıyor bi ara da hayırrr anayoldaymış köpeği itiyor. trafiği sallamıyor ordan bi araba korna çalınca da "ayyyy insanlar ne sabırsız". hayır kusura bakmayın da siz değişiksiniz sinir oldum valla offffff. içim şişti

  19 haziran 14:18


  23. Baslarda bu kız icin aklı başı yerinde nasıl duygunun kankası olmus acaba derken süslüde yazılınca son videosunu açtım ve tam duygu kankası olacak biri oldugunu farkettim. köpek ayrı acı çekiyor, trafiği ayrı katlediyor, insanların ve köpeğin hayatını da ayni anda tehlikeye atıyor. İzlerken resmen gerildim her an bir yere çarpacak köpek camdan uçacak diye. Nasıl bir akıl tutulmasıdır ne diyim yani allah akıl fikir versin. 

  19 haziran 14:03

  22. Nasıl bir zeka seviyesi, bundan video çıkar diye düşünüp çekmiş, bir de youtube'a koymuş. Aşırı itici, ben de buradan ekmek yiyim de nasıl olursa olsun zihniyeti, şunlar lütfen azalarak bitsin bir an önce.

  19 haziran 12:04

  21. Kendisini çok bilinçli ve zeki zannettiğini düşündüğüm kasıntı yeni youtuber. Öncelikle burada yazılanları görünce açıp baktım, daha önce hiç videosunu izlememiştim. Duygu'nun da Büşra'nın da köpek bakmayı bildiğini ve köpekleri anlamaya çalıştığını asla düşünmüyorum. Köpeğin arabada serbest kalması demek köpeğin olduğu arabadakileri, onlarla kaza yapabilme ihtimali olan diğer araçtakileri ve köpeğin canını tehlikeye atmak demektir. Ayrıca yavru da olsa bir köpeğe oyuncak köpek gibi davranamazsınız, köpeğe saygı duymanız gerekir. Aksi takdirde soluğu köpek eğitmenlerinde alırsınız (türkiyede sayılı insan vardır gerçek eğitmen) bir de arabada seyahat edecek köpeğe mutlaka sabit tasma takılmalıdır. Sahibinin tasmayla tutması da yeterli değildir. Nasıl ki bebek koltuğu kullanılıyorsa köpek için de tasma kullanmak gerekiyor. Kaza anında camdan uçma ihtimalleri oldukça yüksek. Umarım aklınızın küçük bir kısmına bunları da not edersiniz.

  19 haziran 01:03

  20. duygu'dan daha akıllı olduğunu düşünürdüm ama köpekle araba sürmek nedir ya? kaza yapma ihtimali çok yüksek bir durum. kendini değilse de başkalarını düşün. hayvan ordan oraya atlıyor.

  19 haziran 00:08


  19. Duygunun kendisi gibi tripkolik arkadaşı. Hepsi hayattan sürekli ders çıkarır halde bi triplerde. Git günlüğüne yaz kardeşim bi tuhaf duruyo bu boşa halleriniz. İngilizce kanal falan ahahah. Aynen kanka yürürsün burdan kesin. Allah affetsin çok itici ya.

  18 haziran 18:47

  18. Büyük ihtimalle eğlenceli olduğunu düşündüğü bir video yüklemiş dün. Yavru köpekle trafiğe çıkmış. Köpek tabi ki rahat durmuyor. Hayvan bir sağda bir solda, kah kucağında kah vitesin üzerinde. oldukça tehlikeli, böyle bir düşük zekalı yüzünden kaza yapmak istemezdim şahsen

  18 haziran 16:50

  17. YouTube kanalı varmış girip baktım, Duygu Özaslan'la aynı drama queen'lik gerçekten... Konuşma tarzları, olayları edebi bir şekilde anlatma çabaları, aynı ağza oturmayan ingilizce aksan...

  29 mayıs 18:58