sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (51)
 • medya (2)

51. yukarılarda kendisini öven, yorumlarına güvendiğimi belirten bir entry yazmıştım. "tek marka makyaj-beaulis" videosunda tanıttığı "hot sun" isimli ruju çok beğenmiştim. videoda dudağına ve eline sürdüğünde turuncu-kiremit kırmızı bir renk gibi duruyordu. çok beğenip almak için gratis'e gittiğimde videodakiyle alakasız bir renk gördüm. bildiğiniz corrector turuncusu renginde bir rujdu. çok şaşırıp birkaç kez rujun ambalajını kontrol ettim hatta.

6 şubat 09:45

50. Ben bu kızı seviyorum ama bazı şeyleri sırf moda olduğu için yaptığını düşünüyorum. Ne popüler olsa onu yapıyor gibi. Üstüste altın kolyeler takması, kısa saç moda olunca saçlarını kısa kestirmesi, şu an çok popüler olan uzun badem tırnaklardan yaptırması... hatta insanlar kullanıyor diye korktuğunu söylediği halde kirpik kıvırıcısı bile kullanmaya çalıştı. Belki de böyle birisi değildir ama bana bu şekilde yansıdı. bunun dışında hayvansever olmasını seviyorum. Sempatik biri. Umarım takipçi sayısı artınca ve markalar tarafından çok ürün gönderilen biri olunca davranışları değişmez. Kendisine başarılar diliyorum.

21 ocak 01:32

49. fazla hırslı ve kompleksli küçük youtuber. daha önce sürekli markalar bana göndermiyor, lansmanlara gidemiyorum, aslında ben küçük cansu dengey, cansu akın, ece targıt olmak istiyorum serzenişleriyle ağlanıyordu kanalında.

Fakat sözde 1 hafta önce yaptığı sims makyajını (gbkz: merve özkaynak) 'ın ondan gördüğünü iddia eden storyler atması içindeki kompleks'i çok güzel ortaya çıkarıyor. baktım instagramda merve bunu takip bile etmiyormuş, kaldı ki iki ay önce merve ve duygunun aynı konseptte (link: https://www.youtube.com/watch?v=GCEQ3P6nnJI bu) videosu var.

Direk unfollow.

İçinde Biraz onur, dürüstlük kırıntısı varsa aynı şekilde story yapıp özür diler, bende tekrar takip eder bu girdimi de belki silerim.

20 ocak 09:31 20 ocak 09:41

48. Kendisini sarsıp " Allah aşkına birazcık sakin olup yavaşla" demek istiyorum. Videolarını açarken çok bağırıyor ve aşşırı pozitif olmaya çalışıyor. Büşra'yı gerçekten severim ve bu kız sektörden para da kazansın isterim. İzleyenlerde gerçekten pozitif bir imaj bırakmaya çalışıyor ama fazla kasıyor bence. Ürün yorumlarına, objektifliğine güveniyorum ve gerçekten çabasını takdir ediyorum. Muhabbetinden inanılmaz keyif almıyorum hatta bazen boş bile yapıyor o yüzden sadece ürün yorumlarına odaklanıyorum. Neyse efendim, Büşra'nın tarzı bu istediği gibi videosunu açar, bağırır kapar.

Edit: İkizler burcu değilim gerçekten djfjnfn

14 ocak 11:05 14 ocak 11:06

47. Tek marka makyaj videolarıyla tanıdığım ve takip ettiğim bir youtuber. Konuşma tarzı ürün yorumları şimdilik güzel.

14 ocak 00:25

46. Yorumlarına güvendiğim, kedilerine bayıldığım, videolarını izlerken eğlendiğim kişi. Çok tatlı bir kız umarım hep böyle kalır.

29 aralık 2018 16:03

45. kendisini ilk aliexpress alışveriş videolarından keşfettiğim sürekli izlemesem de ara sıra denk geldikçe takip ettiğim youtuber. bence samimi ve sevimli bir insan, son zamanlarda eklediği vloglarını da beğendim. özellikle erkek arkadaşıyla maske yaptıkları vlog oldukça eğlenceliydi. makyaj konusunda da güzel makyajlar yaptığını düşünüyorum, genellikle uygun fiyatlı ürünleri kullanıp beğendiklerini ya da memnun kalmadıklarını açıkça söylüyor. kasıntı biri olmaması bana samimi geliyor, bir de kedileri çok tatlı. (gizlinot:<3)

29 aralık 2018 13:10

44. bloggerlar içinde en gölgede kalanı, masumu. onun bunun gibi dur şu markanın partisine gideyim kafasında da değil. çoğu youtubera göre daha iyi makyaj yapıyor. bu işe de pek bel bağlamamış gibi.

29 aralık 2018 12:45

43. bir önceki süslünün girdisine ithafen yazıyorum büşra videoda zaten söylüyor duygu'nun bu videoyu ondan önce çektiğini falan kendisi living coral rengini görünce videoyu çekmeliyim kesin demiş ama duygu ondan önce yüklemiş, yine de bu videoyu çekmek istemiş madem duygu benden önce çekti benimki de uygun fiyatlı muadil olsun demiş ve çekmiş.

ama bi ekleme yapacağım ki, büşra son videosunda tek marka makyaj olunca her adım bence o markanın ürünüyle yapılmalı, tek marka makyaj videolarının olayı bu gibi şeyler söylüyor duygunun tek marka makyaj videoları da bu yüzden eleştiri almıştı hatırlarsanız.

29 aralık 2018 00:15

42. Çok sevdiğim, (nazar değmesin maşallah diyelim) şimdilik güvendiğim bir youtuber/influencer. Yakın zamanda 100.000 aboneye ulaştı.

Ben kendisini 30.000 civarı abonesi varken keşfetmiştim, sivilce problemi yaşadığı döneme dair videoları sayesinde. "Sivilcelerimden nasıl kurtuldum" videosu çekenler içinde kalıcı olarak sivilcelerinden kurtulmuş az sayıda Türk youtuber'dan biridir kendisi. Diğerleri ya ciddi bir sivilce sorunu yaşamamış ya da sivilceleri ara ara tekrarlayan kişiler gözlemlediğim kadarıyla.

Daha sonra her yeni çıkan ürünü kendi parasıyla alıp hızlıca ürün inceleme videosunu yüklemesiyle ilgimi çekmeye devam etti. Kerimcan'ın, danla'nın rujlarının inceleme videosunu ilk onun kanalında görmüştüm mesela. Tek marka makyaj serileriyle sermayeyi kediye yüklediyse de bence yatırımının karşılığını almaya başladı, yavaş yavaş onun ürün incelemelerini yakından takip eden ve ona güvenen bir kitle edindi kendisine. Şimdi de muadil avında serisine başlamış, bence tam ona göre bir seri. Tabii bir de aliexpress videoları var, benim hiç ilgimi çekmedi ama zamanında bir anket yapmıştı youtube'da ve oradan hatırladığım kadarıyla aliexpress alışverişleri için de kendisini takip eden bir kitlesi var. Yani ürün inceleme videolarını sevip dürüst yorumlara hasret kalanlar ve aliexpress'ten alışveriş yapmak isteyip de nereden başlayacaklarını bilemeyenler kanalına mutlaka bir göz atmalılar, pişman olmazlar diye düşünüyorum.

Konuyu çok dağıttım, geçenlerde 100.000 abone şerefine bir video yüklemiş onu izledim. "Bana başka bir youtuber el vermedi, beni buraya sizler getirdiniz" diyor. Düşündüm ve haklı buldum. Bu kadar özenerek, maddi manevi bu kadar yatırım yaparak bu yola baş koymuş bir insan bu sayıya daha hızlı ulaşmalıydı, özellikle neden çok izlendiğini anlamadığım bazı youtuber'larla kıyasladığımda. Markalar gönderim yapmaya yeni yeni başlamış, umarım "ayyy açık çok maskaram var o yüzden bu maskarayı 6 ay sonra filan deneyeceğim, kolleksiyon ürünüymüş ama artık ne yapalım" veya "hmmm bakın bu ucuz bir ürün çok çirkin, aaa bakın şu pahalı bir ürün çok güzel" triplerine girmeden güzel güzel kendi çizgisinde devam eder. biz de her pr paketi gelişinde büşra kadar seviniriz ona paket gönderilmesine. Zaten gelen ürünlerin bir kısmını(gizlinot: sadece kullanmayacak olduklarını değil) takipçilerine hediye etmesi de takdiri hak eden bir hareket.

Buraya da çokça yazılmış, benim de dikkatimi çekmişti, bir ara videolarında zaman zaman duygu özaslan gibi konuşuyordu, ağzını kocaman açarak farın renk vermesine maskaranın kirpiği kıvırıyor olmasına abartılı şaşırma hali vardır ya duygu özaslan'ın(gizlinot: şu renge bakaaaaar mısınıııııııız), hah aynı o tepkileri veriyordu. neyse herhalde diğer kanalları fazla takip etmenin dönemlik bir yan etkisiydi, doğru yolu buldu, geçti bitti diyelim. Kendi enerjisi ve tarzı bu kadar iyiyken hiç gerek yok öyle şeylere.

başkası olma kendin ol, böyle çok daha güzelsin büşra. yolun açık olsun.

12 aralık 2018 17:02