yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (30)
  • medya (2)

  30. Bülent ersoy’a çok yakıştırdığım ve hoşuma giden makyaj türüdür. Stil dediğimiz şey giydiklerimizin, sürdüklerimizin diğer insanlara enteresan gelmesiyle başlıyor bence. Artık o kılıklı anılmaya başlıyorsunuz ve herkesin birebir aynı göründüğü günümüz dünyasında çok kıymetli bir şey bu. İnsanları rahatsız eden, onları tırmalayan kıyafetler giymeyi ve giyenleri sonuna kadar destekliyorum. 

  2 haziran 12:34 2 haziran 18:10

  29. bu işlerde çalıştığım dönemde en sevdiğim kitle, böyle ağır makyaj talep eden kitleydi ve özellikle belirli bir yaşın üstünde hiç azımsanmayacak bir topluluk. herhangi bir makyaj malzemesini aklınızın almayacağı hızda bitirme kapasitesine de sahiptiler ayrıca.

  cildi iyi hazırlayıp kekleşmeyi önlediğinizde çok da kolay bir makyajdır aslında, hata kabul eder, kat kat sürüp düzeltebilirsin.

  asıl sıkıntı doğal görüneyim isteyenlerdi benim için. makyajı yok gösterebilmek için karıştır allah karıştır 2 kat uğraşırdın, o zaman da müşteri beğenmezdi, hiçbirşey sürmedi ki, cimri bunlar derdi.

  aslında no-makeup makeup look'tan ziyade doğal addettikleri kahverengi ağırlıklı makyajı insanlar istiyor, makbul olan makyajlı görüntü ama patlamayan tonlarda.

  1 haziran 12:30 1 haziran 12:33

  28. Makyözüne helal olsun dediğim makyaj türü

  26 haziran 2016 03:59


  27. üniversite 1. sınıftayken okulun geleneksel maskeli balosunda yaptığım makyajdır (ybkz: evet bülent ersoy olarak gittim) (ybkz: evet baya benzemişti)

  26 haziran 2016 01:45 6 eylül 2016 10:44

  26. Ağır makyajın da suyunu çıkarıyor ya, bir dönem çok iyi yapıyordu lakin son makyajında ki göz altındaki beyazlık, ne bilim makyaja yeni başlayan kızın dramı gibiydi

  25 haziran 2016 03:29

  25. Ablamız kurban olsun bizedir. Ne yapalım sekizbinüçyüz kat makyaj yapıyorsa yani? Bu ülke onu böyle kabul etti.

  25 haziran 2016 01:41

  24. Özellikle sahne sanatlarında, makyajın bir kendini yahut büründüğün karakteri anlatma biçimi olduğunu bilenlerin dalga geçmeyeceği makyaj stili. Makyaj illa güzelleştirme amaçlı olmak zorunda değil, makyajla bir freak de olabilirsiniz bu sizin tercihinize kalmış.

  Türkiye'nin drag konseptine uzak olması sebebiyle garipsediğimiz makyaj, ki sanırım en bildiğimiz bir huysuz virjin var sadece, aslında bülent ersoy'u da drag konseptinde ele alabiliriz gayet. Dünyada özellikle abd'de drag sektörü oldukça rağbet gören bir sektör ki gayet haklılar, çünkü bu adamlar her şeyi yapıyor neredeyse; komedyen olanı (bkz: bianca del rio ) (bkz: trixie mattel ) (bkz: bob the drag queen ) da var, şarkıcı olanı da, celebrity impersonator (bkz: derrick barry ) (bkz: chad michaels ) olan da, freak olan da (bkz: sharon needles )ya da sadece makyajıyla/ fiziğiyle (bkz: miss fame ) (bkz: kim chi ) (bkz: naomi smalls ) para kazanan drag queenler de var. Show businessın gerektirdiği ne varsa bu adamlarda fazlasıyla var, dolayısıyla oldukça popülerler. Hatta o kadar popülerler ki underground gay clublardan çıkmışlar, mainstream sayılabilecek tv kanallarından birinde tv showları var; (bkz: rupaul's drag race ) merakınız varsa açıp izleyin bakış açınızı oldukça genişletecektir, hele bir de ingilizce argoya biraz hakimseniz şu yaz günlerinde oldukça eğlenceli olabilir önyargılarınızdan sıyrılıp izlerseniz.

  Neyse çok uzattım demem o ki; sana bana berikine güzel gelmek zorunda olmayan, hatta öyle bir şeyi amaçlamayan makyajdır. Herkes makyajla güzel olmak zorunda değildir, hele sizin güzellik algılarınıza hitap etmek zorunda hiç değil. Senin benim yaptığımız makyajla aynı klasmanda olmayan makyajdır kısaca.

  Ben güzel buluyorum o ayrı, bence ancak bülent ersoy taşır bu topraklarda o makyajı. Tostçuya pijamanın üstüne kürk giyip mücevher takan kadından bahsediyoruz, napsın bir Rimel bir kapatıcı mı sürüp çıksın? İlahi..

  25 haziran 2016 01:21 25 haziran 2016 01:42


  23. (yazar: seblatanik) zaten güzel demiş ama ben de eklemek isterim, özellikle şov dünyasında "drag" olmayı seçmiş insanlar zaten sade makyaj yapamazlar, diva diye adlandırılan bi insandan no makeup makeup mı bekliyorsunuz ki? her neyse yani aslında makyajın adı bülent ersoy makyajı değil de drag /drag queen makyajıdır ve işin özünde benimsenen cinsiyetin normlarının abartılarak perform edilmesi söz konusudur.

  *daha fazla bilgi için Judith Butler-Gender Trouble okumanızı tavsiye edebilirim.

  25 haziran 2016 00:57

  22. Makyaj ağlıyor

  23 haziran 2016 17:19

  21. Abartı makyaja bakmayı sevdiğimden beni o kadar da rahatsız etmeyen makyajlardır. Bir şu göz altına sürülen aşırı beyazlık dikkatimi çekiyor. Onun da sahne ışıkları için düşünüldüğü yorumunu yapıyorum.

  Özellikle kostümleri ile beraber düşünülünce cosplay havası uyandırıyor bende. Kleopatralar, çiçek sepetleri...

  Bence bülent ersoy türkiyedeki en önemli cosplayerlardan biridir.

  22 haziran 2016 11:18