girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (49)
  • medya (0)

49. büyük ayak=küçük ayak

çünkü ayak=ayak

ve de kadın=kadın

böyle bir ayrıma gerek duymadığım, dolayısıyla kendileri hakkında spesifik bir fikrimin olmadığı kadınlardır. büyük ayaklı kadınlar belki ayakkabı bulmada zaman zaman sıkıntı yaşıyor olabilirler diye düşünüyorum, onun dışında sorun yaratabilecek bir şey aklıma gelmedi. (gizlinot: salt kemik yapısı değil mi yahu bu) mesela ben minyon, arkadaşlarıma göre mini mini sevmelik bebek karakterinde bir insanım ve arkadaşım ciddi ciddi 35 giydiğimi filan sanıyormuş (gizlinot: lolll daha neler) halbuki 37-37.5 giyiyorum ve o zaman artık ben de büyük ayaklı bir kadın sayılırım ehe.

üstelik aklıma şu durumu getirmiştir: (gizlinot: açıkçası benim takibinde olduğum kişi ve konular değil, umarım yanlış aktarmıyorumdur.) bildiğim kadarıyla şeyma subaşı karşıtı meşhur hesaplar sürekli kendisinin fotoğraflarını paylaşıp ellerinin ayaklarının büyüklüğüne gönderme yapar. şeyma da durur mu giyer hemen 37 numara balenciaga triple s'lerini (gizlinot: bu ayakkabı modelinde kaç numara giyiyorsanız ayakkabının burun kısmında yazıyor ) ve atağa geçip özellikle paylaşımlar, göndermeler yapar. hayır neyin kanıtı, neden kanıtlamak için savaştın, hayır neden, neden, neden...

dün 00:11

48. Uzun boya büyük ayak yapıcak bir şey yok,keşke ben de biraz daha uzun olsaydım da ayaklarım büyük olsaydı.

18 nisan 14:35

47. 173 cm boyuma 40 numaralı ayaklarım var. Çok şikayetçi değilim. Sandalet ve topuklu ayakkabı giymeyi oldum olası sevmem. Spor ayakkabı insanıyım. Çevremde de beni üzecek bir yorumla karşılaşmadım. Arada erkek arkadaşım dalga geçse de gülüp geçiyorum.

18 nisan 12:17


46. Allah gunah yazmasin benimkiler sadece buyuk degil ayni zamanda tarakli. Hic bir ayakkabi yakismaz. Annem misafir varsa ciplak ayakla dolasmama izin vermez terlik giy der snsjznsl. Mesela hic babet giymedim. Cunku ayaklarim oyle bir yayar ki babeti, goruntu fecaat. Ozel gunlerde daha da zor olur cunku topuklu ayakkabilar normal ayakkabilara gore daha zarif ve daha dar kaliplidir. Hep ayaklarimin kibar olmasini hayal etmisimdir. Hos 2 sene once filan sol ayagim ev kazasi sonucu incindi. 1 ay terlik giymek zoruda kaldim, surekli sisti. Bi daha sikayet etmicem dedim ama sozumu tutmak mumkun olmadi.

18 nisan 10:21 18 nisan 10:22

45. Annemin ayakları büyük, geniş ve taraklı. Kadıncağıza nerde 40-41 numara ayakkabı görürsek ihtiyacı olup olmamasına bakmaksızın alıyoruz. Çünkü ihtiyacı olduğunda beğendiği gibi düzgün bir şey bulamayabiliriz. Büyük buluyoruz, bu sefer de dar oluyor. Yahu bu insanlar illaki ortalama ve ince ayaklı olmak durumundalar mı? Kadına özel günlerde giyeceği topuklu ayakkabıları yaptırdık bir yerden, memnun da kalmadık ya neyse. Normal günde de işte alıp alıp ayakkabı stokluyoruz. Bir sektör böyle kadınların varlığını nasıl tümüyle yok sayar hiç anlamıyorum. Ayağını mı törpüleyeceğiz kadının yani. Hayret.

18 nisan 10:10

44. Ayak numaram 37 ama bunu da mı eleştiriyoruz. Bunu da mı insanların rahatsız olacağı bi duruma getiriyoruz. Ayak küçültme ameliyatı da yok bildiğim kadarıyla. Napsın bu "büyük ayaklı kadınlar"

edit: arkadaşlar anlama probleminiz mi var. birbirimizi eleştirmeyelim diyorum eksiliyorsunuz. iyi naparsanız yapın yiyin birbirinizi.allah allah ya

18 nisan 04:08 18 nisan 16:17

43. Çoğunlukla ‘standart’tan uzun olan boyla ya da genetikle ilişkili olarak ayakları daha büyük olan ‘insan’lardır. 

Ha 37 numara, ha 43 numara ayak. Durumun sempati - antipatiyle bir bağlantısı yoktur / olmamalıdır.

18 nisan 02:31


42. 40 numara giyiyorum bana hiç bir zaman büyük gözükmedi ama çevremde hep şaşkınlıkla karşılandı. bana hala büyük gelmiyor.

ama, erkek kardeşim 15 yaşında ve 43,5 giyiyor. bu büyük işte bak :d

18 nisan 02:10

41. bir kadının ayağı küçük veya büyük diye ekstra bir özellik kazandığını düşünmüyorum. büyük veya küçük ayaklı kadınların bu konuda farklı olan tek özelliği ayakkabı numarasıdır bence.

17 nisan 22:25

40. belli bir yaşa gelip de büyük ayağın itici küçük ayağın çekici olduğunu duyduğumda ne alaka demiştim. hala anlayamıyorum ne alaka. erkekleri çok da önemsememek lazım bence hepsi hanzo hanzo geziyor ortalıkta.

17 nisan 21:35