yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (21)
  • medya (5)

  1. özellikle fransa'da hachette yayınevinin binbir türlü (binbir gece masalları, hayvanlar, mandalalar, periler vs.) çıkardığı "coloriage pour adultes - art-therapie" serisi sayesinde oldukça popüler olmuş akım. duydum ki fransa'da aylık boyama dergileri de çıkmaya başlamış artık.

  mantığı çocukken yaptığımız boyamalar ile aynı, sadece bu sefer çocuk kitaplarına göre daha karmaşık desenlerden oluşan çizimleri kuru boya ve keçeli kalemle boyuyorsunuz. şimdilerde yavaş yavaş Türkiye'deki kitapçılarda da görmeye başladım. Hatta ben de (link: http://www.idefix.com/kitap/buyukler-icin-boyama-kitabi-yeni-yil-desenleri-kolektif/tanim.asp?sid=I60THPCB2D7DRIOYL7KC bir tane aldım).

  yalnız türkiye'de basılanlarda baskı kuşe kağıda değil 1. kalite hamur kağıda yapıldığı için keçeli kalemle boyanınca arkasına geçiyor, arkasındaki deseni de boyayabilmek istiyorsanız kuru boya tercih etmelisiniz. bu arada türkçe versiyonu DA OLAN - (link: http://www.dr.com.tr/Kitap/Esrarengiz-Bahce/Johanna-Basford/Hobi/Genel-Ilgi/urunno=0000000570784 esrarengiz bahçeler )- secret garden'ın da iki verisyonu var. çin'de basılanı neredeyse saman kağıt kalitesinde, ispanya'da basılanı ise keçeli kaleme dayanıklı imiş ancak ben dnr'da sadece çin basımı olanını gördüm. tÜBİTAK'IN DA HERKES için boyama isimli üç kitaptan olan bir serisi var ama 5-6 yaş arası kategorilendirildiği için desen içeriğinden emin olamadım.

  Hem bu kağıt kalitesinin zamanla artacağına dair umudum yüzünden, hem de aldığım kitap bitmeden yenisini almak istemediğim için bu bitmeden yeni boyama kitapları almayı düşünmüyorum. Umarım burada da kuşe kağıda basılı hachette serisini görürüz yakın zamanda.

  ekleme: doğan dergi grubu da bir dergi çıkartmış "boyama terapisi" adıyla, bildiğimiz dergi formatında belirli sürelerde mi yayınlacak bilmiyorum çünkü üstünde belirtilmemiş, sadece 2015/1 yazılmış. gerçekten da ilk kitabımdan sonra başka kitap almadım ama keçeli kalemle de boya yapmak istediğim için buna şans vermek istedim. beni memnun etti. fiyatına göre - aslında fiyatından bağımsız olarak - kağıt kalitesi oldukça iyi, hatta çoğu kitaptan daha iyi, oldukça kalın ve keçeli kaleme uygun.

  bu de linki: http://www.doganburda.com/haber/yeni-yeni-yeni/tempodan-boyama-terapisi

  10 mart 2015 13:29 26 haziran 2015 15:28

  2. Varlığından (yazar: fifiri ) sayesinde haberdar olduğum ve bence muhteşem "şey". Harika bir terapi şekli olabilir. Edinmeye çalışacağım muhakkak.

  10 mart 2015 14:20

  3. benimde sevgili (yazar: fifiri) sayesinde haberdar olduğum şey.

  bir şeyler karalamayı ve boyama yapmayı hep sevmişimdir, mutlaka 1-2 adet bu boyama kitaplarından edineceğim.

  10 mart 2015 14:38


  4. benim de (link: http://www.amazon.com/Outside-Lines-Artists-Coloring-Imaginations/dp/0399162089/ref=asap_bc?ie=UTF8 Outside the lines) ile tanıştığım konsept. içinde 100 farklı sanatçıdan çeşit çeşit eserler var, kimi çok karışık, kimi "bebek işi". çok küçükken güzel diye aldığım ama hiç kullanmadığım minyatür sulu boya setiyle (link: https://instagram.com/p/kAcu2FrFdp/?modal=true boyamaya başladım önce), tam nostalji oldu. Sonra gidip kendime boyalar falan aldım çok heveslendim. küçükken cumartesi akşamları tv karşısında boyama yapıyor gibi hissediyorum kendimi. (link: http://www.amazon.com/Outside-Lines-Artists-Coloring-Imaginations/dp/0399162089/ref=asap_bc?ie=UTF8 Linkten bakıp) sayfalarından örnekler de inceleyebilirsiniz.

  10 mart 2015 21:16

  5. mükemmel terapi. renkleri oldum olası çok severim makyaja olan ilgimin en büyük sebebidir renkler. esrarengiz bahçe kitabını edinerek hunharca boyamaktayım. ne zamandan haberim var ne de kafamda deli sorular. en büyük sorunum bir sonraki çiçeği ne renk boyayabileceğim. 3 yaşında tertemiz çocuk kafası yaşıyorum. kitaptaki sayfaların yapısı sebebiyle sadece boya kalemleri kullanılabiliniyor. bana çok iyi geldi süslüler boyayın boyatın. pırıl pırıl kafa vadetmekte.

  19 mart 2015 21:40 9 nisan 2015 00:12

  6. "dertlerimi nakış nakış işledim" derler ya büyükler kimi el işlerine. Bu boyama kitapları da benim için öyledir. Bir arkadaşım derdini anlatmış konuşmuş etmişiz ama bir çözüm bulamamaşız ben direk bu kitabı sokarım devreye. Hele bir tane hayvan figürleri olan kitabım var kapağını değiştirip dertler kitabı yapmak istiyorum adını. İstediği yeri tutturamayan arkadaşımın da bir eseri var içinde. Sevgilisi tarafından evlilik süresi uzatılan dostumun da. Hatta bir gün annem eşiyle(gizlinot: bu kız annesinin kocasından niye eş diye bahsetmiş ki demeyin üvey olunca direk baba diyemiyorum ) ablam eniştemle, ben de sevgilimle kavga etmiştim de saatlerce boyama yapıp bir süre sonra gülüp eğlenmeye başlamıştık. Mutlu zamanlarımda elim gitmez pek, mutsuzken bir numaralı kurtarıcımdır.

  4 eylül 2015 22:47

  7. Bunlardan ben de aldım bi tane. sakinleştirici etkisi oldu resmen. Baya da vaktinizi alıyo canı sıkılanlara tavsiye ederim. Ama bi süre sonra sarmadı beni bıraktım. Bu da böyle bi anım işte.

  4 eylül 2015 23:20


  8. tanım:boyama kitabı

  bence dünyanın en gereksiz şeylerinden biri. onun yerine alın bi eskiz defteri bi kalem kendi kendinize çizin. yaratıcılığınızı öldürmeyin.

  4 eylül 2015 23:25

  9. Burada okuduklarımdan özenip Google playden colorfy adlı app'i indirdim (gizlinot: ücretsiz) yukarıda anlatılan kafayı dağıtıyor, rahatlatıyor gibi tüm yorumlara katılıyorum gerçekten konsantrasyon istiyor. Tek farkı ele gerçek kalem kağıt alıp boyamaktan daha kolay çünkü sonuçta tıklayarak boyuyorsunuz bir de beğenmezseniz boyadığınız yeri silebilir veya tamamen silip baştan başlayabilirsiniz. Kağıt kalemle daha çok terapi etkisi yapacağına ve zevkli olacağına eminim ama işte (gbkz: içimizdeki fakir) bu yaşta boyama kitabına para verilir mi diyor.

  5 eylül 2015 14:25

  10. İlk gördüğümde büyük bir önyargıyla vıdıvıdı yaptıktan sonra,sakinleştim ve elime kalemi aldım birdaha da bırakmadım (gizlinot: büyük lokma ye ama büyük söz konuşma) tatile giderken d&r'a uğrayıp 2 farklı kitap birde faber castlle'in 12'li boyama kalemini kaptım. O sabah yeni yere alışma,havuz güneş derken sabah 6'da kalktım ve aldım elime boyalarımı ve kitabımı. Bir sayfayı tamamen bitirdiğimde saat 9:30 du. Müzik dinlerken kaptırmışım kendimi. Geçen günde a-101'de 4.99'du bide bundan alıyım dedim. Daha boyanacak sayfalar olsa da fazla mal göz çıkarmaz çünkü gerçekten herşeyi unutturan bir aktivite. Bayılıyorum boyama yapmaya.Canım mı sıkıldı? uzanıyorum halıya birde türk kahvesi/çay koca bir sürahi suyum ohh gel keyfim gel. Denemek isterseniz benim gibi yargı ile bakmayın.Müthiş zevkli.İlk başlangıcı d&r ile yapın.Müthiş bir yelpazesi var. Neyi seviyorsunuz neyi daha çok boyamak istersiniz yardımcı oluyor.

  5 eylül 2015 16:18 5 eylül 2015 16:18