5.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (23)
  • oylar (1)
  • medya (2)

23. Zamanında yağlı saçlarıma uyguladığım ve saçımı keçe gibi yapan sabundur.

17 temmuz 19:51

22. vücudumu yıkadığım sabun. yüzüme sürmeye cesaret edemedim. saçlarımda bir kere denedim ve gerçekten çok kötü bir sonuç aldım. arındıramadım belki ama kurutmaya çalışırken yapış yapış oldu saçım ve tekrar yıkamak zorunda kaldım. en sonunda katır kutur kalmıştı saçlarım. ama diyebilirim ki vücudumda çok ama çok memnunum. sırtımda sivilcelenme vardı ve inanıyorum ki bu sabun sayesında iyileştiler. ve yenilerini çıkartmıyorum uzun bir zamandır. 4 kalıp bitirdim. elimde başka kalmadı ve maalesef türkiye'ye gelmeyi beklemek zorundayım yenilerini alabilmek için. benim kullandıklarım koyu sarı renkli ve kokusu çok pek hoş değil. en son türkiye ziyaretimde evde bulup araklamıştım o yüzden bizimkiler nereden aldı hiç fikrim yok.

17 temmuz 14:18

21. ergenlikten beri sırtımda hafif şiddette seyreden inatçı sivilceler var ve cildim hem yağlı hem kepekli(merhaba seboreik dermatit)  çok tavsiye edilmesi üzerine iki sene önce denedim, sabredip bir kalıp bitirdim. bu yaz hediye olarak gelince tekrar şans vereyim dedim bir kalıbı daha erittim ama yok! bu sabunun bana olumlu/olumsuz hiçbir etkisi yok, su gibi geçip gidiyor üstümden. 

Şimdi burda yazanları okuyup, büyük çoğunluğun saç için kullandığını görünce vücudum için etkisiz eleman olması mantıklı göründü. demek sabunun amacı farklıymış, o kokuyu da boşuna çekmişim. neyse, sağlık olsun

17 temmuz 03:17


20. Ben değil de annem zamanında seyrek ve ince telli saçları için kullanmıştı. Gürleştirmesi ve dökülmesini engellemek için. Saçlarında diğer sabunlara benzer bir etki bıraktığını söylemişti. Kurutmuş ve yıpratmıştı. Ama herkeste bıraktığı etki farklıdır örneğin özbeöz teyzem hep bıttım sabunu kullanır, saçları boyalı olmasına rağmen gür ve parlaktır. 

17 nisan 15:06

19. silikonsuz şampuan ve saç kremi kullanmaya başladıktan sonra kullanmayı bıraktım. 2016'dan sonra istanbul'da anadolu yakasında sular sanırım sakarya'dan gelmeye başladı ve asla arıtamadım.

saç dökülme sorunum ve kepek sorunum saçıma silikon değdirmediğim sürece yok. bıttım sabunu kullanmanın benim için artısı kalmadı. bıttım kullanırken daha az elektrikleniyordu ama daha kabarık duruyordu.

16 nisan 22:08

18. Farkları nedir bilmiyorum, ama yeşil ve sarı olarak iki çeşidi olan kalıp sabun.

Ben iki çeşidinide lise sonda saçlarımda strese dayalı oluşan saç dökülmesine karşı kullandım. Ancak annem (gizlinot: neye dayanarak söyledi bilmiyorum) sarı olanla duş almamı, yeşil olanla saçlarımı yıkamamı söyledi. Ve sarı olan cildime iyi gelmişti o dönem, ama defne sabunu veya zeytinyağlı sabun kadar, fazlası yoktu.

Dökülmelere rağmen saçlarım gür ve uzundu kullanmaya başladığımda. İlk 2-3 yıkamada çok bir olayı olmadı, ancak zaman geçtikçe saçlarım keçeye döndü. Asla tarayamıyordum, kalıp gibi duruyordu saçım. Uzun saçta nasıl cesaret ettim hayret ediyorum kendime. Saçlarımı her zaman toplayarak okula gidiyordum mecburen. Gel gelelim aylar sonra saçlarım yumuşacık olmaya başladı. 6-7 ay sonra bıraktım sabunu çünkü dökülmelerde kayda değer bir azalma olmadığı gibi yumuşak olsada saçlarım hala birbirinden ayrılmıyor kalıp gibi duruyordu. Ve saçlarımı toplamadan dışarı çıkamıyordum. Mecbur kaldım bırakmaya.

6-7 ay gibi bir zamana rağmen saçlarım artık yumuşacık olmuş, sağlıklıydı ve yeni saçlarım çıkmaya başlamıştı. 1 sene sonra tekrar eski gürlüğüne kavuştu.

Suan yine dökülmeler yaşıyorum ama tekrar kullanmak istemiyorum, çalışıyorum ve her gün aynada o çirkin görüntüye katlanmaya değer mi karar veremiyorum. Bu işi başka yollarla da halledebilirim.

(gizlinot: İlk başlarda bildiğim bir aktardan alıyordum, sonrasında köydeki nenemden istedim.) (gizlinot: sabun kullanırken saç kremi, şampuan vs hiçbir şey kullanmadım)

16 nisan 11:26 16 nisan 11:29

17. Bıttım, Güney Doğu Anadolu Bölgesinde yetişen bir meyvedir. Bıttım sabunu yabani fıstık (bıttım) yani bilinen adıyla menengiç yağından elde edilir. Bıttım Siirt fıstığının aşılanmamış halidir Siirt’e özgü bir sabundur. Bıttım sabunu tamamen elle yapılır, bıttım sabunu yapımında kimyasal madde kullanılmaz. Siirt halkı yıllardır bıttım sabununu kullanmaktadır. Bıttım sabunu saç için kullanıldığı gibi cilt içinde kullanılabilir. Birçok kişinin şikâyeti olan saç dökülmelerini tamamen ortadan kaldırır. İçeriğini bilmediğimiz kimyasal şampuanları kullanmaktansa bıttım sabununu kullanmakta her zaman fayda vardır. Bıttım sabununun bir diğer mucizesi antiseptik mikrop öldürücü özelliği olmasıdır. Her türlü deri hastalıklarına bıttım sabunu kullanılabilir.

Bıttım sabununu bol köpürttükten sonra saç diplerine masaj yaparak kullanın. Bıttım sabununu kullanırken yanında kimyasal bir ürün kullanılmaması gerekiyor. Bıttım sabununu düzenli kullanmaya mümkün olduğunca özen göstermede fayda var 1 gün bıttım sabunu kullanıp 2. gün şampuan kullanmayınız. Saçlarınızı her gün yıkamayın bıttım sabunuyla yıkadıktan sonra 2 gün yıkamayın çünkü saçlar bıttım yağıyla beslenirler. Ancak her gün yıkanmanız gerekiyorsa saçlarınızı bıttım sabunuyla yıkayın.

Bıttım sabunu saç dökülmesini tamamen durdurur bıttım sabunu kullanarak saçlarınızı geri kazanabilirsiniz. Bıttım sabunu kepek oluşumunu tamamen yok eder. Beyazlaşmış saçlar için kullanıldığında 7-8 ay içerisinde doğal güç vererek eski rengini alır. Saç derisindeki bakteriler tamamen yok eder.

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/bittim-sabunu-kelligi-ve-kepegi-pembenar-detay-sacbakimi-1751785/

Yaklaşık 1 aydır bıttım sabununu kullanıyorum. Şampuan sonrası içeriği temiz saç kremi kullanıyorum. Ben dalan dolive (onarıcı) olanını kullanıyorum. Saçımı havlu ile nemini aldıktan sonra uç ve boylarına saç serumu uyguluyorum. Saçlarımı kendi haline bırakıyorum. Sabun çok güzel kokuyor, güzel köpürüyor ve kolayca suyla arınıyor. Saçlarımı gerçekten yumuşatıyor.

14 nisan 21:30


16. aslında ardıc katranı sabunu almak ıcın gırdım aktara. kadın sadece parlaklık ıcın aldıgımı soyleyınce bunu onerdı .kullandıkca edıtleyecegım

Tam uc ay kullandim nasil dayandim bilmiyorum saclarimi kece gibi yapti yeni kestirdiğim saclarimin uclari kırıldı

18 ocak 20:17 7 temmuz 20:00

15. son bir kaç yıldır saç dökülmesi sorunum var. bir çok şey denedim. bu sabun da bunlardan biri. neredeyse 1 yıla yakın kullandım. ilk başlarda saç kremi de kullanmıyordum ancak saçlarımın kuruluğundan muzdarip olunca mecburen saç kremi kullanmaya başladım. fakat sabunun mucizevi bir etkisini göremedim. saçlarım yine aynı oranda dökülüyor. ancak şöyle bir faydasını oldu; normal bir şampuanın yaptığı saç diplerimde kaşınma ve yanma problemimi geçirdi. bu yüzden deri problemleri yaşayanlara fayda sağlayacağını düşünüyorum.

belki ben daha uzun süre kullanmalıyım bilemiyorum ama saçlarım kaskatı duruyordu ve yumuşaklığını kaybetmişti bu yüzden kullanmayı bıraktım.

14 ekim 2016 14:41

14. Mardin'den almıştım saçıma sürdüm ama inanılmaz yapış yapış oldu, arındıramadım. Lisedeyken bir dönem kullanmıştım ve kepek sorunumu kökünden çözmüştü o dönemde. Şimdi baya orijinalini aldım neyi yanlış yaptım diye düşünüyorum. Yüzüme ise yağlı bir sabun olduğundan hiç denemedim ama cilde güzel his verdiği bir gerçek. Kokusu kötü ama zaten bunu kullanan doğallığa dönmek için kullanıyordur diye düşünüyorum, e koku da doğal bir koku.

29 temmuz 2016 10:36