sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (32)
 • medya (0)

1. Erkeklere cemaatçi tipi verir. (gizlinot: badem bıyık)Kadınlarda çıkan bıyıkların ip, cımbız, ağda gibi araçlar vesilesiyle alınma yöntemleri vardır. Ağda sonucu yüzüm yandığından beri artık ağda yaptırmıyorum ben iple aldırıyorum. Biraz daha çok acıyor ama el mahkum çekiyoruz napalım yüzümün yanmasından iyidir. Bıyık öyle bir şey ki aldırdığınızda makyaj bile daha güzel duruyor. Aldırmadığınızda o bölgede hafif bir siyahlık oluyor ve fondöten zaman gectikce orda parça parça oluyor. Kısacası şu meredi alınız, aldırınız

17 kasım 2014 13:03

2. Almak icin kesinlikle agdanin tercih edilmemesi gerekir. Cildim hassas olduğu için etkilerini daha cabuk görebiliyorum. Ne zaman bıyıklarımı ağda ile akdirsam gozenek gozenek oluyorum çıkarkende daha belli oluyorlar. Bir de bi o yana bi bu yana çıkıyorlar dalga dalga :) bi arkadaşım da uzun yıllar agdayla aldırdığını ve dudak çevresinin bu yüzden kırıştığını söylemişti. Acıya dayanın ipe abanın süslüler :d ben 3 4 gunde bir alıyorum hem uzamamış oluyor canım çok acımıyor hem de mis pak geziyorum. Sırf bu yüzden kendim almayı öğrendim evde ip elimde geziyorum. :)

17 kasım 2014 13:20

3. erkeklerde can, kadınlarda candan bezdiren bir kıl türüdür.

17 kasım 2014 14:43

4. ben veet'in pembe olan büyük ağdasını alıyorum. makas ile 1.5 cm kadar genişliğinde kesip öyle uyguluyorum. eğer ağdaya yüz alışıksa ve cilt çok hassas değilse bu yöntem çok pratik oluyor.

burada önemli olan nokta şu:

ağdayı yüze bir kere yapıştırıp çekmek. eğer tek seferde kıllar gelmezse ikinci sefer yapıştırmamak. eğer yapıştırırsanız dudak üstünde deriniz kalkmış biçimde koyu koyu gezersiniz. aman dikkat edin. ilk yaptığımda başıma geldi bir hafta öyle bıyıklı gibi koyu lekelerle gezdim.

ağdayı yaptıktan hemen sonra bölgeyi yağ ile silmek. özeli yağlı mendili olur, zeytinyağı olur, kantaron olur, bebe yağı olur fark etmez.

ardından cildi kesinlikle yıkamamak ve dışarı çıkılacaksa üstüne güneş koruyuculu krem sürmek. aksi takdirde leke bırakır.

bu yöntemi ben 8 senedir uyguluyorum. cildimde renk bozulması, kırışık veya sarkma yok. kırışık olayı cildin nemli tutulmasıyla ilgili. bir de sigara içenlerde dudak çevresi çok kırışır.

ayrıca hazır ağdayla almak bana şehir dışındayken de çok pratik oluyor. kuaföre gidecem diye en önemli zamanlarda bıyıklı bıyıklı gezmiyorum. cımbızla alsam en az yarım saat sürer ve çok acır. ip olayını beceremiyorum ama o da uzun sürüyor. ama hazır ağda bandıyla maksimum 1 dakika!

bir de reklam yapmış gibi olacak ama tek seferde en iyi alan marka veet. diğer ürünler (sesu, fem vs.) doğru düzgün almıyor. ikinci sefer de yapıştırsan tahriş olacağı için hiç kullanamıyorsun. o yüzden sadece veet derim.

not: daha önceden yüzüne ağda yapmayanlarda ciddi hasar verebilir. insan içine çıkamazsınız diyim size uyarmadı demeyin. hayatında yüzüne ağda yapıştırmamış genç körpe ciltliler uzak dursun. ağdanın ustası olanlar denesin...

18 kasım 2014 01:33

5. Çok lanet bi şey ya. Almazsam Ayhan ışık'a dönüyorum. Ipi sevmedğimden hazır ağda bantlarıyla mümkün mertebe kendi kendime halletmeye çalışıyorum. Arada bir de kuaförde sirle aldırıyorum.

18 kasım 2014 03:22

6. Cımbızla birkaç dk içinde temizlenebilen tüy topluluğu. Ağda filan düşünemiyorum, yüzde ağda çok dehşet verici geliyor. İple aldırmak da çok acı veriyor, onu denemiştim bir defa. Cımbız arttırır diyorlar ama kendimi bildim bileli bıyık niyetine dudağımın üzerinde en fazla 10-15 adet tüy/kıl çıkıyor. Bunca senedir cımbız kullandığım halde arttıklarını görmedim yani.

18 kasım 2014 04:33

7. her gün temizlesem her gün başımın belası olan tüy topluluğu. her gün temizlemiyorum ben de. zaten buğday tenimin üstüne siyah tüylü binsanım. doğalım bu :(

18 kasım 2014 14:10

8. Ben uzun süredir Vivet yüz bantlarını kullanıyorum.Öncesinde ve sonrasında ise görünür olanları cımbızla alıyorum.Her hafta her hafta ahh ne çekiyoruz kızlar..

18 kasım 2014 18:25

9. Tanrının, bana çok yakışacağını düşündüğü için verirken fazlasıyla cömert davrandığı lanet şey. 'Her hafta her hafta' demek bile lüks benim için. Akşam temizlenen şey ertesi gün nasıl çıkabilir? Bir krem olsa bıyıkları döküp kaştan kirpikten çıkarsa.. Öff bezdim yeminlen.

18 kasım 2014 19:44

10. en zararsızı ve uzun vadede güzel sonuç vereni iple alınanıdır. hem sık sık yapılabilir hem de deriye zarar vermez ağda gibi deforme etmez

20 kasım 2014 02:32