sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (31)
  • medya (0)

  31. 2 ay önce cinnet geçirip mevcut işimden istifa ettiğim için; tabii paşa paşa iş aramaya başladım. b-fit'in benim niteliklerime uygun bir ilanını gördüm kariyernette ve başvurdum. İş görüşmesi için çağrıldığımda da; neyin nesiymiş bu b-fit bir anlayayım boş gitmeyeyim görüşmeye diyerek araştırmaya başladım. Edindiğim bilgileri böyle bir marka yaratan Türk kadınlarının aklına hürmetle ve markaya saygıyla önüme gelen herkese anlatmayı vallahi iş edindim.

  Efendim; b-fit 2006'da Bedriye Hülya öncülüğünde 6 kadın tarafından, bir sosyal girişim, bir kadın hareketi olma misyonu ile kurulmuş. İlk bakışta (ki bende de öyle bir algısı vardı) muhafazakar görünen "burada sadece kadınlar spor yapabilir" tavrı, aslında tamamen feminist bir bakış açısıyla kurgulanmış. Amaç; kadınları evlerinden çıkarmak, kadınlara spor yaptırmak, sosyalleşebilecekleri ve onlara elbirliğiyle dünyaya yararlı işler yapabilecekleri sosyal bir platform sunmakmış. Aynı nedenlerle sadece kadınlara b-fit merkezi açma imkanı veriyorlar, erkekler imkanı yok b-fit merkezi açamıyor. Çünkü b-fit kadın girişimini, kadının iş hayatında olmasını destekliyor, tüm format kadına fayda üzerine tasarlanmış. bir b-fit merkezi açmanın maliyeti de 60bin TL civarındaymış.

  Çok uzattım ama; b-fit ashoka gibi dünyanın saygın sivil toplum kuruluşları tarafından defalarca en iyi sosyal girişim seçilmiş; kurucusu Bedriye Hülya eski ABD başkan yardımcısı tarafından bizzat tebrik edilmiş.

  Bu merkezler ve üyeleri, en son umudu seç harekete geç diye bir kampanya ile Denizlinin Bozkurt ilçesine kar amacı gütmeyen bir b-fit merkezi hediye etmişler, sosyal medya sayfalarında bozkurtlu kadınların b-fit'e teşekkür eden videoları var çok tatlış.

  Sözün kısası böyle gurur verici bir markamız varmış arkadaşlar, bütün bunları okuyunca işe alınmayı bayağa istedim ayrıca bir b-fit açsam mı diye de düşünmüyor değilim.

  Son not: İş görüşmem pazartesi; sonucuna göre burayı editlerim.

  21 şubat 15:41 21 şubat 16:04

  30. aylık 165 liraya fırlamış kadınlara özel spor merkezi. şubeden şubeye değişiyor mu bilmem ama ben izmirdeyken diğer spor salonlarından baya ucuzdu. annem için sormuştuk, çıkışta baygınlık geçirmişiz... 30 dk gidilen yer neticede.. sende mi be bfit ya.. 

  20 mart 2018 20:41

  29. 3 ay evime 20 dakika uzaklıkta bir spor salonun gittim. üyelik için 450 tl ödedim, gitmek için bağzen yürüdüm bazen evdekiler getirdi götürdü ama çoğu zaman öff çok uzak dedim, işten sonra vaktim kalmadı dedim gitmedim. son 1 ayda asla uğramadım. b-fit hemen arka sokağımızda işen çıkınca yetişebiliyorum hiç birşey yapmamaktan iyidir diyerek gideyim bir göreyim dedim. dememe dersinde fark ettiklerim şunlar, aletlerde ağırlık yok ama hemen hemen hepsi spor salonunda bana yaptırdıkları aletlere benzer aletler, sadece ağırlığı yok kendi ağırlığınla çalışıyorsun ki spor salonunda da ağırlık derecelerini kullanmadan çalışıyordum. hocade baya ilgiliydi, zaten işleten kişi de hocanın kendisi ve 5 yıldır salon açık konu komşudan da giden memnun kalmış. velhasıl eldeki kiraz mı daldaki kiraz mı derseniz eldeki deyip yazıldım. 3 aylık üyelik alınca gratis kartı olanlara 1 ay hediye diyorlar yani mart'a kadar denerim. sonrasınada duruma göre bakacağım.

  16 kasım 2017 15:43

  28. Bünyeye ve kişisel özelliklere bakmadan herkese aynı programı yaptırmanın ne kadar verimli sonuç vereceğini ister istemez sorgulatan kadınlara özel spor merkezi.

  18 ağustos 2016 15:01

  27. ben altı ay kadar devam ettim buraya. ilk ay yalnızca yarım saatlik b-fit programını yaparken, ilk aydan sonra spor hocam yarım saatin üzerine ip atlama, pilates ve vücut ağırlığıyla yapılan hareketler, dambıllarla kol, sopayla omuz hareketleri verdi. toplamda 1,5 saat spor yapıyordum haftada 5 gün.

  çok etkisini gördüm. fiziki toparlanma ve daralmanın dışında güçlendim. ağrılarım yok oldu. araya ramazan ve üstüne yaz tatili girince ara verdim. eylülde yeniden başlayacağım. bence hocayla iletişimi geliştirip istekliliğinizi göstermek önemli. biraz işten anlayan biriyse zaten üzerinize düşecek ve gün geçtikçe programınızı geliştirecektir. tek başına o yarım saatlik program ilk başta yeterli ama benim deneyimlerime göre zamanla vücudu şaşırtmak ve birazcık zorlamak hem işe yarıyor hem de insan kendi vücudunun yapabileceklerini gördükçe şaşırıyor.

  tanım: makine ve step hareketlerinden oluşan dairesel bir sistemle hanımlara özel spor hizmeti sağlayan salonlar zinciri.

  18 ağustos 2016 14:23

  26. bence genç kadınlar için sadece başlangıç seviyesinde uygun. hani hayatınızda hiç spor yapmadıysanız ya da az yaptıysanız buradan başlanabilir belki. onun dışında birazcık daha ileri yaşlara hitap ettiğini düşünüyorum. bana çok hafif gelmişti.

  edit: söylemeyi unutmuşum. ayrıca bu kadınlara özel işini de sevmiyorum. bir süre erkek kadın karışık "circuit training" yapmıştım. bir çeşit ordu kampı gibiydi ve çok ağır. kadınlar ve erkekler arasında hiç fark yoktu. gayet de tüm hareketleri kadınlar misler gibi yapıyordu. netekim ben de yaparım. herkes her sporu yapabilir. kadınlar illa hafif spor yapacak diye bir şey yok.

  18 ağustos 2016 13:39 18 ağustos 2016 13:45

  25. ben 4 aydır gidiyorum. kilo verip vermemek tamamiyle bünyeye bağlı. fitness salonları kadar başarılı değil, kabul; fakat sıkılaşmak anlamında oldukça başarılı. bu spor salonuna 1 sene devam ettikten sonra kilo vermiş bir sürü kadınla karşılaştım. insanlar 15 kg falan vermiş. herkes gayet memnun.

  başta yarım saat insana yeterli görünmüyor; fakat sisteminin diğer salonlardan farklı olduğunu unutmamak gerekir. 3 set olarak 30 dakikayı tamamlıyorsunuz ve 10 dk'da bir 1 dk mola veriyorsunuz. ben buraya gelip de zayıf, şişman terlemeyen görmedim.

  Yukarıda amaterasu'nun da söylediği gibi, kas yapmak için tercih edilecek bir salon değil; ama herkesin kadın olduğu, rahat rahat şortunuzla spor yapabileceğiniz bir salon arıyorsanız, gayet işinizi görür.

  belli bir süreden sonra hareketler yormuyor ve yetmiyor. bunun için de kendinizce başka antrenmanlar ekleyebilirsiniz. şu sıralar kampanya var 1 senelik üyelik 500 TL civarına geliyor. denemenizi tavsiye ederim.

  3 ağustos 2016 15:09

  24. antrenörleri sıklıkla değişiyor ve iyi bir antrenör varsa ne iyi yer lan diye mutlu olurken antrenörün değişmesiyle tüm hayal dünyanız yıkılıyor. ne biçim yer ne biçim sistem bu zincirin başındaki insanlar hiç mi kural koymuyor kısıtlama getirmiyor?

  13 nisan 2016 04:44

  23. 1 sene düzenli olarak gidip sonuna kadar yararlandığım işletme. vaktim olsa devam ederdim çünkü çok tatlı insanlarla tanıştım ve özel olarak da ilgilendiler onların sisteminden farklı çalışıyordum ben özel program yapmıştık son zamanlarda artık 2 buçuk saat spor yapıyordum ve kondisyonum iyiydi ve öğrenci halimle gayet uygun bir fiyata geliyordu (gizlinot: özledim) (gizlinot: spor insanı mutlu ediyor)

  13 nisan 2016 01:25

  22. genel mantalitesi yaklaşık 45 sn aralıklarla değişen istasyonlardan oluşan 30 35 dklık spor aktivitesinin verildiği kadınlara özel spor merkezi...

  açıkçası vücut zaten spora başladıktan yaklaşık 20 dk sonra yağ yakımına başlarken bu tip sporun faydasını gerçekten sorgular olmuştum oradayken.

  benimde 3 aylık bir maceram oldu. Şahsen spor olayından nefret eden ve spor yapmaktaki tek amacı kilo vermek olan, kilo sıkıntısı olmasa asla asla asla... spor yapmayacak olan biriyim. ancak artık sağlığım için mecburiyetten bir yerden başlamam lazım mantığında yazılmıştım. ilk iki ay kilo vermeme rağmen yağ oranım artmıştı. son ayda oldukça dramatik şekilde yağ oranım azalmıştı ve oldukça kilo vermiştim. bırakınca tekrardan geri aldım verdiklerimi tabi.

  eğer ciddi bir spor desteği istiyorsanız size göre biryer olmadığını söylemek isterim. ancak beklentisi çok düşük olanlar için güzel bir yer.

  12 nisan 2016 17:33