yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (24)
  • medya (1)

  1. allah kahretsin. nasıl bu kadar iğrençsiniz, hayatınızın hangi noktasında insanlıktan bu kadar çıkıyorsunuz?? o kız şimdi nasıl yaşar, her sabah ne düşünerek uyanır? aklım almıyor, hayal edemiyorum ben artık. yeter.

  26 ocak 2016 15:11

  2. Poliste bu kadar suç kaydı olan bir insan nasıl salınıveriliyor ya. Suç sayısı arttıkça içeri atılmalı ne olursa olsun. Demekki hukuğu önemsemeyen birisi yada ruh hastası.Tedavi edilmeden değil sokağa ailesinin yanına bile gönderilmemeli.

  Arkadaşlarıyla buluşup eve gelemesin mi yani bir genç kız. Şimdi derler neden o saatte gezmiş neden akşam karanlığından sonra eve gitmiş diye. Her an herkesin başına gelebilir böyle bir şey. Karanlıkta sürekli arkama bakarak yürümekten bıktım. Dolmuşta gerçekten kazayla kolunu çarpan adama karşı felaket senaryosu yazmaktan bıktım. Yol soran o sapık haberini gördükten sonra gerçekten yol sormak isteyen birine tekme atabilirim.Çığlık atabilirim ve beni ruh hastası bilirler.

  Benim içimi bu haberlerde en çok ne acıtıyor biliyor musunuz? Bu travmadan çok ceza almamalarına yada yetersiz ceza almaları . Böyle insanların yaşamaya hakkı yok ya. Yarın bir gün kendi çocuğuna da gelinine de yapar kardeşinin eşine de yapar parkta sallanan çocuğa da yapar.

  Cinayet vakasında bile cezası hafifletilebilecek nedenler bulunabilir belki ama böyle bir olayda yine kadını suçluyorlar ya. Hepsini önce hadım etmek sonrada işkence etmek lazım. Psikopat görülürse de görülsün.

  26 ocak 2016 15:11

  3. bunu yapan 'insan evladı' ne kadar pislik ne kadar zavallı.allah bin kere belasını versin hem bu dünyada hem öbür dünyada.hoş, belasını bulsa da ne olacak?o kızın psikolojisi,korkusu...bir insanın ve hatta çevresinin hayatını karartmak bu kadar kolay mı ya?bu kadar mı yani, 'şeytana uydum,pişmanım' diyince geçiyor mu hepsi.gerçekten o kızın çaresizliğini iliklerime kadar hissedebiliyorum allah yardımcısı olsun, o kız utanılacak hiçbir şey yapmadı,yazık belki de ne kadar utanıyordur şimdi.

  bir taş da medyaya atmadan edemeyeceğim, bence böyle durumlarda mağdurların isimlerinin baş harfleri bile verilmemeli.Ve böyle suçlunun kanıtlandığı durumlarda suçlunun adı soyadı yazılmalı ki herkes bilsin.

  26 ocak 2016 15:17


  4. haber sitesinin yorum kısmındaki "o yaştaki kızın o saatte dışarıda ne işi var" cümlesini kurdurtan mantık bu topraklardan silinmedikçe bu acı haberler gelmeye devam edecek.

  nasıl bir ülke ki tecavüz/taciz oranı azalmak bir yana giderek artabiliyor?

  nasıl bir ülke ki "burda bana bir şey olmaz" dediğimiz yerler artması gerekirken, azalıyor?

  sırf vajinam var diye istediğim saatte istediğim yerde bulunamayacaksam, yerin dibine batsın hukukunuz da ülkeniz de.

  26 ocak 2016 15:25

  5. Ya ben anlamıyorum cidden bu ülkeyi. Poliste daha önceden 8 kaydı bulunuyormuş adamın. E bu pislikleri salarsan dışarı böyle oluyor. Bütün moralim bozuldu, o kızın yerine koydum kendimi, ailesinin yerine. Çok üzüldüm, çok ağladım. Cidden yürüyemez olduk sokakta, bende bağdat caddesinde oturuyorum, bende eve geç dönüyorum orda o kızın yerinde bende olabilirdim. Allah bizi bunlardan korusun.

  26 ocak 2016 15:26

  6. Failinin en ağır cezalarla cezalandırılmasını, sürüm sürüm süründürülmesini istediğim olaydır. O ceza yalnızca o kadına saldırdığı için değil, Türk kadının gece yarısı sokakta gezme özgürlüğüne saldırdığı için de verilmelidir. İyi hal, pişmanlık, cart curt indirimleri taciz-tecavüz olayları için kesinlikle uygulanmamalıdır.

  "O saatte orada ne işi varmış?" zihniyeti bitmeden asla eşitlikten, adaletten, özgürlükten bahsedemeyeceğiz bu ülkede...

  O kadın isterse hayat kadını olsun, isterse katıldığı seks partisinden dönüyor olsun, isterse çırılçıplak geziyor olsun, vakit isterse gece yarısı, isterse sabaha karşı olsun. Rızası olmadan hiç kimseye dokunamazsın!

  Kaç defa biber gazıyla, çakıyla gezmeyi düşündüm; vazgeçtim sonra. Böyle şeylerle gezmek, gece dışarı çıkmaktan imtina etmek bu tarz olayları kanıksamak, normalleştirmek gibi geliyor bana... Kabullenemiyorum. Bu bir yana neler yapabileceğimden korkuyorum, o tarafımla yüzleşmek istemiyorum.

  Tepkilere bakıyorsunuz; küfürlerin tamamı cinsiyetçi olduğundan hep cinsiyetçi tepkiler görüyorsunuz. Adamın anasına mı küfür etmedikleri kalıyor, bir tarafına koymadıkları mı...

  "Erkekliğimden utandım"cılar var, erkeklik öncesinde çok gurur duyulacak bir şey olsa gerek...

  "Umarım hapiste aynısını ona yaparlar!"cılar var bir de... Tacizcilerle-tecavüzcülerle aynı leş zihniyetin ürünü sözcükler sarf ettiğini fark edemeyenler... Ne farkınız kaldı be, hepiniz aynı olmadınız mı şimdi?

  Yoruldum, bu ülkede kadın olmaktan yoruldum...

  26 ocak 2016 19:59

  7. Allah belasını versin dediğim iğrenç olay.

  Daha kaçımızın canı yancak? daha kaçımız tacize tecavüze uğrucaz? Böyle köpekler neden yaşıyor? Neden korkarak yaşamak zorundayız? Evliymiş bide köpek hatta 2 çocuk babasıymış.

  İnşallah gittiği ceza evinde aynısını ona da yaparlar inşallah şişlerler o köpeği.

  26 ocak 2016 20:20


  8. Hayattaki en acı gerçek bu uçkuru kuruyasıca mahkemeye takım elbiseyle gidecek ve iyi hal indirimi alacak ve beraat edecek mahkemeden bizde burada her gün evimize sağsalim dönebildiğimiz için şükredeceğiz.

  26 ocak 2016 20:26

  9. Kıza üzüldüğüm kadar adamın çocuklarına üzüldüm. Nasıl böyle pis olabiliyorsunuz ya ? Aynısı onun çocuklarının başına gelse ne yapardı acaba. Kimse yaşamasın böyle şeyler yeter artık. Belkide bu olayın yaşandığı evin önünden kaç kere geçtim. Kızın yerine kendimi koymaya korkuyorum. Bitin artık yeter be.

  26 ocak 2016 20:39 26 ocak 2016 20:41

  10. git gide ortadoğunun leş bataklığına sürükleniyoruz.yine bir kadının hayatı kaydı yine bir eve ateş düştü. Devlet bu tecavüzcülere çanak tuttuğu sürece kadınlar ezilen taraf olacak. ben hergün bir taciz tecavüz olayı duymaktan, her taksiye bindiğimde sevgilimi veya babamı aramaktan, eve karanlıkta dönerken annemin camda beklemesinden, gittiğim her yeri anneme rapor etmekten, elbiseyle-etekle metrobüse binememekten, sokakta yürürken arkama bakmaktan inanılmaz yoruldum. Ya idam gelsin ya da hadım gelsin. Ama şu şerefsizlerin yaptıkları yanlarına kar kalmasın.

  devlet resmen kadınları silahlanmaya zorluyor.en sonunda kadınlar kendi adaletlerini sağlayacaklar zaten ülke iyice dallas'a döndü

  26 ocak 2016 21:02