girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (53)
  • medya (0)

1. Gençliğimde daha yoğun, şimdilerde daha az umursadığım ama yine de aklımın bir köşesinde yer etmiş sorunsal. Allah korusun hepimizi, ama ani bir kaza vesaire olur da hastaneye düşersem "amaaan bu kızın da amma tüyü varmış" derler mi diye hep dert etmişimdir. Böyle teyakkuzda olduğumuz günlerde işte depremdi, terördü gene bu düşünce üşüşüyor kafama.

Nasıl bir sosyal baskıdır pes, canımı düşünürken bir de bunu düşünüyorum....

21 mart 2016 10:54

2. yolculuklardan önce muhakkak temizlenmeme neden olan korku. Istanbula geliyorum ara sıra yol 1.5 saat, aklımdan binbir senaryo geçiyor, gemi batarsa beni bulduklarında naparım diye düşünüp ağda Zamanım gelmediyse jilete sarılıyorum. Ölmüşün zaten arkandan ne dedikleri ne kadar önemli olabilir. Bir keresinde Ayağım kırıldığında zaten kış diye umursamadığım bir döneme geldi, hastaneye gitmeden banyoya girdim, o günden beri bu korku katlanarak artıyor.

21 mart 2016 11:10

3. bunu tek düşünen ben değilmişim dedirten başlık. neyse ki lazer denilen şey çıktı da biraz rahatladık, ha tamamen bitirmedi tabi ki ama en azından biraz iç ferahlatır.

ayrıca tıpta ayıp olmaz, emin olun doktorlar hemşireler (gizlinot: eğer rezillikten kasıt buysa) o kadar şey görüyor ki, tüylermiş vs gözleri görmez, umurunda da olmaz. ama biz illaki huylanıyoruz işte.

bir gün acil ameliyat olmam gerekti, gerçi hastahanede yatıyor olmama rağmen, kalkmam herhangi bir şey yapmam yasak. servis doktoruna gittim, ağdaya aşağıya inebilir miyim diye (gizlinot: hastahanenin kuaförüne gidecektim) kadın beni bir tersledi, ameliyat olacaksın ne ağdası! e tamam işte öyle mi gireyim dedim. ama gidemedim tabi, jiletle iş gördüm. hatta bir zaman sonra çıplaklıktan bile utanmıyorsunuz öyle bir etkisi var bu ameliyatların.

21 mart 2016 11:17


4. eskiden ben de dert ederdim bunu, ta ki trafik kazası geçirene kadar...

karga tulumba hastaneye götürüldüm, bacağımdan çok ağır darbe almıştım ama kıpırdayamadım zaten. gayet ağdasız olduğum kıllı bir zamandı, kış günüydü. inanın o ağrı ve sıkıntıyla bunu ben düşünemedim bile o an. doktorlar zaten neler neler görüyolardır, umurlarında bile olmaz. sonra o halimle (kıllıydım hala) kazadan 3-4 gün sonra bacağımdan ameliyata girdim...

allah sağllık versin, boşverin kılı tüyü...

21 mart 2016 11:35 21 mart 2016 11:36

5. avrupa'da hiç önemsenmediğini belirtmek isterim. bir çok ameliyata girdim hiç kimsenin umurumda bile değil. adli tıpta da öyle. özellikle yaşlılar hiç umursamıyorlar. gençlerinde hiç takmadığını söyleyebilirim. bir yerde okumuştum. kadınların en çok çekindikleri konu jinekolojik muayene olduğu ve aslında uzmanların bunu hiç önemsemedikleri yazıyordu.

ama türkiye'de durum biraz değişebilir malesef. takıldığımız konulara bakın. artık nasıl bir toplum baskısıysa hastaneye düşmüşüm ve düşündüğüm kıl tüy. bende hiç düşünmüyorum diyemem doğrusu. bacağımı yarım alçıya almışlardı 10 gün kadar duracak. ben düşünüyorum ya çıkardıklarında çok kötü olursa diye.

21 mart 2016 11:41

6. acaba ekşi'deki seksist erkeklerin açtığı "kol kıllarını almayan kezban türk kızı" gibi başlıkların etkisi var mıdır diye düşündüğüm endişe.

21 mart 2016 12:05

7. Allahim cok sukur yalniz degilmisim dedirten baslik. Lafa gelince tum feministligimle toplum baskisi ile asla kil tuy alinmaz derim ama guzellik salonundan ciktigim anda icimden bir ses ohh gonul rahatligiyla ölebilirsin diye ciglik atar. Yasim biraz daha yerine oturunca lazerede degil igneliye baslayacagim bu korku yuzunden.

21 mart 2016 12:35


8. Ben de bu işi umursamak istemiyorum ama benimki erkek bacagi gibi mubarek. Seneler once bacagimi cam kesmisti. Tabi apar topar hastaneye goturduler. Ben de 1gun oncesi sevgilimle bulusucam sort giyecem diye jiletlemistim. Hastaneden ciktiktan sonra tum bunlar aklima geldi. Ohh be ne sans dedim. Ams o korkuyu tasiyorum hala.

21 mart 2016 12:49

9. ben de bu korkuya sahibim. kaynağı da sanırım lisede bir keresinde kış mevsiminde uzun zamandır ağda yaptırmamışken düşmem ve çorabımın yırtılması...

bikaç ay önce de apandisitimin patlaması sonucu ameliyat geçirdim artık bilenler var aranızda... geçen sene zaten lazer yaptırmıştım, ameliyattan önce de tesadüfen lazer sonrası çıkan küçük tüyleri almış ve saçlarımı yeni boyamıştım. ameliyat sonrasında devamlı, oh iyiki saçımı boyamışım, tüylerimi almışım, lazer yaptırmışım diyip durdum.

ama benim korkum doktor görürse ne düşünürden öte bu gibi büyük sağlık sorunları sonrası bir süre bakım yapmak, makyaj yapmak, epilasyon vs. çok zor olduğundan dolayı kendime baktığımda kendimi daha iyi ve bakımlı hissetmek, dolayısıyla morali yüksek tutmak istemem sanırım.

bir de bu korkunun "başıma bir şey gelirse iç çamaşırı yüzünden rezil olma korkusu" versiyonu var ki gezi olayları sırasında her eyleme çıkışımda bana kaliteli iç çamaşırı giydirmiştir. mazallah yakalanır da polis tarafından gözaltına alınırsam, soyunmam gerekirse vs düşünceleri yüzünden.

21 mart 2016 13:10

10. Çişim gelir,Tuvalete gidersem rezil olurum korkusunun saçmalığıyla arasında hiç bir fark göremediğim korku. Tüylerimden çoğu zaman rahatsız olup alan biriyim fakat tüylerin "rezillik" le eş değerlendirmesi gerçekten ayrı bir kafa gibi geliyor.

21 mart 2016 13:17