yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (50)
  • medya (0)

  50. başak erkeklerine anlamsız bir zaafım var. şu ana kadar flört hoşlantı ilişki vs yaşadığım kişilerin %60ı başak burcuydu. babam da başak burcu, benim de yükselenim başak belki bunlarla da alakalıdır.

  22 eylül 16:50

  49. Herkes uyuz özelliklerini yazmış. Üzdü. Güzel özelikleri de var oysa kiiii... Aklımıza gelen birkaç olumlu özelliğinden bahsedelim.

  -İletişim güçleri çok kuvvetlidir genel olarak bu burca mensup insanların. Şaşarsınız kelime kullanma güçlerine. Kendim dahil hangi mensubunu görsem bu özellikleri ile parlıyorlar sosyal topluluk içerisinde.

  -Çalışmak, çalışmak, çalışmak... Tam bir işine kendini adayan erkekleri barındırır içinde. Tembellikten o kadar tiksinirler ki bir günü boş geçse kendilerini aşırı rahatsız hissederler.

  -El becerileri, sanata yatkınlıkları olur genellikle. Güzel yemekler yaparlar genelde.

  -Zor beğenirler ama evet beğendim demişlerse o kadar çok zor koparlarki sevdiği kadından ayrılmamak için ellerinden gelen çabayı gösterirler. Yuvayı canlı ve ayakta tutmak için elinden geleni yapan bir evcimen erkek örneğini görebilirsiniz. Toprak burcu gruplarının genel özelliği sanırım bu.

  -Eleştirel ve detaycı oldukları için hayatı size çok kolaylıştırabilirler. Sizin göremediğiniz birçok noktayı görüp, çözüm üretmek odaklıdırlar. Çözüm insanları diyebiliriz genel olarak.

  -Şıktırlar. Ütülü gömlekleri, ütülü pantolonları ve kendilerine has giyim tarzları ile başakları ayırt edebilirsiniz rahatlıkla.

  Genel olarak olumlu gördüğüm özellikleri bunlar. Evet kendimde sevmediğim bazı uyuz özellikler de var. Ama bunlar törpülenerek ve yükselen burç etkisiyle belki de baskınalabiliyor.

  Edit: Aklıma geldikçe ekleme yapmayı düşünüyorum.

  22 eylül 03:47 22 eylül 07:13

  48. uzak durun aman amann

  6 ağustos 22:15


  47. tanrının bize bu dünyada gönderdiği cehennemdir, sabır testidir.. her şeyinizi ama her şeyinizi eleştirirler, kendilerini dünyanın en kusursuz en mükemmel adamı sanırlar, herkes onlara bayılsın isterler, asla hata yapmazlar, başkası yüzünden olmuştur o, yok canıım hiç haksız olurlar mı.. gamlı baykuş olup iki gram hevesinizi kursağınıza tıkarlar, tüm bunları yapıp bir halt beceremezler, ömür törpüsü ömür. zamanında eski sevgilimdi yol yakınken bitirdim de babamı nereye koyabilirim bilmiyorum arkadaşlar.. çekilmiyor çünkü

  4 mayıs 17:11 4 mayıs 17:12

  46. Rüzgara göre yön değiştiren, sözünün eri olmayan, politikacı, başarısız bir yöneticim var. Sürekli kendini öven, içi bomboş bir adam. Olayları farklı anlatmayı da sever. Herkes onu sevsin ister. Bu 1. örnek.

  2. örnek de iş hayatımdan. Bu da kendini başaklığa fazla kaptırmış, herkesin işinde kusur bulan bir tip. Kendisi mükemmel iş çıkartamaz ama. Tepki verecek olursan başağım ben der. Bir de her fırsatta Boğaziçi mezunu olduğunu söyler. 

  25 nisan 01:41

  45. bunların en duygusalı tam bir duygusuz olan ben yay kadınına denk geldi. geçen moralimi bozdu, pişmanlıktan ağlamaya başladı. halbuki ben çemkirmek istiyordum.

  1 nisan 20:58

  44. sözde ketumlar bence, başta ben konuşamam kızım triplerindeydi 2 günde açıldı. amaaa şöyle saçma bir nokta var ki aşırı takıntılı. 2 kız tribi attım, kendimce sebeplerim vardı. ilgisi azalıyor sandım birkaç şey söyledim. bir haftadır kanayan gül yaptı adam beni. vay efendim nasıl öyle şey söylermişim, yok niye pişmanlık belirtisi göstermemişim aramamışım da o aramış. konuyu kapatayım dedim şirinlik yaptım, hiçbir şey olmamış gibi davranmak istiyormuşum ama canını sıkmaya hakkım yokmuş. vallahi bezdim, özür diliyorum bu mu yani özür dilerim diyince geçecek mi diyor. sanki anasına sövdüm uzattı da uzattı. nası bi manyaklık ya bu? salmıyor da,uzun mesajlar falan atıyor. affetmiyo adam. kaldık olduğumuz yerde.

  26 ağustos 2019 23:40


  43. Arkadaş olarak tamam fakat flört-sevgili olacaksanız dikkat etmeniz gereken erkektir.

  Çok yakın bir erkek arkadaşımdı kendisi. Yapıcı eleştirileri çoktur, her şeyi aşırı düzenlidir. Yani gece 11de uyumaya karar verdiyse 1 dakika geçirmez, yatar yatağına. Başak kadınlarının aşırı titiz olduklarına şahit olmadım ama bu burcun erkekleri takıntı derecesinde titiz ve düzenli oluyor. Arkadaşı veya sevgilisinden de aynı düzeni bekliyor. Bazen çok iyi olur, diğer gün hiç anlamı olmayan bir konu yüzünden alttan alttan laf sokar sizi çıldırtır. Dayanabilirseniz ne ala, ben dayanamadım artık arkadaş değiliz.

  Bir de bu burcun erkeklerinin aşkta yüzü gülmüyor ya. Bu eski arkadaşım uzun zamandır hayatında ciddi biri olamadı. Ya da kadınlar çok fazla dayanamadı bilemiyorum. (gizlinot: Swh)

  16 ağustos 2019 16:27

  42. bir (gbkz: başak burcu kadını) olarak, arkadaş olduğumda inanılmaz iyi anlaştığım, sohbet ederken zamanın nasıl aktığını anlamadığım, eğlenceli, kültürlü, her konudan konuşabilen, esprili erkeklerdir. ama ne zaman ki iş flörte veya ilişkiye dönse, birbirimize giriyoruz. star ışığımız çakışıyor zaar. romantik ilişki söz konusu olduğunda bu kadar beni yoran bir erkek yok ya. mın mın mın mın onu beğenmez, bunu sevmez, orası öyledir, neden öyle yapmışsındır, asla alttan almaz, hep kendisi haklıdır, en çok kendisi biliyordur ve en iyisi odur. gerçekten empati yetenekleri yoktur ve diğer süslülerin dediği gibi (gbkz: silent treatment) ustasıdırlar. bir başak olarak benim de silent treatment'ta bronz madalyam olduğu için genelde ilk anlaşmazlıkta tüm köprüler yakılır, her şey biter bu erkeklerle. 6 ay sonra tenha bir sokakta karşılaştığımızda ise duygularını gizleme skill'ini kullanarak karşılıklı olarak espriler yapar, cıvıl cıvıl konuşur, ama sonrasında sessizliğe tam gaz devam ederiz. müthiş toksik.

  ayrıca, dışa dönük gözükseler bile aslında içine kapanık insanlardır. kendilerine ait, özel ve ne yaptıklarının hesabını vermedikleri zamanları vardır. bu zamanlarda kâh ev temizliyor, kâh duvarlara bakıp düşünüyor, kâh sigara yakıp ağaçları izliyorlardır, ama asla kimsenin o zamana müdahale etmesine izin vermezler. her gün deli dürtmüş gibi gezmeyi sevmezler, en azından akşamına evlerine dönüp pillerini şarj etmeyi isterler. bunu yapamadıkça da aksileşir, duygusal olarak uzaklaşırlar. bir başak erkeğiyle 1 hafta tatile gitmekten daha korkunç bir şey düşünemiyorum (gizlinot: swh). "hayatım ben (gbkz: amipli dizanteri) oldum, bi' 2 saat odaya gelme" diye yalan uydurup, yalnızlığın tadını çıkarmak isteyebilirler veya 2. günün sonunda suskunlaşıp uzakları izlemeyi, uyuyor taklidi yapıp kafalarını dinlemeyi tercih ederler. bildiğin yabani ayol bu.

  başaklar için hava gibi davranan toprak burcudur derler. erkeklerinde bunun etkisini dibine kadar yaşarsınız. bir dolu farklı özelliği vardır. bugün yaptığını yarın yapmaz, 2 saat önceki ruh haliyle şimdiki birbirini tutmaz, ama bir yandan da hemen hemen aynı insan kalabilmeyi başarırlar.

  velhasıl, bol sabır ve hafif doz antidepresan gerektiren erkeklerdir. çok umursarsanız kafayı yersiniz. kötü kötü ederler insanı.

  edit: işbu girdi kuyruk acısı içermektedir (gizlinot: böhügğgügğğ). tatlışları da vardır tabi canım.

  16 ağustos 2019 14:51 16 ağustos 2019 15:02

  41. Çok sıkmayın zora hiç gelemezler

  15 ağustos 2019 22:20