girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (85)
  • medya (0)

85. dayak yemek istediğimde ya da saçmasapan şeyler duymak istediğimde kendisini açıp izleyemediğim yutubır. evet izleyemiyorum atlamaktan.

2 kasım 10:07

84. Önceden seve seve izlediğim bir youtuberdı.  Ne zaman ki vlog gibi doğal haline şahit olduğumuz videolar atmaya başladı, aşırı soğudum. Viyaklaması, eşine olan davranışları. Çekemeyeceğim bir insan, hiç böyle biri görmemiştim etrafımda, eşiyle konuşma tarzı aşırı itici.

bir de bu kadında şöyle bir şey seziyorum ben; rahmetli babasıyla hava atmaya çalışıyor. Evlerinde kurulan içki sofralarıyla, yapılan o zamanın “solcu” sohbetleriyle kendini ispatlama peşinde gibi geliyor, halbuki ne gerek var. Sanki ortaokulda lisede birileri bu kızı dışlamış, o da kendini kanıtlamaya çalışıyormuş gibime geliyor. Cinsellikten rahatça bahsetmesi falan hep bu ispatın bir parçasıymış gibi. Asla rahatsız olduğumdan değil ama hissettiğim bu şekilde. Oturup bir şeyler anlattığı videoları yine izleyebilirim ama levent’le olanlarda başkası adına utanıyorum hem de çok. 

23 ekim 11:52 23 ekim 11:53

83. Begendigim tek yanı saglam bir belgesel izleyicisi olmasi. Konusmasi ve mimikleri gercekten tahammul edilir gibi degil. Bazen oyle abartiyor ki sanki kavga ediyor. Kisacasi izlerken yoruyor. Ilk videolari oyle degil ama. Sonradan bi costuysa demek.

18 ekim 01:56


82. sinir bozucu olduğunu düşündüğüm gereksiz youtuber. aşırı cimri ve sürekli para edebiyatı yapar. dünyayı ben kurtardım sanır. camdan fırlayıp sizi dövecekmiş gibi konuşur. 3-5 kitap ve belgesel izlemekle entelektüel olunacağını sanır. videolarının çoğu aslında eleştirdiği youtuberlarınki kadar cringedir. kitabının adı bana çok enteresan geldi. önce hayallerim öldü sonra babam mı neydi. ya da tam tersi umrumda da değil açıkçası. kendisinin babasının öldüğünü biliyorum. benim de babam çok küçük bir yaşta öldü fakat sırf daha fazla dikkat çekecek diye böyle bir isim kullanmazdım. duygu sömürüsü gibi geldi bana. babalar gününde de buna benzer bi paşlaşım yapmıştı. herkesin paylaşım yapmasından rahatsız olduğunu dile getiren türden bişeydi..ben hiç bir babalar gününde isyan etmedim paylaşım yapanlara "yeter artık bi sizin mi babanız var" demedim. bence otur ve biraz sakinleş başak..

17 ekim 10:46

81. kitapçıda dolanırken Yeni çıkan Kitaplar arasında kitabını görüp sayfalarını şöyle bir çevirdiğimde kitabın yarısının boş, sayfa sayısı artsın diye boşa doldurulmuş kağıtlardan ibaret olduğunu gördüğüm YouTuber. Yükselen fiyatlarla bu ciddi bir maliyet ve çevreye zarar demek. Hani çevre dostuyduk, hani çevreciydik, hani doğayı ilk biz korumalıydık ? Her şey video çekene kadardı, söz konusu “ben” olduğunda bütün değerlerimiz önemsizleşti mi ? 

Ekleme: boş derken içeriğinden değil ( içeriği hakkında bir fikrim yok yorum yapamam), gerçek anlamda bomboş sayfalardan bahsediyorum.

17 ekim 10:14 17 ekim 12:28

80. Baştan söyleyeyim Başak'ı başlarda severek izliyordum. Bi ara izlemedim. Kitap çıkardı. Kitabını reklam için bloggerlara dağıtmasından rahatsız oldum. Geçenlerde yemek yaparken video izliyordum. O video bitince Başak'ın videosu çıktı. Öldürmeyen acılar gibi bişeydi ismi. Bi an noluyo dedim çok hızlıydı video. Hızlandırmış mıyım diye gidip baktım hayır hızlandırmamışım. Neyse devam ettim. Bu arada ben de öyle hızlandım ki yemeği hemencik hallettim sayesinde.

Bi ara bi olay anlattı. Ben video çektim de bi yapımcıya izlettim de çok hızlı konuşuyorsun kimse seni izlemez dedi de ama bak beni herkes izliyo da kitap da çıkardım da falan filan.

Abi bu neyin kafası nasıl bi özgüven ya.

O nasıl el kol hareketleri.

Kusura bakma Başak biz seni böyle izleyip sevmedik. Bu sen değilsin. Ya da bize tanıttığın sen bu değilsin. Bilmiyorum.

Ayrıca o kitap çıkarttığın yayınevi, yanlışsam düzeltin lütfen, biraz takipçisi olup kitap çıkarma niyeti olan bütün Bloggerlara, youtuberlara vs kitap çıkartıyor.

Yani sen de çok güzel o sisteme girdin hatta bence çok güzel kölesi oldun. Hayırlısı.

2 ekim 08:32

79. Bir eylem, haz getiren eylemse doğru ve iyi eylemdir tavrıyla kendi hazlarını doğru kabul eden youtuber.sistem eleştirisi sistemin imkanlarıyla yapılabilir fakat ben eylemsiz eleştiriyi çok sığ buluyorum.kapitalizmin bulaşmadığı delik yok ki.bundan sıyrılıp yaşayabilene ne mutlu.öz eleştiri kendini sirkelemeyi ve değiştirmeyi getirmeli.para için yapınca yaptıkların normalleşmiyor yani.

dünya tabi ki benim etrafımda dönüyor senin etrafında mı dönsün dedi bir videosunda.kalıpları yıkmıyorsun gerçekten.sadece vicdan mastürbasyonu yapan ve bundan haz duyan bir kadınsın.

izliyorum çünkü üniversite geyiklerine özlemimi bastırıyor.

27 eylül 10:49


78. merak ettim, videolarını izleyeyim dedim. etmez olaydım. sadece 2 buçuk dakika izlememe rağmen başıma ağrılar girdi, daha fazlasına dayanamadım. ağrı kesici yardımları kabul edilir. (gizlinot: swh)

konuşurken ses tonunu ayarlayamıyor, bir anda bağırmaya başlıyor. el kol hareketleri ve mimikleri aşırı abartılı, sanki ekrandan çıkıp boğazınıza yapışacak gibi bir hali var. hiç es vermeden konuştuğu için de onun yerine ben nefes nefese kaldım. resmen yordu beni. bütün bunlara rağmen izleyebilenleri tebrik ediyorum gerçekten.

hazırladığı içeriklerle ilgili bir yorum yapamayacağım çünkü odaklanarak dinleyemedim kendisini.

25 eylül 20:14 25 eylül 20:15

77. "Emeğin karşılığı mutlaka alınmalı ve verilmeli" diye başladığı para ile ilgili videoda "kuzenime ütü yaparım parasını alırım" gibi bir şey söyledi. biz Türk toplumu olarak akrabalık bağları daha fazla olan bir toplumuz. tamam uzak, sevmediğin akraba ile alışverişe girilmez ama bu cümle de bana fazla abartı ve soğuk geldi. bir de hosteslik yaparken edindiği tecrübelerden yola çıkarak hangi millet nasıldır videosu çekmiş. "ruslar çok içer, ingilizler çok kibar..." yaptığı bu büyük kapsamlı genelleme beni rahatsız etti. yahu yıllardır o ülkelerde yaşayan kişiler bu kadar net konuşamaz sana ne oluyor. velhasıl, bu hanım video yetiştirmek için aklına ne gelirse söylüyor, çekiyor.

21 eylül 09:39 21 eylül 11:37

76. Iticilikte master degree

20 eylül 09:34