girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (78)
  • medya (0)

78. "Emeğin karşılığı mutlaka alınmalı ve verilmeli" diye başladığı para ile ilgili videoda "kuzenime ütü yaparım parasını alırım" gibi bir şey söyledi. biz Türk toplumu olarak akrabalık bağları daha fazla olan bir toplumuz. tamam uzak, sevmediğin akraba ile alışverişe girilmez ama bu cümle de bana fazla abartı ve soğuk geldi. bir de hosteslik yaparken edindiği tecrübelerden yola çıkarak hangi millet nasıldır videosu çekmiş. "ruslar çok içer, ingilizler çok kibar..." yaptığı bu büyük kapsamlı genelleme beni rahatsız etti. yahu yıllardır o ülkelerde yaşayan kişiler bu kadar net konuşamaz sana ne oluyor. velhasıl, bu hanım video yetiştirmek için aklına ne gelirse söylüyor, çekiyor.

dün 09:39 dün 11:37

77. Iticilikte master degree

20 eylül 09:34

76. netflix'teki popüler belgeselleri izleyip millete kakalaya kakalaya ünlü olmuş youtuber. halbuki aylık 30 lira verip netflix'e üye olsanız, bu abladan kat kat daha fazla entelektüel olabilirsiniz. kesin bilgi.

not: beğendiğim tek videosu babasıyla ilgili çektiği videodur. babalar gününde çekmişti sanırım. samimi ve içten gelmişti, diğerleri fıs.

20 eylül 08:48


75. bakın arkadaşlar başak kablan bir başarı örneğidir.

çoğu zaman haber sitelerindeki galerilerde olan bilgileri, kısa cümleler ve itici bir anlatımla (anlatarak diyemeyeceğim kusura bakmayın) bağırarak kendini entelektüel ilan etmiştir.

yani şu youtubeda hakikaten kültürlü bilgili komik bağırmayan ve bu işi para için yapmayan biri yok mu izleyebileceğimiz cidden merak ediyorum. bütün youtuberlar izleyicileri azarlıyor hepsi imaj kasıyor.

başak da minimalizmden chanel çanta koleksiyonuma dönüşüyor.

19 eylül 22:25

74. bu kadın bana barış özcan gibi olmak istiyormuş gibi geliyor. yani bir şeyler anlatıyor ama o anlatımı yok mu, korkunç bence. asla anlattığı şeye odaklanamıyorum. kalkıp dövecekmiş gibi bir hali var. bir de kitap çıkarmış, sadece ' ne gerek vardı? ' dedim görünce. izlemiyorum, izleyemiyorum.

19 eylül 18:43

73. Bu kadın da resmen laf kalabalığı yapa yapa, Hiçbir fikir üretmediği halde aşırı entelektüel ve yetkin pozu kese kese yolunu buldu he. İşte zamanında biz de  verecektik "sistemin çarkları bizi yütiyür"ü, verecektik "maddiyata bağlanma ve kendine inan kopar zincirlerini"yi, iki belgesel önerisi iki kopyala yapıştır böyle böyle yolumuzu bulacaktık Sfgsdds

Tanım: "birikimini" ve yansıtmaya çalıştığı personasını samimi bulmadığım bir youtuber.

18 eylül 22:59 18 eylül 23:05

72. Tam da minimalizm parayı bulana kadar diyecektim ki denmiş zaten. O sade, basic tişört-kot pantolon giyim tarzından, pahalı markaların elbiselerine, gösterişli kıyafetlere ve takılara geçilmiş.

Yapaylık akıyor kendisinden. O aforizma kasan videoları, 2 gündür uyguladığı ve güya benimsediği felsefeleri yere göğe sığdıramaması falan, tamamen tık üzerine. Gerçekten sade, gösterişten uzak bir yaşam tarzı benimsediğini düşünmüyorum.

kitabı için, o yaftaladığın bloggerlara, manipülasyoncu ve reklamcı olduğunu ima ettiğin vloggerlara minnet etmen falan, çok şükür bu gün de başkası adına utandık.

18 eylül 18:27


71. videolarını severek izliyordum fakat zamanla baymaya başladığını düşünüp takipten çıktım. sanki her şeyi video çekmek için yapıyor gibi, kitaplar filmler vs. yapmacık geliyor artık

13 eylül 21:28

70. Kitabı çıkmış hayırlı olsun.

Storylerde bloggerların kitapla ilgili storylerini paylaşıyor. Anladığım kadarıyla hediye edilmiş hepsine.

Kitap okumakla alakası olmayan ve videolarında sürekli eleştirdiği tarz insanlara kitabını sırf reklam olsun diye hediye etmesi hiç hoşuma gitmedi.

Başarılar dilerim.

13 eylül 16:20

69. başlarda ''oha nasıl bir kanal yahu buu'' diye tüm videolarını su gibi izledim. sonra şöyle bir his geldi : sanki sadece video çekebilmek için birşeyler yapıyormuş gibi. yani okuduğu kitapları, izlediği belgeselleri hatta şekersiz beslenmesini bile daha kendisi sindirmeden sırf içerik olsun diye bize anlatıyormuş gibi geliyor artık. o ilk elektriği kaybettim kendisiyle.

4 eylül 15:40