sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (115)
 • medya (0)

115. Bağıra bağıra konuşması bir yana, eleştirdiği şeylerden besleniyor olması beni en çok rahatsız eden. Bir de özellikle lisede karakteri tam oturmayan isnanlar olur ya bir gün namaz kılan ertesi gün allaha küfreden, bir gün ülkücü olduğunu söyleyip ertesi gün amerika seviciliği yapan... tam olarak öyle bir insan. Her videoda aşırı özümsediğini söylediği şeyler oluyo birkaç ay sonra bi bakıyoruz hop bambaşka şeyler savunuyor.

6 nisan 13:10

114. Son videosuna bakayım dedim aman allahım en fazla 1 dakika dayanabildim. Tanım: saniyede 10 kere göz kırpabilen youtuber.

4 nisan 02:22

113. adını görünce içimden "ay bi sus" dedim

tanım: çokça ve boş konuşan kadın.

22 mart 14:46

112. son videosu ile ilgili konuşmaya geldim. (link: https://www.youtube.com/watch?v=2fwQucoGcos&t=316s bahsettiğim video )

zamanla kullanımıyla ilgili bir video yapmış ve zamanım yok demenin insan için bir bahane olduğunu anlatmış. bu zamana kadar olan çoğu videosunu izleyip sevmeme rağmen buradaki konuşmalarından son derece rahatsız oldum. çocuk yapan birinin zamansızlıktan şikayet etmemesi gerektiğini söylüyor. gerçekten bu kadar rahat bir pencereden bakmak kolay mı hayata? evet daha çok çalışmak vs insanın tercihi olabilir ama bazı durumlarda insan çok çalışmak zorunda da olabilir. kimsenin yaptığı işe saygısızlık yapmak istemiyorum ama herkesin elinde haftada bir-iki video atarak, istediği saatte kalkıp işlerini istediği zamanda yapma lüksü yok. çok çalışmak zorunda kalan insanlar gerçekten var ve bunlara gelip de kendine çok sorumluluk yüklüyorsun o yüzden zamanın yetmiyor demek çok büyük saygısızlık.

21 mart 22:11

111. sorsan kadın üretmeli falan der ama akşama kadar evde oturup video izleyip özetini yine videoya ceker. üretim bôyle bir şey mi? hiç değil. kendisini başlarda ben de farkli sanmıştım ama yok yok, yanılmışım. ağzından bazen düzgün şeyler dökülüyor ama özümsenmemiş, ordan burdan duyulmuş şeyler olduğu o kadar belli ki. kana karışmadan video çekiyor.

9 mart 09:37 9 mart 09:52

110. ilk keşkettiğim zaman cok mutlu olmuştum farklı içerikleri var. belki bilinç arttırmada etkili olur ne bileyim çok cesur falan diye. ama gitgide sürekli ben ve eşim en doğrusunu biliriz ah kesinlikle herkese saygı duyuyorum ama yine de siz bizim gibi olun benim ilgi alanlarım hoşlandıklarım en nefisi tavırları içimi şişirmeye başladı. hızlı konuşması kelimeleri yutması falan nefes almamı baskılıyor gibi olsa da bu tamamen benimle ilgili bir şey laf etmem. ama her şeyi dramatize et abart abart negatif yönüne bak bana gelmedi. çıktım takipten ve rahatladım. üstüme yükmüş ya resmen.

8 mart 15:38

109. Girdileri okurken onun o yüksek desibelli ses yonuyla okumaktan kendimi alamıyorum. Hoşgeldin baş ağrısı. 

7 şubat 21:44

108. Ilk basta ilgi cekici bulmustum ama cok fazla tekrara dustugunu dusunuyorum ayrica sifir ozgunluk...

7 şubat 21:17

107. 44bin takipçili zamanlarından beri izlerim. o zamanlar bence daha bilgilendirici videolar çekiyordu. o dönem sürekli para mevzusu yapması birçok kişiyi rahatsız etse de beni hiç rahatsız etmezdi. hakettiğini düşünürdüm, öyle ki 100 bin olduğunda çok sevinmiştim. son zamanlarda içeriklerinin zayıf kaldığını ve eski samimiyetinin kalmadığını düşünüyorum. bir minimalistin bir günü videosunu izledim dün ama hayal kırıklığı oldu. sabah kalk, kahvaltı yap, video çek, eşini bekle, uygulama reklamı yap. bir gün bundan mı ibaret? minimalizm ile ilgisi ne anlamadım. minimalizme ilginiz varsa, daha önce de söyledim sadece minimalist 'i izlenesi buluyorum.

7 şubat 18:35

106. İlk keşfettiğimde youtube piyasasının genelinden farklı içerikler ürettiğini düşünüp kendisine bir sempati beslemiş, bir süre her attığı videoyu izlemiştim. Eleştirdiğim bazı noktaları olsa da (aşırı paragöz olması, çok hızlı ve yutarak konuşması) o kadar kusur kadı kızında da olur diyerek izlemeye devam ettim. Sonra bazı şeyler bana batmaya başladı. Burada daha önceden de yazıldığı gibi netflix içeriklerini sanki kendi fikriymişçesine anlatması, bir şeyden bahsederken sanki amerika'yı yeniden keşfetmiş gibi gizemli gizemli, gereksiz vurgulamalı konuşması vesaire. En çok da youtube gibi kapitalizmi iliklerimize kadar hissettiğimiz bir platformda kapitalizm eleştirisi yapması, büyük markaların pazarlama stratejilerini anlatması bana komik geliyor :d bunları artık bilmeyen var mı gerçekten ya? sonra, marie kondo yöntemini hayata geçireceğim diye aynı evi paylaştığın insanın fikrini sormadan onun eşyalarını atması gerçekten çok büyük bir saygısızlık ve eşinin de söylediği gibi diktatörlük. Zaten eşinin de videoda çok sinirlendiğini görebiliyoruz. Şu son attığı minimalistin bir günü videosu ise tam bir komediydi. Minimalizmden kastı yapılan işten de tasarrufsa evet, epey minimal bir günü var. Bence video çekmesi dışında bir ev hanımının bir gününden farklı değil. Kalk, kahvaltı yap, günlük işleri hallet ve eşini bekle. Bunun minimalizmle olan bağlantısını çözebilenler lütfen beni aydınlatabilir mi? Velhasıl, bu kadında bir olmamışlık, bir geç kalmışlık görüyorum. Tabii ki öğrenmenin, keşfetmenin, okumanın, izlemenin, anlatmanın yaşı yoktur ama inan ki söylediğin şeyler daha önceden onlarca kez söylendi başak, sakin ol.

7 şubat 12:50