baba

girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (114)
  • medya (1)

114. bundan tam 7 yıl önce herşeyimi bırakıp hayallerimin peşinde koşmak için, belki en başlarda babamı da karşıma alarak evi terkettim. ülkemi terkettim.

babasının biricik kızıydım. babam gibi ben de inşaat mühendisi oldum. Hala bu bölümü ben mi seçtim o mu bilmiyorum. Ama yalan yok çok da sevdim. hep iyi bir öğrenciydim. onun hayallerindeki çocuktum. okul bittince şirketi devralmamı bekledi. haklıydı da. kendi emeğiyle kurduğu şirketi kızından başka kim devam ettirebilirdi ki.

babam hakkaten işinde iyidir. Hatta işkoliktir. malum mühendisi egosu da cabası. ama ben yapamadım. onun gölgesinden çıkmayı beceremedim bir türlü. hep babasının kızıydım. zaten hep onun dediği olurdu. hele ki iş yerinde. hep o haklıydı. iş ortakları bile beni ben olarak görmedi. hep onun kızıydım. iş yaptığı insanlar aaa sen mühendis miydin bilmiyorduk dedi bir gün. kafama dank etti. böyle olmazdı. böyle devam edemezdim.

öncelikle kendimi kendime ispat etmeliydim.

kimseden hiçbir şey beklemeden kendi hayatımı kurmak istedim. buraya geldim. hem çalıştım hem masterimi bitirdim. güzel de bi ise girdim. ilk zamanlarda benimle konuşmayan babam buna da alıştı. kabullendi bi şekilde. hatta son yıllarda annem arkadaşlarına gururla benden bahsettiğini bile söyledi. ki eskiden beni herkese şikayet ederdi bu imkanları bırakıp gittim diye.

Şimdi zaten ülkenin hali belli. Bizimkiler iyi ki gitti de hayatı kurtuldu diyor artık.

Belki kalsaydım daha kolay bir hayatım olurdu. Daha rahat para kazanırdım. Malum kurulu düzen falan.

O zamanlar benim için gitmek bi çözümdü belki bir yerde zorunluluk. Hiç ama hiç pişman olmadım. Herkes hayatını kendi dilediği gibi yaşamakta özgür öyle değil mi..

Yine de asla onun verdiği imkanlarla bu seviyeye geldiğimi inkar etmedim. Karar verme hakkını da. Bu sadece nankörlük olurdu. Arada suçluluk duyuyorum belki. Ama keşke demiyorum. Beni ben yaptığın ve hep benimle olduğun için teşekkürler babacım..

6 aralık 14:20

113. ''kalbimi kırıyor bu olanlar tabi kırılmaz mı? çocuğum evden gidiyor. huzuru yok çünkü. ama suç sende değil, bende.

ben seni aynı evin içinde onlardan koruyamadım kızım affet. bugüne kadar sen üzüldün biraz da ben üzüleyim ziyanı yok ''

seni üzdüğüm her gün için allah benim cezamı versin ne diyeyim ki?

30 kasım 15:44

112. Otobüste annesinin kucağında oturan küçük kızın ayaktaki babasına "baba ver elini tutayım düşersin ."demesi minicik elleriyle babasının elini sımsıkı tutması.Yol boyunca gözlerimin dolu dolu olması. Baba sanırım bazen düşmesin diye bazen de düşmemek için ellerini sımsıkı tuttuğun insan.

7 eylül 03:39

111. 3 gün önce hastaneye beni ziyarete geldiğin zaman ağlayacaktın ya hani gözlerin doldu,dudakların kıvrıldı,başka yere uzaklara baktın.Seni öyle görmek beni paramparça yaptı.Seni çok çok seviyorum,dünyanın en fedakar,en anlayışlı,en iyi yürekli adamı.

7 eylül 00:44


110. Bu başlığı görüp de bana sıradan gelmesini çok isterdim.Canım babamı kaybedeli 6 ay olmuş.Beni hayatım boyunca en çok seven insandı,çok naif kalbi vardı çok parası olmasa da kızı ne istiyorsa yapardı.Ölmeden önce onu son gören ben oldum.Psikolojik hastalığı ne dereceye geldi de intihar edebildi bunu ölene kadar anlayamıycam o kadar canım yanıyor ki ölmeden önce benle konuşup da bunu yapabilmesine.Beni hiç mi düşünmedin diyip öfkelenesim geliyor ama insan ölmüş babasına öfkelenemiyor kızlar.Hatta onun hakkında kötü bir şey konuşulduğunda çılgınlar gibi sinirleniyorum çünkü o benim canım babamdı,kaybettikten sonra kıymetini daha çok anladığım babam.Umarım yattığın yer güzeldir,rahatsındır.Baş ucunda çiçek çıkmıştı bu bayram,bu iyi birşey belki de.Seni çok seviyorum,özlüyorum.

6 eylül 22:50

109. Tüm yazılanları gözlerim dolu dolu okuyorum.. Gözümün bebeği, hayatıma giren en değerli adam ve en naif.. Çok şeyi ondan öğrendim ben. Yaşlanıyor olmasını kabul edemiyorum, sigarayı bırakmadığı için ona çok kızıyorum.. Uykumda öpülmeyi ondan öğrendim..

6 eylül 20:41

108. 2012 tarihinde kollarımdayken gözlerini yumdu hayata. O an beni de alıp götürmesini o kadar istedim ki... çok özleniyor, çok acı çekiliyor. Ruhum onunla beraber gitti, sadece bedenimle yaşamaya çalışıyorum artık.

6 eylül 10:13

107. Birini gerçekten çok ama çok özlemenin nasıl birşey olduğunu babamı uğurladıktan sonra anladım. Hayattayken kıymetini bilin, çok bilin.

6 eylül 03:01

106. sevdiğini kaybedince, insanın yüreğinde kırk mum yanarmış.sonra her geçen gün,mumlardan biri sönermiş.en son geriye bir mum kalırmış.o tek mum yaşam boyu sönmezmiş.insan ölünceye dek içinde yanarmış. Sen kalbimdeki o mumsun baba. Umarım yattığın yerde huzurlusundur...

6 eylül 02:20

105. üniversite için vedalaşırken "istersen hırsız ol, vatan haini ol sen benim her zaman küçük kızımsın" diyendir

6 eylül 00:01