girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (126)
  • medya (2)

126. Neredeyse iki yıldır hiç konusunu açmaz oldum. Ama son zamanlarda onu daha da çok arıyorum. yüzünü, sesini, gülüşünü unuturum diye aklım çıkıyor. Yeni anılarımız olamayacak olmasını bilmek bana acı veriyor. Liseden mezun olduğumu göremedin, üniversite mezuniyetimi göremeyeceksin, abim evlendi bir oğlu oldu senin adını verdik göremiyorsun, belki ileride ben bir aile kuracağım ama göremeyeceksin.. asla ileriye yönelik evlenme ve çocuk yapma hayali olan biri değildim hala da değilim ama insan bazen düşünür ya hani işte nedense hep o günlerimi senin yanımda olduğunu düşünerek hayal ederdim hala da öyle.. kim bilir nasıl olacaktı, asla bilemeyeceğiz babacığım. Artık geleceğe dair olan hiçbir şeyimde desteğini ve varlığını bulamayacağımı kabullendim. Seni seviyorum.

21 mayıs 13:13

125. Baba gördüğümde dayanamıyorum seviyorum. Babamı tanıyamadım malesef ben çok küçükken ölmüş. İstemsiz etrafımdaki babaları seviyorum ben de. En yakın arkadaşımın babası mesela belli etmesem de kalpten bağlıyım kendisine. Dün sevgilimin babasıyla tanıştım ve çok sevdim bugün yolcu ettik oturdum ağladım. Gerçi bahsettiğim kişiler çok çok iyi insanlar sevmem bundan ama ben biraz aşırıya kaçıyorum o kısmı komik

21 mayıs 01:10

124. Anlatırken tut elimi

Uykuya dalıp gitsem bile

Bırakıp gitme sakın beni.

Olsaydın sana bunları söylemek isterdim. Yoksun. Sabahları yatağımdan çıkıp senin yanına gelip göğsünde uyumam yok, o huzur yok. Yıllardır hayatımda açtığın kocaman boşlukla yoksun. Keşke gitmeseydin. Hiç eksilmiyor boşluğun. Dolmuyor. Hep büyüyor. Özlüyorum, hatırlamakta zorlandığım sesinle seni çok özlüyorum.

21 mayıs 01:00


123. Bugün "eeee, kızı da verdin hadi hayırlı olsun eheh" diyenlere ciddi bir mizaçla "ben kızımı kimseye vermedim, sadece evlenmesine müsaade ettim." Gibi kral bir cevap verdi. Seni ben içime sokarım be.

30 nisan 20:01

122. 4 gün sonra çok önemli bir sunumum var. hayatımda ilk defa okul dışında ve ciddi bir jüri karşısında sunum yapacağım. hangisi olur ne giyeyim diye kıyafet deneyip ev halkının fikrini alırken babam ne oldu neye hazırlanıyorsun diye sordu. halbuki finalist olduğumuz gün evi yıkmıştım sevinçten.

final sunumuma hazırlanıyorum. büyük bir iş başarmışım, o kadar çalışıp tasarladığımız projeyle finale kadar gelinmesinde emek vermişim. hayatımda "ilk" defa böyle bir şeye hazırlanıyorum, "ilk" defa ciddi bir sunum yapacağım.

babamın daha yeni haberi oluyor. bana neye hazırlanıyorsun diye soruyor. tepkisi sadece "ne oldu, neye hazırlanıyorsun"

ekip arkadaşlarımdan birisinin babası bizim için bir sürü oy bile topladı. benim babam ise daha neye hazırlandığımı, neleri başardığımı sunuma 4 gün kala öğreniyor. ne kadar ilgili benimle nazar değmesin :)

ama ihtiyacım yok, alışkınım baba desteği olmadan ayakta durmaya. ve bunu okumasan da sana iki çift lafım var baba: sen ister destekle ister destekleme, ister ilgilen ister ilgilenme; ben daha çok büyük işler başaracağım. senin haberin olmasa da olur.

14 nisan 00:25

121. Asla sahip olmadığım ve olamayacağımdır. 

13 nisan 13:29

120. Doğumuma 1 ay kala ayırmış sizi annemle bir trafik kazası.  Hem de sana bir sürprizim var diyerek geliyorken yolda, annem hala merak eder o sürpriz neydi acaba diye. Herkes bayılıyormuş sana, hele anne tarafının biricik damatlarıymışsın. O kadar yakışıklı, o kadar saygılı, o kadar babacan ve sevgi doluymuşsun ki, şefkatini öve öve bitiremiyorlar. Anneannem hep dünyanın en iyi insanı olduğunu söyler, bu yüzden allah çok sevdiği için hemen almış yanına seni. Öyleymiş. Fotoğraflardan bildiğim kadarıyla çok benziyorum sana. Gözlerim, çenem, çıkık elmacık kemiklerim... tatar kızı diye seviyorlar beni. Seni de tatar diye çağırıyorlarmış hep. Merak etmediğim gün yok acaba yaşasaydın nasıl olurdu hayatlarımız? Annem bu kadar dağıtır mıydı kendini? Ben kimi en çok severdim? Aramız nasıl olurdu? 22 yıl oldu kimseye baba diye seslenemedim, alacağın olsun sen de hiç rüyama girmedin. 

12 nisan 18:21 30 nisan 12:34


119. girdileri okurken tüylerim diken diken. babası yanında olmayanlara allahtan sabır diliyorum öncelikle. babam benim herşeyim. bu hayatta ne gördüysem, ne duyduysam ondan. benim sığınağım yuvam. bu zamana kadar ne anneme ne bana ne de kardeşime kötü bir laf etmemiştir. bir kez dahi kırılmadım ona. benim için herkesten herşeyden önce gelendir. oda der varsa yoksa biricik kızım diye :) ben onun hep biricik kızı olarak kalıcam. oda benim hep aslan kral babam. bir dediğimi iki etmeyen, beni benim görüşlerimle seven adam. 52 yaşında. ama ruhu 15. yeri gelir açar çiftetelli evin içinde kaldırır bizi oynarız. sevgilimden beni kıskanır falan:d eğer ailemizi seçme şansımız olsaydı gene babamı seçerdim. ve hep rabbime duam. onun ölümünü bana göstermesin. ya ondan önce benim canımı alsın. bu acıya nasıl katlanılır, nasıl katlanırım bilemiyorum. gözlerim doluyor. çok seviyorum, canımı veririm uğruna kurban olduğum

12 nisan 17:30

118. Hissettin de geldin değil mi rüyama canımın içi. Köşelerde hüngür hüngür ağladığımı biliyosun duyuyosun. Ya da ben buna inanmak istiyorum. Evet abim şehrime kadar geldi ve beni görmedi baba. Sokağımdan geçti aynı şehirde nefes aldık ama bana gelmedi. 2 yıl oldu ne sesini duydum ne cismini. Hak hukuk denilince kendini yırtan ben sırf bizden , annemden gitmesin diye sustum yapılanlara baba. Ama gitti işte.biz ne yaptık ona inan bilmiyorum. Bu kadar düşmanlık niye? dizilerdeki abi sahnelerine bakamıyorum baba. İçim acıyor. Rüyamda çok kızgındın mutlu olayım diye geldin bana biliyorum. Kafam yerinde değil.saçma sapan şeyler yapıyorum.geçicek değil mi? Geçicek. İyi olucam merak etme. Seni çok ama çok seviyorum. Ve özlüyorum.

11 nisan 23:57

117. 2 Mart 2012... babamın benden ayrılışının 6. Yıldönümü. 

O 6 sene önce öldü, ben hergün onun özlemiyle ölüyorum. Hani belki hasta olsaydı doktor çıkıp deseydi her şeye hazırlıklı olun ölebilir diye insan kendini hazırlar. Koymaz bu kadar. Ama benim babam kollarımda, gözlerimin içine baka baka öldü be. Son nefesini hissetmek, baba ölme ne olur ölme diye yalvarmak... kötüydü süslüler. 

Seni çok seviyorum baba. Bazen suçluyorum neden beni bırakıp gittin, neden sana en ihtiyacım olduğu dönemde bıraktın beni diye isyan ediyorum ama sen ister miydin bunu? İstemezdin ya. Ama senin gözün arkada kalmasın. Kendimi de geçtim annem için ayaktayım, annem için güçlüyüm hala. Çünkü sen de biliyorsun ki, ben güçlü durmazsam annem de her şeyini kaybedecek. O yüzden merak etme. Kızın ve sevdiğin kadın hala ayakta. Hala dimdik! Mekanın cennet olsun baba. Şimdi yoksun ama iyi ki vardın...

2 mart 09:51