sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (153)
 • medya (1)

153. orjinal adı the godfather olan serinin türkçe'ye çevrilmiş adı. ilk olarak aklıma neden öz babamın gelmediğini ben de bilmiyorum.

19 kasım 14:10

152. Ölümle gitse de; sözleri, bakışı, kızgınlığı, bazen kahramanlığı bazen şefkati kalan, yüreğin ortasındaki koca çanları çalandır…

19 kasım 00:44 19 kasım 00:45

151. biraz önce kız çocuğunun ilk aşkıdır diye bir girdi okudum da ben küçükken babama amca diyormuşum;d?

18 kasım 11:25


150. Seni kaybedeli 4 sene oldu.

Sen karanlığı, kapalı alanları sevmezdin. Hep bunu düşünüyorum. Umarım canın yanmamıştır umarım korkmamışsındır. Hala acısı bugün gibi. Senin hakkında kimseyle konuşamadım. Belki bu yüzden kızmışsındır bana. Ama bu seni unuttuğum için değil, aksine hep aklımda olduğun için. Seninle ilgili konuşacak olsam biliyorum ki saatlerce ağlayacagım. Buna izin veremezdim baba. Hayattayken seninle hiç yakın olamadık . Oturup karşılıklı sohbet edemedik. Seni ilk kez öptüğümde cansız bir bedenin vardı. Ama o öpücüğü hiç unutamadım. Keşke ama keşke her şey farkli olsaydı. Hayattayken bana daha yakin olabilseydin. Kızım diyebilseydin. Hep duvar ördük  birbirimize. sen, ailenden gördüklerini uyguladın bize. Yakın olmak, kızlarınla sohbet etmek, onlara sarılmakta sana göre değildi. Biliyorum hep istedin ama kendini hiç  aşamadın. Biz de aşamadık. ördüğümüz duvarlarla kaldık. Herkes hala seni anlatıyor. Yaptığın iyilikler, yardımseverliğin ve yasam enerjini kimse unutamadı. Sana hiç söyleyemedim ama seni çok seviyorum baba. Bir gün kavuşmak dileğiyle. 

Ve süslüler onu kaybettiğimiz gün, her şey tıpkı önceki günlerdeki gibiydi. Onun o gün ölecegini anlayabileceğimiz hiçbir farklılık yoktu. O yüzden siz sevdiklerinize sarılın, öpün ve onları ne kadar sevdiğinizi söyleyin. Bir saat sonrası çok geç oluyor, gerçekten çok geç..

10 kasım 22:20

149. "Keşke ölmüş olsaydı" diye çok düşündüğüm insandır. Hani hayırlısı başında durur, kızlarının biriciği olur; hayırsız olanı ya döver söver, ne bileyim çeker gider. Sonuçta ya sever ya nefret edersin. Benimki gitmeyi de kalmayı da beceremediği için, ne sevebildim ne hayatımdan çıkarabildim. Bende hep bir kızgınlık ve bir acıma duygusu. Hep bir mahçubiyet, yabancılık, huzursuzluk.

10 kasım 22:06

148. Babami yakin zamanda kaybettim. Canim babam, umarim huzurlusundur gittigin yerde. Sesini bir kerecik daha duymak icin neler vermezdim... alisamadim bir turlu yokluguna.

10 kasım 21:06

147. Hayalkırıklığının tanımı benimki.

10 kasım 19:06


146. Bir insan hiç mi değer vermez evlatlarına ya? Sonu yok bunun, bir insan evlatlarını da düşünmezse neyi düşünür? nereye kadar gidecek bu? Ben şaşırmaktan yoruldum, o yanıltmaktan bıkmadı. Onun bize değer vermediğini her gün daha iyi görüyoruz, ama dönüp arkamızı da gidemiyoruz, biz de öyle iki salağız.

10 kasım 19:04

145. Bunu nasıl anlatabilirim bilmiyorum.klişe ama Zaten kelimeler bunun için yeterli olmuyor.İnsanın kalbi nasıl olurda bin ayrı parçaya bölünebilir,bölünüyor ama bununlada bitmiyor anılar hiç bir zaman peşini bırakmıyor, sadece bir an bir an aslında onunda olduğu geçmişten bir anı çağrıştırıyor bazen bi şarkı bazen bazen bi koku bazen bi yer onu hatırlatıyor tekrar ve tekrar..Rüyalarda işin cabası aslında babanın hiçbir yere gitmediği uyandığında onu yeniden kaybettiğin rüyalar. Bunları neden anlatıyorum? Çünkü sığmıyor..Haykırmak istiyorsun tüm evrene ama olmuyor.Bi daha hiç gelmeyecek çünkü.süslüler siz siz olun babanıza sarılın onların elini tutun ve hiç bırakmayın inanın bana kaybı hayal edilebilenden çok daha yıkıcı geçen yıllar hiç bir şeyi değiştirmiyor.

27 eylül 19:05 27 eylül 19:08

144. Bu yıl tam da 3 sene olacak en son seninle konuştuğumdan ve görüştüğümde yana.. Nedenini kısaca anlatayım. Babam hiç sorumlu bir adam değildi. Annem ile evlendiğinden beri belki de 70 kere iş değiştirdi her işinden de kendi istifası ile çıktı. Yok patronu kıl bir adam, yok bilmem ne. Her iş değiştirmesinde farklı abuk sabuk nedenler. Hep kendi babasından (dedemden) harçlık alıp, bizi de annem ile birlikte dedemden harçlık almaya yönelten adam. 40 yaşına gelmiş hala çocuk gibi babasından harçlık alıyor düşünün. Ben de dedemi arayıp "Alo dede, ben yarın okuldan kitap alacağım. Şey 30 TL tutuyor, yarın sabah 8 de gidip alabilir miyim senden?" diye geçirdim kaç senemi. Veya annem de hep dedemden isterdi. Düşünün kapı gibi kocanız var ve kayınpederinizden alıyorsunuz parayı. vah vah.. Böyle bir sorumsuz adamdı işte. Eve gelirdi, tek derdi TV izlemekti. Biraz konusunca kötü kötü bakardı, surat asardı en ufacık şeye. Hiç unutmuyorum annem ile sırf bir liralık ekmek için 10 kuruşları birlikte saydığımız hünü, 10 kuruş eksik çıktı diye bütün dolapları aradık, 10 krş bulmak için..

En sonunda annem ile birlikte 4 sene önce boşandılar. Ev onun üzerine idi. Biz de annem ile birlikte evi boşaltmak için sadece 2 ay daha müsaade istedik. Sonuç mu? Bizi annem ile birlikte icraya verdiler. Hiç unutamam o kapıya gelip asılan pembe icra kağıdını. Ne ağlamıştım, yeni üniversite sınavlarına hazırlanıyordum..

Üniversiteyi kazandım, o kadar uygun ki fiyat zaten %50 bursluyum. "Kabak benim başıma mı patladı, annen okutsun kusura bakma" dedi. O icra kağıdı, bizi annem ile zor durumda bırakmaları ile bitti ilişkimiz babam ile. Nafaka bile yatırmadı, biz talep ettik zorla aldık. Havale parasını bile nafaka parasının içerisinden çeken bir adamdır babam. Sanmayın ki durumu yok. Mühendis adamdan bahsediyoruz. Ardından benimle aynı minibüste karşılaşıyor ve yüzüme bile bakmadan hemen indi. Sokakta suratıma bile bakmıyor. Maddi ve manevi bizi annem ile cezalandırmaya kalkıyor.

O gün bugündür görüşmeyeli 3 yıl 1 ay oluyor. Ardından okulumu bitirdim, diplomamı aldım. Şimdi ikşnci üniversite okuyorum, onu da bitireceğim inşallah. Ona söyleyecek tek bir sözüm var; Sen beni okutmak istemedin, kabak benim başıma patladı dedin. Ben kendim okudum, annem sayesinde. Kendim işe girdiğim ve senin senelerdir eve getiremediğin, harçlığımı veremediğin paraları BEN KENDİM KAZANIYORUM. Allah annemden razı olsun.

O benim için artık tamamen bitti..

12 eylül 13:40 12 eylül 14:54