sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (186)
  • medya (1)

  186. Baba yönünden şanssızım. Bir adamın babalığı çocuğu yuvadan ayrıldıktan sonra belli olur.

  2 temmuz 23:51

  185. Ah olsaydı hayatım belki de bambaşka bir şekilde olacaktı dediğimdir. Kalbimi her gün sızlatan, acısını unutamadığımdır. Yedi senedir kullanamadığım kelimedir. Beni büyütendir de aynı zamanda..

  3 mayıs 13:03

  184. ölümüne kızdığım, sinirlendiğim, anksiyete krizi geçirmeme bile neden olmuş ama ölümüne de sevdiğim adam.

  "bir güzel kadeh tutuşun vardı eskiden

  dirseğin iskemleye dayalı

  -- bir vakitler gökyüzüne dayalı, derdim ben --

  cıgara paketinde yazılar resimler

  resimler: cezaevleri

  resimler: özlem

  resimler: eskidenberi

  ve bir kaşın yukarı kalkık

  sevmen acele

  dostluğun çabuk

  bakıyorum da simdi

  o kadeh bir küfür gibi duruyor elinde"

  aylarca evde değilimdir, eve gelirim, kuru bir "hoşgeldin" der sadece, günlerce de böyle davranır ne yaptığımı bile bilmediğim bir şekilde sinirliyse. ama ertesi gün elinde iki üç çeşit meyveyle gelir, ben meyve çok seviyorum diye. çok merak ederim ama yanında oturmam, yüzümü göstermem.

  hiç soru sormaz ama suratımın şeklinden, hareketlerimden anlar keyifli miyim, gergin miyim, kafamda bir şey mi var. evde hayvan hiç sevmez, kedim var diye evime de gelmez ama benim kedimi çok sever. ben eve geldiğimde evin önüne toplaşan kedileri de. "su koydun mu kedilerine?" der gülümseyerek, ama içten.

  en yakın arkadaşım hastalığı haberini aldığı zaman ve gecenin bir vaktinde bana haberi verdiği zaman babama sarılmak istemiştim. gecenin üçünde ve aramızda 400 kilometre varken. çünkü geçer, ne yaşadıysam yaşayayım babama sarılınca o anlık geçer. beş dakika sonra kendisinin bana "hadi ne halt yedin söyle" diye sinirlendirmeyeceği garantisi de yoktur.

  bir kaç ay önceydi çocukluk arkadaşım " babanı gördüm, konuştuk. çok kilo vermişti bir sıkıntı mı var ?" demişti. bu konuşmanın bir buçuk ay kadar sonrasında aynısını benim için söylediler. halbuki ben durumla gayet iyi başa çıkıyorum zannediyordum. olan bitenden sonra kendimle yaptığım hesaplaşmadan ben galip çıkıyordum aklımca. her gün yataktan kalkıyor, düzene devam ediyor ve bol bol gülümsüyordum.

  hesaplaşmamın sonunda farkettim ki ben en olmak istemediğim insandan biri olan babama epey benziyorum. ben de ketumum, hak eden kişilere değil nazımın geçtiği kişilere kızıyorum, herşeyi ben hallediyorum da kimse nasıl hallediyorum bilmiyor-garip bir şekilde de sormuyor, ben de hiç sormazdım-, her şey olup bittikten sonra "şu zaman da şöyle bir şey olmuştu" diyorum anca. ama bir insan da neden böyle davranırmış az buçuk anladım. neden hiç konuşmazmış ya da neden sadece içince konuşurmuş ve "galiba ben de öyle olacağım lan" dedim kendi kendime. "insan bunca kazığı yiyip yiyip nasıl sert, umursamaz ve kırıp parçalamaya müsait olmasın?" olmaktan da korktum allah var ama hak da verdim neden insan öyle olurmuş, neden eldeki o kadeh küfür gibi dururmuş. elimde küfür gibi duruyor bütün kadehler kimse farketmiyor. benim de zamanında farketmediğim gibi.

  ah baba, ah.

  "baba bana yürüdüğün o yolları göster

  baba bana dünyanın yüreğine inen geçidi..

  baba durursam azarla, tökezlersem kaldır beni "

  3 mayıs 00:08

  183. Genelde herkesin annesi hep cefakar ama herkes baba yönünden şanslı olamıyabiliyor. Benimkine sorsanız  senin oğlan ne yer , ne içer , en son ne zaman görüştünüz , bi derdi vardı ne yaptı diye suratınıza aval aval bakar. Neyseki anamız var da hem babalık hem analık yaptı, bu yaşıma getirtti.

  2 mayıs 02:24

  182. Hayatımda insanlığım kadar karakterimde payı olan en önemli insan kişim. Küçüklüğümden beri o kadar düşkünüm ki. Keşke onun çalışkanlığının, merhametinin, düşünceliliğinin binde biri bende olsa. Hayvanseverliğimi tümüyle ondan almışım. Kurban kesilmeden önce su verir sever, kıyamaz hiç. Yolda bi tane hayvan görse başını sevmeden geçmez. Kimseyi hor görmez, yolda bulduğu 10 kuruşu dahi çöpe atmaz. Hatta bir anı anlatmak isterim, bütün yakın arkadaşlarıma anlatmışımdır, örnek olması açısından.

  Babamın işi dolayısıyla eline bir altın yüzük geçiyor, müşteri unutmuş. Ürünü geri yollarken başka kişilerin eline geçtiği için not bırakmış “yüzüğünüz bende adresim bu, gelip alabilirsiniz” diye. Baya bir gün geçmiş ama kadından ses çıkmamış. Tanıdığım çoğu insan o yüzüğü alır, bozdurur, takar, bi şekilde üstüne konardı eminim. İhtiyacı olmasa bile alırdı. Babam o yüzüğü bozdurup 1 kuruşuna dahi dokunmadan, durumu çok kötü kömürü bile olmayan bi aileye kışlık kömürlerini almış. 

  1 mayıs 23:50

  181. en iyi arkadaşım, huzur bulduğum insan olmasına rağmen üstteki yazarın girdisine katılıyorum. Bende babasıyla veya annesiyle sorun yaşayan ya da kaybetmiş birini düşünerek fotoğraf koyarken hep bir kararsız kalırım. Çok nadirdir paylaşımım. Yıllar önce bir ortamda önce babamla telefonda konuşmuş ardından ondan neşeyle bahsetmiştim. Çok samimi olmadığım bir kız birden ağlamaya başladı. Babasından sanırım işkence boyutunda şiddet görmüş, yıllardır görüşmüyorlarmış. O gün bugündür temkinli yaklaşırım. Yoksa özellikle kadınlar için baba sevgisi paha biçilemez bir şey. 

  1 mayıs 12:41

  180. Böyle anne, baba gibi konular üzerine konuşmak benim içimin burulmasına neden oluyor. Anneler gününde annemle fotoğrafımı paylaşıp ona sevgimi yazarken aklıma annesini geçen yıl kaybeden arkadaşım geliyor, yine babamla ilgili bir şey yazarken aklıma babasını hiç görmeden büyüyen kuzenim geliyor. Diyecek söz bulamıyorum olmadıklarını düşünmek bile kalbimi acıtıyor, Onlarsız büyüyen, kendini geliştirmiş, güçlü insanlarada içten içe hep büyük hayranlık duyuyorum

  1 mayıs 10:32 1 mayıs 13:13

  179. zaman zaman kızıyorum artık anlamaya başladım, kızmaktan ziyade empati yapıyorum. dün akşam konuşurken ben ağlamaya başladım o an bir çırpınışı vardı “güzel kızım, kara gözlüm, ilk göz ağrım ne oldu, neden ağlıyorsun?” diye içim gitti. bu aralar üzgün olduğumu biliyor eve giderken de “sen ne yapmak istiyorsan onu yap, nasıl mutlu olacaksan öyle yaşa, ben sana çok güveniyorum, babalık bitmez, ben babaysam hep babanım. sen benim kırmızı çizgimsin, herkes biliyor bir tek sen anlamadın, tek bir gözyaşına dayanamam” deyip yine gözlerimi doldurdu. iyi ki var, şu hayattaki en büyük şansım.

  1 mayıs 10:24

  178. ilk göz ağrım, diyor bana bu aralar. nasıl hoşuma gidiyor anlatamam.

  27 nisan 21:41

  177. Bu koca evrende sahip olduğum en değerli varlıktır benim için. Hayattaki en büyük şansım onun kızı olmak. En yakın arkadaşım, dert ortağım... Bazen anlaşamasakta onsuz bir dünya düşünemiyorum...

  12 şubat 16:39

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar