sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (27)
 • medya (0)

27. dedemin ölüm yıldönümü sebebiyle bu sabah arayıp hal hatır sorduğum, haftalık küfür yeme kotamı 1 gün erken doldurup (gizlinot: normalde Cuma günleri arar, küfrümü yer, kapatırım) , içimden her hafta olduğu gibi “seni aramak için bastığım tuşa sıçayım” diyerek telefon kapattırandır. 

Kendisine göre dünyanın en iyi insanıdır, hiç bir iyiliği iyilik için yapmaz, mutlaka sizden bir çıkarı vardır. allah korusun akrabası falansanız, burnu bile aksa silmek için işinizi, gücünüzü, ailenizi bırakıp ona koşmanızı bekler, koşmayınca arkanızdan bir kamyon küfreder. yanında 1 senedir geceli gündüzlü yabancı bir bakıcı kadın bulunmasına rağmen, kadın yeri gelip onu yıkamasına, altını silmesine, evini temizlemesine, yemeğini yapmasına rağmen kadına para verdiği için (gizlinot: elin ukrayna’lısı Senin gibi suratsıza gül Cemalin için mi bebek gibi bakacaktı?!) “boyu devrilsin, kendi başını yesin” gibi naif temennilerde bulunur. ölmüş dedemin arkasından küfür kafir söz eder, hastanedeki doktorların yüzüne yüzüne pezevenk der, öyle ataerkildir ki üstelik, ben dedemin hastalığında ziyarete gittiğimde regl olup ağlayarak kıvranırken, “giggle camış gibi yattığın yeter, git kardeşine kahve yap” diyecek kadar da erkek sevicidir kendisi. (gizlinot: sonrasında ambulans ile hastaneye kaldırılmıştım) hani bu ülkede kendini pırlanta pipili sanan katil ve tecavüzcü erkekler var ya, babaannem gibi annelerin oğullarıdır genelde. Rahmetli Dedem de kendisi kadar vizyonsuz ve cahil olsaydı, muhtemelen bizim ailedeki erkekler de sosyopat olup çıkarlardı. 

oğulları hiç bir akşam kendi evlerinde yemek yemesin, gelsin onun evinde yemek yesin ister. (gizlinot: gelinler olmadan tabii :) gelinlerinden “or.spu” diye bahseder. gelinleri olur da kendi aileleri hasta olduğu için 1 hafta ziyaretine gelemezlerse, sonraki hafta kapıdan kovar “defolun gidin ananızın evine” diye.

örneğin uzak akrabalardan kimseyi arayıp sormaz, kendisi 2 hafta aranmasın, 3. hafta aradıklarında ve bakıcı telefona cevap verdiğinde, babaannem arkadan duysunlar diye bağıra bağıra “benim öyle akrabam yok, kara toprak alsın onu” der. akraba evliliğine bayılır, dedemle akrabalarmış, dedemin başka sevdiği varmış ama zorla babaannemle evlendirmişler. kendi oğullarını da akrabalarla evlendirmek istemiş (gizlinot: sanki targaryen soyu bana) , babam akrabalardan biri yerine annemle evlenince anneme kan kusturmuş. ben doğmuşum, 40 derece ateşim varken annem yalvarmış “doktora götürelim, tepki vermiyor, ölecek” diye, neredeyse 30 sene öncesi. canım babaannem “ölürse ölsün, daha iyisini yaparsın” demiş mesela. aynılarını kuzenlerim, kardeşim vs için duymasaydım, inanmazdım bir insanın bu kadar düşebileceğine. 

ama her insanın kendini iyi ve masum sandığının/gördüğünün en güzel örneğidir canım babaannem. Ona göre kendisi melek, oğulları hariç diğer herkes şeytandır. “dedem için bir hayır falan yapacaksanız ben de maddi katkıda bulunayım” dediğim için “yurtdışına taşınıp or.spuluk yaparak kazandığım paralarla hayır işlemeye çalıştığımı” söylemiştir. Zira 4 evden kira ve tüm oğullarından maddi destek almasına rağmen Dedem için bir hayır kurumuna 3-5 kuruş bağışta bile bulunmayacağını söyleyememiştir bana, bunu hatırlattığım için yine ben yollu olmuşumdur. üstelik kendisi akrabalardan beni soranlara, beni yurtdışına yollayanın kendisi olduğunu, orada yüksek lisans kazanamadığım için beni yurtdışına gönderdiğini, okulumun, herşeyimin parasını kendisinin ödediğini anlatmakta ve ben bunu konuştuğum akrabalardan duymaktayım. (gizlinot: önce burda bir okulun master’ını burslu kazanıp, çalışma izni de alarak geldim. annem ve babamın senelerdir biriktirdiği ve türkiye’deyken benim de çalışıp destek olduğum, kenara sürekli döviz atarak biriktirdiğim parayla geldim, geldiğim günden beri de çalışıyorum, geldiğimden beri kimseden kuruş aldığım yok çok şükür)

ben yarın bir gün ölüp gittiğinde arkasından “keşke şöyle yapsaydım” dediğim bir tane bile pişmanlığım olmasın diye, her hafta arayıp, ateist ateist cuma’sını mübareklemeye ve küfür yemeye devam ediyorum. babaannemle 1 tane bile güzel anım yok. arkadaşlarımdan dinledikçe imrenirdim hep, buradakileri okudukça da bazen benimkine benzer deneyim yaşayanları okuyup buruldum, bazen de ilişkilerine imrendim yine. acırım acırım, 2-3 bin lira için haftanın 6 günü sana katlanmak zorunda olan o bakıcına acırım. 

10 ocak 18:32 10 ocak 18:39

26. canımdı yahu... 2001 yılında kaybettik.. ebe deriz biz.. melek gibi bi kadındı.. gençliğinden hikayeler anlattırırdım ona.. mezar taşında fatmana yazar.. köyde yetimlerin öksüzlerin anasıymış.. onca işinin, 9 çocuğunun içinde bir de fakir fukaraya yemek yapıp götürürmüş...

küçükken şımarıp biraz yoruyodum kadını galiba.. ama beni koşulsuz seven insanlardandı.. yattığı yer nur dolsun, bir gün görüşmek üzere..

15 ağustos 2018 10:54

25. Tam 8 sene önce kaybettiğim gerçek ailem, sınırsız sevgi kaynağım. Anne denen egoist , ayrımci , sevgisiz kadının veya baba denen sıfat bulmaya yetemediğimin adamının yerini asla dolduramadığı güzel insan.

Şimdi elimden tek gelen anne baba denen ikiliden uzak durup , eşimle iyi bir aile olmaya çalışmak.

Seni hala çok seviyorum. Hala çok özlüyorum babaannecim.sen benim hayattaki en büyük şansımdın.

14 ağustos 2018 15:59

24. Tanımadığımdır. Hatta babamın bile tam olarak tanıyamadığıdır. 7 yaşında öksüz kalmış babam. 

14 ağustos 2018 12:27

23. beni büyüten, 2 sene önce çok sevdiği, çocuklarını özellikle o ayda doğurduğu eylül ayında vefat eden biriciğim. vefatından sonra hala hayata adapte olmakta zorluk yaşıyorum, seni çok özledim. 

tanım: babamın annesi, benim de annem.

14 ağustos 2018 12:16

22. Benim cimcimem o. Her bize geldiğinde ‘’hele bana oje sürsene.’’ Derdi. Hem de kırmızı isterdi. Sonra dedem görünce kıskanırdı kızardı falan. Dizi falan izlediğimizde psikolojim bozuldu diyeceğine ‘’pisikletimi bozuyor bunlar.’’ Diyerek Bizi gülme krizine sokardı. Daha neler neler... yanlışlıkla farenin üzerine oturmuşluğu bile vardır. Canım nenem benim. Şimdi ailemden uzak şehirdeyim  çok özlüyorum onu. 

14 ağustos 2018 12:15 14 ağustos 2018 12:16

21. 4 yaşımdan beri görmediğim bu yüzden de nasıl biri olduğunu hatırlayamadığım kişi.

14 ağustos 2018 12:01

20. annemle aralarındaki taltı-sert çekişmelerle; ama en çok da akıtmasıyla, içi yağlı tahinli çöreğiyle, bir de dizine yatırıp başıma yaptığı masajla hatırladığım pamuk. nur içinde yat.

14 ağustos 2018 11:01

19. benim icin babaannemin yeri o kadar ayri ki, hani nasi desem dunyadaki herseyden daha kiymetli. annem hep almanyaya gidip gelirdi ben kucukken bana o bakardi, onunla beraber gecen ucaklara -bu kizin annesiiiiiii cabuk gel- diye el sallardik. sonra annemle babam bosandi yine bana o bakti. annemden hep daha cok gordum onu. ucuncu sinifa kadar okumus sanirim ama hayatimda gordugum kendini gelistirmis en mukemmel insan ki buyukbabam odtu mezunudur. hani onun yaninda problem cekmemis siz dusunun artik. yani benim icin hayranlikla baktigim bir insan. hayat onu cok alcaltmis yukseltmis ama o nasil boyle guclu kalabilmis ne diyeyim bilemiyorum. masallah deyin susluler babaanneme, o benim birtanem.

13 ağustos 2018 16:26 13 ağustos 2018 16:27

18. Benimki değişik biraz 50 lira ne beni fakir yapar ne onu zengin diyerek başkalarına para verse de, kendi öz torunu sıkıntılı bir şekilde okul okurken bayramdan bayrama harçlık veriyor. Not: almanyadan emekli ve maaşını euro olarak alıyor yanında emekli maaşı olan amcamla yaşıyor, tencere porselen takside haricinde borcu yok. Ne diyelim Allah insaf versin

13 ağustos 2018 15:11