yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (312)
  • medya (3)

  1. Televizyon başında uyuyakalmasına rağmen ne hikmetse kumandayı almaya çalıştığımızda gözlerini açıp "izliyorum ne kapatıyosun" demesi

  Markete bile gitsem çabuk gel kızım diye tembih etmesi

  Kapı çaldığında "kapııı" telefon çaldığında "telefooon" diye bağırıp kapı veya telefondan daha çok ses çıkartması

  Gece yatarken internet fişini yangın çıkar diye düşünüp çekmesi

  23 ocak 2016 14:12

  2. "hayır evlenmeyecek benim kızım kimseye vermem bana bakacak"

  24 ocak 2016 02:47

  3. Eve gelip Çılgınlar gibi el yıkıyor . Elini yıkadıysa kapıları dirseğiyle açıyor . Para , saç, çorap , ayak , terlik bunlardan birine dokunursanız ve ya mütemadiyen bi yerinizi kaşırsanız asla sofraya oturtmaz ellerinizi tekrar yıkatır .

  nasıl beceriyor bilmiyorum bütün yemeklerde kıl tüy onun tabağından çıkıyor .

  Misafirlikte gelen suyu kulplu bardakta isteyip kulpun olduğu taraftan içiyor ( oraya kimsenin ağzı değmiş olamaz diye)

  iftara yemeğe gittiğimizde ev sahipleri yemeğin siterilliği hakkında bilgi vermek zorunda hissediyor kendilerini babama :D

  zorla pazarları trtdeki cowboy filmlerini izletir

  aksamları meyve soyup bıçakla uzatır

  Biz uyurken başımızı okşar açık totomuzu örter:')

  24 ocak 2016 03:17 26 kasım 2019 16:57


  4. Çocukluk yıllarımdan hatırladığım; ertesi gün yapacağı işleri not alıp, notu ayakkabısının içine koymasıydı. Ayakkabısının içine koymazsa notu ortasından bir yerden deler, içinden saatinin kayışını geçirir ve saatini öyle yatağın başucundaki komidinin üstüne koyardı. Bir de sürekli ellerini kolonya, alkol vb. ile temizlerdi, bunun sebebi mikrobiyolog olmasıydı sanırım, mikropların her hâlini görüp meslek icabı fazla haşır neşir olunca aşırı titiz olunuyor galiba. :)) Bir de yanında sakız çiğnenmesinden nefret ederdi, bence bu da çok garip bir huy. Yani hiç kimse ağzı açık çiğnemediği hâlde sakız çiğneme eyleminin kendisinden çok rahatsız olurdu. Abartmanız gerekmiyordu yani. :)

  24 ocak 2016 08:40 24 ocak 2016 08:41

  5. -ilk olarak çok konuşması. Ciddiyim hiçbir baba bu kadar çok konuşamaz. O konuşurken herkes onu dinleyecek. Çok konuştuğunu o da kabul ediyor ben babamın oğluyum diyor (gizlinot: swh ) . Ama yapacak bir şey yok bütün sülale onu böyle kabul ettik.

  -evde takma adı mikser ve kaynana. Çünkü ortalığı karıştıran bir mikser .d ve her şeye karışan bir cadı kaynana. Annem yemek yaparken mutfağa girer şunu şöyle yap bunu böyle yap demeye başlar .d en son da odamı dekore etmeye çalışıyordu ben evde yokken eşyaların yerini değiştirmişti.

  - yağlı ağızla öpülmekten nefret ettiğimi bile bile her yemek sonrası diliyle dudaklarını yalayıp iğrenç iğrenç gel seni bir öpeyim der .d (gizlinot: daha bu sabah kahvaltıda yaptı )

  - bir dediği bir dediğini tutmaz. Bir gün seni kimselere vermem evlenemezsin der, ertesi günü gitsen de kurtulsam der .d her konuda böyle ama dengesiz.

  - en sinir olduğun özelliğiyse çok iyi niyetli ve yardımsever olması. Hayır öyle olsun bir şey demiyorum ama bazı nankör insanlar bunun değerini bilmiyorlar kalbini kırıyorlar ama babam hiç aldırış etmeyip yine her konuda yardımcı olmaya çalışıyor. Bu ailesi olarak bizi çok yıpratıyor.

  -sürekli kendine "bir daha bulamam" diye yazlık bez ayakkabı alıyor. Evin içi her renk bez ayakkabıyla dolu .d

  -kürdanı değişik kullanıyor. Ortadan ikiyi kırıyor o kırdığı kısımları kullanıyor. Bunun senelerdir mantığını çözemedim .d

  - siyasetle çok ilgili. Ağzından tayyip düşmüyor. Adamı sürekli gömüyor. Nereye misafirliğe gitsek bir şekilde konu açılıyor alıyor eline telefonu bir şeyler oluyor insanları ikna etmeye çalışıyor. Ama son zamanlarda yapmıyor sanki bunu yıldı gibi biraz.

  Şimdilik aklıma gelenler bunlar :)

  24 ocak 2016 13:31

  6. Bana "götsüz çömlek" demesi shshshhd. Oturamıyormuşum bi koltukta hemen sağa sola yamulup yatıyormuşum, o yüzden diyormuş...

  Sürekli maddi durumu kötü taklidi yapması... Baba bir ihtiyacım var alalım desem hemen başlar "kredi kartı borçları şöyle, yok okul masrafın böyle, yetişemiyorum...". Kamon baba yetiştiğini biliyorum gidip arsa marsa alıyor ama bana para koklatmıyor. :dd

  Bunların dışında hiç anormal bir huyu yok babamın. Gayet standart bir Türk babası olarak pazar günü menemen yapar, kovboy filmini izler, cumartesileri rakı balık yapar falan. Annem biraz garip ama. Allah ikisini de başımdan eksik etmesin.

  24 ocak 2016 14:17

  7. İkimizi bir düşünmesi.

  Mesela saçımı boyatacağım diyince "biz saçımızı boyatmayı düşünmüyoruz ki doğal seviyoruz:)))" tepkisi. Boyatınca yıkılmıştı....

  Baba ben interrail'a gidicem diyince "tabi gideriz kızım birlikte". Sadece öğrenciler gidiyorsa da -yazar burada babasını kandırmaya çalışıyor- açıköğretime yazılırmış beyefendi dhdj (gizlinot: swh)

  Soğuk esprilerden hoşlanması. Hatta bir ara çıktı almıştı da okuyup okuyup gülüyordu.

  Adamı evde tutamıyoruz. Koltukta birazcık yatar, sonra hadi şuraya gidelim diye doğrulur.

  Yolculuklar zaten ayrı bir olay. o dağ yollarına illa girilecek her ören yerinde durulacak! 7 saatlik yolu 12 saatte gitmişliğimiz var. O değil bir keresinde gideceğimiz yerin de ilerisinden çıkmıştık (gizlinot: swh)

  Kendisi de pek çok baba gibi hem beni evlendirmek istemiyor hem de torun istiyor (gizlinot: baba??? )

  24 ocak 2016 14:53


  8. Benim babam çok garip bir adam yaa. Mesela gece evdeki tüm fişleri çeker internet kablosu dahil. (gizlinot: yangın çıkarmış )

  kendisi yatmaya giderken Mutlaka herkese bir hadi yatmıyor musunuz diye seslenir (gizlinot: baba saat daha 11?! )

  Suyunu bile bizden ister kendin alsana diyince siz yaşlanınca bana bakmazsınız diye triplere girer.

  Hadi avmye gidelim der mağaza gezmek isteyince de annenle gezersin sonra ben yoruldum diyip eve gitmek ister.

  Benim odama girmez, kapıyı çalar ve açmadan oradan seslenir (gizlinot: bunun sebebi ne bilmiyorum )

  Arada gereksiz ışık yanıyor mu diye evi bir dolanır (gizlinot: swh )

  Traş olduktan sonra sıhhatler olsun sözünü duymazsa trip atar.

  Yemeği annem yapar, kendisi o yemek için ufak bir püf noktası verse, terbiyesini falan yapsa ne yemek yaparmışım Bee diye böbürlenir.

  Evde yemek yaparken olabildiğince fazla bulaşık çıkartmayı çok sever. Bir salata için 3 bıçak kullanır mesela.

  Bunlar aklıma gelen 4te 1i falan. Tüm gariplikleriyle çok seviyorum tabii, canım babam (gizlinot: öpücükler )

  24 ocak 2016 15:21

  9. Her sene farklı bir kişiye biriktirmek üzere bana, kardeşlerime ve süt kardeşlerime büyük boy reçel kavanozlarında para biriktirir ama sadece 1 tl atar içine. Kavanozlar iyice dolunca o yılın şanslısı kimse 1 liralarla dünyaları alır, bana sıra orta okuldayken gelmişti ve 170 liram vardı kafayı yemiştim. Bir kere de aynı bozuk paralarla tatil parası biriktirmişti ve tatile giderken o paraları tümletmemişti, her gittiğimiz yerde bezden bir poşetin içinde paraları taşıyorduk, taşıma görevi de benimle aynı yaştaki süt kardeşimindi, tatilin sonlarına doğru artık annemler utanıp hesap ödeme faslı gelmeden çıkıyordu, peki tatil neredeydi dersiniz...bodrum.

  Bir de biz küçükken karne gününde bizi markete götürürdü ve elimize 20 lira verirdi 5 dk içinde alacağınız her şeyi alabilirsiniz derdi, annemin anlattığına göre sürekli buna paramız yeter mi diye sormaktan karar veremeyip bir şey alamıyormuşuz, sonra o seçiyormuş afahskebwk

  Ben bir yaşımı doldurmadan bir gün gizlice beni evden götürüp berberde kafamı kel yaptırmış, annem çok kızmış fotoğraflarda kafam parlıyor resmen :d

  24 ocak 2016 15:56

  10. Ailece bir yere gidileceği zaman ışık hızıyla hazırlanıp aşağı inmesi ve aşağıdan aralıksız zile basarak evde hazırlanmaya çalışan herkesin iki ayağını bir pabuca sokması.

  Dönem dönem bazı abur cuburları takıntı derecesinde tüketmesi, yakın zamanda eti burçak bisküviden eti gong mısır patlağına terfi etti, her evden çıkana "gelirken gong al" diye tembihliyor.

  Park ettiği yer dolacak diye arabayı çıkarmak istememesi, her yere toplu taşıtlarla gitmek istemesi. Geçen kış mı ne, araba o kadar uzun süre çalışmadan durmuş ki durduğu yerde aküsü bitmişti.

  Zuhal topal'a garip bir sevgisi var adamın. Onun yüzünden evlilik programı izliyor, bunu cidden anlamlandıramıyorum.

  Telefonla konuşmayı hiç sevmemesi. Whatsapp tan konuşmayı tercih ediyor, birisi annemi arar mesela, babamla da görüşmek ister, babam "yok de yok de tuvalette de" filan diye işaretler yapar. Bir şekişde punduna getirip eline telefonu verince de evi turlayarak konuşuyor telefonla, telefon kapanan kadar bütün odalara girip çıkıyor, tey allahım.

  24 ocak 2016 15:59