girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (311)
  • medya (3)

311. Bir şey anlatırken öğüt verirken sürekli eski olaylarla bağdaştırması, sürekli abime vermesi gereken öğütleri abim evde yok diye benim dinlemek zorunda kalmam. :(

15 ağustos 21:28

310. Ne zaman kahvaltılık gevrek yediğimi görse kedi maması mı yiyorsun, aman da aman pisicik diye dalga geçer. Ritüel gibi bir şey oldu, o söylüyor ben de ha-ha çok komik diyorum ve bitiriyoruz. ( lakabım kedi oldu artık ev içinde, ben de ona taktım bir isim takılıyoruz. )

Bir de kahveyi çok sever. Kendime yaparken ona yapmazsam çok büyük bir suç işlemişim gibi hissettirdiğinden sormadan yapmak durumundayım. Bir tane tekli koltuğu vardır, televizyonun hemen karşısında. Hemen yanında da sehpası var, oraya atıştırmalıklarını koyuyor. Kahveyi falan içer, boşlarını almam için beni çağırır. Sanki bir şey söyleyecek gibi sesleniyor ama, mesela " tatliiiii bir gelseneeeee" diye. Ben de bazen dalgınlıktan herhalde düşüyorum, gidince yanına boşları uzatıp otuz iki diş gülüyor ya. :)

14 ağustos 22:05

309. Burda bir girdi okuyunca aklıma geldi. Geçen hafta kuzenimin düğünü vardı. Babam da kendine bir mağazadan gömlek beğenmiş. Çok pimpirikli bir insandır kolay beğenmez, hediye alırsınız orasını burasını yaptırır. Neyse, hani dedik baba nerde gömlek? Denemiş, beğenmiş ama almamış. Sonraki gün biz almaya gittik, telefondan resim istiyor bir de, doğru alıp almayacağımızı teyit etmek için. Hangi garipliğine yanayım? .d

14 ağustos 20:47


308. evde yaptığım her maskeye ve burun bandı türevi şeylere özenmesi, “bana da yap hadi” demesi. geçen gitmiş kendi berberinden bi kil maskesi almış ama nasıl dandik, bildiğiniz şıpşevdi sakız kokuyor. mecburen artık aldığım kağıt maskelerden falan ikişer tane alıyorum, en azından yüzüne ne sürdüğü belli olsun.(gizlinot: swh)

14 ağustos 17:17 14 ağustos 17:22

307. Çoğu kişi tutumlu olmalarından yakınır bense çok tutumusuz her şeyi almasından yakınıyorum :(

en kolay örneği vereyim evde 5-6 tane hiç bir şekilde açılmamış diş macunu var. Sonuçta bunların da ömrü var. İndirim var diye gidip 2-3 tane daha alıyor. Baba evde vardı neden aldın onları bitirseydik önce dediğimde kullanıyoruz zaten her gün boş ver diyor. Asgari ücreti düşünürsek evet çok iyi bir maaşı var ama bilmem kaç yüz bin borçumuz var zaten. O kadar borç varken bu kadar tutumuzluk da saçma bence. Tamam çok çok tutumlu olmaya gerek yok ama azıcık minimalist olsa daha iyi olacak.

14 ağustos 17:17

306. internet yavaşladığında modeme trip atması ve modeme "2 saatlik kapalı kalma cezası" vermesi.

baba biz ona internet detoksu diyoruz. ayrıca ben evdeyken tekrar açıyorum o modemi. haberin olsun.

14 ağustos 16:49

305. Birkaç saatten fazla çalışan her elektronik eşyayı biraz dinlensin hayvancağız diye bir süreliğine kapatıyor(gizlinot: swh)

14 ağustos 15:46


304. izmir'den iş için ayrıldığı sırada kaldığı yerdeki televizyonu açamayıp annemi araması ''bana yardım et televizyonu açamadım'' demesi ve annemin kopması.

14 ağustos 14:05 ed.17 ağustos 09:50

303. bir șey sorduğum zaman duyduğu halde hiçbir tepki vermeyip 5 dakika sonra cevap vermesi

bir rahatsızlığı olduğunda doktora gitmek istememesi, doktor olunca bakarsın bana demesi (gizlinot: küçükken doktor olmak istiyordum)(gizlinot: tıp yazmamamı kabullenemedi)

14 ağustos 12:10

302. Makyaja ve bakıma asla ama asla anlam verememesi. Geçen gün dolaptaki sodayı yüzüme sürdüğümü öğrenince 'ya suyla yıkayın niye bişeyler sürüyorsunuz yüzünüze' diyerek beni tekrar şaşırtmıştır.

Kullandığım ilacı, kremi, makyajı anlatamıyorum tamam da sade bir bakımı dahi anlatamıyosun. Konusu açılmasa daha iyi sanki.

14 ağustos 02:28