sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (331)
  • medya (2)

  331. süslüsözlükteki (gbkz: indirimleri duyurma kampanyası) başlığını takip etmesi.

  (gizlinot: hayır sözlüğü benden duymadı)(gizlinot: fark ettiğimden beri hala gülüyorum)

  baba benim orada hesabım var deyince de, aç da bir teşekkür et sayelerinde bim'den stanley termos, migros'tan şampuan, diş macunu ıvır zıvır, arada da annene hediye kozmetik bir şeyler alıyorum dedi. hem annen de seviniyor win-win durumu diye gülüyor bir de.

  12 haziran 18:37

  330. Baba eksikliği ile geçen bir 22 yılım var. ondan önceki 5 yıl da muhtemelen bana bir şey katmamıştır. Zaten çocuğum, ne anlayabilirim. 

  Böyle başlıklar beni biraz üzüyor. Bu sizinle alakalı değil ama küçükken değil de büyüdükçe baba kavramının benim için içi boş bir kavram olduğu gerçeği ile bakışıp kalıyorum öylece. Bir buruk hissediyorum, biraz kırgın, azıcık kızgın. Bir kaç yıldır sadece üzgün hissediyorum bu konu yüzünden. Annemi seviyorum, konu onun yetersizliği değil ama baba eksikliği işte ne bileyim, hiç görmediği bir şeyin de eksikliğini çeker mi insan. Gerçekten boğazım düğümleniyor bazen. Mükemmel türk babasının işlendiği diziler mesela. Fikret kuşkanın bir dizisi vardı geçen yıl, tutmadı. İzlememin tek sebebi o mükemmel baba rolünü görmekti. Fikret kuşkan da biçilmiş kaftandı zira o rol için. Sesi, oyunculuğu, bütünü ve her şeyiyle. 

  Hayatımda bir yığın hata yaptım. Acaba gerçekten çekirdek ailemin başrollerinden birisi olan babam da hayatımın içinde gerçekten bir “baba” olarak yer alsaydı yapar mıydım o hataları. Canımı çok acıtan şeyler de yaşadım. Mesela o olsa acır mıydı canım bu kadar, bilmiyorum. Bu saatten sonra bilmemin de imkanı yok ama bilmek isterdim. Eğer o hayatımda sadece bir kavram ve biyolojik bir bağ dışında yer alsaydı daha farklı biri olur muydum, hatalar yapar mıydım? Eğer hayırsa bunun cevabı, pek affetme niyetim yok babamı. Ayrılmasalardı değil düşüncem. Boşanmış olsa bile çocuklarını umursayacak bir adam olmalıydı. Doğumgünümü bilmez, hatırlamaz. Öyle söyleyeyim.

  Garip bir huyunu biliyorum ama, oha diyince çok kızardı. 

  27 nisan 01:10

  329. dar gelirli haliyle metres sahibi olması. 

  geçen sene para yok diye 160tl sınav ücretimi vermemişti meğer metresine marka saatler alıyormuş. 

  hem garip hem yaralayıcı. 

  26 nisan 23:59

  328. Keşke yazabilecek kadar hatırlayabilsem huylarını

  26 nisan 22:34

  327. Anneme ve bana küstüğü zaman bizim yemeğimizi yemeyip Ülker kremalı bisküvi yemek (ama sadece bu çeşit başka bisküvi olmaz evde yoksa bile gider alır :d)

  26 nisan 21:32

  326. Hüzünle okudum yazılanları, babam 9 yıl önce rahmetli oldu, okudukça onunla anılarım canlandı. Canım babacığım çok duygusal bir adamdı, televizyonda en ufak hüzünlü bir haber-sahne görsün ağlardı... Uzun seneler önce Barış Manço'nun cenazesini televizyondan izliyor, cenazede saygı duruşu başladı, bir baktım babam da oturduğu yerden kalktı ve saygı duruşuna katıldı, sonunda da duasını etti:) Baba ne yapıyorsun dediğimde, çok kıymetli adamdı, saygı göstermek lazım diye cevap verdi... Allah vefat eden tüm babalarımıza rahmet eylesin, yaşayanlara uzun ve sağlıklı ömür versin. Güzel anlarınızın kıymetini bilin...

  8 nisan 17:44

  325. Ben sizin yaşınızdayken babama şöyle saygılıydım böyle saygılıydım demesi günde en az 1 kez. Halbuki tek bir saygısızlık etmiyoruz ama bence o nesil saygıyla korkuyu birbirine karıştırdığından öyle geliyor. Bir de en ufak bir şeyi yanlış yaptığımızda bir de üniversite okudunuz siz demesi var ki bence çoğumuzun kanayan yarası bu.

  7 nisan 23:43

  324. Sürekli seslenmesi.

  Şimdi oturma odasından tuvalete gidiyorum o da başka odada oluyor bağırıyor noldu viraha diye odasının önünden geçiyorum yine bağırıyor noldu viraha diye. Gece tuvalete kalkıyorum yataktan bağırıyor noldu viraha diye. Gece tuvalete kalkmak zulüm oluyor seslenecek de dert anlatacağım diye. Uykum var gözümü zor açıyorum bir de konuşup dert anlatmak zor oluyor.

  Fix cevap: bir şey yok baba.

  Sürekli böyle durduramıyoruz.

  7 nisan 20:50 7 nisan 20:51

  323. Navigasyona kafa tutması.

  7 nisan 20:33

  322. meyve sevdalısı. her şeyi meyve yememeye bağlıyor. her hastalığı shjdjd başım ağrıyor diyorum meyve yemiyorsun diyor, gözüm ağrıyor diyorum havuç ye diyor. akşam çaydan sonra asla üşenmez meyveleri yıkar, nar ayıklar, mandalina soyar ayva falan keser. maşallah turp gibi de sağlıklı, meyveden herhalde. durduramıyoruz efendim bir insan her hafta 5 kilo elma 5 kilo portakal alır mı eve ya....

  11 şubat 18:50