yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (14)
  • medya (0)

  14. anne ve babasını bir buçuk yıldır göremeyen ve ne zaman göreceğini bilmeyen biri olarak, gereksiz duyarlara kurban gittiğini düşündüğüm gün. bırakın insanlar özel günleri sevdikleriyle diledikleri gibi kutlasınlar. şu zihniyetin "oruç tutanlar var, saygı duyun ve yemek paylaşmayın"cı tayfadan, pahalı ürünler ya da seyahat paylaşımları sebebiyle maddi durumu yeterli olmayanları ileri sürerek influencer gömenlerden falan hiçbir farkı yok. herkes kapatsın sosyal medya hesaplarını o zaman öyle otursun, malum hep güzel anılarımızı, sevdiğimiz kişileri, nesneleri, mekanları, olmadı kendimize ait güzel çıkmış kareleri paylaşıyoruz; bunlardan birine sahip olamadığı için üzüntü duyabilecek birileri her zaman çıkabilir.

  17 haziran 02:25

  13. çok şükür babam sağ ve yanımda ama bugun instagram paylaşımlarına bakarken gözlerim doldu. fotoğraf koydum instagrama ama koyar koymaz pişman oldum. kendi koyduğum fotoğrafın altına uzun uzun paragraflar döşemedim (gizlinot: hiçbir şey yazmadım da diyebiliriz) belki ama annem ve kardeşlerinin babası yanlarında değil mesela. onların koyduğu eski fotoğraflar babasını yeni kaybetmiş bir arkadaşımın o gün hiçbir şekilde online olmaması gün boyu aklımda döndü durdu. mutlu olamadım bir türlü.

  17 haziran 01:36

  12. Sosyal medyada empati yoksunu insanlarca suyu çıkartılan gün. Tıpkı anneler günü gibi. Tamam, sosyal medya zaten her şeyin teşhir ve mukayese edildiği bir alana dönüştü ama bu çok çok hassas. Keşke en azından buna dikkat etse hanım kızlarımız( canım babişkomlu paylaşım yapan erkek görmedim)

  17 haziran 01:27

  11. 7 yaşındaki çocuğu kahvaltıda domates yemedi diye şubat soğuğunda iki saat balkonda bırakan 'baba'nın asla ve kat'a kutlamayacağım gündür.

  16 haziran 21:35

  10. Babam kendisini babadan çok diktatör gibi kabul etmemize sebep olduğundan mütevellit daha önce hiç kutlayamadığım ve muhtemelen bundan sonra da kutlayamayacağım gün. Çok üzülüyorum etrafta babalarıyla güzel vakit geçiren, sohbet eden insanları gördükçe ama elden ne gelir.

  16 haziran 21:27

  9. Şimdi buraya çok kaliteli bir dram bırakacağım. Babam babalar gününde doğmuş. Aklımın erdiği Her sene kutladım, vefat etmeden önceki Haziran hariç. Çok alındı, bozuldu. Ben de ta Ocak’ta başladım düşünmeye bu sene ne yapsam diye. Mart ayında vefat etti. Tabi bunlar seneler evvel. Ama insan unutmuyor tabi ki.

  Doğum günün kutlu olsun dünyanın en yakışıklı şeyi. Özledim, canımım içi. 

  16 haziran 18:19

  8. Hayatımın hiç bir döneminde babamınkini kutlayamadım. Aklım ermeden hayattan göçtü gitti. Bir kere kutlamak , babamın prensesisiyim diye koluna girip şımarmak için neler vermezdim.

  Bugün sanki sen varmışsın gibi kalktım. Burger kinge gittim. Baba kız yemeğe gidermiş gibi. Yemeği yedikten sonra starbucksa gittim kahve içtim. D&r den bulmaca kitabı aldım sanki bilemediklerimi sana soracakmışım gibi. Gratise uğradım makyaj temizleme suyu aldım. Sanki özel gününde bile kızına kıyamayan kozmetik dükkana izin veren babam varmış gibi. Yürüdüm ve eve gittim.

  Ne kadar basit bir gün gibi  görünüyor değil mi? İster basit ister şov ister kapitalist oyun diyin.Şöyle bir gün yaşayabilmek için;sadece bir gün için neler yapmazdım ki. 

  Sen rahat uyu babacım. Biliyorum yanımdasın. Babalar günün kutlu olsun.

  16 haziran 17:53

  7. Babası hayatta olup yokmuş gibi olan biri olarak geçmesini sabırsızlıkla beklediğim gün. Ne olursa olsun bahsi geçtiğinde çok zorlanıyorum. Babasını veya evladını kaybetmiş herkese sabırlar diliyorum. 

  13 haziran 13:30

  6. Her reklama ağlarsın.Herkes fotoğraf paylaşır ağlarsın.Sonra dersin ki ya evladını kaybetmiş babalar ne yapıyor? Keşke elimden gelse evladını cennete yollamış babaların bir babasız olarak babalar gününü kutlayabilsem.Ben çok rahatlardım sevinirdim ama keşke birileri böyle organizasyon yapsa diye beklerim halen.

  30 ocak 14:31

  5. Özlüyorum seni çok baba... Kendimi öyle yalnız, öyle buruk, öyle boynu bükük hissediyorum ki anlatamam. Keşke hala yanımda olsaydın da ben de sana sarılıyor olabilseydim uzun uzun. Koyuyormuş, çok koyuyormuş meğer böylesi, söylerdin de bu kadar olacağını düşünemezdim...

  Babalar günün kutlu olsun babam, son kez söylemiştim sana son görüşümde seni ve yine söylüyorum: seni çok seviyorum baba, bunu asla unutma...

  17 haziran 2018 02:53