sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (18)
  • medya (0)

  18. biyolojik babası tarafından terk edilmiş, baba yerine koyduğu tek kişiyi de toprağa vermiş biriyseniz zor geçen bir günmüş. terk eden öz baba kısmı hiç koymamıştı ama her yıl hediyeler alıp babalar gününü kutladığım, beni gerçek kızı gibi gören, seven adam artık bu dünyada olmayınca fark ettim günün anlam ve önemini. babalarınızın değerini sadece dün değil bugün de bilin, yarın da. 

  17 haziran 09:47

  17. babamı kaybedeli çok olmadı, acısı çok taze içimde. babalar günü, anneler günü, sevgililer günü gibi özel günleri çok sevmem ama hatırlama bahanesidir. güzel bir jest yapmak karşınızdaki mutlu etmek güzel bir şey.

  ama insanın babası göçüp gitmişken en ufak bir reklam, fotoğraf vs görmek istemiyormuş. ben bu yaşımda babama sarılamadığım, sesini duyamadığım, "nicelerine hep beraber erişelim" diyemediğim için dün boğazımda bir yumru ile gezdim. evden çıkmak istemedim. sonunda gözyaşlarımı tutamadım. bilemiyorum acım taze diyedir belki. lakin küçük yaşta babasını kaybeden, baba sevgisini tadamayan, varlığı anlamsız babalarla yaşayan küçücük çocukları üzen bir gün olabilir.

  17 haziran 09:26

  16. anne ve babasını bir buçuk yıldır göremeyen ve ne zaman göreceğini bilmeyen biri olarak, gereksiz duyarlara kurban gittiğini düşündüğüm gün. bırakın insanlar özel günleri sevdikleriyle diledikleri gibi kutlasınlar. şu zihniyetin "oruç tutanlar var, saygı duyun ve yemek paylaşmayın"cı tayfadan, pahalı ürünler ya da seyahat paylaşımları sebebiyle maddi durumu yeterli olmayanları ileri sürerek influencer gömenlerden falan hiçbir farkı yok. herkes kapatsın sosyal medya hesaplarını o zaman öyle otursun, malum hep güzel anılarımızı, sevdiğimiz kişileri, nesneleri, mekanları, olmadı kendimize ait güzel çıkmış kareleri paylaşıyoruz; bunlardan birine sahip olamadığı için üzüntü duyabilecek birileri her zaman çıkabilir.

  17 haziran 02:25

  15. çok şükür babam sağ ve yanımda ama bugun instagram paylaşımlarına bakarken gözlerim doldu. fotoğraf koydum instagrama ama koyar koymaz pişman oldum. kendi koyduğum fotoğrafın altına uzun uzun paragraflar döşemedim (gizlinot: hiçbir şey yazmadım da diyebiliriz) belki ama annem ve kardeşlerinin babası yanlarında değil mesela. onların koyduğu eski fotoğraflar babasını yeni kaybetmiş bir arkadaşımın o gün hiçbir şekilde online olmaması gün boyu aklımda döndü durdu. mutlu olamadım bir türlü.

  17 haziran 01:36

  14. Sosyal medyada empati yoksunu insanlarca suyu çıkartılan gün. Tıpkı anneler günü gibi. Tamam, sosyal medya zaten her şeyin teşhir ve mukayese edildiği bir alana dönüştü ama bu çok çok hassas. Keşke en azından buna dikkat etse hanım kızlarımız( canım babişkomlu paylaşım yapan erkek görmedim)

  17 haziran 01:27

  13. 7 yaşındaki çocuğu kahvaltıda domates yemedi diye şubat soğuğunda iki saat balkonda bırakan 'baba'nın asla ve kat'a kutlamayacağım gündür.

  16 haziran 21:35

  12. Babam kendisini babadan çok diktatör gibi kabul etmemize sebep olduğundan mütevellit daha önce hiç kutlayamadığım ve muhtemelen bundan sonra da kutlayamayacağım gün. Çok üzülüyorum etrafta babalarıyla güzel vakit geçiren, sohbet eden insanları gördükçe ama elden ne gelir.

  16 haziran 21:27

  11. Şimdi buraya çok kaliteli bir dram bırakacağım. Babam babalar gününde doğmuş. Aklımın erdiği Her sene kutladım, vefat etmeden önceki Haziran hariç. Çok alındı, bozuldu. Ben de ta Ocak’ta başladım düşünmeye bu sene ne yapsam diye. Mart ayında vefat etti. Tabi bunlar seneler evvel. Ama insan unutmuyor tabi ki.

  Doğum günün kutlu olsun dünyanın en yakışıklı şeyi. Özledim, canımım içi. 

  16 haziran 18:19

  10. Hayatımın hiç bir döneminde babamınkini kutlayamadım. Aklım ermeden hayattan göçtü gitti. Bir kere kutlamak , babamın prensesisiyim diye koluna girip şımarmak için neler vermezdim.

  Bugün sanki sen varmışsın gibi kalktım. Burger kinge gittim. Baba kız yemeğe gidermiş gibi. Yemeği yedikten sonra starbucksa gittim kahve içtim. D&r den bulmaca kitabı aldım sanki bilemediklerimi sana soracakmışım gibi. Gratise uğradım makyaj temizleme suyu aldım. Sanki özel gününde bile kızına kıyamayan kozmetik dükkana izin veren babam varmış gibi. Yürüdüm ve eve gittim.

  Ne kadar basit bir gün gibi  görünüyor değil mi? İster basit ister şov ister kapitalist oyun diyin.Şöyle bir gün yaşayabilmek için;sadece bir gün için neler yapmazdım ki. 

  Sen rahat uyu babacım. Biliyorum yanımdasın. Babalar günün kutlu olsun.

  16 haziran 17:53

  9. Babası vefat etmiş biri olarak hiç sevmediğim günler bunlar babam vefat ettiğinden beri anneler gününü de sevmiyorum benim annem var ama olmayanlar da ben gibi acı çekiyor ulu orta yapılmamalı kesinlikle tv ye reklam verenler hoş mu sanıyorsunuz bu yaptığınızı? Her reklam çıktığında ailecek birbirimize donuk donuk bakmaya başlıyoruz. Herkesin önünde yapılmaması gereken eylemlerdir anneler gününü de evde kendi aramızda hiçbir paylaşımda bulunmadan kutluyoruz herkese de öyle yapmalarını tavsiye ederim. 

  13 haziran 15:07