girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (546)
  • medya (2)

546. bu sene nasıl olsa lazere başlayacağım diye bacaklarımı jiletle almaya başlamıştım. rahatlığı güzel. sadece dokunduğumuz zaman pürüzsüz ama (gizlinot: belki beyazım diye, belki tüylerimin yapısından dolayı artık bilmiyorum) kıl kökleri nokta nokta belli oluyor. o hiç hoşuma gitmedi. sadece alt bacağımda ama. üst bacağım ağdalı hali ile aynı görünüşte.

jilet, eğer hormonel bozukluğunuz yoksa tüyleri kalınlaştırmaz. renklerini de koyulaştırmaz. ama bu (gizlinot: her ne kadar bilinmese de) türkiyedeki çoğu kadında vardır. bu yüzden 'jilet tüyleri kalınlaştırır' ya da 'jilet tüyleri çoğaltır' diye algılar var. bende de hormonel bozukluk vardı. şu anda tedavi aşamasındayım ve üst bacağımdaki sarı tüyler jiletten sonra aynı incelikte ve sarı çıkmaya devam ediyor.

eğer alt bacağımdaki kıl kökleri jiletten sonra belli olmasaydı, üst bacağımdaki gibi bir görüntü elde etseydim bacağım için lazere gitmeyi düşünmezdim.

2 ağustos 07:43

545. çok uzun yıllardır hem acısız hem pratik olduğu için jilet kullanıyorum bir zararını görmedim ve benim tüylerimi çoğaltmadı.

önce bacaklarımı at kılı eldiveni veya fırçasıyla aşağıdan yukarıya doğru kıl çıkış yönünün tersine biraz fırçalıyorum. batık veya kısa tüyler havaya kalkmış oluyor. sonra duş esnasında duş jeli ile jilet yaptığımda daha pürüzsüz bir sonuç alıyorum.

Jilet olarak bayanlara özel olanlardan tek pakette 4-5 tane satılan jiletlerden hangisi denk gelirse onu alıyorum. normalde tek kullanımlıklar sanırım ama ben duruma (gizlinot: genelde küçük bir bölge için kullandığım zamanlarda ) göre 2 veya 3 kez kullandığım oluyor.

** neredeyse her girdiyi eksileyenler ağdacılar mı acaba merak ettim doğrusu :))

1 ağustos 11:43 2 ağustos 08:28

544. Dün yaptım ve anlık olarak kaşıntıdan bacaklarımı yoluyorum

31 temmuz 16:31


543. sırayla epilasyon aleti, üstüne jilet, hardcore bir kese, üstüne nefret ettiğim ve bir an önce bitirmek istediğim için loreal mucizevi yağ. epilasyon aleti bazen kırabiliyor ya da ben atlıyorum onları toplamak için hemde daha pürüzsüz geliyor bana. ama vakti olan yapmasın tabi bacaklara ağda daha mantıklı.

31 temmuz 07:08

542. Yaz aylarında sıkça yapıyorum. Malum tüyler çıkmaya başlayınca ağdaya gelmeyeceği için mecburen başvurduğum yöntem. Bende tüyleri çoğaltmadı bundan mütevellit yıllardır yapmaya devam ediyorum.

30 temmuz 23:18

541. Ağdaya başlamadan önce her banyoda yapardım. Benim tüylerim çabuk çıktığı için her banyoda üzerinden geçmem gerekiyordu yoksa bildiğin kirpi gibi oluyordu bacaklarım. Batık yapmadı ama tüylerimi kalınlaştırdığı gibi sıklaştırdı da. Bunu fark ettiğim dönem kartuşlu ağda makinesi aldım ve anneme öğrettim (gizlinot: Heyetini kusursuz alamıyorum ) artık rahatım. 2 günde bir jilet yapacağıma 4 haftada bir ağda yaptırıyorum.

30 temmuz 22:34

540. Genelde bos vakitlerim ve agda ile alinacak kil uzunlugu anlarimi denk getiremedigim icin jilet kullaniyorum. Fazla vucut nemlendirmesi de yapmam ama dun jiletten sonra bacaklarim elime cok kuru kuru geldi. Elimin altinda kizimin bebe yagi vardi, suruverdim insallah dogru bir sey yapiyorumdur diyerek. Simdi gelip burada bebe yagi onerilerini okuyunca cok sevindim. Tek seferlik tecrubem olsa da ben de onerebilirim, tum tahrisi bir anda gecirdi.

30 temmuz 21:07


539. Yıllardır ağda yapan ben son iki senedir bu yöntemi kullanıyorum. Gayette memnunum. Duşta traş kremi ya da bebe yağı sürüp 5 dakikada işimi hallediyorum. Sonrasında ki diken diken hissiyatı azaltmak için de bazen bebe yağı bazen vücüt losyonu bazen de normal nemlendirici krem kullanıyorum. Bu durumdan şikayetçi olanlar bu yöntemi deneyebilirler.

30 temmuz 18:57

538. herhangi bir hormonel problemim olmamasına rağmen aşırı bir tüylenme/kıllanma problemi yaşıyordum bacaklarımda ve hassas bölgelerimde. ağda yapsam rahat 3-4 saatimi alıyor, epilatörle almaya kalkışsam yine aynı derecede zamanımı alıyordu. o kadar uğraşıyorum bari birkaç gün pürüzsüz kalsa içim yanmaz.

en sonunda daha ne kadar kalınlaşabilir kıllar düşünürken aldım bebe yağı ve jileti giriştim. yaklaşık iki yıldır da hep jiletle aldım. asla kalınlaşma olmadı aksine ağdaya kıyasla tüylerim çıkmaya başladığında daha az belirgin olmaya başladı. daha hızlı çıkıyor fakat o kadar uğraştığım zamana rağmen hem daha az tahriş oluyor hemde her duşumda tüylerimi aldığım için daha temiz hissettiriyor bana.

30 temmuz 14:41

537. yaklaşık 4 yıldır kullandığım yöntem. vücudumun her yerinde abartmıyorum her yerinde batık olan bendeniz için pürüzsüz vücudun tek sırrı bu. duşta bebe yağını sürüp alıyorum mis gibi. kuru cildime de çok iyi geliyor. jilet olarak genellikle venüsün jiletlerini kullanıyorum ve lazere başlayana kadar da bu yöntemle devam edeceğim sanırım.

29 temmuz 20:21