girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (489)
  • medya (1)

489. Sonuçları gerçekten kişiden kişiye değişebilecek eylemdir. Ama şu var ki, kıllarınızın kalınlığı yada rengi gibi şeyler vücudunuzda bulunan birtakım hormonlar tarafından kontrol edilir ve sizin kıllarınızı tıraş etmeniz doğal olarak o hormonlara etki etmediği için herhangi bir değişime yol açmaz. Eğer böyle bir sonuçla karşılaştıysanız muhtemelen psikolojiktir hepimiz biliyoruz psikolojinin etkilerini. Yani diyeceğim şu ki jiletten korkmanıza gerek yok, fakat illa ki kullanmanıza da gerek yok. Kim hangi yöntemle mutluysa o yöntemle devam eder. Jilet yapanlara yok sen nasıl yaparsın yok jilet kalınlaştırıyor çoğaltıyor gibi söylemleri gereksiz buluyorum

11 temmuz 13:04

488. Kendimce ufak bir tespitim var bu konuyla ilgili. Örneğin daha önce ağda yaptığınız veya kılları kökünden alan bir yöntem kullandığınız bölgeye (gizlinot: mesela bu benim için alt bacak kısmı.) jilet yaptığınızda kıllar tekrar çıktığında tabiri caizse sakal gibi çıkıyor ancak daha önce ağda yapmadığınız daha doğrusu kılları kökünden alan bi yöntem kullanmadığınız (gizlinot: yine benim için üst bacak kısmı oluyor bu) bölgeye jilet yaptığınızda kıllar eskiden nasılsa o şekilde uzuyor ne bir koyulaşma ne bir sertlik. Aklınızda bulunsun.

16 haziran 06:46

487. Yaklaşık 3 yıldır çoğunlukla kullandığım yöntem budur. Eğer cildiniz çok hassas değilse ve ten renginiz de çok beyaz değilse dünyanın en rahat yöntemi olabilir. Ben tıraş kremi ile birlikte yapıp sonrasında da bebek yağı sürüyorum. 1-2 gün yumuşacık oluyor sonraki gün hafiften uzuyor tüyler. Uzayınca da yine yapıyorum böyle bir döngü var. Hafif leke ve pürüzlere yol açıyor ancak dediğim gibi bembeyaz tenli olmadığım için belli olmuyor bile

13 haziran 23:04


486. 2 - 3 yıldır bu sefer kesin lazer yaptıracağım diyerek jiletle bacaklarımı almaya devam ettim. kıllarımın kalınlaştığını düşünmüyorum ama kesildikleri için tabii ki ilk çıkmaya başladıklarında diken diken gibi oluyor. Jiletle pürüzsüz olmuyor diyenler için, uygun yöntem veya yeni jiletle ağda yapılmışcasına olabiliyor. Başkasında kalacaksam, ertesi gün duş alamayacaksam bu yöntemi tercih ediyorum.  İlk gün pürüzsüz, ertesi gün de bi kaç yer dışında pürüzsüz bacak uygulamam ( baştan belirteyim, bence çok kısa değil) :

- duşta beyaz/zeytinyağı/defneli sabun ile tüm vücudumu yıkıyorum . Durulayıp , çok hafif bacaklarımı keseliyorum. ( bununla uğraşmak istemediğimde eldiven şeklinde tırtıklı yüzeyi olan lifleri tercih ediyorum)

- uygulama öncesi saç kremi kullanıp, gillette venüs breeze  ( öncesinde 5 bıçaklı olanı kullanıyordum) ile bacaklarımı alıyorum. 

- duştan çıkmadan önce de bebek yağını bacaklarıma sürüp gillette simply venus ile bir kez daha bacaklarımı alıyorum. 

Duştan çıkmadan çılgınlar gibi kuruyan ve kaşınan bacaklarım bu uygulamadan sonra rahatladı. Ben yine duş sonrası nemlendirici kullanıyorum. 

13 haziran 22:27 13 haziran 22:29

485. Yıllarca yaptıgım eylem. Ama ne zaman ki braun ıslak&kuru epilatör aldım jileti koltuklarım ve bacaklarım için bıraktım sayılır. Cok acele almam gerektiğinde bacaklarımı jiletle aldıgım oluyor ama hep kısa pantolon giydiğim için genelde bileğin biraz üstüne kadar epilatörle alıyorum sonrası jilet. derby lady pembe olanı kullanıyorum cok da memnunum. 

13 haziran 21:58

484. Lazer epilasyon öncesinde tüylerimi gillette venüs brezee ile alıyorum. kullandığım en iyi jilet olmasına rağmen sanırım batıklardan her seferinde bacaklarım tahriş oluyor. Bebe yağıyla traş köpüğüyle denedim hep aynı 

13 haziran 00:06

483. Bende hüsranla sonuçlanmıştı. Bacağımı 7-8 sene jiletle aldım. (Kışlarda bazen 1-2 yazlarda bile her zaman temiz değildi) 

Hem kalınlaştırdı, hem bir kökten 2-3 tane çıkardı, hem elimi bacağıma sürdüğümde o pürüzsüzlüğü asla tadamadım. Kıllanmaya müsayit bir bünyem olduğu için de olabilir. 

Tek çare lazere başladım(gizlinot: Umutluyum)(gizlinot: Mutluyum)

12 haziran 22:13


482. Tuylerim ince oldugu icin mukemmel sonuclara ulastigim ve sadece uc dakikami alan tuy alma yontemim.

ek not: daha puruzsuz olmasi icin tras kopugu yerine sac kremi kullanin.

3 haziran 19:39

481. Ya bunun neresi pratik kızlar ya her banyoda 10 dkm gidiyor bunu yaparken iki güne de uzuyorlar. Tek avantajı acısız olması bence. Gözenek gözenek belli olma konusu da var bilemiyorum. Tek çözüm lazer gibi gözüküyor.

3 haziran 17:28

480. bacaklarımdaki kılları alma ihtiyacı hissettiğimden beri bu şekilde yapıyorum. bir defa ağdayı denedim hem beceremedim hem de canım çok yandı. sonra bidaha yanaşmadım. kışın 2 yazın her gün banyo yapan biri olarak banyoda çok kısa sürede hallediyorum. hiçbir yerimi kesmedim, tüylerde bi fazlalaşma hissetmedim ( genel olarak açık renk tüylerim bu yüzden ayrı bir durum olabilir ) sadece çıkarken çok kaşıntı yapıyor . lazere çok sıcak bakmıyorum. sanırım ben böyle devam ederim. tüylerden kurtulmada en pratik yöntemdir.

3 haziran 17:15