sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (597)
 • medya (1)

597. acısız ve pratik olması nedeniyle tercih ettiğim yöntem. ben duş jeliyle jilet kullanınca daha çok verim aldım, saç kremiyle denediğimde jiletin bıçaklarını tıkadı. 5 dakikada kıllardan kurtulmak şahane olsa da 2 günde uzaması aşırı sinir bozucu. lazer epilasyon yaptıracak parayı bulana kadar jilete devam :(

22 şubat 22:46 22 şubat 22:46

596. acı eşiğim düşük olduğu için 10 senedir tercih ettiğim epilasyon yöntemi. tüylerim orta yoğunlukta ve ince, 4-5 güne tekrar alınacak düzeye geliyorlar. ağda ile alsam nasıl olduğunu anlamadığım şekilde 15-17 güne tekrar alınacak düzeye geliyorlar, öyle uzun vadede bir rahatlık sağlamıyor, bu sebeple jilet kullanmaya devam ediyorum. ben ilk almaya başladığımda sadece gillette'in iki bıçaklı pembe ve 3 bıçaklı mavi venus traş bıçakları vardı ve her yerde bulunmuyordu. zaten traş jeli de yoktu, dove'un bar sabunlarını kullanıyordum. şimdi çeşit çeşit traş jelleri ve bıçakları var, gerçekten rahat ediyorum. bir de jilet kullandığımı duyan arkadaşlarım, akrabalarım şoka giriyor hatta bir kısmı desteklemiyordu. tüylerimin uzaması ya da yoğunluğunda herhangi bir değişim olmadı, kendimde en rahat ettiğim yöntem bu olduğu için devam ediyorum.

22 şubat 15:51 22 şubat 16:13

595. Yaklaşık 4-5 yıldır düzenli olarak yaptığım ve bacak kıllarına müdahale etmek için kullandığım tek yöntem. Ergenliğe erken yaşlarda ve tüm hızıyla girdim. Bacaklarımdaki kıl yoğunluğu ergenlik dönemimde ortalama bir erkeğin kıl yoğunluğuna neredeyse yakındı, abartmadığımı özellikle belirtmek isterim. Cildimin beyaz kıllarımın ise siyah olması da cabası. Travmatik bir dönemdi kesinlikle. Annem tarafından hep jiletten korkutularak büyütüldüm ve ortaokulda ilk kez ağdacıya götürüldüm. Bundan sonrası daha travmatik oldu. Küçük denebilecek bir yaşta her ay ağdacıya gidiyordum ve ağda yüzünden cildimde ciddi tahribatlar oluştu. En başından beri ağdaya alerjik reaksiyon gösteren cildim, tahrip edici bu faktöre her ay ısrarla maruz kaldığı için kısa sürede kronik egzama edindi ve 20 yaşına kadar bu şekilde devam etti. Bacaklarım hep kıpkırmızı ve lezyonluydu. Ağda yüzünden de hiç iyileşemiyordu. En sonunda 20 yaşında doktorumun ısrarı ile ikna olan annem ağdanın nihai çözüm olmadığını anladı. Bunu takiben lazer epilasyona başladım. 3 seans gittim ancak lazer epilasyonun sebep olduğu irritasyonlar da bir sonraki seansa kadar geçmek bilmiyordu benim bünyemde. Kıllarımın azalmasına ilk kez bu süreç içinde şahit oldum ancak çektiğim acı ağda ile kıyaslandığında çok da farklı değildi ve yine insan içine çıkabilir bir hali yoktu bacaklarımın. Lazeri de böylelikle bırakıp bir süre kendi haline bıraktım her şeyi. Lazer döneminde jilet ile ilk ilişkim başlamıştı ve aslında o kadar da korkutucu bir şey olmadığının farkına vardığımdan yalnızca yaz aylarında jilet yapmaya başladım. Bir sene böyle geçti ve cildim ilk kez dinlendi belki de. Tüm kusurlar yavaş yavaş yok olmaya başladı. Lazer sayesinde de ergenlikteki kıl yoğunluğu büyük oranda azalmıştı. Hayatımda ilk kez 21 yaşımın yazında mini etek, şort giyebildim. Resmen normal insanlar (?) gibi olmuştum artık! Her şey normale döndüğünde ve eskiden çektiklerimi unutmaya başladığımda ağdaya birkaç kez daha şans verdim ancak eski günlere dönmeme ramak kala buldum kendimi yine. Böylece ağda macerası benim için tamamen bitmiş oldu. Yıllardır düzenli olarak her hafta sadece ve sadece jilet yapıyorum. Bacaklarımda hiç batık, yara bere, egzama yok artık. Sanki onca yılı o halde geçiren ben değilmişim gibi. İşin dikkate değer yanı da şu oldu, evet lazerle kıllarımın yoğunluğundan kurtuldum büyük oranda, ancak geriye kalanlar da jilete tamamen geçip ağdaya son noktayı koyduğumdan beri eskisi kadar güçlü değil, aksine oldukça cılızlaştılar. Kökünden almaya çalıştığım sürece yeni çıkanlar daha da güçlü bir biçimde uzuyormuş yıllardır, ben buna kesinlikle emin oldum artık. Ağdanın kılları zayıflatması hurafesi harfi harfine y a l a n. Genital bölge dışında ihtyaç duyduğum her yer için jilet kullanıyorum, hiç bir zaman da pişman etmedi beni. Sağlığımdan da daha değerli değildi hiçbir şey. Varsın uzamaya başlasın 3 günde, hiç ama hiç sorun değil.

21 şubat 19:45

594. Normalde cesaret edemediğim ama sonrasında lazer yapınca cilllooop gibi acısız ağrısız kıllarımdan kurtulduğum üründür.

Ufak bir tavsiye vereyim.

 Eğer salt jiletle aldığınızda kaşınma yanma tahriş vs oluyorsa önce alacağınız yeri ılık suyla  ıslatıyorsunuz. Sonra aşırı yağlı olmayan herhangi bir kremi o alana sürüp yayıyorsunuz ben beğenmediğim ve çöpe gidecek kremleri kullanıyorum. Sonra jiletle tüylerin çıkış yönünün tersine alıyorsunuz. Son olarak bölgeyi duruluyorsunuz ve ardından mis gibi pürüzsüz yumuşacık ve tahrişsiz bir vücuda sahip oluyorsunuz. Tabii max 3 gün sürüyor orası ayrı :( 

21 şubat 18:35

593. Herhangi bi yerimi ne zaman jiletle alsam sakal gibi çıktı. Jiletle alan azalma yaşayan renginde değişiklik gözlemlemeyen arkadaşları tebrik eder başarılarının devamını dilerim. 

21 şubat 17:05

592. Kışın daha çok yazın daha az yaptığım eylem. Batıklarım o kadar çok ve kronik halde ki jiletin bile bir artısı olmadı. Gilette venus snap kullanıyorum. Ürün güzel ve bu yöntem kısa süre için çok pratik. Lakin hemen çıkması özellikle yazın sıkıntılı oluyor ve epilatör kullanıyorum (gizlinot: Braun silk epil 9890) jiletle almak sayı olarak kılları arttırmadı ama rengini koyulaştırdı özellikle üst bacak kısmımda. Ben sertleştirdiğini de düşünüyorum çünkü jiletten sonra epilatör kullanırken katur kutur ses geliyor ama ağdan veya kökten alımdan sonra epilatörden böyle bir ses gelmiyor. batıklar için jiletle almak geçici bir çözüm kesin çözüm lazer epilasyon. 6 seans buz lazerden sonra hem batıklardan hem de lekelerden tamamen kurtuldum daha sonra şehir değişikliği nedeniyle yarım kaldı ve bir yıl sonra tekrar başa dönmüş haldeyim. Her türlü krem, kese bilimum ürünleri denedim sonuç değişmiyor. Yani batık için bu yöntemle vakit kaybetmeyin ama pratikliği ve zaman kazandırmasından dolayı tercih edilebilecek bir yöntem.

21 şubat 14:08

591. Ağdanın yol açtığı morluklar geçene kadar ağdanın etkisini yitirdiği, epilasyon aleti canımı acıttığı, tüy dökücü kremler işe yaramadığı için ve bütçemi ayarlayıp lazer epilasyona gitmediğimden ötürü başvurduğum, kararma, batık, morarma gibi herhangi bir olumsuz sonuçla karşılaşmadığımdan dolayı uygulamaya devam edeceğim, tüylerden acı çekmeden kurtulma yöntemi.

Ekleme: Bu yöntemi 6 7 yıldır kullanıyorum ve tüylerin daha seyrek olduğu yerlerde Yeni tüylerin çıktığını veya sarı tüylerin renginde bir değişiklik olduğunu gözlemlemedim.

20 şubat 23:13 20 şubat 23:17

590. Bacaklarımı jiletle almaya başladığımdan beri (gizlinot: yaklaşık 7-8 ay kadar oldu) hayatıma sıfır batıklı bir şekilde devam ediyorum. gillette venüs swirl olanı bebek yağı ile birlikte kullanıyorum ve gayet pürüzsüz bir sonuç elde ediyorum. Kıllarda artma, kalınlaşma veya renginde bir koyulaşma olur mu onu bilemiyorum çünkü benimkilerin zaten maşallahı vardı fakat yine de vücudumun daha ince ve sarı tüylerimin olduğu kısımlarında deneyip test ettim ve en azından ben kendimde bu tarz bir durum gözlemlemedim. Lazere başlayana kadar bu şekilde devam etmeyi planlıyorum.

Ek olarak sabun veya duş jeli yerine bebek yağı, saç kremi veya şampuan kullanırsanız daha iyi bir sonuç alabilirsiniz.

20 şubat 16:00 22 şubat 21:50

589. birkaç aydır sadece jiletle alıyorum. uçları daha küt bir hale geldi bu da kalınlaşmış gibi düşündürebiliyor ama korktuğum gibi kalınlaştırmadı.

jiletin batıkları hallettiği söyleniyor ancak benimkilere çare olamadı henüz. belki bir süre daha jiletle devam etmem gerekiyor herhalde.

20 şubat 15:30

588. Bacakalar ve kollar en iyi jilet ile süper sonuç veriyor

ağda tahriş yapıyor, makine hızlı ve gür çıkartıyor, krem için o kokuya değmez derim jilet zaten aynı iş 

19 şubat 21:43