sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (663)
  • medya (1)

  663. ben ne zaman ağda yapsam bacaklarımda batık oluşuyor bu yüzden senelerdir jiletle alıyorum. acısız, pratik. evet ağdaya göre daha hızlı uzuyor ama en azından günlerce/haftalarca uzamasını beklemeden istediğiniz zaman alabiliyorsunuz. bir de benim bacaklarımdaki kılları kalınlaştırmıyor pek. o yüzden jilete devam.

  4 temmuz 12:57

  662. bacaklarımı neredeyse dört senedir jiletle alıyorum. herkes gibi ben de ağdayı bekleyemecek kadar sabırsızım, lazer için de doğru zamanı bulamadım hiç. şu ana dek hep (gbkz: gilette venus) kullandım ve fiyatı dışında memnunum. gerçekten önerilen sıklıkla değiştirecekseniz fazla para ama ben tıraş başlığı kullanılmayacak kadar kötü duruma gelene dek kullanıyorum.

  jiletle alımı kolaylaştırmak için ek olarak (gbkz: gilette satin care) tıraş köpüğünü denemiştim ama küçük küçük sivilceler yapıyordu ve kıl köklerimi iyice hassaslaştırıyordu. ondan sonra bebek yağı kullanmaya başladım ve tıraş sonrası bacaklarımı gerçekten bebek cildi gibi pürüzsüz yapıp nemlendiriyor. tıraş köpüğü out, bebek yağı in.

  4 temmuz 00:51

  661. Ağda yapacak kadar uzamasını bekleyemediğim ve uğraşmak istemediğim için koltuk altımı ve bacaklarımı jiletle alıyorum. Batık sorunu olmuyor, kıllar erken uzuyor ama olsun. Diğer epilasyon yöntemlerinden daha pratik ve acısız.(gizlinot: Kendinizi kesmediğiniz sürece )

  3 temmuz 18:11

  660. Yabancı film dizilerde hep dusta kadınların jileti olur ve her dus saç şampuanlamak gibi bir rutinle jiletlenip çıkarlar. Yurtdışında abd/avrupada kadınlarca jilet daha çok kullanılan ve tercih edilen bir yöntemken ülkemizde anlamsızca “jilet zararlıdır jilet kalınlaştırır” propogandası var. 

  Küçükken ağda salonları ve epilasyon aletleriyle çektiğim işkenceden sonra iyiki varsın jilet diyorum. Gerçekten dustayken haftada bir geçince hiçbir rahatsızlık yaratmıyor. Üstelik batık, ağrı, zaman kaybı olmuyor. 

  3 temmuz 15:09

  659. Ben yüz hariç vücudumdaki tüm kılları jiletle aliyorum. Yaklaşık bir yıldır ağdasıdır, epilasyon makinesidir artık bunlarla uğraşasım gelmiyordu. Acı çekmek, yapış yapış olmak, kızarıklık, tahriş vs. Say say bitmiyor. O yüzden banyoda saçlarıma maske yapıp beklerken o arada jiletle kıllarımı alıyorum hem vakit geçiyor hem de rahatça kıllardan kurtulmuş oluyorum. Önceden pek de farkında değilmişim ama aslında ağda gibi şeyler beni mental olarak yoruyormuş herhalde. Şimdi büyük bir lüks gibi geliyor jilet.

  Kıllarımı arttırmadı. Daha kalın ve diken diken çıktığı doğru ama kılı kökten aldınız mı eski haline geliyor. Batık gibi seyler olmuyor, kıl köklerimin gözüktüğü nokta nokta görüntüler de olmuyor. Hızlı çıkıyor. Ben ortalama 3-4 günde bir alıyorum.

  Bir de kullanılan jilet önemli. 1 veya 2 bıçaklı jiletler hem yeterli performansı göstermiyor hem de daha çok kesik yapıyor. Ben genelde 4 bıçaklı ve markadan bağımsız bulabildiğim en uygun fiyatlı kullan at jiletleri kullanıyorum. Kullan at jileti de 3 kere kullandığım oluyor körelene kadar.

  Ikilemde kalan süslülere önerdiğim uygulama.

  3 temmuz 14:32

  658. Aşırı mantıklı bir hareket bıktım ağdadan verdiği acıdan yapış yapış olmasından kıpkırmızı bırakışından daha yavaş çıkarıyor olabilir ama banyodan banyoya jilet atıncada (böyle diyince yan kesici gibi oldu :D ) aynı verimi alabilirsiniz.

  3 temmuz 13:26

  657. doğru jietle en kolay yöntemdir. eskiden köpük kullanıyordum ama saç kremi ya da kullanmadığım yüz yıkama jeli bile aynı işlevi görüyor. duşta halledip çıkıyorum. madam cocodan aleo vera jeli almıştım, onu buz dolabında tutuyorum ve jiletten sonra soğuk soğuk sürüyorum. böylece hiç tahriş olmuyor.

  3 temmuz 03:48

  656. Tatilde rahatlık sağlayan yöntemdir. 8 seans alexandrite lazerden sonra bacaklarımda pek bi fark olmayıp üstüne çok fena batık yapınca mecbur bu yola başvurdum. Başka bir lazer türü deneyinceye kadar devam. 

  2 temmuz 21:32

  655. Kısa sürede kıllardan kurtulmanın bir yolu. Eğer kıllar iyice uzadıktan sonra bacaklar jiletle alınırsa (yani sık sık değil, kılların iyice uzamasını bekledikten sonra) bacakta sertlik ve batma hissi çok daha az olacak ve pürüzsüzlük daha fazla olacaktır. Bu şekilde kırmızı benekler/lekeler daha az olacaktır.

  2 temmuz 18:25

  654. Kırmızı nokta nokta lekeler yapmasa oldukça pratik yöntem. Bu lekeler için çözümü olan var mı süslüler

  2 temmuz 18:12