yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (676)
  • medya (1)

  676. Lazere gidiyorum, başta çok güzel gözükse de pek bir faydasını göremedim. 6. 7. Senastayım ve kıllarım sadece bir nebze inceldi. Hep jilet kullanmıştım ve çok kalındı zaten sakal gibi, şu an normal kalın bir kıldan bir tık daha inceler diyelim. Sitenin yüzde 30'undan daha kalındır hala, sarışınları katmıyorum bile.

  Hal böyle olunca canıma tak etti, tüm vücuda (sırt bel hariç) 600 lira veriyordum her seansa. Düşünebiliyor musunuz, ayranı yok içmeye atla gider sı*maya bildiğiniz. Bitmiyor da kıl mıl. Çok da bilindik bir yer daha iyisine gideyim desem daha iyisii yok burda.

  Ben de daha az gitmeye karar verdim, ama jiletle alınca beşer beşer çıkan kıllardan korkuyordum.

  Şöyle bir yöntem buldum ve bende işe yaradı :

  Permatik alıyoruz bi tane. Evet evet tek bıçaklı dandik permatik.

  Giriyoruz duşa, köpürüyoruz.

  Bacaklarımıza permatiği aşşşırı hafif şekilde, okaşamadan daha hafif bir şekilde okşayarak sürüyoruz.

  Kılların görünmemesi yeterli, asla bastırmıyoruz.

  Ben bu şekikde tıraş oldum ve çok daha iyi oldu kesinlikle. 5 bıçaklı jiletle normal şekilde tıraş olduğumda evet ölü deri falan atılıyor, daha uzun süre çıkmıyor, deri de atıldığı için bebiş gibi oluyorum ama gerçekten her kökten 3 tane olarak çıkıyor çıkınca da.

  Bu dediğim yöntemle bende kılım neyse o şekilde çıkmaya devam etti. Makasla kesmenin daha iyisini yapıyormuşsunuz gibi düşünün, cilde dokunmadan yaptığınız bir kesme işlemi sanki.

  Elimi sürdüğümde müthiş pürüzsüz değil ama bence normal gayet, 5 bıçaklılara göre daha hızlı çıkıyor (ki jilet zaten, max. 1 gün daha fazla dayanır diğeri), görüntü olarak kusuru yok hiç gayet pürüzsüz duruyor.

  Ucuz da hem permatik ahshajsj. Ben mi yanlış kullanıyordum bilmiyorum ama en güzel jilet bile 5. Kullanımda falan mort oluyordu bende. Bunu atıyorum gidiyor acımadan, diğeri 50 lira be.

  Bence zaten jilet kullanıyorsanız ya da kullanacaksanız dediğimi bir deneyin. Param biraz daha cebimde kalacağı için mutluyum.

  Not: kalça gibi kılı ince olan yerlere korkumdan deneyemedim. Onları sarartmayı düşünüyorum.

  18 ağustos 20:58 24 ağustos 22:44

  675. Sevgili süslülerim, jiletle kılları almak ne kıllarınızı sertleştirir ne de çoğaltır. Kıllarınızın daha sert gelmesinin sebebi; jiletle kılları kökten değil de en yakın yerden ve eşit boyda kesmenizdir. Ağdaya göre hızlı uzar ve kıl köklerini daha net görebildiğiniz için uzarken sanki çok kılınız varmış gibi hissettirir. Eğer hormonlarınızda ani bir değişim olmazsa durduk yere kıllar ço-ğal-maz. Öyle olsaydı kestikçe saçlarımız hatta kaşlarımız, kirpiklerimiz de çoğalırdı (gizlinot: Ah keşke öyle kolay olsaydı)

  Kıllarınızın arttığını düşünüyorsanız lütfen doktora gidip kan değerlerinize, hormonlarınıza baktırın.

  Jilet kullanırken de daha pürüzsüz sonuçlar elde etmek için birkaç yol var:

  * iki ya da daha fazla bıçaklı jilet kullanmak kılları köke en yakın yerden alır ve işinizi kolaylaştırır. Cırt cırt sürekli sürmekten ve cildi tahriş etmektense tek seferde daha iyi sonuç alırsınız.

  *jiletten önce scrub uygulamak gözenekleri ve ölü deriyi temizler.

  *tıpkı tıraş köpüğü ya da sabunu gibi vücuda da jilet yaparken özel olarak kullanabileceğiniz köpükler tercih ederseniz jilet yanıklarını önlemiş olursunuz. Bazıları bebe yağı sürüp öyle jilet yapıyormuş ama bebe yağı jiletin performansını düşürüyor bana göre. Çok kremsi yapıda bir sabun/duş jeli/köpük temizleyici de iş görür.

  *kılları jiletledik, banyodan çıkıp kurulandık, sıra geldi nemlendirmeye. Bu aşamayı es geçmek demek, cildi ekstra kurutmak demek. O yüzden lütfen jiletlediğiniz bölgeye nemlendirici losyon/krem/yağ kullanmayı unutmayın.

  *jilet kararması diye bir gerçek var (gizlinot: Maalesef :( özellikle koltukaltı ya da genital bölgede ) fakat çözümü de var. İsterseniz kil maskesiyle isterseniz de yoğurt-karbonat ikilisini maske yaparak bu sorunu da çözebilirsiniz. (gizlinot: Bende işe yarıyor ama dikkat edin açık yaraya sürmeyin sakın)

  Eyyorlamam bu kadar ey sözlük, okuduğunuz için teşekkürler!

  3 ağustos 00:45

  674. Sanırım genlerden dolayı tüylerim hızlı uzuyor. Bu yüzden de ağda yapmamın bana hiçbir faydası olmuyor. Yıllardır jilet kullanıyorum bundan dolayı bacaklarım da dahil. Hiçbir sıkıntı yaşamadım ama kimseye de öneremem bende sorun olmadığı için. Deneyip görmeniz en mantıklısı kişiden kişiye değiştiğini duyuyorum hep çevremden.

  29 temmuz 21:43 29 temmuz 21:44

  673. 4-5 seans lazere gittim. Sonrasında hamile kaldığım için, lazere devam edemedim. Haliyle 'aman ha sakın ağda yapma jilete devam.' dediler. Jilet ile çıkan tek tük tüyleri alıyorum. Normalde de zor da kalmadıkça jiletle almazdım. Şuan için bir farkı yok gibi hissediyorum.

  29 temmuz 10:33

  672. hiçbir fark yaratmayan yöntemdir,

  bu kıl olayının hormonlarla alakalı olduğu çok belli,

  hamilelik dönemimde kıllarım resmen yok olmuştu sürekli jiletle alıyordum üstelik,

  hamilelik bitti doğumdan sonra kıllar coştu.

  Üstelik adet dönemine yakın ağda yaptığımda jiletten daha çabuk geri geldiklerini bile gördü bu gözler.

  jilet sertleştirebilir ama bence kökleri kalınlaştırmıyor.

  29 temmuz 10:12 29 temmuz 10:40

  671. benim kıl köklerimi kesinlikle kalınlaştıran uygulamadır. bacaklarımın bilek kısmını hep jiletle alırım 1-2 ayda bir de ağda yaparım. bilek kısmının kıl kökleri gözle görülür biçimde kalın. ama daha pratik olduğu için yine jiletle alıyorum bilekleri. herkeste etkisi farklı tabi

  e: kendi deneyimimi paylaştım nesi beğenilmemiş olabilir ki swh

  29 temmuz 00:38 3 eylül 03:40

  670. Uzun yıllar kaçtığım bir şeydi. Ağdayı tercih ediyordum ama ağda için hem biraz uzaması gerekiyor hem de acil durumlar olduğunda pratik değil. Bacak tüylerim çoktu aslında ama ağdayla azaldı.

  Hala jiletten korktuğum için de tüy dökücü kremleri kullandım bir süre. Ama sonrasında sahil kenarı bir şehre taşınınca aman 1-2kere jilet yapayım nolacak dedim. Nasıl bir rahatlıktır anlatamam. Korktuğum gibi ne kalınlaştırdı ne çoğalttı. Yine aynı cılızlıkla çıkıyor tüyler. Kullanmadan önce vücut yağı sürüyorum acısı olmuyor. Hem de bakım yapıyor gibi oluyor. Acayip rahat ettim. Şimdi banyoda halledip geçiyorum.

  28 temmuz 13:03 28 temmuz 13:04

  669. Yıllar önce lazer yaptırmıştım mecbur tek tüm çıkanları jiletliyorum yıllardır.Bence burda esas olan asla kuru cilde uygulamamak. Aman Nolacak ya demek sonucu cayır cayır bacaklarım. Siz yapmayın kızlar.

  28 temmuz 08:38

  668. Seneler sonra ilk kez bu sene denedim mükemmel bir pürüzsüzlük oluyor ama hemen ertesi gün hortluyorlar. Ben batıklarım geçsin diye denedim ama pek de işe yaramadı. Makinaya tekrar dönüş yaptım.

  28 temmuz 03:03

  667. ağdadan 4-5 gün sonra bile kıllarım çıkmaya başladığı için dayanamayıp yapmaya başladığım eylem.

  daha önce uyduruk ve bıçakları körleşmiş jiletlerle yaptığım için bacaklarım hep kesilir, jiletten sonra da benek benek kızarırdı. ağda yapınca da sürekli bir yerimi yakıyordum. bu sıcaklarda işkence gibiydi zaten.

  jileti ilk önce saç kremiyle denedim. tüylerimi kolayca alabildim ama krem jiletin arasına çok doluyordu. tam temizleyemiyordum.

  sonra bildiğimiz berberlerde kullanılan arko traş sabununu aldım. kokusu beyaz sabun kokusunun aynısı. 3 liraydı zaten, denemek istedim. bacaklarıma sabunu direkt sürünce hiç köpürmedi. renkli naylon banyo lifine sürtüp köpürttüm. lifi bacağıma sürüp köpüğü masaj yaparak iyice yaydım. jilet harika kaydı, hiçbir kesik olmadan bütün tüyleri aldı. cildimi hiç kurutmadı. dokunduğumda pürüzsüz hissediyorum. kıl köklerindeki kırmızı noktalar çok hafifledi.

  hatta aynı sabunla kolumdaki kılları aldım. daha önce jilet yapınca kolumda bir sürü sivilce çıkardı. yaklaşık 3 haftadır defalarca kolumu da aldım, bir tane sivilce çıkmadı. çok şaşırdım ama cidden rahatladım. inanılmaz pratik.

  yani özetleyecek olursam, arko traş sabununu mutlaka öneririm.

  kullandığım jilet ise gilette simply venus. (mavi saplı olan) ben şok marketten 8 liraya aldım. bir paketin içinde 4 tane vardı galiba.

  28 temmuz 02:57