sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (43)
 • medya (0)

43. süslüler benim de polen ve toz alerim var. burun etlerim çok şiştiği için ameliyat bile oldum ama olmak isteyenler için söylüyorum; tekrar büyüyormuş. 3 defa olan duydum. önceden hergün ilaç kullanıyordum ama son gittiğim doktor ilacı cok darda kaldıgım zaman kullanmamı, günlük olarak avamys sprey kullanmamı söyledi. uzun zamandır sadece avamys ile idare ediyorum. ayda belki 1 2 gün ilaç kullanıyorum. doktorunuza danışıp boyle ılerleyebılırsınız belki, cunku alerji ilaçlarının uzun vadede alzheimer'a neden olduğu söyleniyor.

20 mart 15:25

42. Sayesinde 2-3 ay boyunca yemek su ve Aerius ile besleneceğim illet alerji türü

20 mart 00:51 20 mart 23:33

41. her geçen sene daha da şiddetlendiğini fark ettiğim illet. havaların birkaç derece bile ısınmasıyla birlikte yakama yapıştı yine. burnum musluğa dönüştü. cehennemin en derinlerindeki şeytanları ayine çağırırcasına hapşurup duruyorum. bir isveç metal grubuna vokal olarak alınmam işten bile değil.

19 mart 21:07

40. alerji hastalığını 30 yaşımda örgü sevdam ile tanıdım. Beni bu illetten rahmetli doktor Işıl Barlan kurtarmıştı ve uzun yıllarda yaşamamıştım ancak artık mevsim farketmezksizin sürekli alerjik reaksiyon gösteriyorum. Baharda daha da şiddetleniyor. Sürekli burun akıntısı, ağlıyormuşum gibi yaşaran gözler, şişmiş göz altları, tıkanık bir burun, gece nefes alamamak ve ne yazık ki hep böyle yaşamak. İlaç almak istemiyorum, bünyemi bu hastalıkla savaşması için zorluyor ve destekliyorum ancak hayat kalitemi çok düşürüyor. Çalıştığım ortam yer altında, spot ışıklar ve klima gazı beni mahvediyor. eh yediğimiz besinler de mutasyona uğramış, hormonlu.. yani gerçekten şansa yaşıyoruz

18 mart 10:47

39. önce sadece bahara alerjim vardı. Bahar ayı geldiğinde sabahları 10 kere hapşurmalarım, gözlerimin çevresinin şişmesi.. Desmont ve zespira ile biraz rahatladım sandım. Kış geldi alerjim daha çok arttı. Ber mevsim üstüne katlandıkça daha da alerjim artıyor. Alerjim başladığında da burun etlerim şişiyor. Bunun için doktor burun etlerini alabiliriz demişti. En kısa sürede ameliyat olacagım.

18 mart 10:30

38. eczaneden aldığım soğuk sıkım keçiboynuzu pekmezini, hergün 1 tatlıkaşığı yiyince bahar alerjimin geçtiğini şaşırarak farkettim. pekmezi yemeyi unutursam, ertesigün hemen sabah hapşırarak ve burnum akarak uyanıyorum. mucize gibi, bir deneyin bence. ilaçlardansa pekmez en güzeli

17 mart 20:44

37. birçok kişi için havada uçuşan ve gözle görülmeyecek ölçüde küçük olan polenlerden kaynaklanmaktadır.

17 mart 17:22

36. Bu sene aşıya başlatan alerjim.

Hapşırık,ağız kaşıntısı, kutularca selpak bitirmek, öksürük krizi yüzünden acillik olmamla beraber doktorum ilaçların yeterli şekilde fayda etmediğini, ileride astıma çevirme ihtimali olduğunu da söylerek aşı yazdı. Her seferinde iki koldan da aşı vurulacağı düşüncesi beni gerse de bu illete artık dayanamıyorum. Aşılara başladıktan sonra umarım faydasını görürüm ve burayı editlerim.

Eğer alerjiniz varsa lütfen gidip test yaptırın ve önlem alın. Hayat kalitesini inanılmaz düşüren bir rahatsızlık ve ileride daha ciddi durumlara dönüşebilir.

17 mart 14:09 17 mart 14:10

35. desmont ve risonel ile birlikteliğimin bilmem kaçıncı defa yeniden başlıyoruz bugün itibariyle. zaten aknetrent kullanıyorum diye etrafımdaki herkese nazım geçiyordu, şimdi bunlarla birlikte kimbilir neler yaptırırım :D

şaka maka desmont'un baş ağrısı ve uyku yapmasını hiç özlemedim, zaten aknetrent ile burun içimin kuruması hayatımı bu ara ciddi zorlarken üstüne bir de bunu kullanmak üzüyor beni. başlamam gerekenden önce başlıyorum, ama geçen seneki gibi yine alerjim tutup da final zamanlarımı burnumdan getirmez umarım.

17 mart 14:00

34. Tıp dilinde alerjik rinit halk dilinde saman nezlesi olarak bilinen, hayat kalitemi eksilere düşüren baş belası. 

Benimki mevsim dinlemeksizin yaz kış tepemde olmakla birlikte bahar aylarında zirveye ulaşır. Hapşırık krizleri, göz ve burun akıntısı (gizlinot: Toplu taşımada ağlıyorum sanılıp yer verilecek kadar :d) , nefes darlığı, tüm vücudun kaşınması, gözlerin davul gibi şişmesi..

Zaditen ve bilaxten kullanıyordum ama alerjiden kurtulacağım diye bulduğum her boşlukta her pozisyonda uyuyordum, sarhoş gibiydim. Doktorumu değiştim, şimdilerde fixdual tablet ve dalman nazal spreyle hayatımı idame ettirebiliyorum. En azından uyku ve sarhoşluk yapmıyorlar. Alerjik tepkileri de oldukça azalttılar. Umarım baharın, güneşin, polenin yoğunlaştığı dönemlerde de bu ikili vaatlerini yerine getirir.

17 mart 09:55