yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (46)
  • medya (0)

  46. Sabah kalkar kalkmaz 5 kere hapşırmamla bu sene de baharın geldiğini teyit ettim. Ayrıca yorgan çarşaf alerjim de var. 

  31 mayıs 18:47

  45. Mayis ayini en sevdiğin ayni zamanda en sevmedigim ay yapan çocukluğumdan bu yana cektigim durum.

  Yuksek derece polen alerjim var. Polenlerin oldugu bir yerde bana gelemse bile hemen kasintin ve alerjim başlıyor. Kirmizi bir sekilde kabarciklar çıkıyor. Bi 30dk kasinti vucuda batmalar hafif ateş yapıyor.

  Normal bir yerde otururken polen gelip koluma değdigi an kipkirmizi oluyor o bolgem. Istisnasiz her gun dus almak zorundayim eger disardaysam yoksa rahatlayamiyorum.

  Mayis haziran aylarında zyrtec kullanarak rahatliyorum. Nilin dedigi gibi hem etkisini gostermesi hem de uyku yapmamasi icin gece iciniz.

  18 mayıs 10:04

  44. Benim de çok ileri olmayacak şekilde polen ve gözlerimin güneşe alerjisi var. Bahar başıyla düzenli şekilde güneş gözlüğü kullanmam gerekiyor. Yoksa salya sümük oluyorum. Çekilmez, dayanılmaz resmen. He bi de dalgınlığıma gelipte burnuma çiçek götürmüşlüğüm oldu bu sene. Ucuz yırttım.

  18 mayıs 00:34

  43. her sene zorlayan, bu sene ekstra zorlayarak ilaç kullanmak zorunda bırakan şey. alerjik bünye demek zaten ota çöpe geniz yanması, geniz ve boğazda sürekli yanma, burun akıntısı, göz kaşıntısı, ardı arkası kesilmeyen hapşırık demek. bu sefer göz kapağında şişlik derken iki gün şiş gözle gezmeme neden oldu. sabah ilk iş gidip aynada gözüne bakmak, o şiş halini gören herkese açıklama yapmak yordu en çok beni. bu arada acayip bir vücut kaşıntısı ve sonrasında ciltte oluşan o kırmızı kabarcıkları saymıyorum bile. kabus gibi resmen.

  bu arada bir sey dikkatimi çekti ilaç kullananlar genelde gün içinde almaya çalışıyorlar ilaçlarını eğer doktor ya da eczacı uyarmadıysa. aslında doğrusu gece kullanmak. bunun da nedeni ilaçların uyku yapması değil. gün içinde alerjinin yarattığı başta kaşıntı olmak üzere birçok durumla, vücut bağışıklık sistemi sayesinde daha kolay başa çıkıyor. yalnız geceleri belli bir saatten sonra özellikle bağışıklık sistemi zayıflıyor. işte o zaman ilaç devreye girerek sizi gerçek anlamda rahatlatıyor. zaten alerjik kökenli kaşıntıların ve buna bağlı şikayetlerin genelikle geceleri arttığından yakınır hastalar. ilaçlar da bu açıdan yaşam kalitesini artırıp, rahat bir uyku vaat ettiği için akşam yemeğinden sonra tok karnına alınması önerilir.

  17 mayıs 15:12

  42. Bu sene geceleri burnumdan nefes alamadığım için kulakta basınç oluşturacak derece şiddetli geçirdiğim illet. Yürüyüş yapamıyorum, parfüm ve parfümlü hiçbir şey kullanamıyorum. 5 mt ötemde içilen sigara dumanına bile dayanamıyorum. Az önce kbb bir sürü ilaç verdi. Yine geçmezse alerji testi yapılacak. Şüpheleniyorsanız muhakkak kbb'a gidin; şu bir aylık süreçte diğer doktorların yazdığı bütün ilaçları boşuna içmişim.

  17 mayıs 14:41

  41. süslüler benim de polen ve toz alerim var. burun etlerim çok şiştiği için ameliyat bile oldum ama olmak isteyenler için söylüyorum; tekrar büyüyormuş. 3 defa olan duydum. önceden hergün ilaç kullanıyordum ama son gittiğim doktor ilacı cok darda kaldıgım zaman kullanmamı, günlük olarak avamys sprey kullanmamı söyledi. uzun zamandır sadece avamys ile idare ediyorum. ayda belki 1 2 gün ilaç kullanıyorum. doktorunuza danışıp boyle ılerleyebılırsınız belki, cunku alerji ilaçlarının uzun vadede alzheimer'a neden olduğu söyleniyor.

  20 mart 15:25

  40. Sayesinde 2-3 ay boyunca yemek su ve Aerius ile besleneceğim illet alerji türü

  20 mart 00:51 20 mart 23:33

  39. her geçen sene daha da şiddetlendiğini fark ettiğim illet. havaların birkaç derece bile ısınmasıyla birlikte yakama yapıştı yine. burnum musluğa dönüştü. cehennemin en derinlerindeki şeytanları ayine çağırırcasına hapşurup duruyorum. bir isveç metal grubuna vokal olarak alınmam işten bile değil.

  19 mart 21:07

  38. alerji hastalığını 30 yaşımda örgü sevdam ile tanıdım. Beni bu illetten rahmetli doktor Işıl Barlan kurtarmıştı ve uzun yıllarda yaşamamıştım ancak artık mevsim farketmezksizin sürekli alerjik reaksiyon gösteriyorum. Baharda daha da şiddetleniyor. Sürekli burun akıntısı, ağlıyormuşum gibi yaşaran gözler, şişmiş göz altları, tıkanık bir burun, gece nefes alamamak ve ne yazık ki hep böyle yaşamak. İlaç almak istemiyorum, bünyemi bu hastalıkla savaşması için zorluyor ve destekliyorum ancak hayat kalitemi çok düşürüyor. Çalıştığım ortam yer altında, spot ışıklar ve klima gazı beni mahvediyor. eh yediğimiz besinler de mutasyona uğramış, hormonlu.. yani gerçekten şansa yaşıyoruz

  18 mart 10:47

  37. önce sadece bahara alerjim vardı. Bahar ayı geldiğinde sabahları 10 kere hapşurmalarım, gözlerimin çevresinin şişmesi.. Desmont ve zespira ile biraz rahatladım sandım. Kış geldi alerjim daha çok arttı. Ber mevsim üstüne katlandıkça daha da alerjim artıyor. Alerjim başladığında da burun etlerim şişiyor. Bunun için doktor burun etlerini alabiliriz demişti. En kısa sürede ameliyat olacagım.

  18 mart 10:30