sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (14)
  • medya (1)

  1. Sevgili (yazar: rabbit) uktesi. 

  Benim için bakımlı saç demek, parlak, güçlü, az dökülen ve mümkün olduğunca az kırıklı hatta kırıksız saç demektir. 

  Saçlarım boyalı ve omuz hizasında, dalgalı. Saç tipim kuru. 

  D vitamini eksikliğinden ve doğal olarak kansızlıktan dolayı saçlarım dökülüyor. Burdan kaybediyorum birazcık. 

  Saçlarıma hazır saç maskesi kullanmıyorum onun yerine kullandığım birkaç maske var ve içerikleri genel olarak şöyle; zeytinyağı, yumurta, Hindistan cevizi yağı, tatlı badem yağı, e vitamini ampulü, sinemaki otu, bal ve yoğurt. Bu malzemelerden kafama göre evde ne varsa karıştırıyorum. Ben bu zamana kadar çok faydasını gördüm. Saçlarım boyalı olmasına rağmen sert veya cansız, mat değildir. 10 günde bir kere de olsa düzleştirdiğimde de saçım minimum zararla kurtuluyor. Saç diplerimi besliyor, saçlarımın uzamasına yardımcı oluyor, saçlarımı nemlendiriyor, elastikiyetini arttırıyor. 

  En sevdiğim karışımlar şöyle:

  Uzatmak için: sinemaki otu demlenir. Ilıyınca 1 tk tatlı badem yağı ve 1 e vitamini eklenir. 2 saat kadar beklenir.  

  Nem, güç, esneklik için: yumurta (çok faydalı gerçekten yumuşatıyor da) , zeytinyağı, yoğurt. Ne kadar iğrenç gelse de cidden yardımcı oluyor :d 

  şampuan olarak loreal elseve 6 mucizevi yağ şampuanını ve krem olarak da yine aynı serinin kuru saçlar için olanını kullanıyorum. Saçlarımı ortalama 3-4 günde bir yıkıyorum, sadece diplerini şampuanlıyorum, kalanları köpük hallediyor yoksa daha da kuru oluyor uçları ama nispeten bu seri saçımı daha yumuşak ve parlak tutmama yardımcı oldu. 

  eğer ekstra iyi görünmek istersem de saç parlatma spreyi kullanıyorum (morfose hair shining mousturizer spray) bu üründen de gerçekten memnunum, çok sağlıklı bir ışıltı katıyor. Sadece kokusu pek boş değil. Kuaförlerde veya kuaför malzemeleri satan yerlerde bulabilirsiniz. 

  Ben genel olarak saç bakımımda çok az kimyasal kullanmaya çalışıyorum ve böyle saçlarım bir ton krem kullandığım zamanlara göre çok daha bakımlı oluyor, o kadar şeye para dökmektense böylesi tam bir f-p olayı. 

  18 eylül 2017 23:27

  2. Uzun saç bakımlı saç demek değildir. Kısa saç da bakımsız değildir. Bence, mat durmayan ve saçın ihtiyacına göre şampuan, maske kullanımı saç için bakımdır. Düzenli kırık aldırmak, haldır huldur taramamak, şekillendiricilerden uzak tutmak saçı bakımlı gösterir. Maske olarak hint yağı ve badem yağı karışımını önerebilirim 

  19 eylül 2017 14:01 2 haziran 19:28

  3. benim için bella hadid’in vogue için çektiği son soru-cevap videosundaki saçlardır, yorumlarda da tamamen goals olarak bahsetmiş herkes saçlarından o nasıl parıltıdır yarabbi

   (link: https://youtu.be/HGsjNOOaRXg işte o saçlar......)

  5 ocak 13:05

  4. Uzun-kısa veya düz-dalgalı vs hiç fark etmez. Uçlarında kırık olmayan, kuruluktan (en çok da sıcak suyla yıkamak kuruluğa neden oluyormuş zaman içinde yavaş yavaş saçı kurutur)keçeleşmemiş, işlem yapılmaktan incelmemiş ve mümkünse 3-4 ayda iki üç parmak da olsa uçlarından kesilen,elektriklenmeyen ve duştan bi iki saat sonra sönmeyen, yine mümkünse tek ve doğal bir renk ama güzel taşıyabiliyorsa ve Zamanında boyası yapılıyorsa her türlü saç güzel. Zaten sağa sola hareket ettirdiğinizde saçın kendiliğinden canlı olduğunu anlıyorsunuz. Seyma subaşının boşanmak için adliyeye gittiği zamanki saçlarının hali mesela baya sağlıklı duruyo bana göre de 

  5 ocak 13:16 5 ocak 13:16

  5. saçlarım çok ince telli. Dolayısıyla aşırı yağlı ve çok çabuk yıpranıyor. Saçları az yıkamaktan tutun kafama sürmediğim şey kalmadı. Ve benim kadar saç uzatma aşığı bir insan yoktur. 1.5, 2 yıl makas dokundurmadığımı biliyorum. Uzatan ve pasparlak gösteren son çözümüm şöyle. Öncelikle iyi bir kuaför makası aldım. Her ay uçlarından (youtube'da daha sonra dusting dediklerini gördüm) kuruyken aileden birine uçlarından minik minik çıkan saçları kestiriyorum. Sonra hergün uyandığımda ve uyumadan önce ağırlık yapmayan bi saç kremiyle nemli tutuyorum (Gliss sıvı sac kremine sevgim sonsuz). Özetle, saç devamlı uçlarından uyarıldığı için uzuyor ve son derece bakımlı gözüküyor.

  6 ocak 13:14

  6. Dibi temiz olan, kabarmamış ama hacimli duran saçtır.

  Ve ben bu üçünü hiçbir zaman birarada bulamam.

  6 ocak 19:40

  7. yıllardır bakımsız olan saçlarımı çinko bakımı sayesinde kendine getirdim. İyi bir kuaförde yapıldığında gerçekten fark yaratıyor. fönü bıraktım, genel olarak örüyorum, ördürüyorum bu da uzamasını sağlıyor. Birde yaklaşık 2 yıldır boyatmıyorum ve kendine tamamen döndü. Her türlü boya yıpratıyor ne yazık ki. 

  6 ocak 21:03

  8. kıvırcık ve kupkuru saçlarım var-dı. şöyle tasvir edeyim, on güne kadar yağlanmadan kalıyor. klasik şampuanı bıraktığımdan beri inanılmaz değişti saç yapım. sülfat mahvediyor saçı. saçı benim gibi kıvırcık olup başa çıkamayan varsa kesinlikle sülfatsız, silikonsuz, alkolsüz ürünlere bir şans vermeli. sülfatın tekrar tekrar altını çizerim. yıllarca çok çektim saçlarımdan ama şimdi dustan sonra çok çok az jel veya kremle gayet parıltılı görünen saçlarım var.

  6 ocak 23:33

  9. Kıvırcık ve kuru saçlarıma, zeytinyağı ve avokadoya birkaç damla tatlı badem damlatıp, ısıtıp sürüyorum ve 1 2 saat bekletip yıkıyorum. Pırıl pırıl saçlar elde ediyorum. Düzenli yapılınca çok güzel besliyor saçları. Sadece saf zeytinyağı sürseniz de o ışıltıyı alırsınız ama. Durularken ılık suyla durulanmalı.

  7 ocak 13:04

  10. Biliyorum bazılarına çok karmaşık gelebilir ama kaküllerimi kestirdikten sonra 2 haftadır saçlarımı uzatmaya extra çaba sarfettim şu şekilde yapıyorum cam terabentin yağını badem yağını hindistan cevizi yağını saf zeytinyağını ve dax süpergoyu karıştırıp ısıtıp saçımda bekletiyorum bir süre daha sonra su değdirmeden önce şampuanla yıkıyorum yves rocherdan verilen hediye çok kullanmadığım bir şampuanı bol bol döküyorum açıkcası daha sonra yıkamaya geçiyorum bu çam terebentin yağını şampuanıma da döktüm tresan biberiyeli bir şampuan kullanıyorum ve son yıkadığımda da oğx'in mor olan biotin içeren şampuanıyla bir kez yıkıyorum durulama suyuna da doğal elma şirkesi karıştırıyorum böylelikle saçım gerçekten hızlı uzadı çok şükür ve gören erkek arkadaşlarım bile saçların ne kadar parlak sağlıklı duruyor demişti sürekli buna benzer övgüler de aldım zaten çevremden :)

  7 ocak 14:36 7 ocak 14:38