yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (18)
  • medya (5)

  18. Süt beyazı tende muhteşem duran saç rengidir, aksi iddia bile edilemez. Esmerlerde oldukça yapay ve çiğ bir görüntü oluşturur. Ayrıcı bakır saç bir tutkudur.

  ilgili medya:
  1
  12 mart 10:21

  17. Ancak nordik beyaz ten rengine sahip olanlara yakıştırdığım saç rengi. Bu rengin Boya ile elde edilmiş halini nedense hep yapay buluyorum.

  11 mart 21:35

  16. yıllarca kullandığım, her seferinde geri döndüğüm saç rengi. Eğer koyu renkli saç dipleriniz varsa market boyası ile açmanız mümkün olmaz. Mutlaka açıcı ile karıştırmalı, ne kadar aktığına bağlı olarak da dengeleyen bir renk eklemelisiniz. Eninde sonunda renk farkı oluşacağı için kuaföre mahkum kalırsınız. Kaç yıldır kullanırsanız kullanın İlk 2 hafta severek kullanırken sonraki haftalarda akar yanı renk oturunca akmaz diye bir şey yök. Ben kerastase chroma serisiyle korumaya çalışıyordum yine de çok da etki etmiyordu.

  11 mart 13:19


  15. Yaklaşık olarak 5 yıldır , açıklı-koyulu olarak değişik varyasyonları İle kullandığım saç rengidir.

  11 mart 13:08

  14. yaaaaa hep kullanmak isteyip ama asla cesaret edemediğim saç rengidir, çok mutsuzummm.

  11 mart 12:57 11 mart 13:06

  13. 1 aydır kullanmakta olduğum canım saç rengim. Şöyle ki saçımı evde açıp platine boyamayı düşünüyordum. Boyadıktan sonra üst dipler yeşil ve platine, alt kısımlarsa turuncu olarak kaldı. Bende madem böyle oldu, bu sefer turuncu bir şekilde olayım dedim. Bu aralar hazal türesan'ın tarzına olan hayranlığımdan olsa gerek.

  Neyse palette'nin yoğun renkler serisinden 7.77 yoğun bakır ve loreal paris'in excellence intense 8.34 zengin sıcak sarı ile karıştırdım ve tam bir turuncumsu bakır oldum. Renge bayıldım, çevremdekiler de gayet yakıştırdı. Alttaki saç rengim çok açık olduğu için renk hemen aktı fakat renk oturunca uzun bir süre bu tonu kullanacağım. Halbuki  kızıl ve bakır tonlarından vazgeçmiştim, ama tilkinin dönüp dolaşacağı kürkçü dükkanına geri dönmüş bulundum.

  11 mart 11:22

  12. Beyaz tenli ve açık kumrallara çok yakışıyor. Evet zor bir renk ve makyajsız hasta gibi gösteriyor. Ama benimde severek kullandığım bir saç rengiydi. 

  11 mart 11:05


  11. Saçlarımı defalarca bakıra boyayıp/boyatıp sonra tekrar kahveye dönen ben, sonunda havuç bakır saç renginin formülünü buldum kendimce..

  Öncelikle saçlarınız kumral/açık kumral ve boyasız ise bu formül geçerlidir. Çünkü arkadaşımın saçı böyleydi, onunkini boyadım, tek seferde mükemmel sonucu yakaladık, inanamadik. Hala aynı formülle devam ediyor, kendisi bembeyaz tenli ve bakır saçlı bir insan artık:):)

  Biraz drugstore bakır renk boyalar ile ilgili bilgi vereyim.

  Adında bakır geçen boyalar yoğun bakır pigmenti içerdiğinden, ilk boyamalarda saç hayli parlak ve kizilimsi olur. Boya bol bol akar ve aktıkça rengi oturmakla birlikte parlaklık kaybolur gider. Siz tekrar boyadıkca aynı döngü baştan devam eder.

  İçinde kızıl geçen boyalar (kızıl kahve vs) net bir şekilde kırmızı pigment barındırır, saçlarınız eğer turuncu pigmentli bir bakır hayal ettiyseniz bu boyalarla asla istediğiniz yansımaya kavusmayacaktir çünkü bu boyalar pek akmaz da. Uzuuunca bir süre kızıl yansır saçınız.

  İçinde tarçın gecen boyalar aslında istediğiniz bakır yansımaları barındırır.

  Yalnız ki oksidanı yüzde dokuzluk olarak kullanırsanız bu yansımalar kızıla doğru kayma eğiliminde olacaktır. Bu yüzden yüzde altilik oksidan en ideali olmakla birlikte yüzde altiligin boyanın rengini saçınıza aktarabilmesi; saçınızın çok koyu olmamasına, boyasiz olmasına ve elde etmek istediğiniz rengin saç renginizden cok açık olmamasına bağlı.

  (örneğin kendi saç renginiz 5/6/7 civarı ise yani boyalarda açık/normal/koyu kumrala denk geliyorsa boyayacaginiz renk ise 7 li bir renkse yüzde altilik oksidan, boyanın renginin saçınıza geçmesi için yeterli olacaktır. Daha koyu saçlar için malesef bir deneyimim yok)

  Şimdi gelelim bu koşullarda formüle;

  Yarım kutu tarçın kahve(Koleston kullandım, numara olarak 7.57) + bir kutu bal köpüğü (neva color kullandım, numara olarak 8.32) + bir kutu altın karamel (Koleston kullandım, numara olarak 7.554)

  Bu oranlar; normal gurlukte, omuz hizasından bir karış uzun boyda olan, açık kumral saç için geçerli. Sonuç; doğal, koyu havuç saçı. Her ne kadar yanlış olsa da kaşlari da aynı boyayla boyadık biz :)

  Eğer bakır yoğunluğunu artırmak isterseniz tarçın kahve (Koleston 7.57) miktarını artırabilirsiniz. Bir kutu bile yapsanız oksidan %6 lik olduğu sürece saçınızda kızıl yansımalar olmayacaktır.

  9 ekim 2019 13:15 9 ekim 2019 13:17

  10. Beyaz tenli ve yeşil gözlü birisi olarak yaklaşık bir senedir kullanmakta olduğum renk (Schwarzkopf Vital'in Tarçın Bakır rengini kullanıyorum).

  Rengi, beyaz tenli insanlara gerçekten çok yakıştırıyorum fakat yüze makyaj isteyen bir renk.

  28 eylül 2019 22:49

  9. Özellikle beyaz tenli ve yeşil gözlü kadınlara aşırı yakıştırıyorum, bambaşka bir hava katıyor. Rengini güzel koruduğunuz takdirde harika bir saç rengi

  1 eylül 2019 20:13