yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (38)
  • medya (17)

  38. saçlarım medyadaki gibiydi. iki paket palette 8.77, bir paket 7.77'yi karıştırdım ve böyle bir şey oldu. hatamsa uçları az bekletmek olduğu için uçlar daha koyu kaldı. hiçbir bilgim ve tecrübem olmadan böyle bir şey elde ettim. iki fotoğrafı da aynı yerde aynı ışıkta çektim.

  ilgili medya:
  1
  23 ocak 15:38

  37. senelerdir çokça saç rengi deneyip, en sonunda karar kılarak bu rengi seçtim. ten ve göz rengime uyumu olması ve parlak tonu benim için vazgeçilmez oldu. zaten tutulduğun an kolay kolay bırakamıyorsun.

  9 ocak 14:52

  36. Saçların yıpranmaması için (9 yıldır bakırım) kutuların içinden çıkan oksidan yerine igora'nın %6 yani 20 volümlük oksidanını alın. 1000 ml olarak satılıyor trendyolda. Ben ufak oksidan kutusuna sıkıp oranını ayarlıyorum saç boyarken. Gerçi artık göz kararı döküyorum oksidanı. 

  Ben palette 8.77 kullanıyorum. 7.77 fazla kızarık. Ama bazen ikisini karıştırıyorum. Yani Kutularda %9 yani 30 volümlük oksidan oluyor genelde. O kadarına gerek yok, 20 volümle boyayın

  7 ocak 14:48


  35. beyaz tenli kadınlara yakıştığını düşündüğüm saç rengi

  6 ocak 10:53

  34. ben de evde boyamalarla geçen bakır saç maceramdan bahsetmek istiyorum. Watsons'ta satılan biomagic 77.66 tarçın boya ile başladım. doğal olduğu için saçı yıpratmaz diye düşündüm. ama gel gör ki simsiyah saçlarım tutmadı. 20 vol oksidan var içinde, ondan olabilir. Dalga dalga durdu, kötüydü.

  Boya saçınızı normal market boyalarına göre de çok sertleştiriyor. Ama içeriği güzel. Bir gün tekrar denicem bu rengi çünkü hoş ve doğal.

  ben yoğun bakır sevdiğim için en meşhur olan 7.77 ile devam ettim. İlk boyama harikaydı. Ama bu boya ikinci yıkamada bile farklı duruyor. Gittikçe rengi attı en sonunda özellikle uçları yumurta sarısını andıran bir renge dönünce tekrar boyamam gerektiğini fark ettim.

  Saçlarım yıpranmasın diye çareler araştırırken jeans color boyaları gördüm ve hemen bir tane edindim. Sunset rengini kullandım, evet saç maskesiyle karıştırıncA güzel bir cila yaptığı doğru.

  Ama arkadaşlar, bu yoğun bakır doğal bir renk değil. İrlanda kızılı, Hürremin tarçın saçları evet doğal renkler. Ama o rengi tutturan kuaför de ben göremedim. 8'li tonlarda kullanan ve evde boyayanların da o daha küllü, yansımalı rengi yapabildiklerini yakalayamadım.

  Artık doğala dönsün yavaş yavaş diye koyu bir renk seçtiğim ve en beğendiğim sonuçlardan birini aldığım palette 6.70 kahve bakır rengini de tavsiye ederim.

  Sonrasında bu koleston'un tüp boyalarından 7-77'den bir paket ve 66-46'dan 15-20 ml kadar karıştırdım. Kızıl renk kalıcılığı arttırsın diye ekledim. Ama kızıl yansıma sevmiyormuşum, onu fark ettim. İlle de altın yansıma. Yine de bu bahsettiğim renklerle bayağı iltifat aldım. Bence önemli olan doğru kumral renklerle bu boyaları karıştırıp küllü bir renk elde etmek. ten rengine yakışması da önemli tabi. Farklı formüller buldukça burayı güncelleyeceğim.

  3 ocak 13:34 3 ocak 13:37

  33. sürekli boya gerektirdiği için saçı yıpratıyor fakat bu renkten vazgeçemiyorum. dipleri 7.77, uçları ise jeans color sunset ile boyamaya karar verdim. gayet güzel oluyor. hoşuma gitti. böyle devam.

  1 ocak 15:43

  32. yıllardır kullandığım saç rengi... dönemiyorum bu renkten. ben palette 7-77 kullanıyorum genelde ama hiç önemi yok açıkçası bakır bulamadığımda bambaşka kızıl bir renge boyadığım da oldu, dibim kızıl uçları bakır gezdiğim de oldu. bu renkten dönmemek için maymuna bile döndüm kısacası ama kahveye dönemiyorum işte... gerçek bir turuncu aşığıyım ve gerçekten turuncu makyajla, kıyafetle vesaire harika gözüküyor bayılıyorum turuncuya

  1 ocak 01:27


  31. Döndüm, artık boyamıyorum. Çok güzel ama maalesef 2 3 yıkamadan sonra cennet mahallesi sakini gibi oluyor insan. Eğer orijinali çilli bir tip değilseniz tabi. Devam edenler palet 9.7 ile 8.7 yi karıştırıp boyarsa güzel sonuç alabilir( çok açık saç renginin üstüne). Bir de turuncu ruj ve allık ister. Soğuk renklerle makyaj yalan olur, pembe ruju unutun. Yeşil giyerseniz çok yakışır.

  31 aralık 2022 22:22

  30. Palette 9.7 o kadar güzel ki, hürrem'in leo'yu lokumla zehirlediği sahne yazın oradaki saçla aynı renk ama bir iki yıkamada boyadan eser kalmıyor, sarıya yakın bir bakır olduğu için normal tabi. Aktığı renk de kötü değil severek kullanıyorum.

  Palette 8.7 ise daha canlı bir bakır, akması bir tık daha geç oluyor, 9.7 gibi sarı bir tonu yok. Akınca da güzel oluyor.

  7.77'yi bir kere ilk bakır boyamamda kullandım, kırmızımsı bir bakır olduğu için bir daha kullanmadım. Hepsi de koyu saça çok güzel tutuyor.

  31 aralık 2022 18:58

  29. 6-7 ay kadar kırmızı saç kullanıp bakıra geçtim, kırmızı saç akınca bakırımsı görünüyor malum, kaybım olmaz diye düşünmüştüm ve bence oldukça mantıklı bir kararmış süslüler. akmış sarımsı bakırı sanırım hiç göremeyeceğim kırmızıyı akıtıp bakıra boyadığım için. tek sorun özellikle diplere yakın yerlerde taban rengimden dolayı yoğun kızıl yansımaların fazla olması ama ben zaten kızıl bakır tonlarını istediğim için ve kendime yakıştırdığım için problem etmiyorum.

  ilk bakır denemem farması tarçın bakır 8.45 idi, kızıllıktan ziyade çok sarı yansımaları var diye sevmedim. bir hafta sonra saçımı 3 tüp palette 7.77 ve 1/3 tüp palette 6.88 karıştırarak boyadım. 25 gün olmuş ama renk tazeleme yapmadım, sorun yaşamıyorum. diplerim geldi, kaşlarım yer yer bakır gibi yer yer kendi rengimde, belki yakın zamanda sadece diplerimi ve kaşlarımı kalıcı boyayla boyayıp boy ve uçlara genel bir renk tazeleme yapabilirim. medya ekledim, saçımdaki yıpranmışlığı mazur görün lütfen, uzadıkça kesiyorum sürekli.

  ilgili medya:
  1
  15 kasım 2022 21:32