sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (22)
  • medya (0)

  22. Ben bir balık burcuyum ama yazılan girdilerdeki kişiliğe sahip değilim çünkü narsistik kişilik bozukluğum var.

  Empati kurup insanın düşünce tarzını anlayabiliyor bu sayede bir sonraki hamlesini tahmin edebiliyorum ama bunu kazanmak için yapıyorum.

  Ağlamıyorum. Sevdiğim insanlara sinirlendiğimde veya üzüldüğümde acımı veya üzüntümü başkalarını aşağlayarak gideriyorum veya intikam için plan kurup tarih belirliyorum ve evet, sevdiğim insanlar dahi yaptığı yaptığı hata veya yanlışın acısını tamamen çekmeli.

  Bana karşı yapılan bir yanlış veya eksik varsa vicdansız ve acımasızımdır. Bunun bedelini o kişi hemen öder.

  Hayalperestlikten çok planlamacıyım, her durumda ne yapacağıma alakalı geleceği bolca planlarım.

  İnsanlara iyi davranıyorum bir anda olay çıkarıp etrafı karıştırmasınlar, ilgi çeken kişi olmasınlar diye ama içimde çoğundan nefret ediyorum.

  Evet daha yukarıda da dediğim gibi bir balık burcuyum ama yalnızca romantizme katılıyorum. Aşk hayatı çok etkiliyebiliyor balık burcu için.

  Edit: Ben eksilenecek bir şey demedim, tüm balık burcu insanlar aynı olacak diye bir şey yok. Herkes farklıdır ve buna saygı duyup eksilemeyelim

  Edit2: Eksileyenler neden eksilediğimi mesaj atabilir mi lütfen ayrıca benim moralimi bozmaya çalışıyorsanız sizin gibi gereksiz süslülerin yorumlamalarıyla veya eksilemelriyle üzülmüyorum, bu da eksileyenlere kapak olsun.

  4 haziran 06:15 4 haziran 22:29

  21. Benim de mensubu olduğum burçtur.

  Son iki girdideki süslerim güzel anlatmışlar. Hepsine aşırı katılıyorum. Ben sadece empati konusuna biraz değinmek istiyorum. Bazen öyle derin hissediyorum ki bunun beni yorduğunu hissediyorum. Zaten vicdanlı bir insanım, empati kurmak beni bazen fazla vicdanlı yapıyor. Olması gereken bencillikten alıkoyuyor hatta. "Öyle yaparsam şimdi o üzülür. En iyisi yapmayayım üzülmesin."e kadar geliyor konu. Halbuki benim isteğim o yönde değil. Sürekli insanları birinci plana koyuyorum.

  Neyse.

  Kendimi eleştirdim gidiyorum sshkjf

  24 mayıs 10:48

  20. arkadaşlıkları mükemmel olan kadınlardır. tanıdığım tüm balık kadınlarının ortak özellikleri şunlardı;

  şıpsevdiler, hoşlandıkları insanın en ufak hareketinden kıl kapıp ondan vazgeçebilirler

  sezgileri çok kuvvetli, insanları analiz edip kişiliklerini hemencecik çözebiliyorlar

  bu burcun kadını ağlak değil, efkarlanmaya meyilli sadece

  sanıldığının aksine çok aktif, hareketli hayatları oluyor. evde oturup tüm gün ağlamıyorlar yani

  izledikleri dizi ve filmlerdeki insanlarla bile empati yapıyorlar. sürekli olarak karşısındaki insanların düşüncelerini tahmin etmeye ve kimseyi kırmamaya çalışıyorlar. çok ince düşünceli insanlar

  çok güzel dert dinler akıl verirler ama ne demişler, terzi kendi söküğünü dikemez

  biraz bahtsızlar. istemediğin ot dibinde biter ya, balıklar hep o istemedikleri otlar arasında yürüyorlar 

  ince düşünceli insanlar oldukları ve çok sık empati yaptıkları için karşılarındaki insandan da bunu bekleyip çok kırılgan olabiliyorlar bu konuda yengeçlerle çok benziyorlar

  yine yengeçlerle kıyaslamam gereken bir konu, katlanma. bir insanın her şeyini görmezden gelebilirler ama bardağın son damlasında o insan sanki hiç dünyaya gelmemiş gibi davranırlar. yengeçlerde bu durum birkaç bardağın dolmasıyla gerçekleşiyor

  tek bir iş alanında değil de birden fazla iş alanında faaliyet gösterebilirler. geneli başladığı sektörde kalmıyor

  21 mart 00:26

  19. iyi niyetlidirler,çalışkandırlar,eğlencelidirler ama bu burcun kadınlarında benim gözlemlediğim, poker face olmaları,asla sana karşı hislerini belli etmiyorlar,kızgınlıklarını,üzüldüklerini,tepkilerini size belli etmeyip hep güleryüzlü olmaları sebebiyle pek güvenemiyorum özellikle kadınlarına..

  20 mart 18:49

  18. ben. yükselenim de balık.

  heralde başıma bundan daha kötü bi şey gelemezdi.

  eğer balık burcuysanız hayat gerçekten çok zor. (gizlinot: :()

  19 eylül 2018 18:40

  17. yükselenimin aslan olması sebebiyle genelde insanların dahil olmadığımı düşündükleri topluluk. bazen hüzünlü müziklerimle evde hayal kurarken bazen kendimi ortaya atıp liderlik yapmaya çalışmamdan mıdır bilinmez. genelde bu burcun insanları herşeye uyumludur, mızmız değillerdir. balık burcu erkeği ise bambaşka bir hikaye.

  19 eylül 2018 12:50

  16. Klişe astroloji yorumlarının kurbanıyız.

  Sanıldığı üzere 'hepimiz',

  Her halta ağlayıp zırlamıyoruz.

  Hayallere dalıp gerçekten kaçmıyoruz.

  Paçalarımızdan romantizm akmıyor.

  Dünyanın en anlayışlı insanları değiliz.

  Duygu deryalarında boğulup her şeye üzülmüyoruz.

  Içimize atıp atıp sessiz sakin köşeye çekilmiyoruz.

  Herkese karşı da anaç ya da yufka yürekli değiliz.

  Ama yukardakilerin hepsi tabiri caizse bize yakıştırılmış ve yapıştırılmış şeyler.

  18 eylül 2018 19:45

  15. sayısız kazık yeme vakasının başrol oyuncusu olsa da hala insanlara inanmaya ve hala yaralarına yenilerini eklemeye devam eden kadındır. alıklığından değil, başka türlü yaşamayı becerememesindendir bu... olan biteni anladığı vakit ise, genelde daha derine doğru yüzer, yaralarını da yanına alarak... zaman geçer, suyun yüzeyine yaklaşmasına bir sebep belirir bazen ve yeniden gülümseyebileceğini düşünür, oysa olan biten aynı döngünün sadece başka bir tarihte yeniden gelmesidir. ona kalan derine daha derine doğru inmektir sularında...

  18 eylül 2018 17:16

  14. Yay burcu olmama ragmen duygusallik hassaslik konusunda yukselenimin tüm ozelliklerini taşıyorum kendimle o kadar çelişiyorum ki sabah diyorum ki amann kim icin üzülüyorum aksam olunca lanet olsun cok seviyorum.. gerçekten sevince aptal asik diye tabir ettigimiz kişilerden oluyorum hic biseyi karsilik beklemeden yapıyorum gözümün onune bir perde iniyor ve tüm olumsuzluklari filitreliyorum. Neyse bir balik Burcu kadini tarafindan seviliyorsanız bence cok sanslisiniz cunku artik kimse böyle saf temiz karşılıksız sevmiyor

  23 mart 2018 12:03

  13. Kendim de bu gruba dahilim ve bu burcun kadınları olarak maalesef "drama queen" sıfatını sonuna kadar hak ediyoruz :d bir de genel yanılgının aksine duygusallığımız sadece ağlamamıza sebep olmuyor, diğer tüm duyguları da çok yoğun yaşıyoruz. Bu da hem bizi hem de karşımızdaki insanı yoruyor maalesef. Duygularımızın kontrolündeyiz bu da bizden her şeyin beklenmesine yol açıyor, ki haklılar. Ama bunlara rağmen bizim asıl olayımız içimizde, olaylar olaylar süslüler :d (gizlinot: Kozmoz mu daha geniştir yoksa balık burcunun hayal dünyası mı?)

  17 eylül 2017 18:31